PDA

View Full Version : История-8 клас



zvezdichkaaa
11-13-2008, 11:07
Хораа имам сега някакво тъпо домашно по История за утре.Значии става въпрос за приликите между Византия и България през 6-7-8 век горе-долу.Айде моля ви помагайте само кажете горе-долу какви са примерно като точки само,аз ще разширя отговорите,както трябва...Мерси предварително :-)

vanPersieFan11
11-13-2008, 12:03
ми сещам се само,че България,Византия и Франкската империя през периода 7-8 век бяха първи сили в Европа и с най-голяма територия.... :)

zvezdichkaaa
11-13-2008, 16:24
Мерси,ако се сещате пишете още не съм записала целия текст и мога до добавям до довечера.....

П.П.Само да попитам ва началото на бг държава кой са били управници ханове ли,царе ли кой?Не питам кой точно,а как се наричали ханове или...?Абее малко елементарен въпрос,но историята не ми е силната страна.

skateprinces19
11-20-2008, 11:46
Наричали са се ханове - от симеон натам вече са царе , но първите са били ханове и ако ми кажеш точни какви прилики ти трябват ще ти помогна - смисъл нещо като големина ли , население , стопанство , воиска ли





:o

ProstoAz
11-20-2008, 18:29
Всъщност ханове (или канове) са до покръстването при цар Борис I, след което почват да се наричат царе. Симеон сам се титулува „Василевс на всички българи и ромеи“, а Калоян получава титлата "крал", след сключването на Унията с Римската църква, но в писмата си продължава да се нарича "император", което е и верният превод на българската титла "цар".