PDA

View Full Version : К*Р ЗА ГАДНИТЕ СВИНЕ!!!



Disrespect
11-13-2008, 15:05
http://www.dnes.bg/article.php?id=60816

:booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb:

24white24
11-13-2008, 15:21
Ако това ще спаси и един живот на пътя, аз съм ЗА.

s3xy
11-13-2008, 15:30
Ако това ще спаси и един живот на пътя, аз съм ЗА. + 476576438465664374824957456476

Disrespect
11-13-2008, 15:30
да, той баща ми си няма друга работа и 7 години ще ме следи как карам..

MostHated
11-13-2008, 15:32
Ако това ще спаси и един живот на пътя, аз съм ЗА.
аз пък не! дейба... то кфо излиза, взимаш си колата излизаш с приятели... или приятелка, и кфо баща ми трябва да седи до мен докато карам... пфффф

MostHated
11-13-2008, 15:37
една година ще ти трябва придружител- опитен шофьор (такъв над 26 ли беше или с повече от година стаж за волана) и то само, когато имаш непълнолетни лица в колата.
еми да... сега съм на 17 до 18 ми останаха няколко месеца... и най близките ми приятели с коли няма да имат 1 година стаж, пък над 25 години нямам близки приятели... ще се рискува май

Disrespect
11-13-2008, 15:38
Уточнението е, че за млади се имат тези водачи, които са взели шофьорска книжа преди по-малко от една година и все още не са навършили 25 години.

а това си е като цяло за младите водачи..
поне така го тълкувам аз

не е толкова лоша идеята, ама ебаси...
ако ще излизам да карам ей така за практика - напълно ЗА...даже го врънках баща ми да идва и да ме следи, щото се знам къв съм пъпеш...

ама като имам да свърша няква проста работа кво правим? духамее..

bulgarche
11-13-2008, 16:52
На теория почти нямаш неща за доизпипване, но на практика този закон е неизпълним и най-малкото малоумен. След по-малко от месец става година, откакто имам книжка и 8-9000 километра са вече зад мен, а сестра ми, която не знае кой педел е съединителя ще ми бъде придружител, защото имала книжка от по-отдавна и е по-голяма :shock:

MostHated
11-13-2008, 16:57
единственото решение всъщност е заглавието на темата!

Disrespect
11-13-2008, 17:22
офф...да им го еба и на днес.бг
сега по новините друго били казали..

абе к*р за всичко...

EarthShaker
11-13-2008, 18:17
абе к*р за всичко...

и аз тва викам

InitialD
11-13-2008, 23:38
Абе кво сте се разпискали бе?! Вие къде живеете?!!? Да не би в Германия!?!? Или не по-зле в САЩ!

Аз като изкарах книжка преди повече от 2 години първото нещо, което направих беше да сложа стикер за млад водач ... и сега 2 години по-късно все още нямам акт и карам нормално .. на мен ми пука за хората около мен!

bulgarche
11-14-2008, 05:16
Аз още преди да имам книжка, получавах похвали за карането си, както и много пъти след това. Не спазвам всички правилници, но горе-долу в рамките на нормалното. Аз също бих си сложил стикер, както е било задължително преди, аз също обичам да има някой смен, даже май ми е най-яко с майка ми и баща ми на дълъг път.
Но все пак в щатите карат от 16 годишни, не от 18 и има разлика.

Disrespect
11-14-2008, 07:08
един стикер няма да те опази, а и не е било наложено такова нещо със закон..

Loshotia
11-14-2008, 07:17
:lol:
Не се очудвам! Друг е въпросът колко ще е ефективно, защото майка ми, която е на 44, кара по- зле от мен, която съм на 18.

ULTRA_LEVSKI
11-14-2008, 08:32
Шофьорчета, спрете да им давате рушвети на ушевите, па после се оплаквайте от квото и да е.

Erica
11-14-2008, 08:47
Уточнението е, че за млади се имат тези водачи, които са взели шофьорска книжа преди по-малко от една година и все още не са навършили 25 години.

Тоест шофьор, който вземе книжка на 26 години, няма да е млад водач, уточняват от МС.

Хахаххахаха смях в залата...
Значи,ако си на 22 с книжка от 2 месеца си млад шофьор и ако возиш непълнолетни ти трябва придружител...Обаче,ако си на 26 с книжка от три дни...не спадаш към категорията млад шофьор...и минаваш към опитните... :lol: е как да не се смее човек на измислените им закони и простотии...по-голяма тъпотия не можаха ли да измислят... :lol:

Тук и на 50 да си...,никой не го интересува ЕГН-то ти,хората се интересуват само и единствено от датата на издаването на книжката ти...От това дали си НОВ шофьор...Може и да си на 60,ама ако свидетелството ти за управление на МПС е на 2 месеца си задължен,до една година да спазваш някакви по-специални правила за движение и да имаш знак,който предупреждава останалите участници в движението,че си начинаещ...Аз докато бях нов шофьор си имах L на колата и нямах право да вдигам повече от 90 на магистралата...,така бях една година...Сега имам колега,той е на 30 години и той спазва същите правила,защото си взе книжката миналата седмица...

thegmin
11-14-2008, 10:13
Сега точно обсъждахме този ЗИД и дам, трябва ти придружител само, ако возиш непълнолетни лица в колата си.
Защо се хабиш, повтори го 1000 пъти и никой не те чува...

bulgarche
11-14-2008, 10:41
Еми...

за да се научат да четат, а не всеки чул-недочул да псува и дава мнение...
Да, но ако обкръжението ти е от хора на твоята възраст, то ще има и непълнолетни (ако веднага след навършването вземеш книжка). Не мога да возя племенника си, утре няма да мога да закрам детето си до болницата, ако се наложи.

Disrespect
11-14-2008, 11:23
няма да возя никой, майната им..

Erica
11-14-2008, 11:30
действително трябва да се вземат мерки срещу безразсъдните шофьори-идиоти,които всеки ден застрашават живота ни на улицата. но не бих казал,че те са само млади... и по-възрастни не могат да карат...

а това се прави с цел КАТ да лапат още парички от измислени глоби,не за друго,бъдете сигурни...

Абсолютно!

Какво общо имат годините с опита...и каква е разликата между начинаещ на 22 и начинаещ на 26...,аз лично не мога да разбера...

Erica
11-14-2008, 11:41
Да,ама и най-отговорният човек да си,ако нямаш опит...
Нещо куца в замисълът на този закон... :?

Celence
11-14-2008, 12:15
Правителството реши още, че младите водачи ще карат с придружител, ако возят лица до 18-годишна възраст.


Това ми харесва, че ми е писнало да гледам някакви тотални идиоти да обират "гъзарите" 9-10 кл. от даскало и да форсират наляво-надясно всяко междучасие, ай сиктир...

Erica
11-14-2008, 12:25
Това не се отнася толкова за шофьорски умения...

Определено - факт...
Въпреки,че и за отговорността може да се поспори доста...;)

shadow4e
11-14-2008, 12:29
2. Ако трябва да си закараш детето в болница е интересен казус, но тогава не се спазват всички закони и без това... ;)
Прибираш детето в багажника. :D
А ако детето ти е болно и ти нямаш опит, е по-уместно да вземеш такси, защото в такава напрегната ситуация, може и да направиш катастрофа.
Но пък може и да се измисли нещо с преставяне на болничен лист, но такъв да могат ад издават само няколко от най-големите болници.

November
11-14-2008, 12:40
Така и трябва да бъде, защото беше крайно време някой да ги спре.
Жалко, че не са само младите така... :?

InitialD
11-15-2008, 00:10
Аз още преди да имам книжка, получавах похвали за карането си, както и много пъти след това. Не спазвам всички правилници, но горе-долу в рамките на нормалното. Аз също бих си сложил стикер, както е било задължително преди, аз също обичам да има някой смен, даже май ми е най-яко с майка ми и баща ми на дълъг път.
Но все пак в щатите карат от 16 годишни, не от 18 и има разлика.

Аз имах предвид, че като живеете в България на никой няма да му пука дали сте млад шофьор! КАТ са гладни иде сурова зима!!!

А за стикера .. реши че е редно хората да знаят че има и млади камикадзета пък и малко или много някой да се съобрази с теб!