PDA

View Full Version : Поднормено тегло



SexyChild
11-13-2008, 16:36
Здравейте всички. Дойде и моя ред да напиша нещо, не очаква кой знае какви съвети, но се надявам да получа някакви насоки относно моя, така да го нарека, проблем. На 16 години съм, висок съм към 176, но проблемът ми се изразява в това, че тежа 53-54 килограма, които са изключително малко за моята възраст и телосложение. Не обичам да говоря много по тази тема, може би защото съм най-чувствителен на това. Преди 1 година не обръщах внимание на този проблем, но в момента гледам все по-сериозно и по-сериозно на него. Може би това се е превърнало в мой комплекс, знам ли. Нека обесня накратко. Като бях малък изоставах с растежа в сравнение с другите деца. В личната ми карта, която си извадих преди 2 години, на графа ръст пише: 156 см. За някъде 2 сезона дръпнах значително с около 12-15 см и в момента продължавам да раста. Това с височината за мен си е нормално, но с килограмите нещо не върви... Родителите ми са дребни, по-висок съм от баща ми, но за целият ми род не мога да кажа същото. Дядо ми, лека му пръст, беше висок, както е и в момента чичо ми. Осъзнавам проблема пред себе си и все повече започвам да търся някакви решения за него. Относно това как се храня - ям си обилно, но не всичко, което трябва. Повечето от нещата, които съм чел в интернет, относно това как да се храня, обичам да ги ям и го правя с удоволствие, но резултат няма. Говорил съм с майка ми на тази тема, тя ми казва, че съм добре, но според мен нещата не стоят въобще добре. Мисля да се консултирам с личния си лекар.

Както казах не очаквам кой знае колко много от вас, но поне някой може да е имал същия "проблем".

likeiloveu
11-13-2008, 16:46
Здравейте всички. Дойде и моя ред да напиша нещо, не очаква кой знае какви съвети, но се надявам да получа някакви насоки относно моя, така да го нарека, проблем. На 16 години съм, висок съм към 176, но проблемът ми се изразява в това, че тежа 53-54 килограма, които са изключително малко за моята възраст и телосложение. Не обичам да говоря много по тази тема, може би защото съм най-чувствителен на това. Преди 1 година не обръщах внимание на този проблем, но в момента гледам все по-сериозно и по-сериозно на него. Може би това се е превърнало в мой комплекс, знам ли. Нека обесня накратко. Като бях малък изоставах с растежа в сравнение с другите деца. В личната ми карта, която си извадих преди 2 години, на графа ръст пише: 156 см. За някъде 2 сезона дръпнах значително с около 12-15 см и в момента продължавам да раста. Това с височината за мен си е нормално, но с килограмите нещо не върви... Родителите ми са дребни, по-висок съм от баща ми, но за целият ми род не мога да кажа същото. Дядо ми, лека му пръст, беше висок, както е и в момента чичо ми. Осъзнавам проблема пред себе си и все повече започвам да търся някакви решения за него. Относно това как се храня - ям си обилно, но не всичко, което трябва. Повечето от нещата, които съм чел в интернет, относно това как да се храня, обичам да ги ям и го правя с удоволствие, но резултат няма. Говорил съм с майка ми на тази тема, тя ми казва, че съм добре, но според мен нещата не стоят въобще добре. Мисля да се консултирам с личния си лекар.

Както казах не очаквам кой знае колко много от вас, но поне някой може да е имал същия "проблем".


otidi na lekar qj mn mazno i sladko

MostHated
11-13-2008, 17:14
и при лекаря ли да яде мазно сладко... :D

тъпчи протеин... пък гена ти е такъв... трудно ще е !

mimsssssss
11-13-2008, 17:19
по добре яж зрдавословно отколкото мазно и сладко и да станеш със сланини.както каза потребителя преди мен яж белтучини и отиди да тренираш може да качиш малко мускулна маса и да се оформиш.и не се притеснявай все още си на 16 и имаш много време за да оформиш тялото си както искаш.

Myrth
11-13-2008, 19:37
176 см 53 кила си е доста малко ама в никакъв случай не е повод за притеснение. Забрави за лекари и за ядене на мазно и сладко. Това, което ще ти кажа ако искаш го приеми, мисля че ще ти свърши работа.


Тръгваш на фитнес, 3 пъти седмично, кратки, до 40 минути, интензивни тренировки с големи тежести и малко повторения. Тук обаче идва и по-важното - храната. Няма да ти правя хранителен режим, но за да качваш, трябва да поемаш достатъчно въглехидрати, като е желателно да наблягаш на овеса, ориза и картофите - 3 пъти на ден. Ако ядеш по 400 грама овес на ден няма да имаш грешка. Другият компонент с есенциално значение е приемът на протеин. Стреми се да хапваш 5 пъти на ден като всяко хранене да ти носи 20-30 грама пълноценен протеин. Сутрин яж яйца, на обяд месо, вечер преди лягане извара. Това е условно казано, в най-общи линии. Гледай да не се натоварваш много освен на фитнеса, спи поне 8 часа, но не повече от 10 и НИКОГА не пропускай закуска, обяд или вечеря.

SexyChild
11-15-2008, 08:47
Явно организмът ми е такъв.. имам приятели, които ядат по-малко в сравнение с мен, но не са с поднормено тегло. Все пак ще пробвам това, което ми предложи. Благодаря за съветите.

Myrth
11-15-2008, 14:06
И да споделиш резултатите :)