PDA

View Full Version : Голям проблем с кожата!!!



mechtaq_za_teb
11-13-2008, 16:50
Не знам какво стана, но от месец се изривам ужасно и вече нз какво да правя. Храня се здравословно, пия много вода, разхождам се, обаче никаква полза. Пробвах какви ли не неща. Ходих на дерматолог без ефект. Продължавам да се изривам. ;( Вече се отчаях напълно. Купих си салицилов спирт 1% и от онзи антибиотик(не се сещам точно за името) и ще се мажа с него. Но не очаквам ефект :( Не знам какво да правя вече ;( ;( ;( ;( ;( ;(

HeavenSent
11-13-2008, 16:59
щом не е от храната, може да е от стрес. Аз преди изпитите след 7 клас бях станала много, много зле. Или ако си пипаш често лицето като си на училище...

adizitk1
11-13-2008, 17:11
На мен доста ми помогна тази програма(не се оправих напълно,но сега съм доста по-добре от преди):
сутрин-мия се с бебешки сапун на Пенатен(ударението пада на ''на''),после се обтривам с лосионът sebium h2o(то е като синкава вода) на Биодерма,на края се мажа с крем Бочко;
вечер-мия се с сапуна,който вече казах,обтривам се със салицилов спирт 1%,слагам салицилов спирт 2%+хлорнитромицин(целия блистер съм го разтворила)на пъпките и раничките,изчаквам около 1 минута и се мажа с крем Бочко.По принцип когато излизам си слагам коректор на Макс Фактор на пъпките и раничките,но ти ако си момче,по-добре не го прави :D ,ако си момиче-само по малко,че иначе почва да си личи :wink: .Разбира се,всеки месец съм на козметик.Това ми помогна на мен,ти се консултирай и с други,и избери своя метод.Надявам се,да съм ти помогнала :) .

mechtaq_za_teb
11-13-2008, 17:30
На мен доста ми помогна тази програма(не се оправих напълно,но сега съм доста по-добре от преди):
сутрин-мия се с бебешки сапун на Пенатен(ударението пада на ''на''),после се обтривам с лосионът sebium h2o(то е като синкава вода) на Биодерма,на края се мажа с крем Бочко;
вечер-мия се с сапуна,който вече казах,обтривам се със салицилов спирт 1%,слагам салицилов спирт 2%+хлорнитромицин(целия блистер съм го разтворила)на пъпките и раничките,изчаквам около 1 минута и се мажа с крем Бочко.По принцип когато излизам си слагам коректор на Макс Фактор на пъпките и раничките,но ти ако си момче,по-добре не го прави :D ,ако си момиче-само по малко,че иначе почва да си личи :wink: .Разбира се,всеки месец съм на козметик.Това ми помогна на мен,ти се консултирай и с други,и избери своя метод.Надявам се,да съм ти помогнала :) .Страх ме е да ходя по козметици, защото съм с много чувствителна кожа... пък и досега не съм имала такива проблеми. Засега се справям с коректор и фон дьо тен... Но преди избщо не съм си слагала, защото нямаше нужда..

minimouse
11-13-2008, 17:38
да си пила някакви хапчета?антибиотик или нещо такова?защото може да си алергична кам някоя от съставките...аз например така последния път се изринах от Mucosulvan... :shock: колкото и странно да звучи...

mechtaq_za_teb
11-13-2008, 17:50
да си пила някакви хапчета?антибиотик или нещо такова?защото може да си алергична кам някоя от съставките...аз например така последния път се изринах от Mucosulvan... :shock: колкото и странно да звучи...Единствено Нурофен, но и преди съм пила и не съм забелязала някакви страничи ефекти.