PDA

View Full Version : Какъв е смисълът всъщност...?



luckygirl92
11-13-2008, 18:25
Добър вечер на всички...Пиша тук,просто защото искам да споделя мислите и разочарованията си,също така бих желала да разбера и вашето мнение по някои въпроси.....Да започна така,преди около 3 месеца приключих една,може да се каже сериозна връзка,коята остави многоо дълбока следа в мен,а раздялата тотално ме разби....По дяволите,как може толкова време да мисля за човек,намиращ се на 200 км от мен?
Размишлявах в/у това,не е ли по-добре да не допускаш никого до себе си,по този начен е невъзможно да бъдеш наранен?Реално погледнато,какъв е смисълът от връзките,като така или иначе ще приключат и ти ще страдаш,независимо,дали причината за този край е била в теб?!Какво става,когато твоят "идеал" се окаже не чак толкова идеален?Колко раздели може да понесе човек?

evelinka1122
11-13-2008, 18:37
ми аз понесох 5 раздели и още съм жива :)
не! не е добре да не допускаш никои до себе си... по този начин пропускаш да бъдеш щастлива! допускай момчета до себе си, но винаги имай едно на ум за тях...
реално погледнато сме тинейдъри.. и винаги има смисъл...! по-добре навън с момче, на някои купон... отколкото сама, на компа, вкъщи в петък вечер.. все пак сме млади хора и трябва да си изживееш живота!
страдаш да, на никой не ми е лесно когато приключи нещо красиво, но след време си спомняш само хубавите неща и остават прекрасните спомени!
моя съвет е да не се сдухваш заради една приключила връзка... THE SHOW MUST GO ON! бъди оптимист, по-лесно е! успех :-)

olive_oil
11-13-2008, 18:43
и аз се чудя и мисля, че изходът е да прецакваш, защото в противен случай те прецакват, дори и да не искат

luckygirl92
11-13-2008, 18:43
ми аз понесох 5 раздели и още съм жива :)
не! не е добре да не допускаш никои до себе си... по този начин пропускаш да бъдеш щастлива! допускай момчета до себе си, но винаги имай едно на ум за тях...
реално погледнато сме тинейдъри.. и винаги има смисъл...! по-добре навън с момче, на някои купон... отколкото сама, на компа, вкъщи в петък вечер.. все пак сме млади хора и трябва да си изживееш живота!
страдаш да, на никой не ми е лесно когато приключи нещо красиво, но след време си спомняш само хубавите неща и остават прекрасните спомени!
моя съвет е да не се сдухваш заради една приключила връзка... THE SHOW MUST GO ON! бъди оптимист, по-лесно е! успех :-)

Да,хубави моменти,но струва ли си зарази няколко такива да понесеш още мн мн мн по толкова-лоши?!Не е ли по-добре "сивото ежедневие"(с което вече си свикнал),състоящо се в уроци,курсове,от вр на вр кафета,отколкото прекрасни моменти,а слез това тотален разгром?
Също така не наранява ли супер мн следното нещо-човекът,който ти е казвал,че си всичко за него,никога не би те изоставил....,след няколко седмици да бъде с друго момиче и едва ли не те забравя толкова бързо,а ти какво правиш....ревеш всяка вечер за един Никой,защото за теб теб той става такъв след всички разочарования,но по дяволите,на теб продължава да ти пука за него...

i_hate_you_but_i_love_you
11-13-2008, 18:44
Ее сега.. що пък ти трябва да си наранена?! Не може ли момчето да страда за теб, а не ти за него? Не е хубаво да нямаш никакви връзки, но поне като тръгнеш с някой бъди по дистанцирана и предпазлива.. винаги си имай 1 на ум и си дръж сърцето за теб.

Chess
11-13-2008, 18:45
Пробвай и след това ни кажи резултатите.

evelinka1122
11-13-2008, 18:47
ми аз понесох 5 раздели и още съм жива :)
не! не е добре да не допускаш никои до себе си... по този начин пропускаш да бъдеш щастлива! допускай момчета до себе си, но винаги имай едно на ум за тях...
реално погледнато сме тинейдъри.. и винаги има смисъл...! по-добре навън с момче, на някои купон... отколкото сама, на компа, вкъщи в петък вечер.. все пак сме млади хора и трябва да си изживееш живота!
страдаш да, на никой не ми е лесно когато приключи нещо красиво, но след време си спомняш само хубавите неща и остават прекрасните спомени!
моя съвет е да не се сдухваш заради една приключила връзка... THE SHOW MUST GO ON! бъди оптимист, по-лесно е! успех :-)

Да,хубави моменти,но струва ли си зарази няколко такива да понесеш още мн мн мн по толкова-лоши?!Не е ли по-добре "сивото ежедневие"(с което вече си свикнал),състоящо се в уроци,курсове,от вр на вр кафета,отколкото прекрасни моменти,а слез това тотален разгром?
всяка приказка си има своя край... и трябва да преодолееш твоя край на твоята приказка... разбирам че след раздялата нищо друго не ти остава освен сивото ежедневие, разсейваш се с училище кафета приятели, ок това е добре, но не и да се затваряш в себе си и да не допускаш момчета...

luckygirl92
11-13-2008, 18:49
ми аз понесох 5 раздели и още съм жива :)
не! не е добре да не допускаш никои до себе си... по този начин пропускаш да бъдеш щастлива! допускай момчета до себе си, но винаги имай едно на ум за тях...
реално погледнато сме тинейдъри.. и винаги има смисъл...! по-добре навън с момче, на някои купон... отколкото сама, на компа, вкъщи в петък вечер.. все пак сме млади хора и трябва да си изживееш живота!
страдаш да, на никой не ми е лесно когато приключи нещо красиво, но след време си спомняш само хубавите неща и остават прекрасните спомени!
моя съвет е да не се сдухваш заради една приключила връзка... THE SHOW MUST GO ON! бъди оптимист, по-лесно е! успех :-)

Да,хубави моменти,но струва ли си зарази няколко такива да понесеш още мн мн мн по толкова-лоши?!Не е ли по-добре "сивото ежедневие"(с което вече си свикнал),състоящо се в уроци,курсове,от вр на вр кафета,отколкото прекрасни моменти,а слез това тотален разгром?
всяка приказка си има своя край... и трябва да преодолееш твоя край на твоята приказка... разбирам че след раздялата нищо друго не ти остава освен сивото ежедневие, разсейваш се с училище кафета приятели, ок това е добре, но не и да се затваряш в себе си и да не допускаш момчета...

погледни продължението

scoobydors
11-13-2008, 18:52
Може много да се мисли по този въпрос. Моето мнение, е че понякога любовта носи щастие, понякога тъга. Хората имат връзка, просто защото искат да са щастливи (било то дори само за момента). След това раздялата боли, но така е устроен света. Кажи реши кръговрата на живота. ;)

Punisherrr
11-13-2008, 18:59
Хмм...ами за мен не е по-хубаво това ''сиво ежендневие'' както ти каза...
За мен има смисъл да се започва връзка,защото ако ще започвам винаги си преценявам с човека какви шансове има за нещо сериозно...после да няма излъгани ;)
Когато ще тръгвам с някой,ще е или със сериозни намерения от страна и на двамата или нищо.За мен смисъла на връзката е това...и двамата да виждат някакво бъдеще...а не ''айде тъпо ми е дай да си походя с тоя пич''
Абе то няма как да се обясни това....ясно е че всички имаме нужда от тия вълшебни моменти и толкоз... кой както си го направи от там нататък ;)
Аз не съм оставала излъгана и разочарована и се надявам да си остане така.

remember_me
11-13-2008, 19:00
parviqt ti vapros- da ne dopyska6 nikogo do sebe si,za da ne bade6 naranen- 6te ti kaja 4e sme hora i imame nyjda da ob6tyvame,da spodelqme. ako ne dopyskame nikoi do sebe si 6te ni e samotno,ne misli6 li? moje6 da bade6 sami4ak samo za izvesten period.
vtoriqt ti vapros- radvai se 4e si tozi 4ovek,radvai se za hybavite i nezabravimi momenti s nego i se nadqvai razdqlata da ne e skoro,za6toto tq vse nqkoga 6te doide.
3- nie oformqme ideala za perfecten priqtel/gadje kogato nqkogo obi4ame silno ili sme privarzani.grijim se za tozi ideal,staraem se da ne izblednee i my vqrvame.saglasna li si s mene? rezyltata posle e qsen kogato badem naraneni ot tozi 4ovek. a kolko razdeli moje da prejivee 4ovek ne znam.. ponasq do izvestno vreme sled tova se zatvarq v sebe si i ostavam sam sas sebe si dokato ne proqvi volq da 4yvstva otnovo.. i vsi4ko da pozne otna4alo.

luckygirl92
11-13-2008, 19:09
Ни инвестираме ли твърде много в това нещо наречено"любов",което дори не е сигурна,че съществува...Според мен са по-скоро навици,отколкото любов...
И друго не мога да си обясня....Защо ни обещават неща,които след това не изпълняват...А значението на "Обичам те",толкова ли се обезцени?Смятам,че това са много силни думи,които трябва да се премислят добре преди да се изрекът...

Отговарям на въпросите на чавекът,написал поста над моя...Като казвам да не допускаш никого до себе си,имам предвид-във връзка,а не приятелите си,защото според мен приятелите са най-важни....

И отговор на друг пост-относно сериозните намерения...Да,ти подхождаш сериозно,мислиш,че и другата страна мисли по същия начин,докато в едим момент те прецака толково жестоко...

Chess
11-13-2008, 19:13
Да те питам... Какво целиш с тази тема? Да видиш дали има други хора, които мислят като теб...? Да се опиташ да промениш мнението на някой? Защо изобщо задаваш тези въпроси като... ти не си настроена да си промениш мнението...? Или просто си губиш времето?

luckygirl92
11-13-2008, 19:16
Да те питам... Какво целиш с тази тема? Да видиш дали има други хора, които мислят като теб...? Да се опиташ да промениш мнението на някой? Защо изобщо задаваш тези въпроси като... ти не си настроена да си промениш мнението...? Или просто си губиш времето?

искрено се надявам някой да ме убеди в обратното...

jghgh
11-13-2008, 19:16
Да,хубави моменти,но струва ли си зарази няколко такива да понесеш още мн мн мн по толкова-лоши?!

Еми, не, не си струва.
Ама природата тъпо го е измислила и както и да се заливаш в сиво ежедневие по едно време то почва да те прави нещастна и почваш да искаш любов - да обичаш и да те обичат.
Разнообразие да има бе. Толкова тъпо е измислено...

i_hate_you_but_i_love_you
11-13-2008, 19:30
jghgh навсякъде където видя твой коментар е супер добър.. много ме кефиш щото ми се виждаш широко скроен човек :)

cherinka
11-13-2008, 23:01
не е ли по-добре да не допускаш никого до себе си,по този начен е невъзможно да бъдеш наранен?

Реално погледнато,какъв е смисълът от връзките,като така или иначе ще приключат и ти ще страдаш,независимо,дали причината за този край е била в теб?!


Какво става,когато твоят "идеал" се окаже не чак толкова идеален?Колко раздели може да понесе човек?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ShiZo
11-14-2008, 06:06
Не трябва да влизаш във връзка с нагласата, че тя "все някога" ще свърши. Прецени си добре човека срещу теб.
Аз съм имала три неуспешни връзки, но и не съм била крайно влюбена тогава. И толкова. Сега вече имам връзка, която ... просто няма да има край. Защото и двамата знаем какво искаме и това е само и единствено другия. Съмнения? Имаше да, но доста време мина.. всички се разсейват с една или друга случка и усещаш как обичаш човека все повече и все повече със всеки изминал ден! Когато го няма два три дни.... се чуствам като единствения човек на света. Няма други хора. Очите на истинската любов не виждат други хора. Ръцете, не умеят да усещат друг човек. Ума не знае какво представлява живота "евентуално" след края на връзката. Защото такова понятие за двама обичащи се хора..няма.

ShiZo
11-14-2008, 06:11
Ее сега.. що пък ти трябва да си наранена?! Не може ли момчето да страда за теб, а не ти за него? Не е хубаво да нямаш никакви връзки, но поне като тръгнеш с някой бъди по дистанцирана и предпазлива.. винаги си имай 1 на ум и си дръж сърцето за теб.

Стига с тва "едно на ум", видях го в няколко коментара.
СЪС шибаното 1наум няма доверие. Грамец!
Какво правите тогава с тоя човек?
Мамите го?
Или даваш всичко, без претенции, без задръжки, без предрасъдъци!
Или даваш фира, рано или късно!

hooliganka89
11-14-2008, 08:32
А,какъв е смисъла на живота?

mickelangelo
11-14-2008, 08:57
Къде е смисъла ли .... ? Ами .. Без да пробваш няма да намериш точния .. човек .. и накрая .. винаги за това е толкова сладко .. защото знаеш през какво си минал ... за да намериш човека който те прави щастлив ....

slun4ice_90
11-14-2008, 09:11
А,какъв е смисъла на живота? Това е точният въпрос,на точното място!И аз това питам и разбрах,че е любовта..Вярно е,че след това страдаме,но поне сме изпитали това чувство, бе хора...Плачем,обичаме,смеем се,ядосваме се,НО след всички тези емоции ние сме ЖИВИ!Защото сме ги усетили...Ако,не си позволим да ги изпитаме,то тогава за какво живеем??? :? :shock: Животът е,за това да се опита от всичко и лошо и хубаво.Няма как да опитаме само от сладкия мед... :-o Авторке,ти сега си наранена след раздялата,но в живота ти ще дойде друга любов,замисли се....Пак ще бъдеш щастлива,както и ще те нараняват..Това е неизбежно,по-важното е да чувстваш,че живееш (и да го преодоляваш)...А това няма как да стане като си затворена и не допускаш от страх никой да себе си,защото подсъзнателно знаеш,че ще те нарани....Стига глупости, бе хора....И преди съм го казвала в една моя тема:Когато страдаме в любовта я изпитваме и изживяваме с пълна сила,защото страдаме....А,страданието е по-лошата величина(и съответно я изживяваме по-емоционално),от това да си щастлив! Това е моята гледна точка.Никой не иска да е нещастен,всеки иска да бъде обичан!

curka87
11-14-2008, 09:19
Ее сега.. що пък ти трябва да си наранена?! Не може ли момчето да страда за теб, а не ти за него? Не е хубаво да нямаш никакви връзки, но поне като тръгнеш с някой бъди по дистанцирана и предпазлива.. винаги си имай 1 на ум и си дръж сърцето за теб.

Стига с тва "едно на ум", видях го в няколко коментара.
СЪС шибаното 1наум няма доверие. Грамец!
Какво правите тогава с тоя човек?
Мамите го?
Или даваш всичко, без претенции, без задръжки, без предрасъдъци!
Или даваш фира, рано или късно!

А така.... или се отдаваш без "1 на ум" или не. Иначе няма никакъв смисъл.

За авторката: Да ти кажа , колкото и да се опитваш да не обикваш никого , за да не си наранена после....... в даден момент Той просто се появява и повярвай ми - сърцето въобще не се интересува какво мисли разума ти.Няма как да избягаш от това!