PDA

View Full Version : Пощенски посредник?



Sashakiss
11-13-2008, 19:26
С един човек искаме да покупко-продажба. Но аз живея в Плевен, а той в София. Проблемът е, че той не иска да изпрати пари по банков път, преди да види предмета, а аз не искам да изпращам предмета, преди да видя парите.

За това съществува ли начин и двамата да си изпратим нещата на едно място - някакъв посредник, за да можем да сме сигурни в пазарлъка ни?

Благодаря предварително.

П.С. Сори, ако това не е подходящото място за тази тема.

thegmin
11-13-2008, 19:34
Може да пратиш предмета с куриер и да кажеж на куриерската фирма. че купувача има право да види предмета. Като го види и е доволоен той ще плати на куриера и после ти ще отидеш до бюрото им да си вземеш парите.

Bianca
11-13-2008, 19:36
А какво става, когато посредникът офейква и с парите, и с предмета? 8-)

splendour
11-13-2008, 19:50
kakvo e nalojen platej?

thegmin
11-13-2008, 19:52
Може да пратиш предмета с куриер и да кажеж на куриерската фирма. че купувача има право да види предмета. Като го види и е доволоен той ще плати на куриера и после ти ще отидеш до бюрото им да си вземеш парите.
това което описах е наложен платеж

bulgarche
11-13-2008, 20:28
Аз ще направя реклама на Еконт Експрес, понеже десетки пъти съм работил с тях и съм много доволен.
Отиваш в офиса, изпращаш "нещото" с наложен платеж до съответния получател, на другия ден е при него, а на третия си вземаш парите. Има си термин, който се използва, когато получателя първо разопакова стоката и тогава ще я вземе или не.

Наложения платеж е "за да си вземе той колета, трябва да ви остави 30 лева, които да ми дадете" (примерно)

24white24
11-14-2008, 06:20
И аз давам едно рамо на Еконт, от 2 години работя с тях с наложен платеж и изпращам и получавам стоки, тъпото става когато изпращача е забравил да каже, че разрешава да се види пакета преди да се плати, или разчиташ на куриера да ти го отвори на негова отговорност или действаш на доверие...