PDA

View Full Version : Помогнете ми с едни въпроси



King_Of_Kings
11-13-2008, 19:25
Моля ви да отговорите на тези въпроси. Умолявам ви много съм изморен, утре трябва да ставам рано и нямам време. Ето и текста:

Много по-напред от мястото, където стана сражението имаше три постройки, зидани от камък, които бяха ку [така се нарича индианските храмове]; там видяхме много идоли от глина, едни с лица на дяволи, други като жени, трети с противни изображения, така, че както изглеждаше, индианците се отдаваха на содомия [сексуална перверзия] помежду си.

ВЪПРОС: С кои собствени представи авторът оприличава религиозните ритуали на индианците?

Втори текст:

понеже неведнъж говорих за жертвоприношенията, да разкажа как правят това: Когато принасяха в жертва някой нещастен индианец, те му разпаряха гърдите с едни големи ножове от кремък, изтръгваха туптящото още сърце с димяща кръв и го поднасяха на идолите. Казваха, че това са тегните най-свирепи богове и в храма имаше различни кръвожадни животни. Когато ззапочваха да реват тригрите и ловеовете, да вият чакалите и лисиците и да съскат змиите, беше ужасно и приличаше на истински ад.

Въпрос: Утвтрждаването на подобен образ на индианеца какво отношение и поведение може да предизвика у коквистора

На 18 юли 1422г. в Болоня пристигнаха херцогът на Египет, наречен Андрей, като доведе жени, деца и мъже от своята страна, на брой около стотина души. За дето се отказал от христянството, херцогът бил заловен от краля на Унгария и прогонен от неговите земи. После той съобщил на краля, че иска отново да се върне в праватя вяра, и се покръстил и още много хора от своя народ, на брой около 4000 души. Ония, които отказали да се прекръстят били избити до един. След като ги приел и покръстил отново, кралят на Унгария им заповядал да тръгват по света на 7 години и после да отидат при папата в Рим. Едва тогава те можели да се върнат обратно. Като пристигнаха в Болоня, вече бяха изминали 5 години и повече от половината измежду тях измрели.

Въпрос: Представа за хората от XVв. за циганите различава ли се много от съвременната представа за тях?


УМОЛЯВАМ ВИ ОТГОВОРЕТЕ НА ВЪПРОСИТЕ МНОГО ШЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРЕН :-k :-k :-k

Lysit0
11-13-2008, 20:16
Отговор 1.

Авторът оприличава религиозните ритуали на индиянците с [сексуална перверзия], те са идоли на глина с дяволски лица....

Lysit0
11-13-2008, 20:24
Отговор 3.
Мисля,че се различава,обосновката ми е ,че...по тяхното време pобите са били от сякаква раса :черни,бели,жълти...и каквито и да е...всички освен БОГАТИТЕ хора.Точно те,богаташите са били освободени от всякакви данъци...а до като бедните са ги тормозели и са ги били....за богаташите ,бедняците са били просто роби.Били са само работна ръка...

King_Of_Kings
11-14-2008, 08:39
Благодаря ви страшно много! Надявам се да не ви е отнело много време

Lysit0
11-14-2008, 11:24
Няма проблеми.
3а 10 минутки го направих :)
Само се извинявам,че отговорът на вторият въпрос го няма,но не можах да го измисля.