PDA

View Full Version : Физическоо УФ!!!



cappy123
11-13-2008, 21:47
Искам да Ви попитам...Понеже аз имам зелен талон от лекаря за освобождаване от Физическо, но миналата година имах Протокол!!!

Та тази първа точка включва ли зеления талон , който имам от лекаря?!?!


1.Медицинско удостоверение, издадено от личния или лекуващия лекар със срок за "допускане" или "не допускане" да се упражнява спортна дейност. Извършеният преглед се вписва в медицинската документация, издавана от лечебното заведение.
При наличие на медицински документ за краткотрайно недопускане за упражняване на спортна дейност, присъствието на ученика се контролира от учителя по физическо възпитание и спорт.

bulgarche
11-13-2008, 21:55
Може да си връткаш тлъстата дупара по масите, но не и в час по физическо (пре)ВЪЗПИТАНИЕ ли?
Ако си освободена няма да имаш оценка, която в повечето случаи е една отлчна оценка по-малко в дипломата :-o

cappy123
11-13-2008, 21:57
Може да си връткаш тлъстата дупара по масите, но не и в час по физическо (пре)ВЪЗПИТАНИЕ ли?
Ако си освободена няма да имаш оценка, която в повечето случаи е една отлчна оценка по-малко в дипломата :-o

Оф много знаеш !!!

В нашето даскало 5 или 6 по физическо е мечта !!!

И питах точно и ясно, мисля :shock:

Да, връткав се всеки ден да знаеш !!!

Ако може следващите отговори да са малко по-разумни !!! :P

5StaR
11-13-2008, 21:59
Ako nqma6 problem, koito da ti pre4i da igrae6 po fizi4esko, no iska6 da se osvobodi6 si dosta !@#$ (cenzurirah go)

babity
11-13-2008, 22:01
Незнам дали далаверата навсякъде е една и съща, но при нас не е позволено личния да ни освобождава. Само си носиш медицинска бележка ако си се размензила и пак си играеш физическо, ама уж не те натоварвали... За всички останали случаи се изисква протокол. Предполагам, че за нещо хипер дребно може и да те освободят за седмица - две с бележка от лекаря, но не и за повече.

cappy123
11-13-2008, 22:04
Ako nqma6 problem, koito da ti pre4i da igrae6 po fizi4esko, no iska6 da se osvobodi6 si dosta !@#$ (cenzurirah go)

Еми имам си причини, за да се освободя !!!
Мисля че не си наясно с темата !!! :(

babity
11-13-2008, 22:08
Ако ти е толкова наложително да се освободиш и имаш връзки можеш да си извадиш протокол с диагноза "шум в сърцето". Това си е докторска измислица. Повечето лекари казват, че това няма как да се докаже със сигурност дали го имаш или не и затова винаги минавало...

cappy123
11-13-2008, 22:11
Ако ти е толкова наложително да се освободиш и имаш връзки можеш да си извадиш протокол с диагноза "шум в сърцето". Това си е докторска измислица. Повечето лекари казват, че това няма как да се докаже със сигурност дали го имаш или не и затова винаги минавало...Мерси много за пълния и точен отговор !!!

Blab
11-13-2008, 22:49
Трябва ти протокол, с печатите на петима доктори.(ако имаш заболяване, процедурата ти е позната и личната ти лекарка е наясно с проблема, не се налага да посещаваш специалист(в случай, че болестта ти е нелечима, разбира се), джипи-то ти може да изготви протокола и да събере печати от колегите си.)

draki4ka
11-13-2008, 22:53
а пък моя господин ни пише отсъствие с присъствие 8-) :P

InitialD
11-13-2008, 23:21
Абе въпреки базата на повечето училища .. и като се има предвид че военните ме прецакаха да сложа очила и това че нямаше с кого ... аз винаги играех физическо !

Не говоря конкретно за случая на авторката ... но маса народ не играе физическо вече ! Защо така!?!? :?

neocide
11-13-2008, 23:41

InitialD
11-13-2008, 23:43
Ako nqma6 problem, koito da ti pre4i da igrae6 po fizi4esko, no iska6 da se osvobodi6 si dosta !@#$ (cenzurirah go)

еби се в ушите

физическото е ебати шибаният предмет

За льохманите е .. :lol:

neocide
11-13-2008, 23:47

InitialD
11-13-2008, 23:52
не знам кво имаш предвид под льохмани, но... извинявай, оня норматив с кълбетата, прескачането на некви лостове, въртенето около некви колове - пъргавина май беше, ако е за НЕльохмани, аз съм розов слон на сребристи тракторчета (:

както и да е... :smt010

Ти да не учиш в цирк или в даскало за стриптизьорки?!!?
Кви са тия колове?
Има си лицеви опори, коремни преси , тичане на 50 метра, тичане на 100-200 метра ... даже една приятелка наскоро ми разказа и то не с отвращение как в тяхното училище момичетата правели по 100 коремни преси ... а в моето правехме по 85 и то момчетата!!! :shock:

neocide
11-13-2008, 23:55

InitialD
11-14-2008, 00:11
я по-спокойно, кво ще кажеш?
някъде да съм те обидила в поста си, че се пенявиш като невидял?

не, не уча в твоите любими заведения. аре, заспивай

Аз съм спокоен .. но ти явно не си! 8-)

Pliok0019
11-14-2008, 07:43
Миналата година, когато исках да се освободя лекарката ми каза, че трябва комисия от 4 лекари да се подпишат за някакъв здравословен проблем. Днес ще отида да попитам пак.

За онези с негативното мнение ще кажа, че аз лично не се занимавам с абсолютно никакъв спорт и да ме карат да тичам около 20минути около училищетето и да крещят на мен и приятелките ми ако сме спряли, изморили сме се, бягаме бавно, не скачаме 2 метра, не сме си вързали косите... Е не е нормално. Тази жена е с дълбоки психически проблеми. Дига половин часо скандал, ако някой да успее да удари правилно сервиз на скапания волейбол.

Аз лично 6 по физическо от 4ти клас до сега не съм имала!

jghgh
11-14-2008, 07:44
Еми в някои училища правим доста нормативи.
Бившия ми от София като му разправях каза "Абе те още малко с лък карат ли ви да стреляте?"
В този случай neocide е права, понякога физическото може да е ебаси гадния предмет.
Напоследък всеки час ни карат да покриваме по нещо и няма час, в който просто да играем... :shock:
Имаме норматива с коловете - нарича се пъргавина и представлява дюшеk на земята, около него има колчета и едни... не знам как да се изразя, нещо като оградки, ПОД които трябва да минеш и това доста често представлява ебаси гърча :D
Има и една по-малка оградка за прескачане и целия норматив е за отрицателно време да направиш кълбо на дюшека, да прескочиш нещо-като-оградката, после да минеш под една друга ограда, да минеш по диагонал около един кол, да минеш под още една оградка и да се стартираш там, откъдето си почнал. :D
Eми досадно е!
Или волейболните нормативи са... wtf. Карат те с 4 човека да си подаваш топка като при всяко удряне на топката трябва да тичаш от другата страна и тем подобни :lol:
Почти всеки час се покрива нещо. Както ви казах, свободни часове за игра почти не останаха...

Не се оплаквам, защото ги минавам горе-долу, но понякога наистина е натоварващ този час. Съжалявам, че не се обадих точно по темата, но държа да спомена :]

Boot
11-14-2008, 10:27
Може да си връткаш тлъстата дупара по масите, но не и в час по физическо (пре)ВЪЗПИТАНИЕ ли?
Ако си освободена няма да имаш оценка, която в повечето случаи е една отлчна оценка по-малко в дипломата :-o
Абе не е така, защото на мен все 4 ми пишеха, просто защото не съм добра в който и да е спорт.
Ама си ходех на физическо...

HardcoreSyndrome
11-14-2008, 10:33
Еми то не може момичета на по 16 години само да растат на гъз в кафенетата... ще се поизпотите малко, деееееба и дробовете.
+1
Съгласна съм.

Celence
11-14-2008, 11:50
Е, откъде разбрахте пък, че момичето няма някакъв проблем, заради който да се освободи? В миналия ми клас имаше момиче, което имаше недоразвити клапи на сърцето и никога не е влизала в часовете, защото даже да се позадъха малко и почваше да пуфти и да трепери...

Celence
11-14-2008, 12:19
А авторката каза, че ще ходи на кафе когато има физическо и то самичка, тъй като останалите от класа имат час? Аз не виждам да е написала подобно нещо. Междудругото момичето от предния ми клас стоеше в салона, но не участваше в игрите/упражненията, които правихме, това имах предвид под "не е влизала в часовете".

Celence
11-14-2008, 12:28
не влиза да играе в часовете/ не участва в часовете - каква е разликата, бе

shadow4e
11-14-2008, 12:31
В университети е по-лесно. Само лист се пише и се подписват джипи и още 2-ма. :) Но пък за сметка на това примерно СУ предлага физиотерапия, която доста помага.

November
11-14-2008, 12:35
Бе, има ги всякакви - и с проблеми и без. Една съученичка си е освободена, за да няма ниска оценка ( и не дай си Боже да свали и някой друг грам). На всичкото отгоре майка й е лекар, така че всичко е уредено.
Все ще има някой прецакан.
От друга страна и да не си освободен, пак можеш да си стоиш на едно място, както някои момичета от класа ми. Дори волейбол не могат да играят като хората...

hahavteen
11-14-2008, 12:39
И аз бях освободена от физическо защото имам астма ама тогава не беше толкова сложна процедурата... :shock:

bulgarche
11-14-2008, 12:51
Може да си връткаш тлъстата дупара по масите, но не и в час по физическо (пре)ВЪЗПИТАНИЕ ли?
Ако си освободена няма да имаш оценка, която в повечето случаи е една отлчна оценка по-малко в дипломата :-o
Абе не е така, защото на мен все 4 ми пишеха, просто защото не съм добра в който и да е спорт.
Ама си ходех на физическо...
Да, но за нея оценка 4, може да е повишаваща дипломната оценка ;)

Аз пък съм имал 5, докато отличниците, които не знаят откоя страна да ритнат топката получават шестици :-x

hardball
11-14-2008, 13:20
Аз пък си имах 6-ци , играех си и не мрънках. Това си е предмет като предмет- справяш се по- добре и изкарваш добри оценки, като не се вясваш или си все нещо "болна" за физическото се пишат кофти оценки, така си е.
В нашето училище си имахме поговорка за физкултурата "И в студ и в мраз 300-та ще тичам аз" - така е, няма как ,хаха :Д
Никой не е умрял от 100 коремни преси или хвърляне на медицинска топка, не бойте се.
Мене пък би ме обидило някоя мърла, дето не си мръдва пръста, само присъства там и нищо не прави, все е недоволна и не се помръдва една топка да хване и тича 50 метра с токчета да има оценка като моята.

Като си освободен трябва да присъстваш, извинен си от занятията, но не ти се пишат отсъствия- значи преподавателят носи отговорност за присъствието ти в часа и ако не си бил там и ти се е случило нещо пак е отговорен, ако не е записал, че те няма.

Bianca
11-14-2008, 13:29
Мразя физическо! :x Мразя спортовеее! Ебати трупът съм! :booooomb:
Днес и един път не можах да подскоча на тъпото въже! Не мога да играя баскетбол, нито волейбол, нищо. Аргх! Никога не съм имала шестици по физическо.
8-)

PiruBloodz
11-14-2008, 13:47
супер луд фен съм на спортът.......
гледам, футбол, баскетбол,волейбол,хокей,а ерикански футбол и всичко свързано със спорт,което дават по телевизията 8-)

November
11-14-2008, 14:03
И аз обичам спорта. Най-вече волейбола, въпреки че не съм много спортна натура...хаха :)

bulgarche
11-14-2008, 14:03
Мразя физическо! :x Мразя спортовеее! Ебати трупът съм! :booooomb:
Днес и един път не можах да подскоча на тъпото въже!
A, не се притеснявай, аз съм същия :razz:

PiruBloodz
11-14-2008, 14:59
супер луд фен съм на спортът.......
гледам, футбол, баскетбол,волейбол,хокей,а ерикански футбол и всичко свързано със спорт,което дават по телевизията 8-)
И женски бой в кал :D

тва си го тегля от замунда :oops:

5StaR
11-14-2008, 15:30
Ako nqma6 problem, koito da ti pre4i da igrae6 po fizi4esko, no iska6 da se osvobodi6 si dosta !@#$ (cenzurirah go)

еби се в ушите

физическото е ебати шибаният предмет

За льохманите е .. :lol:

Sigurno ste dosta meki, 6tom fizi4eskoto e 6iban predmet, hodi 4opli semki i mul4i



Ako nqma6 problem, koito da ti pre4i da igrae6 po fizi4esko, no iska6 da se osvobodi6 si dosta !@#$ (cenzurirah go)

Еми имам си причини, за да се освободя !!!
Мисля че не си наясно с темата !!! :(

To4no zatva sum napisal "AKO nqma6 proble,.koito..." ...

Celence
11-14-2008, 17:10
не влиза да играе в часовете/ не участва в часовете - каква е разликата, бе

но ти каза, че не е влизала в часовете, което е доста различно...
Защо не попиташ учителката си по БЕЛ относно разликата? ;)

Тя добре ми обяснява кое, как и защо, ако това те притеснява, всезнайко...