PDA

View Full Version : Дали има закон...



mitternacht
11-14-2008, 19:02
Дали има закон против връзката между преподавател и студент?
Любопитно ми е, тъй като студентите са пълнолетни, така че не може да става въпрос за мм... как е термина на български (Sexual harassment).... а между учителка и ученик по презумция учителката е виновна, дори двамата да са наистина влюбени.
Иха че дълго изречение :)

mimsssssss
11-14-2008, 19:15
има закон но немога да го издекламирам 8-) и професора няма право защото ще е пристрастен в оценката си което не трябва да става.някой дано каже нещо по подробно

mitternacht
11-14-2008, 19:25
Но са ми и подшушвали разни подобни случки, които съвсем не са били скрити-покрити.Мисля, че дори е нямало никакви последствия за преподавателя.

Казуса е любопитен, защото се изпада в интересна дилема.Ако студента направи първата стъпка(от любов), преподавателя може да си помисли, че е за лична изгода.Ха върви доказвай чувства на предубеден :)
Тоест, ноу ченс :) Както се наричаше онзи термин в шахмата-каквото и да направиш-все губиш.

mimsssssss
11-14-2008, 19:39
да а не дай си боже преподавателя да се престраши и да направи първа крачка.студента може да почне да го изнудва и ония ше се види в чудо.и все пак не избираме в кой се влюбваме :o

mitternacht
11-14-2008, 19:56
Toчно.Ето затова любовта боли :) И е нож с две остриета.
А дори и да има споделени чувства, преподавателя може да се притеснява да признае (защото може да навреди на престижа)(тук в случей, че преподавателя е дама) и да се провалят безброй прекрасни мигове.

thefreak
11-14-2008, 20:04
Хипотетично ли питаш?

mitternacht
11-14-2008, 20:13
Moже би-да, може би-не :))
Е, не съм чак такъв късметлия да съм попаднал в дадената ситуация.Но, че имаме красиви преподавателки-така си е.Не мога да си кривя душата.

verdjitO
11-22-2008, 15:19
мисля че има .. все пак ако преподавателя ходи с студента няма как да го скъса на изпита дори и да е най-големия тъпак :D