PDA

View Full Version : Dieta....



mIss IndEpEnDeNt
11-14-2008, 22:11
Измийте отровите от организма по пълнолуние
Лимфата е филтър за вируси, бактерии и гъбички, който често се задръства и се нуждае от промиване
Отделете 3 дни, за да дадете нужната почивка на вашия ор¬ганизъм. Използвайте пълно¬лунието (22,23,24 ноември), за да се изчистите от отрови¬те. В дните, когато луната е кръгла, "отливната вълна" помага за бързото и ефектив¬но измиване на организма от¬вътре, като остане без храна, само на плодов сок. Краткот¬райното гладуване позволява 12 литра "замърсени" телес¬ни течности да се заменят с чисти, а работата на лимфна¬та система се облекчава.
Лимфната система се със¬тои от множество фини съдо¬ве, които минават паралелно на артериите и вените. Има и възли, разположени на места¬та, където се съединяват лим¬фни съдове. Такалимфата пренася кислород и хранителни вещества до всяка клетка в ор¬ганизма и дренира излишните течности. Тя осигурява заши¬тата на нашия организъм, явява се своеобразен филтър на болестотворните бактерии, гъбички и вируси.



Niakoi probval li e tazi dieta... ii ima li efekt... ??? :(
От една страна, чрез лим¬фата в тъканите на нашия ор¬ганизъм постъпват хранител¬ни вещества и кислород, от друга ежедневно умират над един милиард клетки, а с хра¬ната, водата и въздуха "вли¬зат" различни отрови. Задача¬та на лимфната система е като на градската канализационна система - със силен напор да промие и извади през капиля¬рите загиналите клетки, бак¬терии, вируси, гъбички и ток¬сини. Затова е нужно на ден да се пият поне 2 литра течности. Физическата ни активност по¬мага на лимфата да се движи и по- лесно да изхвърли отрови¬те. Стресът обаче силно зат¬руднява този процес и болес¬тите зачестяват.

ПРОГРАМА
Три дни на сок от цитруси
--> Сутрин на гладно се изпи¬ват 10-15 г английска сол разтворени в 50-70 г вода. Английската сол не се резор¬бира и на осмотичен принцип изтегля течности от тъкани¬те към дебелото черво. По¬ловин час по- късно започва пиенето на сок. Той се при¬готвя от 2-3 лимона, 4- 6 грейпфрута и портокала и се разрежда сшнерална вода 2 л. Вместо цитруси може да се изцедят ябълки. Друга храна не се приема. Ако чо¬век почувства привечер глад, може да хапне малко плод -1 -2 ябълки или 1 пор¬токал.
-->Процедурата се повтаря З поредни дни.
-->На четвъртия започва зах¬ранване.
След очистването на орга¬низма мигрената изчезва или пристъпите значително се разреждат и стават по-ле¬ки, ставните болки се облек¬чават. Теглото се нормализи¬ра. За тези 3 дни се свалят 2- 4 кг и резултатът се задържа. Подобрява се сънят, тонусът се повишава, а различните форми на алергия стихват. Възможно е в процеса на очистване човек да усети из¬вестен дискомфорт - по-лес¬на умора, леко гадене, паре¬не на очите, да се появи гла¬воболие. Това обаче са ес¬тествените признаци на очистване,
След трите разтоварител-ни дни не бързайте да си на¬ваксвате със "силна" храна.
Закусете с плодове - ябъл¬ки, портокал или банан.
Към 10-11 часа се прави закуска с овесени ядки. Като 2- 3 супени лъжици ядки, 1 супена лъжица трици се кис¬нат 30- 40 минути във вода (да не се използва мляко).
За обяд може да се приготвят варени или задушени кар тофи със салата от маруля.
Вечерята е задушен праз с ориз.

Sigrina
11-14-2008, 22:42
Нищо лично, но според мен са глупости това.
За изчистване на организма аз съм си избрала един ден от седмицата, в който ям само жива храна. Или с други думи казано: само сурови плодове, зеленчуци и ядки. Пия много вода и чай с мед.

lcl
11-14-2008, 22:44
Пробвал съм с 3 дена само на ябълков сок. Честно казано както е описано захранването не ми се струва добре. По-скоро е подходящо като за 2-ри ден от захранването.

Ти какъв точно ефект търсиш от тази диета?