PDA

View Full Version : Днес разбрах!



drakar
11-15-2008, 08:49
Днес разглеждах форума и реших да влезна във темата за заболявания и докато четох колкото да се информирам попаднах на едно заболяване наречено фимоза (когато има едно пръстенче тъкан на кожата около главичката някаде при върха и, и това кръгче затруднява или прави невъзможно оголването на главичката)
Та.... прочетох го цялото и малко по малко започнах да осъзнавам че аз имам такова нещо..... И вмомента съм безумно объркан и притеснен... какво да направя... да кажа на нашите, или директно да отида при специалист, и ако отида при специалист при какъв.....!! Моля дайте ми съвет!!! :(

kocko
11-15-2008, 09:01
Ако решиш да ходиш на специалист, трябва да минеш през личния ти лекар, за да ти даде направление. Не знам колко е сериозно това заболяване, но ако е по - сериозно, рано или късно ще трябва да кажеш на родителите си. На колко години си.

xxxman
11-15-2008, 09:01
Никой не е казал, че е вредно. Отиваш при Уролог/Хирург и той може да го отстрани. : ) Доколкото знам, това е нещо е напълно безобидно.

drakar
11-15-2008, 09:12
На 16 съм и не знам защо разбирам толкова късно.... бтв xxxman във темата пишеше че може да стане много лошо с много усложнения :shock:

FeelMe
11-15-2008, 09:23
da ,uslojneniq moje da ima.zapo4va da se zadurja pove4e urina,tq se zamursqva i moje da se polu4at mn seriozni infekcii...nau4ava6 go sega za6toto moje bi naskoro se e poqvilo.pogovori s ba6ta si i otidi na urolog.toi 6te ti kaje dali se nalaga operaciq.v pove4eto slu4ai se nalaga.pravqt obrqzvane i sled tova vs se opravq.iskam samo da kaja 4e obrqzvaneto ne e da te napravqt impotenten ili da ti go otrejat.kazvam go za6toto naposleduk se sbluskvam sus hora koito ne znaqt kakvo zna4i.na malkiq mi bratov4ed mu napraviha tazi operaciq predi okolo 2 sedmici.na vtoriq den ve4e vs be6e normalno i ne go bole6e.tva e ot men.dano sum pomognala...

drakar
11-15-2008, 09:30
FeelMe, помогна и при това много! Мерси за онформацията, ще се опитам да говоря с баща ми, и ще стискам палци всичко да се оправи. Много благодаря за отговорите и съвета. Ще пиша ако има развитие по случая. ;-)

FeelMe
11-15-2008, 09:40
:) dano vs e nared.

titinkaa
11-15-2008, 12:09
иди до личния лекар за направление и после при специалист,но първо кажи на ваще

TheRealisT
11-15-2008, 12:55
аз също разбрах по този начин :) значи аз лично първо отидох при личния лекар и го помолих за направление за уролог защото мисля че имам фимоза..той/тя ти дава отиваш при уролога и там вече ще ти обясни човека как стоят нещата :) дали ще трябва обрязване или други методи..зависи от това колко е сериозна фимозата...след това няма начин вашите да не разберат защото ако се прави нещо ще трябва подписа на някой от тях понеже не си пълнолетен :) наистина могат да се получат много усложнения, ако правиш неща които са леко терудни за теб.. ако имаш въпроси пиши ЛС :) Успех приятелю

slivaka
11-16-2008, 11:22
кажи на ваще - нищо срамно няма ,а и си го наследил от тях все пак ;)