PDA

View Full Version : Фитнес - загрявка?



sisley_baby_f
11-15-2008, 11:09
Четох, че трябва да се загрява винаги преди тренировка и че обикновено загрявката се прави на колело, пътка, степер... Това само за мъжете ли се отнася, защото те дигат щанги и разни такива? Защото на мен това ми е част от тренировката. Смисъл като ида на фитнес правя упражнения на тези уреди и други упражнения за ръце и корем. Въпроса ми е - какво да правя за загрявка? Пак ли на тези уреди, нищо, че са част от основната ми тренировка или какво?

favourite_girl
11-15-2008, 12:10
загрявката ти зависи от програмата която имаш за деня обикновенно..когато правиш нещо за ръце е хубаво да загряваш с по-леки дъмбели,а когато програмата ти е за долната част на тялото за загрявка използвай колело,пътека и т.н. :) пък ако правиш само кардио не ти е неободима загрявка :) надявам се да съм ти помоглана

kocko
11-15-2008, 13:46
загрявката ти зависи от програмата която имаш за деня обикновенно..когато правиш нещо за ръце е хубаво да загряваш с по-леки дъмбели,а когато програмата ти е за долната част на тялото за загрявка използвай колело,пътека и т.н. :) пък ако правиш само кардио не ти е неободима загрявка :) надявам се да съм ти помоглана

+1 (е имало и хора дето разбират поне малко тука)

lcl
11-15-2008, 14:20
загрявката ти зависи от програмата която имаш за деня обикновенно..когато правиш нещо за ръце е хубаво да загряваш с по-леки дъмбели,а когато програмата ти е за долната част на тялото за загрявка използвай колело,пътека и т.н. :) пък ако правиш само кардио не ти е неободима загрявка :) надявам се да съм ти помоглана

+1 (е имало и хора дето разбират поне малко тука)

И това не сте вие 2-мата!!! :D

favourite_girl
11-15-2008, 16:30
lcl...странен човек си ти :D айде обясни ни да видим ти кво правиш по време на тренировка :wink:

SiegHeil
11-15-2008, 17:02
Загравяка се прави за да не се контузят ставите и да не разтегнеш мускул при вдигане на големи тежести...
И все пак е хубаво да загравяш леко преди тренировка - полезно е :>

lcl
11-17-2008, 18:04
Странен???
Първо раздвижвам ставите - за да се смажат ставите със ставната течност. После правя леко тичане и бегови, леки упражнения за горната част на тялото. След това дихателни, раздвижване отново на ставите (поради по високата температурата на тялото ставната течност добива в по-течен вид), разтягане на мускули и сухожилия. През цялото време дишането се следи. След това пак бегови. Загрявката ми трае от 30 до 45мин.

Какви дъмбели за загрявка при деца на 15 до 18 годишна възраст ??? Без да раздвижвате ставите и без разтягане ???

Имай предвид, че и колелото натоварва доста коленете - и ставите, и връзките, особено ако няма качествена загрявка.

mimsssssss
11-18-2008, 17:06
аз имам един въпрос за фитнеса.отскоро ходя и се чудя по колко време трябва да седя и по колко дена в седмицата да ходя.аз лично стоя по час на кростенажор най много и там едни други упражнения малко.ходя по 4-5 пъти седмично.някой може ли да ми каже дали е нормално или някаква друга програма.
п.п.да отбележа не ходя на фитнес за мускули или за отслабване.просто за тонус и за стягане да си се поддържам.
п.с.пускам и в други теми питането си :oops:

lcl
11-18-2008, 17:23
аз имам един въпрос за фитнеса.отскоро ходя и се чудя по колко време трябва да седя и по колко дена в седмицата да ходя.аз лично стоя по час на кростенажор най много и там едни други упражнения малко.ходя по 4-5 пъти седмично.някой може ли да ми каже дали е нормално или някаква друга програма.
п.п.да отбележа не ходя на фитнес за мускули или за отслабване.просто за тонус и за стягане да си се поддържам.
п.с.пускам и в други теми питането си :oops:

Ако не чувстваш умора - няма проблем...

milkogeorgiev
12-03-2008, 18:50
Няма такова нещо "загряване на мускули". И липсата й НЕ е причината за късане на мускули и прочие контузии.
Ставните ротации помагат когато има ставни проблеми.
Загряването има смисъл само от енергийна гледна точка, за да се вкара тялото в определен режим на работа. Например, футболист, който влиза като резерва да направи 4-5 спринта, за да му се качи пулса и прочие.

Масово при трениращите (при професионалистите от деца) е втълпено, че загряването е супер важно и липсата му води до контузии. Това превръща загряването в психологичен феномен, а НЕ физиологичен.

Спестете си реплики по казаното от мен.

SiegHeil
12-03-2008, 19:35
Няма загрявка на мускулите но има загрявка на ставите...тва е като смазването на машините с масло ^^