PDA

View Full Version : Как е правилно на немски - их или иш (Ich)



NaskoKaulitz
11-15-2008, 17:55
Токио Хотел го пеят иш ама в училище го учат их та как е правилно

lori
11-15-2008, 18:02
мисля че их

cunt
11-15-2008, 18:02
Их!

ValzZi
11-15-2008, 18:19
ИХ подяволите и стига си занимавал целия форум с твоя несмки и твойте Токио мотелци,.,,във всеки форум по някоя твоя тема ама токио хотел казаха тва ама те казаха онова... :-x ти на кой вярваш на слуха си,на токио мотел или на учител/ката ти която е отишъл/а там да те учи а не да слушаш музика и да учиш от там език...
уфф аман вече от такива като тебе чесно ти го казвам не заради токио мотел..имат някои хубави песни ...обаче лично твоя акъл е..минимума на най-минималния минимум..
чао..със здраве :)

NaskoKaulitz
11-15-2008, 18:19
аха а защо тогава всеки който чувам да говори на немски (освен даскалите) казваш иш миш ниш диш......

NaskoKaulitz
11-15-2008, 18:21
ИХ подяволите и стига си занимавал целия форум с твоя несмки и твойте Токио мотелци,.,,във всеки форум по някоя твоя тема ама токио хотел казаха тва ама те казаха онова... :-x ти на кой вярваш на слуха си,на токио мотел или на учител/ката ти която е отишъл/а там да те учи а не да слушаш музика и да учиш от там език...
уфф аман вече от такива като тебе чесно ти го казвам не заради токио мотел..имат някои хубави песни ...обаче лично твоя акъл е..минимума на най-минималния минимум..
чао..със здраве :)Злато аз не уча немски в училище

CenCe
11-15-2008, 18:38
иш е нещо като разговорен вариант или диалект :) каккто ние имаме много думи които не изговаряме правилно... вместо аз, ас и т.н. просто говорят спр меко

N0_feAR
11-15-2008, 18:38
их!

scyLLa
11-15-2008, 18:49
ИХ е правилното...(ех колко псувни знам на немски , само да знаех как се пишат) :D :D :D

xxxSnowflakexxx
11-15-2008, 18:50
ИХ подяволите и стига си занимавал целия форум с твоя несмки и твойте Токио мотелци,.,,във всеки форум по някоя твоя тема ама токио хотел казаха тва ама те казаха онова... :-x ти на кой вярваш на слуха си,на токио мотел или на учител/ката ти която е отишъл/а там да те учи а не да слушаш музика и да учиш от там език...
уфф аман вече от такива като тебе чесно ти го казвам не заради токио мотел..имат някои хубави песни ...обаче лично твоя акъл е..минимума на най-минималния минимум..
чао..със здраве :)

BrainlessROCKBABY
11-15-2008, 19:20
ИХ подяволите и стига си занимавал целия форум с твоя несмки и твойте Токио мотелци,.,,във всеки форум по някоя твоя тема ама токио хотел казаха тва ама те казаха онова... ...обаче лично твоя акъл е..минимума на най-минималния минимум..

sladur4etyYy
11-15-2008, 19:30
правилно е ИХ , защото се пише ''ich'', а 'ch' се чете като 'х' . тва ИШ и нещо като диалект, както ти казаха по- горе

п.п. токио хотел съкс :D

elsy
11-15-2008, 19:50
Их е правилно... Иш е на диалект в някакъв регион...

shadow4e
11-15-2008, 20:15
Както ти казаха "иш" е диалект, не знам точно в кои провинции точно, но примерно в Саксония е така.

В Кьолн, пък вместо цвей - две, казват цвьо =)

BlackaTBW
11-15-2008, 21:56
Както ти казаха "иш" е диалект, не знам точно в кои провинции точно, но примерно в Саксония е така.

В Кьолн, пък вместо цвей - две, казват цвьо =)

В оригинал се произнася 'цвай'.
Тва 'цвьо' го казват по-твърдо и звучи повече на 'цво', та и 'цву' на моменти.
И да произнася се 'их', тва че твойте любими певици пеят на диалект е подробност. Има го в много варианти - даже и 'ич' го произнасят.

therichbitch
11-15-2008, 22:00
Токио Хотел го пеят иш ама в училище го учат их та как е правилно
4ete se ih ama te govorqt na dialekt zatva v ugna germaniq go preduvkvat i kazvat i6

summerlove66
11-15-2008, 22:22
Нито их нито иш .. Има едно дето прилича на х ма тряя тека да го кажеш като струя въздух през зъбите .. сложно е ;)

therichbitch
11-15-2008, 23:04
Нито их нито иш .. Има едно дето прилича на х ма тряя тека да го кажеш като струя въздух през зъбите .. сложно е ;)
ami naprotv tva kazvam 4e knigovno e ih kato transkripciq a po razl 4asti na germaniq go kazvat mn razli4no i v berlin napr dage si go kazvat i6 ama tva e dr ? ,tuka se pita kak e knigovnoto spored men a ina4e go ima tva oplitane na ezika ponqkoga da

Seducti0n
11-15-2008, 23:44
:) их

anonim4e2
11-16-2008, 00:17
их-мразя немски :P

royal_girl
11-16-2008, 09:30
кажи "ихтиман" това е "их"-то,което е правилното в немския

MP
11-16-2008, 13:06
Токио Хотел са и момичета,но какво от това? Слушай по-добре как Рамщайн пеят.

DeAd_LooSeR
11-16-2008, 13:13
в училище те учат как да говориш правилен немски,така като е граматически и лексикално правилно. Обаче това е ,че повечето германци не говаорят правилен немски.Това е напълно нормално все пак и ние не говрим праилен бърлгарски . Има и друго,че в различните немски провинции имат различен изговор и далект.
Пък и като не учиш немски,кво ти пука? Ай слушах си токио хотела и не ни занимавай ... :-o

WaterLilly
11-16-2008, 13:36
Их е правилно, иш е просто диалект - в някои области на Германия произнасят ch като ш вместо като х.

therichbitch
11-16-2008, 17:45
в училище те учат как да говориш правилен немски,така като е граматически и лексикално правилно. Обаче това е ,че повечето германци не говаорят правилен немски.Това е напълно нормално все пак и ние не говрим праилен бърлгарски . Има и друго,че в различните немски провинции имат различен изговор и далект.
Пък и като не учиш немски,кво ти пука? Ай слушах си токио хотела и не ни занимавай ... :-o
tva dumam ot 2 dena ma koi me slu6a

n3_m3_k3f16
11-16-2008, 17:46
их

UFOs
11-16-2008, 18:03
Их е а и иш пък може да означава друго нещо нз..намразих немския от предишната ми учителка.. :(

NaskoKaulitz
11-16-2008, 18:05
Их е а и иш пък може да означава друго нещо нз..намразих немския от предишната ми учителка.. :(warum??? :D

voodoodoll1
11-16-2008, 18:21
Их :lol:

CLarion
11-16-2008, 18:34
OMG..... Ich=Их :-o

shell
11-16-2008, 18:55
ИХ разбира се! Що за тъп въпрос?!!! нямаш ли си учител/ка ,за да ти го обясни... :-x

kuklichka_bg
11-17-2008, 05:32
ИХ подяволите и стига си занимавал целия форум с твоя несмки и твойте Токио мотелци,.,,във всеки форум по някоя твоя тема ама токио хотел казаха тва ама те казаха онова... :-x ти на кой вярваш на слуха си,на токио мотел или на учител/ката ти която е отишъл/а там да те учи а не да слушаш музика и да учиш от там език...
уфф аман вече от такива като тебе чесно ти го казвам не заради токио мотел..имат някои хубави песни ...обаче лично твоя акъл е..минимума на най-минималния минимум..
чао..със здраве :)

Многа дразниш бе момичееее

DeepPurpLe
11-17-2008, 07:34
kuklichka_bg
МнениеПуснато на: Пон Ное 17, 2008 9:32 am Заглавие:
ValzZi написа:
ИХ подяволите и стига си занимавал целия форум с твоя несмки и твойте Токио мотелци,.,,във всеки форум по някоя твоя тема ама токио хотел казаха тва ама те казаха онова... Mad ти на кой вярваш на слуха си,на токио мотел или на учител/ката ти която е отишъл/а там да те учи а не да слушаш музика и да учиш от там език...
уфф аман вече от такива като тебе чесно ти го казвам не заради токио мотел..имат някои хубави песни ...обаче лично твоя акъл е..минимума на най-минималния минимум..
чао..със здраве Smile


Многа дразниш бе момичееее

Хах и ти дразниш .. По темата "их" е правилно, а Tokyo Hotel са ******** :-P Благодаря за вниманието !

HePeAJIeH
11-17-2008, 12:18
Habe keine Annung

exclusive__16
11-17-2008, 12:44
iH ... :)

ValzZi
11-17-2008, 14:15
Хах,не знаех че темата е да си казваме кой кого харесва..
И..злато..според мен трябва да си учиш книжовния вариант защото диалекте лесно се схваща но не можеш да се изтърсиш пред някой и да почнеш да го Иш-ваш просто ще се изложиж като първия селянин.. :)
П.П.След като всеки може да си изказва свободно мнението..Да ви кажа 95% от целия всет ме дразни обаче аз не спирам секи да му го кажа нали..така че ако обичате си глътвайте убидните думи и забележките.. :lol:

ValzZi
11-17-2008, 14:16
Хах,не знаех че темата е да си казваме кой кого харесва..
И..злато..според мен трябва да си учиш книжовния вариант защото диалекта лесно се схваща но не можеш да се изтърсиш пред някой и да почнеш да го Иш-ваш просто ще се изложиш като първия селянин.. :)
П.П.След като всеки може да си изказва свободно мнението..Да ви кажа 95% от целия всет ме дразни обаче аз не спирам секи да му го кажа нали..така че ако обичате си глътвайте убидните думи и забележките.. :lol:

sweetsunshine
11-22-2008, 23:02
Оф ама и вие сте едни...Наско и двете са правилни може да се каже както и их така и иш!В различните части на Германия се казва по различен начин и нито едно от двете не е диалект!А другите като незнаете какво викате "ще за въпрос" "нямаш ли учител да ти обясни" и подобни.?!?! Тази година като бях в Германия ми направи впечатление,че някои казват иш и викам "какъв е тоя диалект"и хората(немци(учители))ми обясниха точно написаното в по-горните редове.

И аз не харесвам Токио Хотел,но това не означава,че са неграмотни и т.н,така че като незнаете си мълчете! 8)

Tedi4ka
11-22-2008, 23:05
их 100% :)

sweetsunshine
11-23-2008, 00:28
их 100% :)Грешиш!И их и иш са правилни!! 8)

victimofpain
11-23-2008, 06:26
Омг...те Токио Хотел сеедно са някъв еталон....еми както вс казаха ИХ е на книжовен немски език, който се учи в училище...Вярно е че в много провинции на Германия се говори на ИШ ма тва си е чист диалект...Кой знай Токио Хотел от кое село идват

Tedi4ka
11-23-2008, 07:29
их 100% :)Грешиш!И их и иш са правилни!! 8)

е добре аз уча немски ако и тяа незнам :? :? :?

NaskoKaulitz
11-23-2008, 07:32
Ами не са само Токио Хотел-ето например Иван Ангелов в мюзик айдъл на кастинга вика на Люси "Meine Pflicht ist ДИШ weiter zu fuhren..."

krisence
11-23-2008, 08:20
Их!

Water_lili
11-23-2008, 08:36
Токио Хотел го пеят иш ама в училище го учат их та как е правилно
4ete se ih ama te govorqt na dialekt zatva v ugna germaniq go preduvkvat i kazvat i6

само мога да ти кажа ,че точно в южна германия, дори в най -селския диалект, който имат казват их, а не иш. Освен това Токио Хотел идват от Магдебург, а това изобщо не е южна германия. На книжовен език си е их, просто в провинциите където има повече население от турски и арабски произход се произнасят повечето неща като иш,диш , защото те имат проблем с произнасянето на х-то ,а ако го произнесят немците не винаги ги разбират... и в продалжение на годините просто и немците са го прехванали .

verdjitO
11-23-2008, 16:22
их мн ясно :?

therichbitch
11-23-2008, 16:50
их 100% :)Грешиш!И их и иш са правилни!! 8)
govorim za knigovnoto,ne za dialektite v razl 4asti ne Germaniq, to ako stava duma v nqkoi 4asti ne Berlin taka sprechat 4e ne moge6 da razbere6 4e e e na nemski dage, a ina4e az tva go povtarqm ot okolo edna sedmica 4e ima razl dialekti ama.... koi da me 4ue

sweetsunshine
11-23-2008, 18:32
их 100% :)Грешиш!И их и иш са правилни!! 8)
govorim za knigovnoto,ne za dialektite v razl 4asti ne Germaniq, to ako stava duma v nqkoi 4asti ne Berlin taka sprechat 4e ne moge6 da razbere6 4e e e na nemski dage, a ina4e az tva go povtarqm ot okolo edna sedmica 4e ima razl dialekti ama.... koi da me 4ueВъпроса е там,че не е диалект!В сяка област на Германия си има различко произношение,и са 3 доколкото знам и нито едно не се смята за диалект всичките са си еднакво книжовни!Учител(немец) ми го е казвал като бях на езуков курс да уча немски...

sweetsunshine
11-23-2008, 18:35
их 100% :)Грешиш!И их и иш са правилни!! 8)

е добре аз уча немски ако и тяа незнам :? :? :?И аз уча немски и всяка година ходя в Германия.Прочетете горния ми пост!

qnkasladuranka
11-23-2008, 21:40
az pak jiveq v Germania i to v Berlin
mnogo malko hora kazvat isch
ich e pravilno

therichbitch
11-23-2008, 21:45
их 100% :)Грешиш!И их и иш са правилни!! 8)
govorim za knigovnoto,ne za dialektite v razl 4asti ne Germaniq, to ako stava duma v nqkoi 4asti ne Berlin taka sprechat 4e ne moge6 da razbere6 4e e e na nemski dage, a ina4e az tva go povtarqm ot okolo edna sedmica 4e ima razl dialekti ama.... koi da me 4ueВъпроса е там,че не е диалект!В сяка област на Германия си има различко произношение,и са 3 доколкото знам и нито едно не се смята за диалект всичките са си еднакво книжовни!Учител(немец) ми го е казвал като бях на езуков курс да уча немски...
da samo 4e v nemskiq dialektite ne sa 3 a sa okolo 15
na tebe nemec ti go e kazal , a az vseki den govorq i u4a s nemci i sum hodila i az kato tebe v germaniq i moga da ti kaga 4e nemskiq baq go znam ,samo edno ne mi e qsno sa na avtoriteti li 6te si igraeme za taq tupa tema ??

mullated
11-25-2008, 16:17
"Их" звучащо като "Ихтиман" 8)

sweetsunshine
11-25-2008, 18:40
их 100% :)Грешиш!И их и иш са правилни!! 8)
govorim za knigovnoto,ne za dialektite v razl 4asti ne Germaniq, to ako stava duma v nqkoi 4asti ne Berlin taka sprechat 4e ne moge6 da razbere6 4e e e na nemski dage, a ina4e az tva go povtarqm ot okolo edna sedmica 4e ima razl dialekti ama.... koi da me 4ueВъпроса е там,че не е диалект!В сяка област на Германия си има различко произношение,и са 3 доколкото знам и нито едно не се смята за диалект всичките са си еднакво книжовни!Учител(немец) ми го е казвал като бях на езуков курс да уча немски...
da samo 4e v nemskiq dialektite ne sa 3 a sa okolo 15
na tebe nemec ti go e kazal , a az vseki den govorq i u4a s nemci i sum hodila i az kato tebe v germaniq i moga da ti kaga 4e nemskiq baq go znam ,samo edno ne mi e qsno sa na avtoriteti li 6te si igraeme za taq tupa tema ??Добре де няма смисъл да спорим за тъпотии...които както иска да го казва :wink: Бтв-на мен ми казаха за 3 основни-най-често срещани..иначе може и към 15 да са.. :)

И ти на езиков курс със Гьоте ли ходиш? :)

therichbitch
11-25-2008, 19:36
их 100% :)Грешиш!И их и иш са правилни!! 8)
govorim za knigovnoto,ne za dialektite v razl 4asti ne Germaniq, to ako stava duma v nqkoi 4asti ne Berlin taka sprechat 4e ne moge6 da razbere6 4e e e na nemski dage, a ina4e az tva go povtarqm ot okolo edna sedmica 4e ima razl dialekti ama.... koi da me 4ueВъпроса е там,че не е диалект!В сяка област на Германия си има различко произношение,и са 3 доколкото знам и нито едно не се смята за диалект всичките са си еднакво книжовни!Учител(немец) ми го е казвал като бях на езуков курс да уча немски...
da samo 4e v nemskiq dialektite ne sa 3 a sa okolo 15
na tebe nemec ti go e kazal , a az vseki den govorq i u4a s nemci i sum hodila i az kato tebe v germaniq i moga da ti kaga 4e nemskiq baq go znam ,samo edno ne mi e qsno sa na avtoriteti li 6te si igraeme za taq tupa tema ??Добре де няма смисъл да спорим за тъпотии...които както иска да го казва :wink: Бтв-на мен ми казаха за 3 основни-най-често срещани..иначе може и към 15 да са.. :)

И ти на езиков курс със Гьоте ли ходиш? :)
ami ne v nemskata sum ama sum v klas v koito si4ko e na nemski s nemski daskali zatva

Alexzander
11-25-2008, 20:18
Аз съм чувал Rammstein да пеят Ich,но е Их (поне така съм го учил)

Wrathchild
11-26-2008, 09:56
Иш е някакъв разговорен вариант, който НЕ Е ПРАВИЛЕН. Книжовно, както обясниха, си е Их. Нещо като при нас (примерно) - книжовното е няма, но много хора казват 'нема'.
И действително, в диалектния немски се ишват, мишват, дишват и т.н. Но това не значи, че правилните не са съответно их, мих, дих и т.н...

ndle
11-26-2008, 10:08
иш е диалект :)

hgfh
11-26-2008, 12:35
иx ;) поне това съм запомнила за три години :lol:

Pliok0019
11-26-2008, 12:58
Их, разбира се...

TheCookie
11-26-2008, 20:41
Токио Хотел го пеят иш ама в училище го учат их та как е правилно

мотелите са неграмотни... :)

avril_fan
11-27-2008, 18:04
ИХ

strong
11-27-2008, 19:06
WTF!?!? ИХ ест. ... Немския е най-смотания език на света (въпреки, че съм го учил цели 8 год.! ) :o