PDA

View Full Version : Когато презервативът е проблем...



indiehjarta
11-15-2008, 22:20
Мерси за мненията, изтрих своето по съображения за сигурност.

Schneeflocke
11-15-2008, 22:24
Ех, ако имаше лекар, който да може да ти отговори на въпросите...http://anikaos.com/0034-purple-kao-ani/purple-hikahin.gif Не, чакай малко! Май имаше едни... Викаха им гинерулози? кинетолози?Хммм... А, да! Гинеколози. http://anikaos.com/0034-purple-kao-ani/purple-hikagoutte.gif

miShle
11-15-2008, 22:29
Имаме същия проблем с приятеля ми. В началото го правехме с презерватив,но в сеня който опитахме без .. краййй сега е ужасно с презерватив. Онзи ден даже пробвахме и след второто вкарване го махнахме ... Истината е,че без е суперр якооо. :grin: Но от друга страна този страх и мене пстоянно ме преследва. И в момента и аз си търся решение,но на тази възраст не бих искала да пия противозачатъчни. Иначе за най-сигурно мисля,че трябва да се посъветваш с гинеголог.. Той ще ти отговори на каквите и да е въпроси и ще ти изпише най-подходящите противозачатъчни. :)

indiehjarta
11-15-2008, 22:31
Аз ще отида на гинеколог, разбира се, няма да тръгна да взимам хапчета на своя глава. НО...пускам тази тема с цел, която могат да разберат само хора, които са си имали сериозен опит с лекари и тяхната некадърност.

Не искам да отида на гинеколог, той да ми кимне умно един-два пъти и да ми предпише някакъв тип хапчета, които да почна да взимам на доверие. Ако предварително имам отзиви от хора, които са пробвали различни типове контрацептиви, и чуя доста различни мнения по въпроса, ще си съставя много бързо преценка да вярвам ли, аджеба, на този гинеколог или не.

И ако ми предпише хапче, за което във форумите се е изляла цяла помия, ще знам че трябва да се посъветвам с друг лекар.

blackfate
11-16-2008, 05:08
Аз съм на противозачатъчни... реших се на това, защото от 15-20 минутен секс с презерватив вече бях тотално протъркана, а ако има и 2ри дубил, от презерватива ме щипеше... както и да е, просто се реших на хапчета... та нали затова са те, + това, суеверията и бабините деветини че тер вредели е супер грешно, защото сме 21 век!
Като отидеш на гинеколог ти се прави иследване, да се види хормоналния баланс ... и се изписват хапчетата... почнаш ги от 1я ден когато ти дойде .... пиеш ги, 7 дни почиваш и почваш пак да ги пиеш...
освен контрацептивното им действие има и бая други ... за 2 месеца гърдите ми порастнаха и онзи ден си зех 75Б, който преди все ми е бил леко голм... сега ми е добре :) ... другото което е, имала съм ужасно болезнена менструация, и обилка, 7 дни яко теч не ми мърдаха .... сега им 5 дни макс и то сууупер по малко... нито боли нито нищо. Супер доволна съм че ги почнах тези хапчета, защото знам кога ще ми дойде, знам че дори и приятеля ми да се изпусне без да иска в мен, няма нужда да търча за ескапел, знам че гаф няма да стане (особено че той не свършва в мен) ... и е супер тъпо това че момичетата, които правят секс го правят или с кондом (ок) или с прекъснат полов акт .... което е супер неефектен метод ... а и това че момичетата ги е страх да зимат противозачатъчни, заради това че в тях имало хормони ...... или с разбирането че след това няма да можеш да забременееш, което е тотално погрешно...

krem4et0
11-16-2008, 08:07
Раждала ли си? Ако не си раждала-никаква спирала, бе моето момиче. Освен презерватив има още сума ти методи на контрацепция-противозачатъчни, глобули, които се слагат във влагалището, прекъснат полов акт, въздържание, календарен метод, диафрагма, лепенки(но те са със същия ефект като хапчетата, само дето са по-скъпи).

След като имаш постоянен партньор и сте се изследвали, най-логично е да пиеш ОК. но не мога да ти кажа при кисти на гърдата дали влияят. Иначе гърдите ми растат като си почивам от хапчетата, защото тогава напълнявам доста драстично(уж трябва като ги пия, а аз пълнея като ги спра). Всичко е строго индивидуално. За риска в твоя случай наистина трябва да се обърнеш към по-компетентни лица. Изисквай хормонален анализ. Ходила съм по гинеколози и знам, че си изписват хапчето, което са свикнали, или което рекламират. Това не е правилно за това и анализът е нужен.

И все пак при презерватива всичко е на психична основа. Нито аз, нито моят приятел усещаме кой знае каква разлика. Когато гледам колко бързо и как свършва с презерватив, едва ли му е чак толкова притъпено усещането. Просто издържа 5 мин. повече да речем. Единственото противопоказание(логично) е при алергия от латекс. Съвременните презервативи са тънки, с оребрявания и прочие, което носи удоволствие и на двамата. Колкото до Ескапелето-по добре пий ОК, отколкото тази гадост. Това не е метод на контрацепция, а хормонална бомба, която тотално ще ти обърка организма.

blackfate, правиш ли паузи. На всеки 9 менструации с ок, трябва да правиш 3 менструации пауза. Знаеш ли го?

Sladur_
11-16-2008, 09:32
въпроса е каквъ презерватив използвате !
Но секса на голо си е секс на голо :grin: