PDA

View Full Version : кОсичка



sladkoto_mime28
11-16-2008, 11:51
http://z.about.com/d/beauty/1/5/0/i/curly6.JPG - как да си я направя тази прическа плс обяснете ми подробно- каква маша или ролки и от къде да си ги купя мерси мн предварително :) :) :)

MoMoXiXi
11-16-2008, 11:55
Специално тази би трябвало да е направена с маша. Та хващаш едно кичурче - дебело колкото на картинката, навиваш го на машата, изчакваш известно време, освобождаваш, и така цялата коса... и накрая взимаш малко коса от бритона на една страна и закрепваш с фибичка или шипка... лесно е! Но не се сресвай, само се намести, защото ще се развали прическата :)

sladkoto_mime28
11-16-2008, 11:57
а машата каква да е .. смисъл за по едри или по дребни къдрици

roksana_1
11-16-2008, 12:00
а машата каква да е .. смисъл за по едри или по дребни къдрици
е мисля ,че няма за по- едри или по-дребни 8-) , защото то зависи от това колко коса ще захване6

Magichkaa_
11-16-2008, 12:02
Аз пък ставам еи така като се правя на плитки от двете страни .. =;

varnen4e
11-16-2008, 12:35
Тази и аз мисля, че е направена с маша. Цялата коса на маша, на едри кичури. Но много се изтощава косата от машата- имай го в предвид.

nejnaDROGA
11-16-2008, 12:53
Освен с маша можеш да постигнеш същия ефект и с големи ролки.Тогава няма да си увредиш толкова косата,но за сметка на това ефекта може би ще бъде по краткотраен :)

MissitY
11-16-2008, 17:01
Мисля, че това е направено с ролки.С маша става по различно.Личен опит,но да - машата е малко по-специален вид вредител :D .Не е като пресата.

mihichkaaa
11-16-2008, 17:12
или маша или като се изкапеш помоли майка си да те сплете на рибена кост и като ти изсъжне косата се разплети и си готова

BlueCat
11-17-2008, 08:06
Освен с маша можеш да постигнеш същия ефект и с големи ролки.Тогава няма да си увредиш толкова косата,но за сметка на това ефекта може би ще бъде по краткотраен :)
Напротив! Точно обратното. С ролки ефекта е по-дълготраен. Но с ролките косата не е така подредена както ако я направиш с маша и както е на снимката. Може да опиташ и с преса за изправяне на косата. В www.youtube.com има много клипчета, на които е показано как се прави тази прическа.

nejnaDROGA
11-17-2008, 10:39
Освен с маша можеш да постигнеш същия ефект и с големи ролки.Тогава няма да си увредиш толкова косата,но за сметка на това ефекта може би ще бъде по краткотраен :)
Напротив! Точно обратното. С ролки ефекта е по-дълготраен. Но с ролките косата не е така подредена както ако я направиш с маша и както е на снимката. Може да опиташ и с преса за изправяне на косата. В www.youtube.com има много клипчета, на които е показано как се прави тази прическа.
Е аз не съм останала с такова впечатление ама айде ;)

Едит:И с преса за коса можеш да се накъдриш по този начин,но е малко по-трудно :) (и трябва да си с поставката за изправяне)

GbSy
11-17-2008, 14:08
Maша... С нищо друго ефекта не би бил толкова добър.
И не го прави сама... Едва ли ще успееш.
Най-добре при фризьор, или при някой, който може да го направи качествено.