PDA

View Full Version : RAM на компютърът ми



royala
11-16-2008, 14:03
Значи имам 2 компютъра, но ползвам само единият и искам да взема 2те платки РАМ(2х512мб) и да ги сложа на новия компютър....до тук добре, обаче не съм мн наясно с това дали са съвместими и трябва някой да ми каже дали може да стане този номер + това, че ако ги сложа и 2те платки РАМ паметта ми ще стане ~ 3 GB и трябва също така да предложите някоя по-нова версия на XP, защото под SP2 разбрах, че не разчита ако е над 2 GB...ако ви трябват марки, характеристики и модели на дъното,процесара, рам - ще дам стига ми да дадете отговор дали това ще стане![/b]

royala
11-16-2008, 14:17
да бе аз точно с нея работя и гледам какви са параметрите, но тва ти казвам, че си нямам на идея кой модел с кой е съвместим...

MakeMeLaugh
11-16-2008, 19:40
1. Най-важното!! - Виж дали въобще дъното ти колко платки едновременно може д апокара и какви памети и с какви честоти. Всичко е точно определено. Намери го в книжката или в интернет според модела дъно.

2. Виж дали не са ДДР1, ДДР2 или ДДР3. Трябва да са всичките от дин вид за да тръгнат даже и да паснат в дъното.

3. Погледни на какви честоти са. Ако сегашните са ти примерно на 400 Мхз, а тия другите дето искаш са по на 333 Мхз това означава, че всичките ще проработят на честотата на най-слабата платка. Тоест тия дето са на 400 ще тръгнат на 333 и няма да си изпълнят ефективността както трябва.

4. Виж дали дъното ти поддържа Dual Channel и дали дъното ти е различно от Socket A. Ако е различно и поддържа, по-бързо ще работи системата, ако активираш този режим Дуал Ченъл в системния БИОС, ако не е активиран.

5. След като направиш ъпгрейд - влез в настройките за виртуална памет и си промени препоръчителната виртуална памет на новата стойност, която пише.