PDA

View Full Version : За матурите



UFOs
11-16-2008, 16:37
Искате ли да има задължителна матура по математика?За незнаещите нашето правителство иска да вкара задължителна матура по математика.Не знам след колко години ще го направят това,но има опасност за учениците,които сега са 10 клас.Въпроса ми е искате ли да има задължителна матура И по математика?(Този въпрос може да се каже,че засяга почти всички ученици) :(

Boyd
11-16-2008, 16:46
Правителството не само иска, ами от догодина май ще има матура и по математика - задължителна. Сегашните 11-класници ще държат. Така съм чул.

Аз съм против матурата по математика, защото не от всеки става математик, но като сме тръгнали да се сравняваме с Европа там след всеки клас държат изпит по всички предмети. Мога да кажа, че във Франция е така със сигурност, за другаде не знам.

TinkyWinky
11-16-2008, 17:20
естествено, че НЕ СЪМ СЪГЛАСНА !!!
тея от министерството само се чудят как да ни прецакат :-x
ако догодина трябва да полагам матура по математика, направо... :booooomb:

Desir3
11-16-2008, 17:21
Аз съм твърдо против задължителната матура по математика! Ако се въведе, то трябва почти всеки да кандидатства с математика, защото просто време за друга подготовка няма да има. Нормално и разбираемо е да се държи матура по родния ни език, който всеки трябва да знае! (отделен въпрос е,че има училища, където БЕЛ се изучава допълнително, което е голямо улеснение в последствие)... Но ученик в паралелка с интензивно изучаване на др предмет (напр. аз - по 6 часа седмично Биология и Химия) не може да се подготви за втора задължителна матура по Математика!
Това е абсурдно!!!
Освен това, ако ще се сравняваме с Европа, защо (както бях чула, че ще се прави) средното образование да не е до 10 или 11 клас, и в последствие ученикът да решава дали иска да учи и върху какво да наблегне?
Образователната ни система не става, същото важи и като цяло за държавата ни. Не може да се изравняваме със света по даден критерий, а по друг да си стоим в Каменната ера...! :shock:

z1n4i7y
11-16-2008, 17:37
Тия хора не са нормални :-x Аз от 4-ти клас правя 'матури' всяка година заради тоя Вълчев.... Сега и матура по математика ще правят задължителна... :shock: Ужас!!!

therichbitch
11-16-2008, 17:42
iskam, za da vidq dr kak 6te se orezilqt

UFOs
11-16-2008, 18:09
Аз съм твърдо против задължителната матура по математика! Ако се въведе, то трябва почти всеки да кандидатства с математика, защото просто време за друга подготовка няма да има. Нормално и разбираемо е да се държи матура по родния ни език, който всеки трябва да знае! (отделен въпрос е,че има училища, където БЕЛ се изучава допълнително, което е голямо улеснение в последствие)... Но ученик в паралелка с интензивно изучаване на др предмет (напр. аз - по 6 часа седмично Биология и Химия) не може да се подготви за втора задължителна матура по Математика!
Това е абсурдно!!!
Освен това, ако ще се сравняваме с Европа, защо (както бях чула, че ще се прави) средното образование да не е до 10 или 11 клас, и в последствие ученикът да решава дали иска да учи и върху какво да наблегне?
Образователната ни система не става, същото важи и като цяло за държавата ни. Не може да се изравняваме със света по даден критерий, а по друг да си стоим в Каменната ера...! :shock:

Да,точно така.Аз уча в езикова гимназия и имам 7 часа седмично английски,3 часа седмично френски,2 часа седмично руски,2 часа седмично химия (на английски) и 2 часа биология (на английски)Нямаме време за българския език камо ли за математика.Ужас :-o незнам как ще се оправиме,но да погледнем от светлата страна.Идват парламентарни избори.Нов министър на образованието,нова политика ;)

ProstoAz
11-16-2008, 20:01
Не ме засяга, тъй като тази година завършвам. Но ако трябваше да правя матура и по математика... доста щях да го закъсам. Едвам успявам да вържа някоя 3-ка или 4-ка, колкото просто да завърша годината (и това е от 8 клас насам).

BlackRevenger
11-17-2008, 10:13
Аз съм твърдо против задължителната матура по математика! Ако се въведе, то трябва почти всеки да кандидатства с математика, защото просто време за друга подготовка няма да има. Нормално и разбираемо е да се държи матура по родния ни език, който всеки трябва да знае! (отделен въпрос е,че има училища, където БЕЛ се изучава допълнително, което е голямо улеснение в последствие)... Но ученик в паралелка с интензивно изучаване на др предмет (напр. аз - по 6 часа седмично Биология и Химия) не може да се подготви за втора задължителна матура по Математика!
Това е абсурдно!!!
Освен това, ако ще се сравняваме с Европа, защо (както бях чула, че ще се прави) средното образование да не е до 10 или 11 клас, и в последствие ученикът да решава дали иска да учи и върху какво да наблегне?
Образователната ни система не става, същото важи и като цяло за държавата ни. Не може да се изравняваме със света по даден критерий, а по друг да си стоим в Каменната ера...! :shock:

Да,точно така.Аз уча в езикова гимназия и имам 7 часа седмично английски,3 часа седмично френски,2 часа седмично руски,2 часа седмично химия (на английски) и 2 часа биология (на английски)Нямаме време за българския език камо ли за математика.Ужас :-o незнам как ще се оправиме,но да погледнем от светлата страна.Идват парламентарни избори.Нов министър на образованието,нова политика ;)


АБСОЛЮТНО СЪГЛАСЕН :) да кажем че си учил от 8 до 11 клас само английски и там нещо малко по български и математика и изведнъж ти тряскат неква абсурдна матура по математика ... на мен ми е чудно защо неможе да си избираме матурата дет да караме 12 клас български + още 1 по избор ...


п.с всички министри са 1 и същи ... продължават политиката на предишния ... аз до сега не съм виждал некви големи промени като дойде нов министър

sexa_na_kompleksa
11-17-2008, 13:19
Не съм съгласна. И за матурата по БЕЛ не съм особено съгласна. Да, вярно, че трябва да имаме познания върху българската граматика и върху някои български произведения, но да развивам теми... това вече е абсолютно излишно!
Познанията по математика са приложими до 4 клас. След това би трябвало да се учи само от тези, които смятат да се развиват в тази област...
И се съмнявам, че ако сменят министъра, ще се махнат матурите... За съжаление ОТНОВО сме прецакани...

GbSy
11-17-2008, 13:55
Хохо, аз докато дочакам матурите, кой знае какво ще измислят... :-D .
Обаче не смятам, че матурите като цяло са хубаво нещо, защото горен курс си учат кой език, кой специалност в технукум... Как да смогнат?!
По математика е абсурдно да има матура... Все пак, не всеки може да я разбере, това е абсурдно... Аз на изпитите не знам какво ще направя, вие за матура тука ми говорите... Не разбирам с какво ще ми потрябва (при положение, че няма да се занимавам с математика), това, че примерно мога да умножа многочлен по едночлен, че знам кои ъгъли са кръстни и т.н.
Безсмислици.