PDA

View Full Version : Проблеми с очите (астигматизъм)



roadrunner
11-16-2008, 19:16
Здравейте нова съм във форума.Някой може вече да са засичали мненията ми.Имам проблеми с очите (предполагам наследсвени,защото и майка ми и баба ми са с очила). Едното ми око е с 6 диоптера,другото с 5.Имам астигматизъм.Предписани са ми очила от 3-ти клас.Носех ги постоянно до края на 4-ти.След това почнах да ги слагам само вкъщи,в училище г слагах само,когато с епише по дъската (и все още е така). Очилата ми са гадни,в смисъл рамките ми са много кофти,а все нямам капка време да ида да си избера красиви рамки(които се съмнявам,че ще ги нося ,но все пак .. ).Отначало нашите бяха против лещи,но след като видяха че не си нося очилата ми позволиха да си направя.Очната ми лекарка е от София ( аз съм от Враца ) и ходя на 6 месеца периодично.Тя непрекъснато ми казва че е по-добре да си нося очила.Да така е,но в тази възраст все пак рабзирате,какво е (отначалото даже имах подиграфки,казваха мицаймен,очилатка,зубър :-# ). И така попитах очната ми лекарка за лещи и понеже съм с астигматизъм тя ми каза,че трябва да са твърди и спецялно изработени в болница в София,в която трябва да лежиш 3 дена,за да ти изследват окото и дали ще понесе тази леща.Е,аз не стигнах до тази болница и все още с нашите се чудим какво да правя,защото наистина много не виждам и съм като сляпа..Въпроса ми е дали някой от вас е пробвал тези твърди лещи,болят ли очите,има ли опасност от някакви възпаления и т.н. ? Надявам се,че ще има поне някого когото да ми помогне .. Ако не съжалявам за изгубеното време но наистина за мен това е много сериозен проблем :(

zWezdichkaaa
11-16-2008, 19:51
според мен трябва да си носиш очилата, защото това с лещите ми се струва мн сложно, пък и трябва другите да те харесват такава каквато си, който не те приема да се гледа работата. пък и доколкото знам има мн хубави рамки в голямо разнообразие, така че ще си избереш тези който най ти подхождат и се харесвай такава каквато си, едни очила не са толкова голям проблем, като цяло са един малък детайл от външността ти :) ;)

Scouse
11-16-2008, 20:06
кви са тея простотий ве !!! #-o #-o ](*,)
къде е тая лекарка дето та преглежда.....
аз съшо имам астигматизъм и носа лещи вече втора година...меки лещи !
освен тфа ако не цъкаш на компа кат некво зле ( кат мен 8-) ) лещите спират нарастването на диоптера ....
тфа дето не си носила очилата е малко тапичко ама .... в тая възраст е тай...
отиди в някоя по яка оптика или в ония центъра дето произвеждат българските лещи...ако го знаеш къде е :P ...... и си напраи ени лещи, щом очилата те притесняват и нема такива филми с да стоиш в болница 3 години 8-)

ЗАслепис : Аз имам по малък диоптер ама ако ти хоиш без очила с такав диоптер незнам как още не си са пречукала некаде... то сиорно нищо не виждаш .... :shock: отиди да ти направат един преглед ...лещите струват около 15-20 лева едната :)
Умрете в мир ! :)
Умрете в мир! :)

DimovB
11-16-2008, 21:54
Носи си очилата! Тея лещи ще ти разбият очите.

amxcs
11-17-2008, 07:25
И аз имам 5.5 диоптера на 2-те очи и от 2-3 години носа лещи и нямам никакви проблеми. Иначе това с носенето /или по-точно не-носенето/ на очилата ми е познато :-o .
Въобще не съжалявам че си взех лещи. Отелям им по 5 мин общо на ден, но пък за сметка на това забравям че имам проблеми с очите :?

И аз съм от Враца. Лещите си ги взимам от д-р Бонова, за 15 мин работа е заедно с прегледа :) .

Arista
11-17-2008, 13:20
Принципно лещите не се препоръчват камоли с астигматизъм!!!Така чак спецялно изработени едва ли но да препоръчват се твърди лещи при астигматизъм.Ако си под 15 години наистина не носи лещи.Роговицата ти се храни с кислород а при положение че сложиш леща ти спираш притока на въздух и големи порблеми може да си навлечеш.

За хиляден път ще кажа че в днешно време очилата са почти бижу а не грозен порок.За 1/3 от времето което ще изгубиш по болници и прегледи ще си избереш страхотни рамки за малко пари и ще се чувстваш комфортно с тях.Не си създавай излишни комплекси с това че изглеждаш грозно с очила.Това и не само това е проблема на младото ни поколение че си внушават че изглеждат зле някакси.Затова 80% от тинеджърите които имат проблеми с очите сега и не взимат мерки или решават проблема си с лещи като станат на 40 вече няма да имат избор.Затова младите момичета с голите кръстове само след 10 години се почват проблеми с бъбреците гръбнака и най-лошото - безплодие...

И в крайна сметка нали индустрията с лещите и инвитро-то трябва да продължи :)



ПП:Не съм твърдо против лещите ( аз самата имам ) Но в твоя случей е най добре да се поизчака малко :)

roadrunner
11-18-2008, 17:11
Благодаря много на всички за мненията.Явно ще мисля още какво да правя.Още не мога да вема решение,но може и с очила да си продължа ако си избера хубави
Бтв да ви се оплача днес си счупих очилата :-# :-# :-#

reni7o0o
11-18-2008, 19:01
след като имаш астигматизъм трябва да носиш специални лещи...но това да лежиш в болница е глупаво... наистина трябва време за да свикне окото, все пак лещата е чуждо тяло и окото има нужда да свикне. Аз съм със лещи и ми трябваше два три дена за да свикна да ги нося, махам и слагам, а в оптиката даже ако пожелаеш ти дават пробни лещи за да се научиш да ги слагаш и махаш :) . Но не винаги съм с лещите понякога си слагам и очилата. Ако си избереш някой хубав модел никой нищо няма да ти каже... мойте са глазант тоест без рамка и много си ги харесвам... Пробвай с лещи ако не се получи си земи някои готини очила

nekfy_qko_be
12-13-2008, 08:24
Този проблем ми е мн познат... начи аз само дет съм по - малка.. аз съм на 13 и имам късогледство.. астигматизъм.. диоптрите и на двете ми очи са около 5... юни месец имах 2.5 обаче и аз не си носий очилата за тва ся сам с 5... Моятя лекарка сащо е в СФ.. аз сам от Кърджали... когато разбрах че ще трея нося очила питах за лещи.. обясни че не е желателно.. каза че на 16 може да сложа лещи. ако си под 15 по доре си носи очила.. аз си избрах готини.. е фртата си ме приемат ама до ся само 3 п са ми се подигр.. нз твое си е решението 8)

varnen4e
12-13-2008, 08:28
Отиди, избери си хубави рамки, вземи си очила с олекотени стъкла.. избери си рамка, с която да се чувстваш готина и секси, за да може да се носиш със самочувствие. Това е най- важното.

mumiikataa
12-13-2008, 08:58
И аз съм за очила.Даже можеш да си избереш фото соларни стъкла...
Аз например съм обмисляла варианта лещи,ноо има много минуси. Избери си едни рамки,които да ти подхождат на формата на лицето и да са ти удобни. Няма да имаш проблеми.Аз съм си с едни рамки от 3 години и адски много си ги обичам и като махна очилата не мога да се позная :-D

UFOs
12-13-2008, 09:45
Ще изгубиш 30 минути от ценното ти време,за да си избереш хубави рамки.Аз също съм с очила и също имам астигматизъм,разликата е,че диоптерите са ми по-малки.Никога не са ми се подигравали за очилата.И не ме е срам,въпреки,че ги използвам само за пред копютъра и по време на час.Не си слагай лещи..

Nitroglycerin
12-21-2008, 19:18
Стой си с очила.Не разбрах дали е постоянна леща или която може да си я сваляш проблема на свалящите се лещи е,че при по ряско движение може да изпадне,а и често се появява ечемик затова най-добре с очила.

djudjulinkaa
12-30-2008, 22:04
Аз също нося очила и до сега никой не ми се е подигравал..дори повечето ме харесаха :) Това че ти се подиграват не мисля че е защото носиш очила, а за това че още от преди това явно си допускала някои хора да се отнасят по-лошо с теб..но да не се отклонявам от темата..Замисли се че това са очи..диоптрите могат да се покачат ..знаеш как е . Едва ли ще ти е приятно един ден да ти се смеят хората за това че я виждаш я не без очила.. :-o

linkin1park
12-31-2008, 17:23
в никакъв слу4аи не слагаи твърди преди няколко дни казаха по тв 4е е по добре меки , силконови!Специалист го каза!

Red_Hair
01-10-2009, 11:27
консултирай се с офталмолог за лещи очила или рефрактивна хирургическа намеса