PDA

View Full Version : ЕСЕ по ЛИТЕРАТУРА СПЕШНО ЗА УТРЕ!!!



KazakoV
11-16-2008, 19:29
Здравейте трябва ми спешно есе по литература на тема "Гео Милев избира да вярва, че "Септември" ще бъде май. А аз?". В есето трябва да се засегне темата - Вярваме ли в мечтата, че светът може да бъде добър, като трябва да включим мнения на видни политици или анализатори. Есето трябва да бъде около две печатни страници. Мерси предварително на всички, които помогнат. :) :) :)

amazonkata90
11-17-2008, 08:48
Ето ти общи приказки за вярата в един по-добър свят:

Всички искаме да живеем в един по-добър свят! А задаваме ли си въпроса " Какво правим, за да стане този свят по-добър?"
Това зависи изцяло и единствено от нас самите, защото Светът, това сме ние и за да е той по-добър, означава, че самите ние е добре да се променяме и да ставаме по-добри. От това със сигурност ще произлезе само добро за всички нас!
Наблюдавам хората около мен. Забързани, замислени, угрижени - добре, но защо агресивни, груби, намръщени.....И непрекъснато се обсъждат и осъждат едни други. По този начин, разбира се, постоянно се и нараняват, защото знаем, че нищо скрито не остава под небето и рано или късно думите, които сме изрекли по нечии адрес, като бумеранг се връщат върху нас самите.
И как с такива взаимоотношения между нас хората, светът ще е добър и прекрасен? Няма да доживеем да видим щастлив и мирен свят, ако общуваме помежду си без любов. Тази истина се потвърждава всекидневно. Животът ни я онагледява много добре!
Можем да общуваме с хората и без да ги осъждаме, ами нека всеки си живее собственият си живот, както намери за добре, стига разбира се да не причинява зло на другия човек. А и много добре знаем, че има само Един, Който има право да съди и всеки от нас ще отговаря пред Него някой ден и това в никакъв случай не сме ние, а самият Бог - Твореца на небето и Земята.
Можем да не търсим само и единствено слабите си страни и недостатъци, защото хора безгрешни няма и винаги ще намираме по нещо, което не ни харесва у другия, а да се стремим да потърсим и открием и положителното и доброто във всеки един човек, защото вярвам, че във всеки е посято зрънцето Любов, въпрос на време е и разбира се на търпение, то да разцъфти.
Можем да престанем да сочим другите укорително с пръст и да ги критикуваме, като основното ни оправдание е , че го правим за " доброто " на човека. Защото Библията ни показва Пътя и начина, по който да общуваме с хората и това в никакъв случай не е грубата дума или острата забележка. Те не дават добри плодове. Само Любовта и прошката променят човека към по-добро!
Така, както Исус ни прости с много любов! Това за мен е най-силният пример за човеколюбие и ни дава пределно ясна и точна представа, за това, какви да бъдат човешките взаимоотношения. За да се променяме е достатъчно да имаме желание да се учим. Примерът е налице. Исус Христос!
Нека да имаме достатъчно търпение, за да приемаме хората такива, каквито са. Достатъчно мъдрост, за да влагаме разбиране и достатъчно любов, за да не ги съдим!
И аз вярвам, че така и ние самите ще се променяме към по-добро и Светът, в който живеем ще става по-добър!


А за другата част: потърси мисли на известни хуманисти като Майка Тереза, може би и на Колин Пауъл, изказвания на Буш и Саркози (особено на Саркози с оглед на въленията във Франция преди няколко години) и си готов.