PDA

View Full Version : Объркана работа..



Amalgama
11-17-2008, 05:46
ДЪЛГА ТЕМА! :D
Значи, от бая време чета по форума, но сега реших да се регистрирам..каква ирония, първи постинг - и първа тема за любофф, точно такива теми не обичам, но ще се побъркам..
На почти 20 години съм и за първи път ми се случи да се сблъскам с взаимоотношения, с които просто не мога да се оправя. Имах си аз 1 година симпатии към един младеж, той също към мен, но си имаше приятелка и някак си никога не сме приказвали за това. Имах си връзки с други хора, не е било несподелена любов, просто ми харесваше. Още тогава бяхме приятели и си мислех, че така може би ще е по-добре.
Той се раздели с нея и се почна една психологическа игричка, никой на другия открито не казва какво иска, и така - излизаме като приятели, но никога не е било само приятелско. Имах гаджета през това време, но той все повече и повече ми харесваше...И кво стана един ден - бяхме у нас \често се случваше, защото бяхме доста добри приятели\ да гледаме нещо, той ме целуна, от целувка минахме на други действия и, казано накратко, 7 месеца имахме чисто сексуална връзка. Защо чисто сексуална, защото и двамата бяхме буквално повредени от предишни разочарования и ту единият се опитваше да задълбочи нещата, ту другият, но все удряхме на камък, защото вече бяхме свикнали да не си говорим за това какво чувстваме, а и двамата бяхме нечовешки страхливи...Да не очакваш такова поведение от хора на наш'та възраст..иначе си се държахме като двойка - излизахме много често, пишехме си всекидневно с часове, от никого не сме крили каквото и да било. Той обаче започна да става опасен - взе да ми намира грешки навсякъде, да ми казва каква трябва да бъда, нервността му от началото на тия отношения прерасна в някаква неясна за мен грубост, на която му и отвръщах подобаващо, де...след това винаги се разнежваше и казваше, че се е превърнал в боклук и че, колкото и достойнство да имал, смятал, че съм в правото си да му помогна както реша, за да се превърне в предишния човек, казваше, че заради мен ще се промени. От сигурен източник знам, че не е бил с друга, докато е бил с мен...за себе си същото не мога да кажа - към края на тия отношения ми прекипя от отношението му и имах някакви кратки отношения с едно момче, за които той разбра и изглеждаше вбесен, но ми каза само - хващай се с него и да се свършва...после взе да се самосъжалява...Оставих го тоя младеж, ама и аз не знам за какво - започнах да се побърквам от депресиите и абсурдните настроения на този мой приятел, които винаги се отразяваха зле на мен и аз помагах, помагах...последният месец взех да му казвам, че след като очевидно сме само приятели, които се чукат, а аз имам толкова трески за дялане, да вземем да си намерим други и толкова, той се сдуха зверски и дума не даваше да се издума, приказваше ми как нямало да ме пусне никога, как това просто нямало да стане, как не трябвало да става...но аз не издържах, наистина, на шизофренията му и на депресиите му и му казах, че не искам да имам нищо общо с него. Известно време не желаеше да ме слуша даже, но накрая вика - щом си го решила, аз явно не мога да те спра, видяхме се, разделихме се уж приятелски...вечерта той пак ми пише, не му отговорих, бяхме се разбрали тотално да се отдалечим. На другия ден пак...отговорих му тоя път, скарахме се и аз му зададох един-единствен въпрос - дали иска наистина да не ме вижда повече, или се държи така, защото аз искам. Не ми отговори. Вбесих се, защото поне тоя отговор заслужавах, според мен...и го блокнах и изтрих отвсякъде.
Проблемът е там, че с времето аз ужасно се привързах към този човек и вече трети ден ми липсва чудовищно, дори само това да си говоря с него...
И не знам дали, когато са те блокнали по тоя начин, ще искаш да говориш изобщо с човека след това...
Общо взето, не знам вече и аз какво да правя

FeelMyPain
11-17-2008, 05:48
Тва ако някой го прочете цялото, ще е човека с най-много свободно време на света :lol:

Amalgama
11-17-2008, 05:50
Тва ако някой го прочете цялото, ще е човека с най-много свободно време на света :lol:

Точно такива хора ми трябват, те дават най-добрите идеи 8)

sweet4esf
11-17-2008, 05:54
emi macko moga da i kaja 1vo he tova durjanie za godinite vi ne vi prilqga.. :shock:
i 2ro da naistina i az sum bolkvala gadjeto mi i toi men kogato sme kusali i ne e priqtno se pak e lubimiq chovek :?
znaesh li moq e pochti sushtiq no go obicham i naistina pochna da se promenq no nz imam chuvstvoto che kogato se opitash da promenqsh edin chovek nakra shuvstvata v nego utihvat i mai pri moq stava takache nai dobre macko pomisli dobre zashtoto kogato obichash priemash choveka do sebe si kakuvto e :)
ako veche nqma shans za vas davai napred :P

curka87
11-17-2008, 06:52
Аз съм напълно съгласна със sweet4esf.

В крайна сметка да обичаш някого означава да обичаш дори и недостатъците му, колкото и глупаво да звучи това.
А ако и той те обича и вижда , че държанието му те наранява, той сам би трябвало да се опита да се промени, без ти да искаш това от него.
Същото важи и в обратна посока.Той трябва да те боича такава, каквато си.И ако ще се променяш, то това трябва да стане по твое желание и убеждение.
В противен случай само ще се наранявате взаимно и нищо няма да излезе.

kPuCkA
11-17-2008, 07:54
Попаднала съм в подобна ситуация.Само че с въпросното момче бяхме първоначално многоо добри приятели, но всичко това се превърна и в нещо повече и то само когато има повод.Отвратително е!Гледаш как приятелството ви лека полека отива на вятъра, но някак си не можеш или не искаш да го спреш.Сега вече наистина съжелявам, за това което направих, но не мога да върна времето назад.

Amalgama
11-17-2008, 09:14
Попаднала съм в подобна ситуация.Само че с въпросното момче бяхме първоначално многоо добри приятели, но всичко това се превърна и в нещо повече и то само когато има повод.Отвратително е!Гледаш как приятелството ви лека полека отива на вятъра, но някак си не можеш или не искаш да го спреш.Сега вече наистина съжелявам, за това което направих, но не мога да върна времето назад.

Наистина е неприятно :)
Аз тоя човек, както казах, го обичам, не мога да преценя само като приятел или как, моите собствени чувства са объркани..но бая сме си помагали през това време, да не говорим, че винаги се чувствам добре с него, освен когато не почне да си избива комплексите на мой гръб. Работата е там, че аз го разбирам и не го искам друг, просто ми идва в повече; той действително се и промени, но не дотам, че да спре да ме наранява.
Де да знам.
Искам отново да си говоря с него, но е много горд и инат и знам, че няма да ме потърси, не заради секса, ами заради дългото ни приятелство \което не е някво фиктивно понятие от рода "познавахме се, чукахме се и се наричаме приятели\, аз наистина си имах връзка с тоя човек, а и, струва ми се, и той с мен.
А ако аз го потърся, не знам дали ще ми отговори :)

curka87
11-17-2008, 09:22
Ти самата казваш, че си много объркана.За да направиш каквато и да е стъпка напред, трябва първо да си изясниш чувствата за себе си.Отговори си първо на въпроса какво искаш от тоя човек за напред и на какво си готова за да го постигнеш.Дали искаш приятелство или нещо повече.
И след като си отговориш за себе си, се опитай да поговориш с него открито и да му кажеш всичко.Обясни му как се чувстваш и какво искаш.
Ако той е готов да ти го даде..... сам ще го направи без да го караш.

Amalgama
11-17-2008, 09:38
Наистина благодаря за отговорите, по собствено желание не мога да поговоря за това с приятели и трябваше да я махна някъде тази простотия :D
Ще си помисля, наистина, това, което ме притеснява, е, че наистина е много горд човек и след такова нещо от моя страна едва ли ще ми отговори, единствено ако го видя някъде навън бих могла да поговоря с него, подозирам, че и телефона би ми затворил, като му звънна :D И то не от нещо друго, ами просто от инат и от наранено самолюбие. Доста сложен човек е...

sasha_90
11-17-2008, 10:47
Ако толкова ти липсва и го искаш обратно,направи всичко възможно това да стане.

PeopleAlwaysLeave
11-17-2008, 11:34
Ако един човек не иска да се промени ти няма как да го накараш. Става дума за собствена воля. Първо, те ти го казаха и по-нагоре, че когато обичаш някого ти го обичаш и с недостатъците му, а не се стремиш да му правиш някакви нереални промени и да го превръщаш в "перфектният" за теб. Второ, както казах - ако той самия не осъзнава кое и какво, или не иска, да промени ти квото и да направиш ще е безсмислено. Ако той споделя чувствата ти и вижда, че с определени действия от негова страна те наранява - сам ще се опита да се промени.

Помисли какво искаш и какво изпитваш и чак тогава решавай дали да го търсиш.

Колкото до гордостта - била съм с такъв човек и знам много добре какво е мъжка гордост и самочувствие :D Но знам и че когато тоя човек ме обича и ме иска до себе си той намира сили да преглътне гордостта, за да ме запази. Щом се знаете от отдавна предполагам си на ясно къде обича да ходи - ако не ти вдигне телефона направи отиваш там и очи в очи няма как да избяга... А и то така е най-добре - по телефона (от личен опит) не си е работа да се изясняват отношения :?

Amalgama
11-17-2008, 11:56
Прави сте в това, което казвате, казвала съм му го на човека директно, че аз не мога да го променя, че той няма право да ме променя. Аз го приемам като човек, даже много го обичам, само го помолих да не е толкова злобен, когато се чувства неуверен в себе си, (а той е много неуверен...), пък това трудно се преодолява. До последно се опитваше да ме накара да стоя, при възможност ме питаше дали имам нещо по-специално да му казвам, но веднага след това идваше старото злобно поведение и аз просто не можах да се престраша да му засвидетелствам някакви чувства и...така :)
Аз знам, че е горд, и аз съм такава, въпросът е в това, че съм почти убедена, че дори и да иска да е с мен, ще ме отреже, защото просто си е такъв. Воден е първо от чувството си за достойнство, това е едно от нещата, които харесвам в него. Не знам, може би трябва да се опитам да поговоря с него поне да си запазим приятелските отношения, все пак аз бях тази, която го заряза...

metodi1
11-17-2008, 12:26
hybavo e man :)

curka87
11-17-2008, 13:16
Еми значи проблема е в неговото достойнство.Докато той сам не се пребори с него и да открие смисъл да се промени..... ти няма каков да направиш, дори да искаш.
Друг е вече въпроса дали ти ще имаш сили да чакаш това да стане.Тук вече решението си е твое.

soul1199
11-17-2008, 14:26
ima6 dva varqnta,ediniq-da go otblokira6,da se sre6nete,da my se izvini6 i pak da ste zaedno,drygiq-da go ostavi6 da si gleda jivota,ti su6o i da si nameri6 dryg,spored men ne se vru6ai nazad,produlji napred