PDA

View Full Version : Защо да не си пукаме пъпките?



samozavecher
11-17-2008, 15:42
Излезнала ми е една ОГРОМНА пъпка точно по средата на носа, но майка ми не иска да я спукам. Какво може да стане ако си я спукам?

Evanescencefan
11-17-2008, 15:45
Нищо хубаво 8-) :D По-добре я мажи с крем против младежки пъпки,вместо да я стискаш :)

MissitY
11-17-2008, 15:45
Мили ми,авторе/авторке :-D .Казва се изстискам...спукам не е точната дума.Ако не я изстискаш както трябва може да ти остане белег или да се възпали повече и да стане по-голяма и видна.Но ако я изстискаш както трябва,т.е. да излезе сичкото бяло вещество,я мажеш със салицилов спирт,след това успокояващ крем.Поне аз така правя. :)

samozavecher
11-17-2008, 15:55
---

samozavecher
11-17-2008, 15:55
На мен ми стои от 2 седмици и я мажа всеки ден, но не изчезва, а и няма бяло връхче :o

nastyangel
11-17-2008, 15:57
Мацка, изстискай я!

DiScOnEcTeD
11-17-2008, 15:58
остава адски гаден белег който нямя шанс после да махнеш с нищо :x

GbSy
11-17-2008, 16:02
Рана + Петно.

LeVski_fen
11-17-2008, 16:06
Абе стискай смело бе стига му мислиш толко...! :smt066 =D> \:D/

BigFakeSmile
11-17-2008, 16:08
начии..и аз мн съм се чудила това..и питах баща ми..той понеже е кожен лекар...и ми каза че попринцип е опасно да се изстискват пъпки, но ако тази пъпка е над горната устна (имам предвид всяка част от лицето, която е над устата) не се пипа изобщо..защото най - малкото може да остане белег..ноО..също може да се възпали..ии ако има гной..тази гной да стигне до мозъка (понеже е в горната част на лицето) ии там вече ставаше мн опасано..не се сещам точно какво.. :?

MiLeNcHeToO
11-17-2008, 16:27
НЕ я стискай! Не се стискат защото после остава рана, особено ако пъпката няма връхче, а и също така едва ли ще успееш да я изтискаш добре.Изчакай колкото е необходимо, по-добре една седмица да имаш пъпка, отколкото две да имаш гадна рана от която може да остане петно.

p0ps
11-17-2008, 16:29
'Бал съм го, аз ги бода с игли и ги стискам и нищо ми няма 8-)

и аз тъй :grin:

MissitY
11-17-2008, 16:30
Аууу...Каква съм глупава!!!Имах няколко гадни пъпки на горната устна и ги бях изстискала...вярно,че имам белег, но те бяха на толкова гадно място...Ох...ужас! :( :( :(

sladoledche
11-17-2008, 16:31
начии..и аз мн съм се чудила това..и питах баща ми..той понеже е кожен лекар...и ми каза че попринцип е опасно да се изстискват пъпки, но ако тази пъпка е над горната устна (имам предвид всяка част от лицето, която е над устата) не се пипа изобщо..защото най - малкото може да остане белег..ноО..също може да се възпали..ии ако има гной..тази гной да стигне до мозъка (понеже е в горната част на лицето) ии там вече ставаше мн опасано..не се сещам точно какво.. :?
lele neme pla6i taka we az kakto obi4am da stiskam pypkite na vseki ,koito mi dade ysobeno na gadjeto ;[ :-x

ell_ownz
11-17-2008, 16:36
BallFace +1 :D

Reed
11-17-2008, 16:40
Ще ти станат баси раните,аз после не мога да ги опраавя 1-2 седмици...
по-добре не пипай!
*тва 'пукам' звучи гадно

lori
11-17-2008, 17:32
начии..и аз мн съм се чудила това..и питах баща ми..той понеже е кожен лекар...и ми каза че попринцип е опасно да се изстискват пъпки, но ако тази пъпка е над горната устна (имам предвид всяка част от лицето, която е над устата) не се пипа изобщо..защото най - малкото може да остане белег..ноО..също може да се възпали..ии ако има гной..тази гной да стигне до мозъка (понеже е в горната част на лицето) ии там вече ставаше мн опасано..не се сещам точно какво.. :?


тотално се стресирах, толкова пъти съм си изтисквала пъпките, оле ужасТ.... :shock:

foreverr
11-17-2008, 19:03
Аз пък ако някога съм имала голяма пъпка/което се е случвало 2-3 пъти/ и ВИНАГИ я стискам и става доста червена, но белег не ми остава!

DiScOnEcTeD
11-17-2008, 19:11
е ти да не мисли6 4е белега ства веднага той става след година

stealthyGirl
11-18-2008, 11:00
е ти да не мисли6 4е белега ства веднага той става след година :shock:
Е, явно така става на твоята кожа... 'Щото и на моята не остава. Имам само от шарка, а другите са някви такива, дето се махат след няколко месеца (но не са големи). :? За всеки може да е различно.
Аз иначе си ги стискам, когато сметна, че има нужда, ама не ги бода с игли. 8-)

8992
11-18-2008, 14:45
стискам ги ако ми се появят такива не ги трая :?

nicolepcd
11-18-2008, 15:43
И кво, "пукна" ли я 8-)

i_hate_you_but_i_love_you
11-18-2008, 18:51
начии..и аз мн съм се чудила това..и питах баща ми..той понеже е кожен лекар...и ми каза че попринцип е опасно да се изстискват пъпки, но ако тази пъпка е над горната устна (имам предвид всяка част от лицето, която е над устата) не се пипа изобщо..защото най - малкото може да остане белег..ноО..също може да се възпали..ии ако има гной..тази гной да стигне до мозъка (понеже е в горната част на лицето) ии там вече ставаше мн опасано..не се сещам точно какво.. :?


тотално се стресирах, толкова пъти съм си изтисквала пъпките, оле ужасТ.... :shock:

Да, вярно е. И аз съм го чувала.. особено ако пъпката ти е между веждите или по средата на челото.. Ако си я стиснеш, гнойта можело да отиде до мозъка и да умреш.

OneGirl
11-18-2008, 19:48
Аз винаги си ги изтисквам като ми излезнат пъпки иначе мн ме дразнят особено като имат бял връх :?

Myrth
11-19-2008, 05:51
Това за пъпките над горната устна е вярно, не е толкова фатално, но крие здравни рискове. Затова гледам да внимавам особено много :)

EarthShaker
11-19-2008, 09:03
изчакваш пъпката да 'узрее', т.е. да се надуе и да има як бял връх и стискаш... кожата без тва там е изтънена и се стиска много лесно.. после задължително слагаш някав лосион или в краен случай спирт и до 2 дена няма следа... поне при мене е така.

(много е важно да я изчакаш.. обикновенно сутрин тряа да е узряла..)

mynichka
11-19-2008, 09:08
Аз не ги стискам , остава малко белегче ...то се маха ама след 2-3 месеца : (

Pliok0019
11-19-2008, 12:07
начии..и аз мн съм се чудила това..и питах баща ми..той понеже е кожен лекар...и ми каза че попринцип е опасно да се изстискват пъпки, но ако тази пъпка е над горната устна (имам предвид всяка част от лицето, която е над устата) не се пипа изобщо..защото най - малкото може да остане белег..ноО..също може да се възпали..ии ако има гной..тази гной да стигне до мозъка (понеже е в горната част на лицето) ии там вече ставаше мн опасано..не се сещам точно какво.. :?
Имах някаква пъпка над горната устна. Стисках, мазах я...какво ли не е и правех окоол 2-3 седмици....УЖАСНАТА ПЪПКА. Никога не съм имала много пъпки, но иначе винаги съм ги стискала. Става рана, която би могла да се избегне...

sisityy
11-21-2008, 17:34
Мили ми,авторе/авторке :-D .Казва се изстискам...спукам не е точната дума.Ако не я изстискаш както трябва може да ти остане белег или да се възпали повече и да стане по-голяма и видна.Но ако я изстискаш както трябва,т.е. да излезе сичкото бяло вещество,я мажеш със салицилов спирт,след това успокояващ крем.Поне аз така правя. :) +1

sisityy
11-21-2008, 17:41
Мили ми,авторе/авторке :-D .Казва се изстискам...спукам не е точната дума.Ако не я изстискаш както трябва може да ти остане белег или да се възпали повече и да стане по-голяма и видна.Но ако я изстискаш както трябва,т.е. да излезе сичкото бяло вещество,я мажеш със салицилов спирт,след това успокояващ крем.Поне аз така правя. :) +1

kalpazanka
11-21-2008, 17:54
начии..и аз мн съм се чудила това..и питах баща ми..той понеже е кожен лекар...и ми каза че попринцип е опасно да се изстискват пъпки, но ако тази пъпка е над горната устна (имам предвид всяка част от лицето, която е над устата) не се пипа изобщо..защото най - малкото може да остане белег..ноО..също може да се възпали..ии ако има гной..тази гной да стигне до мозъка (понеже е в горната част на лицето) ии там вече ставаше мн опасано..не се сещам точно какво.. :?
Именно! Точно така, не се стискат пъпки особено на горната устна :)

BoRe
11-21-2008, 21:00
начии..и аз мн съм се чудила това..и питах баща ми..той понеже е кожен лекар...и ми каза че попринцип е опасно да се изстискват пъпки, но ако тази пъпка е над горната устна (имам предвид всяка част от лицето, която е над устата) не се пипа изобщо..защото най - малкото може да остане белег..ноО..също може да се възпали..ии ако има гной..тази гной да стигне до мозъка (понеже е в горната част на лицето) ии там вече ставаше мн опасано..не се сещам точно какво.. :?
lele neme pla6i taka we az kakto obi4am da stiskam pypkite na vseki ,koito mi dade ysobeno na gadjeto ;[ :-x
да говориш за кръвоностните съдове които минават над устните до мозъка ти няма да стигне нищо но просто тази част от лицето е чуствителна е лесно радразнима

xxxSnowflakexxx
11-21-2008, 21:01
Всеки може да ги стиска гадното е че при някои остават белези , но това много зависи и от самата кожа! :)

kalpazanka
11-22-2008, 05:39
начии..и аз мн съм се чудила това..и питах баща ми..той понеже е кожен лекар...и ми каза че попринцип е опасно да се изстискват пъпки, но ако тази пъпка е над горната устна (имам предвид всяка част от лицето, която е над устата) не се пипа изобщо..защото най - малкото може да остане белег..ноО..също може да се възпали..ии ако има гной..тази гной да стигне до мозъка (понеже е в горната част на лицето) ии там вече ставаше мн опасано..не се сещам точно какво.. :?
lele neme pla6i taka we az kakto obi4am da stiskam pypkite na vseki ,koito mi dade ysobeno na gadjeto ;[ :-x
да говориш за кръвоностните съдове които минават над устните до мозъка ти няма да стигне нищо но просто тази част от лицето е чуствителна е лесно радразнима
Напротив! Ще стигне до мозъка и точно това е опасното, защото може да си докара менингит!

mechtaq_za_teb
11-22-2008, 06:17
Пъпките не се стискат! Изстискаш ли я, освен че ще зарастне много по-бавно, може и да се възпали. А най-лошото е че по този начин заразяваш мястото около пъпката и там ще се появят нови 2-3 пъпки. Изпитала съм го на своята глава преди време и тогава лекар ме посъветва да не стискам пъпките! Колкото и да те дразни, не го прави!

SuNsEt
11-22-2008, 10:07
Ами добре...пъпките не се стискат.Ами черните точки(пори)???Тях нали си е нормално и нищои няма да стане с мозъка ни,ако ги изстискаме?! :-o На мен това ми е проблема...Нямам много пъпки,понеже лицето ми е в повечето случай мазно и ми се появяват...Мия го редовно ама... :( Та някой да ми отговори на въпроса.

krem4et0
11-22-2008, 13:35
Само да усетя по-надигната кожа-стискам. За бели връхчета или черни точки да не говорим. Ако не си махна белия връх или черната точка ми е адски отвратително. Не мога да се понасям. Почиствам мястото с тоник и съм бомба. На другия ден все едно нищо не съм имала....

Иначе младежки пъпки имах предимно по гърба и сестрата много често ме хващаше и с острите си и твърди нокти такива поражения ми е нанасяла. Но като е на гърба то не се търпи-всяка дреха ти причинява болка. Бтв това е и основната причина, за да махам пъпките-адски ме болят.

И на горната устна стискам(там често ми се образуват малки пъпчици, които приличат на черни точки, но са с гной). Болят-как да не ги махна, като болката после е 1-2 минути.

kalpazanka, ако мъжа ме ядоса ще му стисна пъпка на горната устна (и при него ги има, сигурно си ги предаваме), и ще го разболея от менингит......

Колкото до петната-имам само 1 над носа точно. Но там ми се образуваха едни участъци, пълни с течност и постоянно се надуваха....

TheNewReligion
11-22-2008, 13:51
Остават белези.

portokalka1994
11-22-2008, 14:27
начии..и аз мн съм се чудила това..и питах баща ми..той понеже е кожен лекар...и ми каза че попринцип е опасно да се изстискват пъпки, но ако тази пъпка е над горната устна (имам предвид всяка част от лицето, която е над устата) не се пипа изобщо..защото най - малкото може да остане белег..ноО..също може да се възпали..ии ако има гной..тази гной да стигне до мозъка (понеже е в горната част на лицето) ии там вече ставаше мн опасано..не се сещам точно какво.. :?
lele neme pla6i taka we az kakto obi4am da stiskam pypkite na vseki ,koito mi dade ysobeno na gadjeto ;[ :-x

Ахахахаа мазохистка :lol: :lol: :lol:

kalpazanka
11-22-2008, 14:39
Леле, krem4et0, трябва да внимавам май какво пиша тук. Всичко, което кажа, се използва срещу мен. :-D

krem4et0
11-22-2008, 14:47
В съда.......Той няма да разбере......Абе дано не ме ядосва толкова, че да използвам наученото по предназначение :D

sLaDkA_GrEsHkA
11-22-2008, 19:54
ako e ot tiq podkojnite kozmeti4kata mi kaza da gi maja s pasta za zybi ili med i bqlo bra6no :)

Slashy
11-27-2008, 16:21
аз пък като имам пъпка с връхче си я стискам, щото ме нерви ии след няколко дена я няма :D

aqweR
11-28-2008, 04:27
мислех да се пошегувам... но такава тема с толкова много сериозни отговори... не исках да я разваля ;)

та... решението си е твое.. да стискаш или не ;)

съвет, ако ще стискаш: Изчакай да узрее... след това я хващаш от малко по-голямо разстояние от "връхчето" и... е.. стискаш... важната, част тук е да изкараш "жилото" или малко твърдо гнойно образувание... с което се оформя нещо като "кратерче"... така знаеш, че си махнала пъпката напълно и ефективно... остава само раничката... която заздравява по-бързо, ако "жилото" го няма и не остава белег... след това го намажи с каквото работи за теб най-добре :)

miShle
11-28-2008, 20:14
Най ми е гадно да видя някой с пъпка/и с бели връхчета ауу превъртам. Аз не ги търпя и ми е ужасно грозно да ги гледам .. Никакви белези , никакви по-големи не стават направо си изчезват.Тфа са глупости да ги мажеш да седиш с пъпки по 2-3 седмици .. Я пукай там и да изчезва .. Мразя пъпки :o

splendour
11-28-2008, 20:43
ako q iztiska6 dokrai i ne si vpiva6 noktite nqma da ima belezi

My6mYLka
11-28-2008, 22:00
1 не се СТИСКА защото остава белег е зависи при някои хора кожата е ралична

2 мажи я с крем ще се опрай ..зн че за някой ще прозвочи гадно но вазелин поне 1 -2 на ден ако мажеш след 3 дена няма да я има 8-)