PDA

View Full Version : сертификати по английски



luckygirl92
11-17-2008, 16:59
Здр....от скоро ходя на курсове по английки.Накрая на годината ще има изпит за сертификат,доколкото разбрах може да се явяваш за FCE,TOEFL и какво ли още не...Въпросът ми е каква е разликата,кое какви възможности дава?!

nSty
11-17-2008, 17:36
Много зависи за какво ти трябва сертификата. Аз съм запозната с някои от тях задай си конкретно въпроса и ще се опитам да ти помогна:)

luckygirl92
11-17-2008, 18:00
Амиии,всъщност и аз не знам,затова питам каква е разликата...Какви възможности дава едното и другото...

amazonkata90
11-18-2008, 05:54
Значи FCE, CAE, CPE (съответно 1-ви, 2-ри и 3-ти сертификат) важат доживот и служат да удостовериш пред бъдещия си работодател, че знаеш английски. Освен това с втори и трети сертификат може да се кандидатства и в чужбина (главно в Европа), но в доста ограничен брой университети.

Кандидатстващите в чужбина, специално в Щатите, държат TOEFL и SAT, които важат само две или три години (не съм сигурна точно) и когато изкарат над определен брой точки, ги приемат в университета със стипендия, чийто размер си зависи от броя на точките и си е индивидуален за всеки университет.

nSty
11-18-2008, 09:09
Значи FCE, CAE, CPE (съответно 1-ви, 2-ри и 3-ти сертификат) важат доживот и служат да удостовериш пред бъдещия си работодател, че знаеш английски. Освен това с втори и трети сертификат може да се кандидатства и в чужбина (главно в Европа), но в доста ограничен брой университети.

Кандидатстващите в чужбина, специално в Щатите, държат TOEFL и SAT, които важат само две или три години (не съм сигурна точно) и когато изкарат над определен брой точки, ги приемат в университета със стипендия, чийто размер си зависи от броя на точките и си е индивидуален за всеки университет.

TOEFL важи 2 години от получаване на сертификата, но само за кандидатстване.. Иначе като подаваш документи за работа можеш да го приложиш без значение дали са минали тези 2 години.