PDA

View Full Version : Проблем със Skype!



fabulous
11-18-2008, 01:37
Здравейте!
Компа (лап топ) ми е с Vista, нета е безжичен. Когато вляза в Скайпа, и-нет връзката се разпада... Пробвам наново да свържа компа с мрежата, но отново Skype-a прецаква връзката... :@ От там и съвсем не мога да ползвам програмата .. Пробвах да я преинсталирам, но резултат няма...
Ако някой има идея как да оправя нещата, моля да сподели :):):)

MakeMeLaugh
11-18-2008, 12:32
Стига мрънква ве диване.
Ти твоя комп не можеш да оправиш тръгнал чуждите да усмиваш. Кат си голям хакер на линукс що 2 действия не можеш да направиш.
-=-

Виж дали нямаш някой вирус из скайпа, скриптове а у
Почисти си компа.

Виж да не ти е слаба нет връзката/обхвата.

Или да имаш някакви блокировки на портове и т.н.

MakeMeLaugh
11-18-2008, 13:38
Перагразирах изразите ти.

Ма как ли няма да са 100% нещата, дето казах.
Точно са доста вероятни.

А защитната стена няма как да е. Щото той като цяло няма нет, не, че не му се свъррзва скайпа.

machoka
11-18-2008, 20:26
Tqnko, не знам какъв ти е проблема с виста и безжичния, не знам що при мене няма никакви проблеми и всичко лети та се къса..

MakeMeLaugh
11-18-2008, 21:05
Олиго, мисли преди да пишеш.

Човека говори, че като се свърже скайпа му спира ЦЕЛИЯ нет трафик, не че не може да си влезе в скайп бре..
Поне това е обяснил.

Не се прави на по-разбиращ от мене, повярвай ми.
Може дори да съм казал нещо излишно в случая е, щото когато има проблем го разглеждам и анализирам подробно.

Ако си мислиш, че като ходиш да оправяш скайповете на хората знанията свършват дотук, си се заблудил.
Не ми се ПреОбясняват нещата, дето си казал. Но не си ги разбрал правилно просто щото не са ти станали точно ясни какво казвам :)

Не ми се спори. Виждам ти нивото, и възрастта да се доказваш, но човек трябва да знае кога да спре.. ;)
Успех с лаптопа :Р ;д

MakeMeLaugh
11-19-2008, 17:40
С тая "поправка" дето скайпа не се е свързвал и ти си изключил защитната стена за да тръгне скайпа, мога само да излея пиканото върху теб.

И аз не се оплаквам.. за тази вечер имам 2 заявки за "поправки"..


Айде бе, авторе всземи продумай какво се случва с теб?

fabulous
11-22-2008, 16:55
хораа, преди малко го uninstall-вах, след тва пак го дръпнах и го инсталирах ама няма подобрение :x :smt070
чудя се дали ако свържа компа с модема ще се оправи :?: :-o
Благодаря на всички за помощта :)

Escarina
11-22-2008, 17:11
tqnko когато излезе XP коментарите бяха същите. И да плюеш по виста рано или късно ще дойде момент в който старите версии на уиндоус просто няма да се поддържат. Тва не ти е някъв тъп алгоритъм за да започне работа безупречно веднага. За лаптопа специално, аз не бих се разказвала с някъв кабел по мен навсякъде в апартамента. Ако е на добър доставчик къще ще се забатачи, в килера ли? Всичко се поврежда и не виждам що само си търсиш в коя тема да се правиш на баш майстора и да се самоизтъкваш?! И като се казва почистване на компа не е задължително да схващаш, че трябва да осовбоди памет.

fabulous пробвай да си дръпнеш по-стара версия на скайп. А и MakeMeLaugh мисля, че даде доста изчерпателно мнение :)

jambo_bs
11-23-2008, 15:43
Съгласен съм че безжичния интернет макар и по - удобен може да даде повече повреди от кабелния.Скоро ми се налагаше доста да се занимавам с рутери и безжични интернети и направооо ..... не ми се говори.

ПО ТЕМАТА: Никога досега не съм срещал като твоят проблем.Вероятно имаш някоя инсталирана "охраняваща програма" която когато Скайп се впише да изключва интернета за да те предпази.Ако си с AntiVir има такива опции дори и като включиш компютъра да напишеш парола в антивирусната за да можеш да се свързваш към интернет.Има малка вероятност и Вистата да има някой такива блокирания но много малко вероятно.

Escarina
11-23-2008, 20:14
..... :lol:

lcl
11-23-2008, 20:19
Пробвай в Етхернет порта с кабела... и виж дали пак ти прави същия проблем.
Ако да - ще те мисля след поста ти :)

MakeMeLaugh
11-23-2008, 21:07
Бозицата я прави задклавиатурното устройство.

Всяко нещо с добра поддръжка и правилна поддръжка може да бъде вечено.

Ти самият си пример. Уиндоус има - оака го. Линукс има - оака го. Приказки наизуст не важат.

За мен Линукс не правят добър маркетинг и няма да прогресират чак толкова.. просто щото не е комерсиалка и няма кой да се захване да инвестира..

lcl
11-23-2008, 21:33
MakeMeLaugh, за Linux и маркетинг ли говориш или за дистрибуция/-и и маркитинг? :-o

Темата е за проблема на човека... вие с tqnko задълбахте в друго.