PDA

View Full Version : Не мога да си поема дъх



sun4e
11-18-2008, 13:07
Здравейте!
Аз съм момиче на 15 години.Реших да попитам тук дали някой знае защо се получава следното нещо и какво е - от около 2 години както си седя (обикновено легнала вечер) изведнъж сякаш не мога да си поема дъх и започвам да усещам по цялото си тяло как бие сарцето ми и постепенно пулса се усилва.Това става за по малко от минута и обикновено като стана и се опитам да си поема въздух 2-3 пъти всичко се оправя.
Мислех,че това става само когато съм легнала до днес.Днес както си седях на даскало в часа се случи същото и то 2 пъти едно след друго :( Незнаех какво да направя и ми стана много зле даже щях да заплача,но отново си поемах въздух и добре че се оправих ,но супер много се уплаших :(
Моля някой ако знае какво е това да пише,защото вече се притеснявам.Преди се случваше по-рядко ,но напоследък става много по-често.
Възможно ли е да е нормално за възрастта?

shadow4e
По-описателни заглавия.

TinkyWinky
11-18-2008, 13:29
сърцебиене ? :-o
задължително на лекар!
и дано не е нещо сериозно...

BeBChEtu
11-18-2008, 14:03
И аз съм така...Моето кръвно е много ниско и получавам сърцебиене и е много ужасно...По-добре иди на лекар колкото се може по-скоро за да не се влоши :(

taffy
11-18-2008, 16:18
Отивай на лекар бе, дете !! Дано не е сериозно. ;s

Arista
11-18-2008, 16:57
Възможно е да е тахикардия. Това означава бързо ускорение на сърдечния ритъм в добавка със задух.

Често хората с ниско кръвно страдат от моментни пристъпи защото повече ги усещат докато тези с нормалното или високото кръвно по рядко.Нормално е да имаш няколко леки техикардии на ден (от пренатоварване и тн) но вече почнеш ли да ги усещаш болезнено е проблем.Както колежките казаха - хубаво е да отидеш на лекар. :)

balon4eee
11-18-2008, 17:18
Лекар !

chokolate_girl
11-18-2008, 22:25
на мен май ми се е случвало,но мн рядко,в твоя случай е добре да посетиш кардиолог :)

sun4e
11-19-2008, 19:10
Аз попринцип имам ускорен пулс и съм ходила много пъти на кардиолог,но са ми казвали,че е нормално за възрастта и след пубертета ще ми мине.... :?