PDA

View Full Version : Есе: ,,Какво е за мен-пристан и заслон"



xhuxhu
11-18-2008, 19:15
Zdraveite!Za ytre imame da pishem ese na tema,,Какво е за мен-пристан и заслон,,Pls nqkoi ako ima reg v pomagalo.com da mi kopira eseto(vidqh 4e ima nqkakvo) shtot ne mi se dava 1.20 za edno ese :) Blagodarq predvaritelno na vsi4ki
I syshto taka ako imate nqkakvi dr materialo po tazi tema mn shte mi pomognete :) :) :) :


т.7. Заглавието на темата трябва да бъде описателно и написано на кирилица.
MusicIsThekey

RiseGirl
11-18-2008, 19:31
Какво е за мен „пристан и заслона”

Забързани в ежедневието си, тъжни и безлични, вървим по пътя на живота и не осъзнаваме колко празен и безличен е той, когато не го споделяме с никого или не го изживяваме пълноценно. Такова може да бъде ежедневието на всеки един от нас.

Понякога, щом видя човек сутрин, ми се иска да го поздравя с „Добро утро”, за да му покажа, че в този забързан свят има хора, които могат да направят деня наистина добър само с един жест на внимание. Но когато видя замисления му поглед и уморемото му лице, не успявам да изрека тези думи. С всеки ли е така? Може би всеки се буди сутрин с едничката мисъл, че вечерта отново ще се прибере в своя „пристан и заслона”, в своя дом. Мястото, където се чувстваш сигурен и обичан, мястото, в което можеш да освободиш душата си и да изкажеш мислите си. Няма нищо по-хубаво от това да бъдеш в своя роден дом. Там волно запяваш любимата си песен и прегръщаш обичните си родители. С тях можеш да споделиш болката си, да обясниш проблемите си или просто да поплачеш на рамото им, защото знаеш, че те винаги ще те обичат и подкрепят - те са извор на безкрайна сила... Няма нищо по-прекрасно от това, да се чувстваш истински пълноценен човек, а кой друг би могъл да ти помогне за това?!

„Пристан и заслона” не е само къщата, в която живееш, а всички твои приятели и роднини, които те карат да се чувстваш щастлив и значим, и ти помагат да разбереш истинския смисъл на живота.

aDuHka
11-18-2008, 19:31
Виж това, може и да помогне ;)

Моят "пристан и заслон"

(есе/съчинение разсъждение)

Всеки човек има свой "пристан и заслон",едно кътче на този свят кадето се чувства най-добре,уверен и защитен.Това уютно кътче е родният дом-бащиното огнище.
Топлината в него,както топлината на пролетното слънце е най-приятна и най-сладка.Няма друго място,кадето коравата и суха коричка хляб да услажда повече от най-вкусното ястие.
Родният дом ,схлупената къщичка е по-мила от чуждият палат.В семейството,сред най-близките хора човек се чувства най-добре и щастлив.
Родният дом и родният кът са двете най-свещенни и скъпи места.Няма човек,който да не милее и да не се гордее с родният си край,с мястото кадето се е родил.Кадето и да отиде,той дълбоко в себе си ще пази спомена за родото си място жив."Моят дом е моята крепоост,моят край е моят рай" са казали древногръцките философи-мъдреци.
Моят "пристан и заслон" е моят дом,моето семейство.В него аз се чувствам най-добре и сигурна.В него аз намирам спокойствието,закрилата,вн иманието и грижата на мойте родители.
Освен дома си аз много обичам и родния си край,с който много се гордея.Моят град е малък,но красив.Предпочитам да живея тук,отколкото кадето и да е било другаде.Никаде не бих се чувствала така добре,както тук,никаде не бихдишала така спокойно и свободно,както тук.
Кадето и да съм винаги ще се стремя да съм по-близо до родният си дом,защото той ще ме зарежда с енергия и ще ме кара да си спомням детските красиви мигове прекарани там.

xhuxhu
11-18-2008, 19:46
mersi mnooogooooo :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

nia711
11-18-2008, 20:02
Виж това, може и да помогне ;)

Моят "пристан и заслон"

(есе/съчинение разсъждение)

Всеки човек има свой "пристан и заслон",едно кътче на този свят кадето се чувства най-добре,уверен и защитен.Това уютно кътче е родният дом-бащиното огнище.
Топлината в него,както топлината на пролетното слънце е най-приятна и най-сладка.Няма друго място,кадето коравата и суха коричка хляб да услажда повече от най-вкусното ястие.
Родният дом ,схлупената къщичка е по-мила от чуждият палат.В семейството,сред най-близките хора човек се чувства най-добре и щастлив.
Родният дом и родният кът са двете най-свещенни и скъпи места.Няма човек,който да не милее и да не се гордее с родният си край,с мястото кадето се е родил.Кадето и да отиде,той дълбоко в себе си ще пази спомена за родото си място жив."Моят дом е моята крепоост,моят край е моят рай" са казали древногръцките философи-мъдреци.
Моят "пристан и заслон" е моят дом,моето семейство.В него аз се чувствам най-добре и сигурна.В него аз намирам спокойствието,закрилата,вн иманието и грижата на мойте родители.
Освен дома си аз много обичам и родния си край,с който много се гордея.Моят град е малък,но красив.Предпочитам да живея тук,отколкото кадето и да е било другаде.Никаде не бих се чувствала така добре,както тук,никаде не бихдишала така спокойно и свободно,както тук.
Кадето и да съм винаги ще се стремя да съм по-близо до родният си дом,защото той ще ме зарежда с енергия и ще ме кара да си спомням детските красиви мигове прекарани там.


хих същото и аз щях да и метна добре ,че видях :wink: