PDA

View Full Version : Как са спестя поне малко пари бе ???



balon4eee
11-18-2008, 19:25
Ми начи дават ми по 5 лева на ден и на мене не ми стигат до никъде :x Наще няма да ми дадът повече , защото си мислЯт , че си копувам пак трева и тн., пък и баща ми си мисли , че са ми предостатъчно , а той не знае , колко скъпо е вече в София :x Тва няма значение де ... проблема ми е , че искам да си спестя парите от даскало и като излизам някъде да имам пари , а не сутринта да си изхарча всичко и после без пари . Или пък в края на седмицата да си имам повече + тия за събота и неделя и да си имам дастатъчно като седна някъде да имам да пие поне 1 кафе :D Обаче не мога да се спра да не си изям парите в даскало простоо не могаа все с изкушавам и много си се дразя :D Вие как се сдържате да си пестите парите ? Дайте някакъв съвет , как да не се натъпча в даскало ... пък май и мече свикнах да си ям в даскало , което не ми харесва ... :x

ThePowerOfLove
11-18-2008, 19:38
Еми ако искаш да спестиш ще имаш воля ;) Или оставяй част от парите у вас така няма да можеш да ги изхарчиш :neutral: или не се изкушавай. Като ти се дояде нещо си мисли края на седмицата колко пари ще имаш :-D

UFOs
11-18-2008, 19:53
Ми бях понапълнял малко и реших да съм малко на диета.Без бяло хлебче (само) :-D и сега не чувствам толкова глад.И с един тостер цял ден. :oops:

Luvcraft
11-18-2008, 19:58
Яж вкъщи преди даскало :grin:

Lysit0
11-18-2008, 20:03
balon4eee,яж у вас наистина и примерно преди да излезеш разваляй си парите и си зимай само за 2лв за училище,a другите оставяй в къщи.Това е най-сигурният начин да не ги изхарчиш всички в училище :D

balon4eee
11-18-2008, 20:06
Мда май това е решението :D Ядене в къщи и да не нося парите ва училище :) Мерси на отговоритлитее

splendour
11-18-2008, 20:08
5 lleva na den :shock: egasi.men tolkova mi davat za sedmica [ot ponedelnik do pet1k] ot koito si kopyvam po 1 d1vka za prez denq.5 d1vki po 5 stotini sa 25 stotinki na sedmica.ako me moje6 qj soleti 20-30 st sa.kak yspqva6 da izxar4i6 5 leva ne mi e qsno :shock:

s3xy
11-18-2008, 20:10
лелеее аз бях същата 8-) мн е досадно, наистина...
зависи и колко силна воля имаш щото аз си вземах по 2 кинта и другите оставях в къщи ама на другия ден се връщах на някой щото не моех да се стърпя и да не изям или изпия още нещо 8-) накрая просто ми омръзна и почнах да не харча повече от колкото имам в себе си :) ся вече винаги имам по 10 кинта в портмонето кфото и да става :)

Lysit0
11-18-2008, 20:10
5 lleva na den :shock: egasi.men tolkova mi davat za sedmica [ot ponedelnik do pet1k] ot koito si kopyvam po 1 d1vka za prez denq.5 d1vki po 5 stotini sa 25 stotinki na sedmica.ako me moje6 qj soleti 20-30 st sa.kak yspqva6 da izxar4i6 5 leva ne mi e qsno :shock:

Само 2 билета за от тях до у-ще и обранто са и 2лв.
Май забрави пътните разходи?

balon4eee
11-18-2008, 20:15
5 lleva na den :shock: egasi.men tolkova mi davat za sedmica [ot ponedelnik do pet1k] ot koito si kopyvam po 1 d1vka za prez denq.5 d1vki po 5 stotini sa 25 stotinki na sedmica.ako me moje6 qj soleti 20-30 st sa.kak yspqva6 da izxar4i6 5 leva ne mi e qsno :shock:

Само 2 билета за от тях до у-ще и обранто са и 2лв.
Май забрави пътните разходи?
Хаха точно заради това не дупча билети :D От началото на годината съм продупчила точно 1 билет Тия скапани контрольори не ме плашат Просто си слагам слушалките и се правя на чалната :D Бати и глупаците са позволяват си много повече с учениците от колкото имат право ... :x

balon4eee
11-18-2008, 20:16
лелеее аз бях същата 8-) мн е досадно, наистина...
зависи и колко силна воля имаш щото аз си вземах по 2 кинта и другите оставях в къщи ама на другия ден се връщах на някой щото не моех да се стърпя и да не изям или изпия още нещо 8-) накрая просто ми омръзна и почнах да не харча повече от колкото имам в себе си :) ся вече винаги имам по 10 кинта в портмонето кфото и да става :)
Абсолютно същото :D Ебати ако нямам пари 100 процента на дгугия ден ще има да връщам на някой ... Чак почвам да си се дразня сама на себе си :x

Schneeflocke
11-18-2008, 23:13
5 lleva na den :shock: egasi.men tolkova mi davat za sedmica [ot ponedelnik do pet1k] ot koito si kopyvam po 1 d1vka za prez denq.5 d1vki po 5 stotini sa 25 stotinki na sedmica.ako me moje6 qj soleti 20-30 st sa.kak yspqva6 da izxar4i6 5 leva ne mi e qsno :shock:

Само 2 билета за от тях до у-ще и обранто са и 2лв.
Май забрави пътните разходи?

И затова са измислени абонаментните карти. За 17 лева на месец пътуваш спокойно из София. А иначе... И аз си имах дни, в които изкупувах лавката, но се случваха рядко. А и се бях разбрала с наш'те - 3 лева на ден през седмицата и 15 за weekend-а. Така поне знаех, че за почивните дни ще имам достатъчно.

splendour
11-19-2008, 07:16
5 lleva na den :shock: egasi.men tolkova mi davat za sedmica [ot ponedelnik do pet1k] ot koito si kopyvam po 1 d1vka za prez denq.5 d1vki po 5 stotini sa 25 stotinki na sedmica.ako me moje6 qj soleti 20-30 st sa.kak yspqva6 da izxar4i6 5 leva ne mi e qsno :shock:

Само 2 билета за от тях до у-ще и обранто са и 2лв.
Май забрави пътните разходи? mi da tva naistina ne go smqtam az jiveq na 45 min ot daskalo i si xodq pe6e,smqtam 4e e dobro kazvat 4e razxodkite sa polezni a tova e edinstveniq na4in da se razdviji6

Rza
11-19-2008, 08:08
Защо не се хванеш да работиш нещо

jeni92_abc
11-19-2008, 08:08
:shock: 5 лева на ден и не ти стигат...ми като искаш да ги пестиш оставяй си ги вкъщи да не се 'изкушаваш' и не давай пари за билети,извади си карта за градския

UFOs
11-19-2008, 12:04
Баща ми е кондуктор,кондуктор съм и аз
Билети дупчи татко,жените дупча аз... :D :-D
Спестявай си парички или пък взимай от баба и дядо ;) :P

Pliok0019
11-19-2008, 12:11
Яж в училище. Закуската е най-важното ядене. Купувай си нещо евтино - баничка например. При нас една доста голяма баничка е 1.20. Дай и 50-60стотинки за минерална вода. Остават ти 3лв, които спокойно можеш да събираш. За 5 дни ще имаш 15лв. Иделната сума, с която можеш да отидеш на кафе в събота. :)

balon4eee
11-19-2008, 13:02
Да си похваля :grin: Днеска си спестих паритее :grin: Аа относно коментара да си хвана работа ... на 14 съм :(

cunt
11-19-2008, 13:33
Ще си ги спестиш като спреш да ядеш чипсове,пуканки и всякакви такива скъпи боклуци. Прави си сутрин некъв сандвич и си го яж в даскало и тва е.
Аз вече въобще не харча пари като ходя на даскало,щото няма закво.Само за дъвки и вода най-вече.

BluePride
11-19-2008, 13:44
не харчиш и готово!?

24white24
11-19-2008, 13:48
Аре стига бе, дайте да мизерства, за да има пари да харчи събота и неделя...Тва е като тия диви селяни дето 8 месеца в годината карат само на зайо байо и компоти, за да могат после да си купят телефон от 1000 лева от който само ще клипват...Не е нужно да не харчи въобще а просто да се ограничава, да си пресмята парите и тн. :)

s3xy
11-19-2008, 15:27
м, аз се сещам за допъление към миналия пост :) помоли ваще да ти купят от някъде ( метро ала бала) 1 стек с водички по 0,5 литра и си носи вместо да си копуваш... :) а най-добре ги помоли за увеличение, аз в даскало харча по 7-8 лева като не съм яла чипс или нещо толкова калорично от години...

splendour
11-19-2008, 16:23
м, аз се сещам за допъление към миналия пост :) помоли ваще да ти купят от някъде ( метро ала бала) 1 стек с водички по 0,5 литра и си носи вместо да си копуваш... :) а най-добре ги помоли за увеличение, аз в даскало харча по 7-8 лева като не съм яла чипс или нещо толкова калорично от години... molq te opi6i mi kakvo si kopyva6 s teq pari za da predobiq nqkakva predstava.gledam vi postovete i mi e 4ydno az i da iskam 5 leva v daskalo ne moga da izxar4a.trq sa sk1sam ot qdene.p1k i ko yveli4enie malko li e 4e i davat po 25 leva na sedmica.te neinite da ne sa banka [ako sa bogata6i nqkvi nqma problem] ama e syper t1po da iska6 po 7 leva na den pri yslovie 4e va6te rabotqt kat lydi io maika ti se 4ydi ko da sgotvi ili ot kvo da se li6i

s3xy
11-19-2008, 17:13
p1k i ko yveli4enie malko li e 4e i davat po 25 leva na sedmica ми малко е, да не е много? :shock: освен това напоследък и аз пестя, вместо 15 кинта които ми дават ям само за 7-8, айде ся не са толкова мн пари!

silver_moon
11-19-2008, 17:32
p1k i ko yveli4enie malko li e 4e i davat po 25 leva na sedmica ми малко е, да не е много? :shock: освен това напоследък и аз пестя, вместо 15 кинта които ми дават ям само за 7-8, айде ся не са толкова мн пари!
напълно съм съгласна със splendour ...как може да изядеш в даскало 5-8 лв :shock: ...мене ми дават по 10лв за петте учебни дни, от които почти винаги ми остават 8-10...просто в даскало няма нищо ставащо за ядене, и аи взимам от нас плод, ядки, някой сандвич, ако имам повече часове...и вода минерална си взимам от нас, ако забравя или просто чантата ми стане прекалено тежка си купувам една вода в даскало - но това са 60ст...и не ми е ясно и как харчите 10-15лв за едното кафе...че едно кафе е стотинки, айде и нещо друго да си вземеш, три лева те оправят от всякъде...гати и викаш, че по 5лв на ден били малко, никакво съобразяване с това, че родителите бачкат като луди, те се лишават, че ти да прахосничиш така :( ...а и пътните - една карта за три месеца е 18лв и после да не ти пука за билети и контрола...

по темата...яж у вас, не си взимай парите на даскало, носи си храна от вас, поне ще хапваш истинска храна а не боклуци

s3xy
11-19-2008, 17:37
p1k i ko yveli4enie malko li e 4e i davat po 25 leva na sedmica ми малко е, да не е много? :shock: освен това напоследък и аз пестя, вместо 15 кинта които ми дават ям само за 7-8, айде ся не са толкова мн пари!
напълно съм съгласна със splendour ...как може да изядеш в даскало 5-8 лв :shock: ...мене ми дават по 10лв за петте учебни дни, от които почти винаги ми остават 8-10...просто в даскало няма нищо ставащо за ядене, и аи взимам от нас плод, ядки, някой сандвич, ако имам повече часове...и вода минерална си взимам от нас, ако забравя или просто чантата ми стане прекалено тежка си купувам една вода в даскало - но това са 60ст...и не ми е ясно и как харчите 10-15лв за едното кафе...че едно кафе е стотинки, айде и нещо друго да си вземеш, три лева те оправят от всякъде...гати и викаш, че по 5лв на ден били малко, никакво съобразяване с това, че родителите бачкат като луди, те се лишават, че ти да прахосничиш така :( ...а и пътните - една карта за три месеца е 18лв и после да не ти пука за билети и контрола...
ОМГ наще изобщо не се скъсват от бачкане, освен това изобщо не съм искала толкова пари ( не ги и отказвам де :D ) ама защо мислиш че само прахосвам,?с автобуси и такива неща не пътувам, не ми трява карта. Айде спрете да говорите за някой който изобщо не познавате

splendour
11-19-2008, 18:27
s3xy radvam se za teb 4e imate pari i t.n. no kakto kazva silver_moon prosto kak yspqvate da gi izxar4ite tolkoz mn pari.ti ako qde6 pica +vafli tam maksimym 2-2 i ne6to..... no ti qvno nqma da ni razbere6 kakvo iskame da kajem. :)

s3xy
11-19-2008, 18:31
ами сега ще ви кажа какво ям
сутрин в 1-вото междучасие пия Double Mocca за 4 лева
следващото междучасие си копувам натурален сок най-често Cappy - 2.5о
в голямото ям пица + Nes Tea около 3 лева и ето - 10 лв :) не е чак толкова

splendour
11-19-2008, 19:13
ами сега ще ви кажа какво ям
сутрин в 1-вото междучасие пия Double Mocca за 4 лева
следващото междучасие си копувам натурален сок най-често Cappy - 2.5о
в голямото ям пица + Nes Tea около 3 лева и ето - 10 лв :) не е чак толкова vs16tnost naistina ne e mn xranitelno za 10 leva 6to qdene pada...vafli banici.......... dokato ti pie6 mn te4nosti.az ot na4aloto na denq s1m izpila ne pove4e ot 300 mililitra voda [to i moito ne e polezno de :D ] :)

s3xy
11-19-2008, 19:23
ами сега ще ви кажа какво ям
сутрин в 1-вото междучасие пия Double Mocca за 4 лева
следващото междучасие си копувам натурален сок най-често Cappy - 2.5о
в голямото ям пица + Nes Tea около 3 лева и ето - 10 лв :) не е чак толкова vs16tnost naistina ne e mn xranitelno za 10 leva 6to qdene pada...vafli banici.......... dokato ti pie6 mn te4nosti.az ot na4aloto na denq s1m izpila ne pove4e ot 300 mililitra voda [to i moito ne e polezno de :D ] :) 8-) абе аз направо мразя да пия вода и гледам да се наливам с всичко останало, че кфа бъбречна криза бях направила... викам си мога с малко вода, мога и после кфи болки бяха... 8-) иначе вафли, банички направо съм забравила къф вкус имат :D

balon4eee
11-19-2008, 19:25
Абе не мога да се съглася че 5лв са много :? Моите родители имат пари и могат да ми дават по повече , но не искат , защото не трябвало да свиквам да прахоснича . С това съм напълно съгласна , също тако оценявам техния труд . :) Ама понее още 1лев дее :D Ще ми реши проблемите ... прасто аз сутрин озверявам от глад за разлика от през деня :( Ама както и да е ще послушам съветите ви и Мерси :) [/i]

balon4eee
11-19-2008, 19:26
ами сега ще ви кажа какво ям
сутрин в 1-вото междучасие пия Double Mocca за 4 лева
следващото междучасие си копувам натурален сок най-често Cappy - 2.5о
в голямото ям пица + Nes Tea около 3 лева и ето - 10 лв :) не е чак толкова vs16tnost naistina ne e mn xranitelno za 10 leva 6to qdene pada...vafli banici.......... dokato ti pie6 mn te4nosti.az ot na4aloto na denq s1m izpila ne pove4e ot 300 mililitra voda [to i moito ne e polezno de :D ] :) 8-) абе аз направо мразя да пия вода и гледам да се наливам с всичко останало, че кфа бъбречна криза бях направила... викам си мога с малко вода, мога и после кфи болки бяха... 8-) иначе вафли, банички направо съм забравила къф вкус имат :D
Аз също пия някви такив неща ... направо честно да си призная не помну от кога не съм пилна обикновена минерална вода 8-) И в къщи дори не пия вода ...

s3xy
11-19-2008, 19:28
^ същата съм :D

balon4eee
11-19-2008, 19:38
8-) :D :)

balon4eee
11-19-2008, 19:38
8-) :D :)

Boyd
11-19-2008, 21:11
Не виждам как ще ти стигнат 5 лева на ден като си купуваш 1 бургер, който струва 3 лева, една кутия цигари, която струва 3 лева и естествено ПОЛОВИН ЛИТЪР кола, която струва 1,30лева. Извинявай много, но ако си правиш сметка няма да си купуваш тия боклуци и няма да пускаш тема от сорта "Как да спестя малко пари БЕ?", нали ?!

Лигавата работа с близането на половин литър кола за цял ден ми е ясна. Или пък купуването на половинка минерална вода срещу 1 лев. Никой не ти е виновен, че си с широки пръсти.

Честно да ти кажа аз пари харча когато имам за какво да ги дам. Случва се понякога за цяла седмица да изхарча 5 лева, но се случва така че понякога за 1 ден профуквам по 50, така че..

splendour
11-20-2008, 06:38
macki probvaite da pie6e voda.popadna mi sno6ti 1 statiq v 1 sait 4e vodata ne moje da b1de zamestena ot ni6to i ot dnevnata doza te4nosti lit1r ili v nai lo6iq sly4ai polovin lit1r trqbva da e voda [4e6mqna ili mineralnq gaziranata ne se broi]

chocoleptic
11-20-2008, 08:23
Хаха ми аз съм на 14 и ми дават по 3-4 лв ..
кво да кажа ?!

splendour
11-20-2008, 09:17
Хаха ми аз съм на 14 и ми дават по 3-4 лв ..
кво да кажа ?! кажи мерси на ваще.мен ми дават по 1 лев а днеска даже забраех да си го искам. :( :(

Tutmanik
11-20-2008, 11:18
Хаха ми аз съм на 14 и ми дават по 3-4 лв ..
кво да кажа ?! кажи мерси на ваще.мен ми дават по 1 лев а днеска даже забраех да си го искам. :( :(

И на мене ми дават по 1 лв и аз понякога забравям да го искам и гледам другите как ядат и корема ми кърка.Не ми е много добре с 1 лев,но разбирам наще,щото сме в затруднено положение :(

slivaka
11-20-2008, 14:43
простоотиваш на даскало закусил .После като свършиш веднага се прибираш и обядваш .Айде кажи ,че исхарчиш 2 лв в даскало остават 3 .А 3x5 е 15 лв ,за събота и неделя ти остават толкова + тия ,които ваще ще ти дадат т :)

Infinity
11-20-2008, 15:36
да ви кажа честно не ви разбирам тези които казват че с по пет лева карат цяла седмица.Значи аз съм от малко градче в което няма абсолютно нещо интересно,изкушения и т.н.Просто нищо няма и по 3лв. са ми гарантирани почти на ден като се има на предвид,че нито пътувам нито пък излизам някъде щото просто няма къде :? Та така значи на училищте и вкъщи по 3лв. на ден си харча понякога и повече може дори.така че ако искаш да спестяваш при пет лева на ден в София предполагам е малко трудно като си съдя по мене така че спестявай като не ходиш на разни забавления,спестявай от шопинг например или пък от такива не нужни дрънкулки :)

verdjitO
11-20-2008, 15:58
Като ти дадат 5 лв, не ги пъхай в джоба, а в касичката 8)

Slave4You
11-20-2008, 17:08
Хах и аз съм същата :D Дават ми 10лв на седмица за даскало и да се разпореждам както искам с тях. Имах намерение да карам икономично и да си спестявам парички.. Нищо не става де :D Иначе това да си оставяш парите вкъщи и да си вземаш само необходимите и добра идея;)

splendour
11-20-2008, 18:29
да ви кажа честно не ви разбирам тези които казват че с по пет лева карат цяла седмица.Значи аз съм от малко градче в което няма абсолютно нещо интересно,изкушения и т.н.Просто нищо няма и по 3лв. са ми гарантирани почти на ден като се има на предвид,че нито пътувам нито пък излизам някъде щото просто няма къде :? Та така значи на училищте и вкъщи по 3лв. на ден си харча понякога и повече може дори.така че ако искаш да спестяваш при пет лева на ден в София предполагам е малко трудно като си съдя по мене така че спестявай като не ходиш на разни забавления,спестявай от шопинг например или пък от такива не нужни дрънкулки :) karame daje v momenta spestqvam i karam s po 5 st za d1vka na den i t1i si zal1gvam glada i na sedmica 25 st stavat.predi bqx seki den na soleti ot 20 st i na sedmica 1 lev xar4ex.drygoto go spestqvam.xodq na daskalo pe6a i pe6a se vr16tam.ima6 li jelanie vsi4ko e v1zmojno :-D

kuklichka_bg
11-20-2008, 20:32
да ви кажа честно не ви разбирам тези които казват че с по пет лева карат цяла седмица.Значи аз съм от малко градче в което няма абсолютно нещо интересно,изкушения и т.н.Просто нищо няма и по 3лв. са ми гарантирани почти на ден като се има на предвид,че нито пътувам нито пък излизам някъде щото просто няма къде :? Та така значи на училищте и вкъщи по 3лв. на ден си харча понякога и повече може дори.така че ако искаш да спестяваш при пет лева на ден в София предполагам е малко трудно като си съдя по мене така че спестявай като не ходиш на разни забавления,спестявай от шопинг например или пък от такива не нужни дрънкулки :) karame daje v momenta spestqvam i karam s po 5 st za d1vka na den i t1i si zal1gvam glada i na sedmica 25 st stavat.predi bqx seki den na soleti ot 20 st i na sedmica 1 lev xar4ex.drygoto go spestqvam.xodq na daskalo pe6a i pe6a se vr16tam.ima6 li jelanie vsi4ko e v1zmojno :-D

splendour
това твойто не е нормално често то хубаво да пестиш ама чак пък толковаа :shock:
Мене секи ден ми оставят различно На даскало джоба ни е 1.80 или форнети 1.50 и някоя дъфка аби 2 лева Понякога не ям зощото не съм гладна ама да я карам аз цял ден с 5 ст :?
На мене парите не ми стигат 8-) никога аз ги харча за глупости списания ся има коледни магазинчета и Тиййй
Правете си сметкаа макар и аз да не мога се стараяяяяяяя

splendour
11-21-2008, 05:37
kuklichka_bg da ti kaja i az predi se obi4ax da grizq ne6to,se gladna..... ama za sedmica si sviknax na noviq rejim.a i az to4no predi daskako qm i sled tova pak.a i ne e nyjno na 5 st da kara6,az otna4alo karax na soleti.kolkoto do fornetite i djobovete ne stiga 4e sa sk1pi no sa i vredni

Mariela970507
11-23-2010, 19:14
Аз ко да ти кажа кът на мен от време на време ми дават пари, а пък кът ми дават ми дават 1лв или 2 лв. Недей да се оплакваш толкоз, че 5 лв не са ти досатъчни. Ако си толкова гладна си донеси някакъв сандвиц от вкъщи. Пък ако те е срам, тегли им майната, защото след това те висят цял час в тоаретните, защото в джоба е имало развалени картофи :booooomb: Пък ако си всизам едни солети, те първо те засищат и второ са евтини. А пък за пиене, ако не обичаш да пиеш вода си вземи някакъв сок.
Сега през зимата заже ще ти е по-лесно да спестяваш, защото какво ще правиш в студа. Вземаш си от вас сандвич и толкоз.

krissy7
12-05-2010, 16:10
и на мене не ми стигат по 5 кинта на ден ама тва е щото пуша ;д

Mar7i
12-05-2010, 16:25
Вземай си по 2 или 3лв примерно, а другите си ги оставяй вкъщи

OtkrovennoBezrazlichna
12-06-2010, 19:53
аз прая следното:
Наще ми дават по 2 и 50
вземам си 50 стотинки колкото да имам за извънредни случай :Д
и на излизане от блока си слагам другите 2 в пощата :Д
и кат се прибера от даскало си ги вземам !

и btw от 2 години го прая тва, пощата ми не се заключва и парите винаги са си ТАМ!!! (егати) :D

Ermic
12-08-2010, 16:03
Еврофутбол. :D

WaterLilly
12-08-2010, 18:12
Добре де, у вас не ти ли готви майка ти, че да ядеш там? :neutral:

radeberger
12-08-2010, 18:23
И на мен ми дават по толкова и са ми напълно достатъчни. Ако пушиш - спри, защото само това ти е към 4 лв.

Bunbl3be3
12-08-2010, 18:25
Дават ми 15 лв. за седмицата, от които за храна отиват около 2.50 (за цялата седмица) и най-много да си купя дъфки. Така освен ако не съм излизала някъде през седмицата успявам да спестя около 10 лв., а за уикенда ако излизам ми дават отделно пари (5 лв. примерно) :)

Rolezzz
12-09-2010, 04:31
Хаха на мен ми дават колкото искам (е не повече от 10лв защото не ми трябват повече) :) Но си пазя и ако ми останат не искам.Ако ме питат дали имам си казвам истината ;) :)

А по темата: Яж сутринта и след като се прибереш от даскало :)

Nec
12-09-2010, 13:26
хаха.. на мен ми дават по 1 лев - 1.50..И не ям нищо, защото си събирам пари за лап топ.. а вие с 5 лева не можете да изкарате.. лол лол..

pyf
12-10-2010, 18:14
Замисли се.. има деца на които родителите им не могат да си позволят и по 1лв да им дават... другото което е... както всички ти казаха яж във вас или си прави за ядене.. преди и аз бях така всяко междучасие трябваше да ям нещо но ми стигаха и 2 лв спри да се глезиш и си измисли нещо за което да събираш пари.. пробвай се да не ядеш 1 ден в дскл после 2 после 3 дена и ще свикнеш да не ядеш.. и ще спрееш да обръщаш внимание на др. които се тъпчан.. и края на седмицата ще си доволна.. има и друго.. стани разносвач на вестници на някои голям супермаркет.. или дистрибутор на avon ако не можеш да издържиш на малко ограничение :)

DyO
07-09-2012, 10:02
Аз не си носих парите във училище и за един месец натрупах около 100 лева :-)

TheBeatles
07-09-2012, 10:11
Аз от 7 години си събирам джобните в касичка. Всеки ден наще ми дават по два лева и всеки път си слагам едно левче в касичката. Отделно всички припечелени пари (от басове, от рождени дни ако са ми давали) си ги слагам там. За седем години успях да събера 1200 лева. С тези пари преди един месец си купих лаптоп за 1000 лева. Останалите 200 лева съм решила да ги изхарча за уроци другата година, защото нащe нямат възможност да ми плащат. Та така, малко по малко ако имаш волята да не си купуваш почти нищо в училище ще събереш достатъчно пари.

prosto_chovek
07-09-2012, 10:34
май и това ти е много. Аз на времето взимах по 2 лева на ден и ми стигаха, че си и спестявах, ти с 5 не можеш. Пък и се радвай, че изобщо ти даваш, щом те знаят, че си пазарувала треволяци. Какво ти пречи с тия 5 лева да изядеш една пица, да ядеш преди даскало вкъщи и като се прибереш пак, така спестяваш средно 3 и 50, не мислиш ли :)

bReAk3R
07-09-2012, 11:44
Неблагодарност.. Има деца, които се чудят само какво да намерят за ядене от кошовете по улиците, такива, които са забравили вкуса на стар хляб.. Вие глупости си взимате..
s3xy, всичко това 100% е някаква безсмислица и изгъзица за пред другите най-вероятно..

Ето, мен могат да ми дадат също 5 лева, но ми дават 2 и се връщам или с 1, или с 1,50 ;) Щото не се нуждая от друго да си взема. Особено ако съм ял сутрин ей така случайно. На даскало може да си взема нещо сладко и това е...
Големия джоб ни е 1,20лв - понякога като си взема, след него си взимам да кажем вафла мура и студен чай, но не от истинския и съм изхарчил 2 лева. Но това е рядко да си взема голям - с другия, който е 1лв се натъпквам и останалите пари или си ги прибирам, или ако излизам искам още от наще и ги харча навън.
Кво му е трудното да си направиш сметка и да не ги харчиш всичките? Толкова ли са високи цените в тая пуста София.. Аз ако исках да ми дават и на мен 5, щяха да ми остават 4, 4х5 = 20лв за уикенда ми остават...
С пестене съм си събрал и 750лв от средата на 2010 до сега. И когато имам нужда от повече пари, отивам там където са ми сложени и поисквам, колкото ми трябват...

На кратко - прави си сметка и ще си спестиш...

SomeoneWhoCares
07-09-2012, 14:17
Дръж снимка на майка си или баща си (зависи кой е по-страшен) в портмонето си И не се оплаквай от джобните си,защото на мен не са ми давали пари от мноого отдавна и за даскало ми дават по 1 лев

GLaDOS
07-10-2012, 01:14
Пич,аз ако получа 5 лева за целия месец,ей така на аванта се радвам.Ако имах на ден по 5 лева,щях да имам хеликоптер до сега.

ismoo16
07-10-2012, 05:53
Някои от Вас да има някаква идея как да изкарвам пари, защото ми писна да искам от нашите ? На 16 съм предложете нещо - например изкарват ли се пари от нета и т.н. Мерси предварително : )

SomeoneWhoCares
07-10-2012, 08:14
Ами от нета можеш да изкараш парри като продаваш твои стари вещи които не ти трябват например книги,дрехи,сисания...такив работи :)

paolina13
07-10-2012, 10:47
Аз винаги съм се чувствала бедна, заради това че не получавам абсолютно никакви пари. Не ям в даскало, и ако случайно ми дадат нещо, то ще е от сорта на 30-40 ст. и аз си ги събирам! Мен питаш ли ме?????????

paolina13
07-10-2012, 10:48
да! съгласна съм! И аз съм така, а този се оплаква :| :| :| :|

SÜß
07-19-2012, 15:49
Самоконтрол :)
Трябва да викаш YРА ; до сега четох една друга тема , където едно момиче се оплаква че й дават по 1,5 лв. на ден ..а ти се оплакваш ... и какво ги правиш тези пари ? Само не ми казвай , че ги харчиш всичките за храна .. :)

kalito126
07-20-2012, 09:19
Аз от 7 години си събирам джобните в касичка. Всеки ден наще ми дават по два лева и всеки път си слагам едно левче в касичката. Отделно всички припечелени пари (от басове, от рождени дни ако са ми давали) си ги слагам там. За седем години успях да събера 1200 лева. С тези пари преди един месец си купих лаптоп за 1000 лева. Останалите 200 лева съм решила да ги изхарча за уроци другата година, защото нащe нямат възможност да ми плащат. Та така, малко по малко ако имаш волята да не си купуваш почти нищо в училище ще събереш достатъчно пари.

Уау...впечатлена съм.Това се казва човек!А не като другите,дето все нещо не им стига...
П.П: Признавам,че аз това трудно бих го постигнала.

phoeniX_boy_BG
07-20-2012, 13:46
Ми начи дават ми по 5 лева на ден и на мене не ми стигат до никъде :x Наще няма да ми дадът повече , защото си мислЯт , че си копувам пак трева и тн.
На 14 си и вече пушиш трева!??

nqmaznacheniee
07-20-2012, 14:05
На 14 си и вече пушиш трева!??

Няма да изостава я :Д

ss-imo
07-20-2012, 14:07
На 14 си и вече пушиш трева!??
едно да пуши, друго е техните да си мислят че пуши

аз правех така 6.50 за даск от тях 2.50 са ми за превоз
3 лева оставям в нас и си взимам 1 за баничка (или там какво ще ям)

друг вариант е да говориш с вашите да ти дават и пари и когато излизаш навънка (не само за даскало) :)
поне дедо така прави :)

SÜß
07-21-2012, 13:13
Моите просто ми дават пари и като ги свърша им казвам .. лесна работа ..

Darth_Komorin
08-14-2012, 09:23
Аз също се изкушавам като парите са у мен. Но рядко взимам пари със себе си. Купи си една касичка и й сложи катинар. Дай ключа на приятел или на родителите ти и си пускай вътре парите. Лично аз така правя, но моята касичка няма катинарче,аз просто съм свикнала. Хапвай у вас и пускай вътре парите. На тебе като ти дават по 5 лева бързо ще спестиш. На мен ми дават по 3, аз какво да кажа?

fire_magic
08-14-2012, 09:37
на мен пък нищо не ми дават и пак съм спестил над 300 лв :)

HollyGolightly
08-15-2012, 00:42
Ми начи дават ми по 5 лева на ден и на мене не ми стигат до никъде :x Наще няма да ми дадът повече , защото си мислЯт , че си копувам пак трева и тн., пък и баща ми си мисли , че са ми предостатъчно , а той не знае , колко скъпо е вече в София :x Тва няма значение де ... проблема ми е , че искам да си спестя парите от даскало и като излизам някъде да имам пари , а не сутринта да си изхарча всичко и после без пари . Или пък в края на седмицата да си имам повече + тия за събота и неделя и да си имам дастатъчно като седна някъде да имам да пие поне 1 кафе :D Обаче не мога да се спра да не си изям парите в даскало простоо не могаа все с изкушавам и много си се дразя :D Вие как се сдържате да си пестите парите ? Дайте някакъв съвет , как да не се натъпча в даскало ... пък май и мече свикнах да си ям в даскало , което не ми харесва ... :x

Просто яж у вас и се опитай да харчиш по-малко от колкото ти дават

Amore-Mio*
08-15-2012, 15:54
• 5 лева са ти наистина предостатъчно и то за 1 ден. Не преувеличавай нещата. Навсякъде вече е скъпо, но това в никакъв случай не те оправдава затова , че си харчиш безразборно парите. Иначе просто си наложи силна воля и готово. Когато си на училище, можеш да вземеш например само 2 лева, а останалите 3 лева да си ги сложиш в едно определено място и когато ти потрябват, да си ги вземеш. Можеш да спестяваш от парите, които евентуално ти дават по празници роднини и подобни. Другият вариант е да си намериш някаква работа, но когато си непълнолетен е наистина трудно. •

mimeto_0o0o
08-17-2012, 00:08
Някой беше казал, че всяко междучасие си взима нещо, и първото е double mocca за 4 лв., ако това е вярно мога да кажа само че ако го правиш всеки ден и се оплакваш, че не ти стигат парите направо се лигавиш. Не може да си позволяваш в училище да пиеш кафета по 4лв., а да искаш да спестиш. Съжалявам ама не се сдържах :cool:

mrankoniiii
08-28-2012, 20:21
Купувай си нещо по евтино примерно от 5 лв харчи 3 лв. остават ти по 2 лв който спестяваш . Волята е единстения начин нямаш ли воля няма да спестиш нито една стотинка

NambyPamby
08-29-2012, 01:45
Учете се на дисциплина, дечица, учете се, научете ме и мен, ако може.

CrazY_BoY156
10-23-2013, 12:22
Ми начи дават ми по 5 лева на ден и на мене не ми стигат до никъде :x Наще няма да ми дадът повече , защото си мислЯт , че си копувам пак трева и тн., пък и баща ми си мисли , че са ми предостатъчно , а той не знае , колко скъпо е вече в София :x Тва няма значение де ... проблема ми е , че искам да си спестя парите от даскало и като излизам някъде да имам пари , а не сутринта да си изхарча всичко и после без пари . Или пък в края на седмицата да си имам повече + тия за събота и неделя и да си имам дастатъчно като седна някъде да имам да пие поне 1 кафе :D Обаче не мога да се спра да не си изям парите в даскало простоо не могаа все с изкушавам и много си се дразя :D Вие как се сдържате да си пестите парите ? Дайте някакъв съвет , как да не се натъпча в даскало ... пък май и мече свикнах да си ям в даскало , което не ми харесва ... :x

Същия проблем с мен аз искам до края на 2013 да събера поне 200 лева ,а аз събирам пари за таблет ,аз у нас ям но все още ме изкушава да си купя закуска :D ако си открил решение бих искал да го споделиш с мен

black pearl
10-23-2013, 14:43
Не е толкова трудно да спестиш... Аз за 1 учебна година спестих 400лв.. Просто си оставяй част от парите вкъщи. Примерно 1 лев. Оставаш с 4. Как няма да се наядеш ? Каквато и мазна простотия и вафли и тем подобни глупости ще ти стигнат.. Друг вариант и да си носиш храна от вкъщи,което даже е по-добрия вариант.

heartlesandfreaky
10-29-2013, 18:03
Яж вкъщи, ако пушиш - купувай си по-рядко цигари. Аз миналата година пушех по кутия на ден и харчех луди пари, сега по кутия на седмица и много бързо се спестяват.