PDA

View Full Version : 25-ти кадър !?



chelsea
11-18-2008, 23:33
онзи ден се заговорих с няколко човека за супер-интересния начин за манипулация на маса хора - т.нар. 25-ти кадър. какво знаете вие за това? аз лично досега изобщо никога не се бях замисляла по тоя въпрос. не съм много запозната, а и не намерих особено богата информация в гугъл, но не мислите, че това средство за промиване на мозъка се среща много по-често ,отколкото предполагаме? и с какво може една допълнително вкарана картинка, незабележима за човешкото око може да повлияе на психиката?
изобщо споделете какво знаете за това чудо, супер ще ми бъде интересно.

machoka
11-18-2008, 23:35
Това е най-голямата глупост, която се тиражира около тоя въпросен кадър.

5StaR
11-18-2008, 23:43
da moje da ni demonstrira6 primerno? ... ti znae6 li za 38miq kadur?..

n0x
11-18-2008, 23:56
Руски учени "извиха ръцете" на едно от най-популярните психологически "страшилища"- така наречения 25-и кадър на кино- и телевизионната индустрия. Те откриха, че информацията, съдържаща се в него, се съхранява в специален мозъчен "склад". През 1957 г. американският психолог Джеймс Уайкъри прави интересен експеримент: прожектира документален филм и в даден момент с помощта на допълнителен апарат показва на екрана реклама на кока-кола. Кадърът се появява за свръхкратко време и зрителите изобщо не осъзнават, че виждат ода за прословутата напитка. След сеанса обаче се скупчват на бюфета, за да си купят бутилка кока-кола. В киното и телевизията кадрите се сменят 24 пъти в секунда, затова този метод на въздействие е назован "25-ият кадър". Според Уайкъри и мнозина негови колеги прожекцията на рекламата обработва подсъзнанието - информацията се отпечатва в мозъка на зрителя механично, той няма понятие за това.
До края на миналия век изследвания на ефекта от 25-ия кадър се провеждат в различни държави. Върху стандартен телевизионен сигнал например наслагват ново изображение - мъничка геометрична фигурка или точица бяга по екрана, очертавайки концентрични окръжности, обединени в спирала. Всичко това става толкова бързо, чe зрителят не го съзира.
Но невидимата за човешкото око спирала буквално опиянява участниците в експеримента: половин час след сеанса те се оплакват от главоболие, някои дори губят съзнание.
Американски психолози и педагози пък използват 25-ия кадър за образователни цели. Специална система за изучаване на чужди езици предлага на телевизионен екран думи на 2 езика - първоизточника и превода му заставяйки мозъка да запомни на подсъзнателно ниво лексиката.
Наскоро руски учени конструираха апаратура, която улавя паразитни кадри в телевизионни и кинофилми. "Все повече и повече се изумяваме, всички игрални филми буквално гъмжат от скрита реклама", заявява проф. Светлана Немцова, ръководител на екипа.
Според специалисти от московския Институт за изследване на психични проблеми специална част от мозъка регистрира и съхранява информацията, съдържаща се в 25-ия кадър. "Складът" е разположен в дясната задна част на мозъка и е с размерите на миниатюрно зрънце. Изследванията продължават.

5StaR
11-19-2008, 00:00
moje da ima ne6to, vse pak filmite sa max 25fps , daje i da ima ne6to trudno 6e se usetim...

DimovB
11-19-2008, 00:05
в Сблъсък нали бяха разкрили 25-ти кадър

chelsea
11-19-2008, 00:05
не говоря конкретно само за въпросния кадър, като ми се струва, че дори понятието '25-ти кадър' не е съвсем точно, ами говоря като цяло - средствата за манипулация,които не са доловими за човешкото око/ухо и по този начин достигат до мозъка, без да го съзнаваме и оказват влияние на избора ни. и изобщо възможно ли е това?



da moje da ni demonstrira6 primerno? ... ti znae6 li za 38miq kadur?..

да беше си написал по-грамотно поста, може би щях и да усетя иронията ти. но уви,не си. нямам намерение да се занимавам с глупендери, кензай на друго място по форума ако нямаш какво да кажеш тук. търся мнения на хора, на които им е интересно и са запознати.

thefreak
11-19-2008, 00:05
Доколкото знам човешкото око може да различи около 70 образа в секунда. 24 е оптималния брой. Ама какво ли разбирам аз...

DimovB
11-19-2008, 00:07
Доколкото знам човешкото око може да различи около 70 образа в секунда. 24 е оптималния брой. Ама какво ли разбирам аз...
мисля, че може и повече, понеже се усеща разлика когато една игра ти върви със 70 и 120 кадъра примерно.

thefreak
11-19-2008, 00:09
Доколкото знам човешкото око може да различи около 70 образа в секунда. 24 е оптималния брой. Ама какво ли разбирам аз...
мисля, че може и повече, понеже се усеща разлика когато една игра ти върви със 70 и 120 кадъра примерно.
Не бъркай честотата на опреснение на монитора с кадри.

n0x
11-19-2008, 00:13
Замисляли ли сте се например при покупката на фотоапарат колко мегапикела има човешко око.
Ретината има около 5 милиона цветни рецептора,т.е. е еквивалентна на 5мегапиксела.
Обаче има още около 100 милиона монохромни рецептори, играещи важна роля за яснотата и контраста на изображението приемано от мозъка ни.
Но дори и 105 милиона рецептори не отразяват реалната "резолюция" на ретината.
И това - защото очите не са фотоапарат.
Ние имаме две очи постоянно възприемащи визуалната информация от околната среда,която се събира и обработва от мозъка в голямо панорамно изображение,
което има "резолюция" еквивалентна на 576 мегапиксела :shock: wtf infoto e vzeto ot http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=98961

DimovB
11-19-2008, 00:15
Доколкото знам човешкото око може да различи около 70 образа в секунда. 24 е оптималния брой. Ама какво ли разбирам аз...
мисля, че може и повече, понеже се усеща разлика когато една игра ти върви със 70 и 120 кадъра примерно.
Не бъркай честотата на опреснение на монитора с кадри.
не ти говоря за честота на опресненеи на монитора. явно няма да ме разбереш.

preichetoy
11-19-2008, 00:25
Какво ли ще успяват да ни пришиняват след 10 години без да разбираме?!

n0x
11-19-2008, 00:48
Доколкото знам човешкото око може да различи около 70 образа в секунда. 24 е оптималния брой. Ама какво ли разбирам аз...
мисля, че може и повече, понеже се усеща разлика когато една игра ти върви със 70 и 120 кадъра примерно.
Не бъркай честотата на опреснение на монитора с кадри.
не ти говоря за честота на опресненеи на монитора. явно няма да ме разбереш. Ем в общи линии с колко кадъра в секунда ви върви играта. Уж човешкото око неможело да разпознае повече от 25 кадъра (ако не се лъжа нали) ама далеч не е точно така . Това е от изключително значение за това дали ще убивате по 10 човека на рунд или ще ви пръска още първият с ник ZAFZER (приликата с реални личности и събития е напълно неумишленна). :D

zloto
11-19-2008, 07:31
Гледай Fight Club.
http://www.ksim.ru/video/fc/

chelsea
11-19-2008, 08:01
гледала съм филма и не си спомням да се е оказал с нещо по-различен от другите филми,които съм гледала. но фактически съм знаела кой,какво и защо, без да съм го видяла и осъзнала :D якоо

splendour
11-19-2008, 08:13
Бяха открили в един клип на Боби Турбото 25-ти кадър.Чел съм, че е правен един опит:
Значи на няколко мъже е пуснат филм, в който има 25-ти кадър и представлявал снимка на кока кола.След края на филма всички мъже се наредили на барчето и си купили кока кола....демек 25-я кадър действа подсъзнателно.
http://vbox7.com/play:4d128eb5 ето клипа на боби турбото със скритите кадри... klip kat klip q mi obqsnete kakvo trq da mye razli4noto i kak deistva za6toto..........

jghgh
11-19-2008, 08:59
Бяха открили в един клип на Боби Турбото 25-ти кадър.Чел съм, че е правен един опит:
Значи на няколко мъже е пуснат филм, в който има 25-ти кадър и представлявал снимка на кока кола.След края на филма всички мъже се наредили на барчето и си купили кока кола....демек 25-я кадър действа подсъзнателно.
http://vbox7.com/play:4d128eb5 ето клипа на боби турбото със скритите кадри... klip kat klip q mi obqsnete kakvo trq da mye razli4noto i kak deistva za6toto..........
Под клипа има сайт в който е обяснено. Не знам доколко е истина, но чак аз се отвратих. 8-)

DjBaloon
11-19-2008, 09:23
Това което аз съм учил по маркетинг за 25-тия кадър
е че е разрешено да се прави умишлена реклама на даден продукт без да бъде санкционирано от ответнте органи

zloto
11-19-2008, 09:25
Бяха открили в един клип на Боби Турбото 25-ти кадър.Чел съм, че е правен един опит:
Значи на няколко мъже е пуснат филм, в който има 25-ти кадър и представлявал снимка на кока кола.След края на филма всички мъже се наредили на барчето и си купили кока кола....демек 25-я кадър действа подсъзнателно.
http://vbox7.com/play:4d128eb5 ето клипа на боби турбото със скритите кадри...
Интересно... в този клип дори не са се постарали да го прикрият, дори когато гледам клипчето в зазз се забелязват някои от нещата, без да съм дала на пауза...
Преди няколко години имаше сайт, в който пишеше за предаванията и рекламите, в които има 25ти кадър. Голяма част от предаванията вече ги няма, рекламите също, това беше преди 3-4-5 години... Но по онова време излъчваха ''Цар Лъв'', вече не помня по коя телевизия... в началото на филмчето за кратко се появяваше надпис ''SEX'' на небето :О

Mooo6no
11-19-2008, 10:42
^ Може би защото са ги оставили да се видят нарочно и да си направят реклама като ги обсъждат дори и 5 години по-късно ;]

Sigrina
11-19-2008, 11:47
Нямам възможност точно сега да прочета всико изписано по темата, но ще ви кажа, че 25-тият кадър съществува, въпреки, че е забранен.
Ето в този сайт: http://wicca.hit.bg/files/25/25kadur.htm можете да прочетете информация за него и да видите примери.
Всъщност 25-тият кадър е видим, но човек осъзнава само около 20% от това, което всъщност се случва, защото не използва пълния капацитет на мозъка си. Точно за това не осъзнава, че това което вижда му въздейства, а това е един добър начин да направиш реклама, да вдигнеш хората на бунт и какво ли още не :)

Loshotia
11-19-2008, 16:53
Хаха, гледах клипчето с Боби Турбото и само последната картинка от сайта с пояснението видях. Вярно е, че гледах около 20 секунди от него, но си ги има. Чувала съм и за гавра от страна на художниците на Флинстоун, че слагали разни нарисувани пениси. Това за Цар Лъв също съм го чувала. Според мен е до психика дали ще въздейства 25тия кадър или не.

Послепис: дайте на пауза клипчето с боби турбото и идете на 1`25 и 1`27. Лекичко мърдайте отдолу върху плеъра и ще видите и въпросния митичен звяр, както и меча, змията и неясните символи. Иначе другите кадри се появяват върху лицата на мацките.

Loshotia
11-19-2008, 17:05
А за Дама Пика нещо да кажете?

Нека аз, нека аз 8-) Като бях по- малка- 2-3 клас, братовчедка ми щеше да я вика и аз умирах от страх.

Ако някой знае още такива клипчета да дава 8-)

Dumb
11-19-2008, 17:13
По психология учихме за така наречения 25-и кадър. Мисля, че в случаите в които се използва с цел реклама, е забранен със закон.
Тя телевизията си е най- големия маниполатор в целия свят. Голяма част от този материал, който достига до нас е доста изменен. Всеки един репортер може да ни убеди в едни негови си виждания, които може коренно да се различават от действителността.
Жертва сме на телевизията да *ба

Bianca
11-19-2008, 17:16
Лееелеееел! 8-) Страшна работЪ! 8-)

Swinkenhoffer
11-19-2008, 17:19
Тя телевизията си е най- големия маниполатор в целия свят. Голяма част от този материал, който достига до нас е доста изменен. Всеки един репортер може да ни убеди в едни негови си виждания, които може коренно да се различават от действителността.
Жертва сме на телевизията да *ба
Ми.. недейте гледа тв. :-|

Dumb
11-19-2008, 17:22
Точно това имах предвид като казах ,че сме нейна жертва- зависими сме от нея.
ПП: Страхотен подпис^^

Loshotia
11-19-2008, 17:24
Още такива клипчета знаете ли?

Swinkenhoffer
11-19-2008, 17:25
Точно това имах предвид като казах ,че сме нейна жертва- зависими сме от нея.
ПП: Страхотен подпис^^
Е, защо чак зависими... аз почти не гледам и си ми е добре.

Мерси. :oops:

DimovB
11-19-2008, 18:05
по-спокойно хора, не насирайте гащите

Mooo6no
11-19-2008, 18:35
Още такива клипчета знаете ли?
За клипчета не, но за песни с обърната наобратно реч знам. Ей тоя дето е на аватара на Swinkenhoffer вече е правил такива със сатанинска реч. :D (поне така са казват, не съм я обръщал наобратно). Някой ако знае как да обърне наобратно "ПРиказка" на ПИФ и да каже кво се чува. xD

Loshotia
11-19-2008, 19:04
кажа, кажи, плсссс...страшно интересно ми ее....

Loshotia
11-19-2008, 20:13
Аз извиках неволята, мошно, и сама си я обърнах наобратно песента, но честно казано не намирам нищо подозрително в нея- дай ми моля ти се някакви насоки.

Leopardess
11-19-2008, 21:21
http://www.pravoslavieto.com/news/2003/skriti_sataninski_kadri.htm
Научих за това понятие преди около 3 години. :P
Има го и в музиката ... само че не се нарича по този начин, ама идеята е същата - да ти промие мозъка ;)

_donna_
11-20-2008, 07:36
@zloto,във Файт Клуб работата е много..очебийна.Ние сме предупредени за това,така да се каже.

Иначе ще се въздържа от коментар.
25 - ти кадър ... ? Соооу?!

zloto
11-20-2008, 21:12
Ясно ми е, че нищо не е скрито и също така веднага се досетих какво е това в последния кадър...
просто го дадох като пример...

Bianca
11-21-2008, 07:14
А интернетът не е ли един вид манипулация?! Телевизията?! В днешно време почти няма медии или прочие, които да НЕ манипулират. Този 25-ти кадър е просто някакво оправдание за всичко, случващо се днес.

rutoo
01-08-2010, 20:05
Още такива клипчета знаете ли?
За клипчета не, но за песни с обърната наобратно реч знам. Ей тоя дето е на аватара на Swinkenhoffer вече е правил такива със сатанинска реч. :D (поне така са казват, не съм я обръщал наобратно). Някой ако знае как да обърне наобратно "ПРиказка" на ПИФ и да каже кво се чува. xD


еми аз намерих програма пуснах песента на обратно и нямаше нищо инт просто се чуваше на обратно но в песента на пиф-горим има скито послание :) . а на тоя на авата кои е изпълнителя че така не го разпознавам :)

Kalesin
01-08-2010, 20:10
http://www.pravoslavieto.com/news/2003/skriti_sataninski_kadri.htm
Научих за това понятие преди около 3 години. :P
Има го и в музиката ... само че не се нарича по този начин, ама идеята е същата - да ти промие мозъка ;)
Боби турбото е Антихристът :shock:

kypo
01-08-2010, 20:15
малко е fps-a на тея филмите, как не лагват не знам :lol: на мене цс-а не ми ли е 80фпс не мога да цъкам :razz:

Shia
01-08-2010, 20:19
Опитваха се да прилагат 25-тия кадър по Брейнияк и още едно предаване по Дискавъри.Реален резултат нямаше.
От 100 човека в залата само 2-3 бяха "подведени".
И когато гледах лично АЗ видях кадъра.
Има мнение,че като мигнеш в момента,в който кадъра се "изписва" можеш да го видиш.

UnKnOwNmAtTeR
01-08-2010, 20:46
Сега ще започнете ли да се съмнявате и в това дали родителите ви са ваши ? :D

Ако не ви го кажат по телевизията вие никога няма да разберете за тия неща?! И това е само много малък и дребен пример. Странно как никой не забеляза отпечатъците в клипчето на боби и никой не каза и дума за това.
Според мен нарочно са го напарвили да се разбере че има тоя кадър, за да се сетите за какво става въпрос и да сте поне малко по-пердпазливи.
Прекалено голямо доверие имате на неща, които си нямате и ни най малка представа за какво точно служат и акк функционират.

Нали се сещате, че никой няма да каже по телевизията ако бъде създадена машина на времето или телепорт или нещо подобно :razz: :razz:

Просто защото никой няма сметка "общият работник" да зане тези неща, Той си работи и е по-добре да не знае. :razz:

Някой замислял ли се е защо секса е толкова модерен? :?

Shia
01-08-2010, 21:22
Сигурно ни контролират мозъка с лъч и ни казват да правим повече секс???

UnKnOwNmAtTeR
01-08-2010, 23:51
може да не е с лъч ;)

ZipFail
01-09-2010, 01:11
Секса си е важно нещо - нормално е да е по много..
И само за справка - преди 100 години хората са правели много повече секс от сега ;)

UnKnOwNmAtTeR
01-09-2010, 01:33
ok
говря примерно ;)

cord
01-09-2010, 10:33
http://www.vbox7.com/play:0f249de7 какво ще кажете за това!?

Samoten89
01-09-2010, 15:35
Ами на подсъзнателно ниво ти въздейства 25-тия кадър и може да ти генерира мисли и нужди по-силно като да си жаден и да ти покажат на Кока Кола бутилка в 25-тия кадър и така да си купиш през рекламата и да им се увеличат печалбите. Работи това нещо доказано е и има строги мерки/закони против този вид манипулация. Така, че сега не се ползва ;).

UnKnOwNmAtTeR
01-10-2010, 03:37
Разкрихте ги! Браво! :D

Дайте сега нататък да видим какво друго ще намерите, ако ви ин тересува разбира се :-D

UnKnOwNmAtTeR
01-11-2010, 01:27
И са толкова много и различни че няма смисъл да си правим труда да мислим за тях :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

chrisffo
11-22-2011, 08:37
Няма смисъл тука да питаш за такива неща, Овцете нищо но мога да ти кажат!