PDA

View Full Version : Правилно ли постъпих?



Swinkenhoffer
11-19-2008, 13:04
От известно време са ме обзели съмнения...

Онзи ден си стоях в коридора на университета и до мен седяха трима младежи. По едно време покрай нас мина едно момче с физически недъг... най-образно казано. Онея моментално почнаха да му се хилят и да пускат подигравателни коментари, при което на мен ми стана доста тъпо, защото въпросното момче е от оня тип хора, които са ми просто симпатични, без да ги познавам. Както и да е... тримата решиха да влизат в залата, а аз останах още малко навънка и гледам, че там, където са седяли те, има един телефон, явно изпаднал от нечий джоб. Взех го и бързо го на собственика му.
Та чудя се дали трябваше да му го връщам или не, имайки предвид, че се гаври адски тъпо с хора, които не са му направили нищо? Един вид възмездие, щото ме издразни. 8-)
Вие как бихте постъпили?

Christ
11-19-2008, 13:10
Добре си постъпила... :)

Pliok0019
11-19-2008, 13:11
Не съжалявай. Така или иначе вече си го върнала.

Има и други начини по които онези ще поучат вързмездие. Един телефон е нищо пред това.

Christ
11-19-2008, 13:22
Не съжалявай. Така или иначе вече си го върнала.

Има и други начини по които онези ще поучат вързмездие. Един телефон е нищо пред това.

lawl

InitialD
11-19-2008, 13:25
На тия хора ще им се върне по друг начин ... :x

Decu
11-19-2008, 13:58
Естествено, че си постъпила правилно. Това са материални глупости.
Аз пък си мислех, че си дала гсм-а на момчето с недъга, за да го върне то. 8-)

Still1ME1Still1HERE
11-19-2008, 14:33
Бих го взел и с всичка сила бих го треснал в земят,та д асе счупи на май-малко парченца.На мен и без това телефон не ми трябва,а и не бих взел на някой друг телефона.Така щеше да ми олекне на душата.Мамка им...

Romance
11-19-2008, 16:09
раздвоена съм.

Bianca
11-19-2008, 16:23
Как по-точно щеше да му дадеш житейски урок, ако му беше взела телефона? Човекът щеше да разбере, да си създадеш проблеми или в краен случай да си купи нов и всичко да си дойде по старому. Материалното възмездие е глупаво и неефективно възмездие. (:
Имаше един мъж, когото много мразех, сама си знам защо, и си казах, че няма да предприемам нищо по въпроса, той все някога ще си получи заслуженото. Взе, че катастрофира с мотора си. И почина.
Та, мисълта ми е, не винаги ние сме тези, които можем да си върнем на някого за нещо.

AFT
11-19-2008, 16:27
Ти си бъди съвестен гражданин, пък ония ще си получи заслуженото рано или късно. (:

Loshotia
11-19-2008, 16:35
Ами те момчетата не са виновни, че нямат акъл. Добре си направил- има възмездие, ти също ще бъдеш наградена за това, което си направил. Повярвай ми, от опит ти го казвам, все пак има нещо или някой там горе! :-D

Seducti0n
11-19-2008, 16:40
Възмездие...ще си го получат рано или късно, но не от теб.

Това, че са постъпили лошо, като се подигравали на момчето, не означава, че ти за да им направиш гадно е трябвало да задържиш телефона.Постъпила си добре, не се вини. :wink:

Swinkenhoffer
11-19-2008, 16:48
Да, на Деси идеята е гениална. :D

Ако бях на тяхно място, щеше да ми стане много неудобно, че въпреки гадното ми поведение, се е намерил някой тотално непознат, който да постъпи добре с мен... и щях да спра да се бъзикам с хората без причина.

Мерси за отговорите. :)

Loshotia
11-19-2008, 16:52
Raybeez, както си вървях зад една жена по улицата от джоба и докато си вадеше телефона и паднаха 50лв на банкнота. Наведох се и й ги върнах. На другия ден в тролея, на който се качих случайно, защото попринцип нямам навик да тичам за транспорт, си намерих карта памет 1гигабайт,микро сд, точно каквато исках да си купувам. Може да е тъпо и смешно, но това ме накара да си мисля, че има възмездие.

jghgh
11-19-2008, 16:55
В мненията на всички се забелязва една много любопитна подробност и тя е, че всички разчитат на някакво възмездие, което ще дойде свише.
Даааааа, това го мразя!
Всички се надяват на скапано възмездие, а дори не е сигурно че ще дойде. :shock:

Не знам правилно ли си постъпила... друго си е ако на мен се случи по-реално ще мога да ти кажа. Но идеята на Decu наистина беше добра - да го дадеш на момчето с недъга то да му го върне :lol:

Seducti0n
11-19-2008, 16:57
В мненията на всички се забелязва една много любопитна подробност и тя е, че всички разчитат на някакво възмездие, което ще дойде свише.

Не вие да си изцапате ръцете, а то ще им се върна, ще си платят, бла-бла...

Те и политиците- крадат, лъжат, ограбват, ама те ще си платят някой ден... ама що ние да се занимаваме.

После се оплакваме де...

А може би и самата авторка разчита на такова, в което няма нищо нередно.Супер тъпо е да се подиграваш на някого и то за неща, които не може да промени....но за съжаление някои си остават с инфантилно мислене цял живот... :?

xpici
11-19-2008, 17:25
Ми добре си постъпила...за какво трябва да падаш на нивото му и да ''откраднеш'' :) те се някога ще си го получат за това че обиждат така хората.... (flex) :D :-)

TellMeYourName
11-19-2008, 17:29
Аз пък си мислех, че си дала гсм-а на момчето с недъга, за да го върне то. 8-) тва е бруталната идея 8-)

иначе и аз бих го върнал...

Loshotia
11-19-2008, 17:30
Raybeez, както си вървях зад една жена по улицата от джоба и докато си вадеше телефона и паднаха 50лв на банкнота. Наведох се и й ги върнах. На другия ден в тролея, на който се качих случайно, защото попринцип нямам навик да тичам за транспорт, си намерих карта памет 1гигабайт,микро сд, точно каквато исках да си купувам. Може да е тъпо и смешно, но това ме накара да си мисля, че има възмездие.

Но тази карта е загубена от някой, който се е лишил от нея и може също да е пестил много, за да си я купи. А може и да е бил лош и това да му е наказанието - проблема е, че оставяш възмездието или възнаграждението в ръцете на късмета.

Ми...може тая карта да е била на някой, който е направил нещо лошо и така да се е завъртяло колелото. Звучи ми някак много наивно всичко това, детски даже, но може пък да има нещо :)

aHeJlua
11-19-2008, 19:38
еми.. и на мен ми става понякога тъпо и тъжно за такива хора.. защото те цял живот живеят с това и искат неискат свикват с това което са.. аз пак бих върнала телефона.. то не е в тфа въпроса.. то е до възпитание и до уважение към непознатите.. :)

Boot
11-19-2008, 19:45
Еее отворих темата без да видя кой е автора и бях решила нещо да изгавря някой, пък то било сериозна тема. Деба 8-)

AFT
11-19-2008, 19:46
В мненията на всички се забелязва една много любопитна подробност и тя е, че всички разчитат на някакво възмездие, което ще дойде свише.
Даааааа, това го мразя!
Всички се надяват на скапано възмездие, а дори не е сигурно че ще дойде. :shock:

Скромният ми житейски опит (ако въобще може да се нарече така) и това, което съм научила от по-възрастни от мен хора, ми го е доказало. Може да не е веднага, да не е даже скоро, може да не е по начина, по който сме си мислили, ама винаги има. :-o Възможно е и да съм в голяма заблуда, но вярвам, че доброто ще победи злото. о.О

babity
11-19-2008, 19:57
Аз мисля, че има възмездие все пак. Докато бях в осми клас приятелката ми винаги ми се подиграваше, че вкъщи майка ми ми се кара за оценки и това-онова, а нейната я държала 'лабаво. Минаха се година - две и нещата се обърнаха. Сега тя вече не може да говори с нищо за майка си, напротив, постоянно се карат, а моята (пу-пу, да не се урочасам) се е превърнала в най - сигурният ми човек и винаги ме разбира.

LiLGrizzly
11-19-2008, 20:12
Бих го взел и с всичка сила бих го треснал в земят,та д асе счупи на май-малко парченца.На мен и без това телефон не ми трябва,а и не бих взел на някой друг телефона.Така щеше да ми олекне на душата.Мамка им...
+1 !!!! :-x мамка им копелета мръсни !!

Mooo6no
11-19-2008, 20:13
^ мързи ме да пиша, но това са просто глупости..
Всъщност не е така... защото дори и тя да не си го върне... ще се появи друг като теб, който (предполагам) ще си го върне. Защото отношението му е такова по принцип, не само към конкретния човек. Така че винаги рано или късно се връща под една или друга форма. Но ако тя по принцип действа злобно с такива, злобата ще и се върне... тъй като ще и отвърнат. По-добре да остави това на някой да си бере проблемите той, а такъв ще се намери.

Пак можеш да кажеш, че не е съпоставим примера, но и мутрите не ги наказва държавата и въпреки това повечето ги е страх за живота им през цялото време, защото не знаят кога и от къде ще им дойде...

Иначе аз лично бих го върнал на собственика.

cherinka
11-19-2008, 21:55
И аз бих го върнала.
То си е за тях (тия дето са се подигравали). Мен какво ме бърка, че еди си кой се подигравал на еди си кой?!
Да са живи и здрави и да си гледат живота и тва е...

_donna_
11-20-2008, 06:43
Не бе.
Просто трябваше да им вкараш по един тупаник или да им теглиш по дълга и широка.С телефон или без телефон идиотът си е идиот.

Boot
11-20-2008, 17:41
И аз бих го върнала.
То си е за тях (тия дето са се подигравали). Мен какво ме бърка, че еди си кой се подигравал на еди си кой?!
Да са живи и здрави и да си гледат живота и тва е...
Абе кфо значи то си е за тях? Човека на който са се подигравали сигурно е сдухал. Не си е за тях ;)

Riot
11-21-2008, 09:32
Zgreshila si... sram i pozor