PDA

View Full Version : Най-нездравословната храна



NaskoKaulitz
11-19-2008, 17:12
Коя е според вас?Смисъл не от която се дебелее, а която вреди на здравето в буквалния смисъл

Sensuality
11-19-2008, 17:23
незнам,може бииии тея саламите :-D

s3xy
11-19-2008, 17:40
McDonald`s ... който е гледал Super Size Me знае за кфо става въпрос :? верно мн е вкусно ама е еб*ти вредното, освен това и напълняваш от тях

Axel_f
11-19-2008, 17:47
1 - Mc Donalds, сигурно сте чували, че непродадените сандвичи даже на кучетата не ги дават :-&

2 - Газираните напитки, особено колата, стига само да погледнеш етикетчето, за да ти стане ясно за какво става въпрос...Някой може и да е пробвал номера с ръждив пирон в чаша с кола...

3 - Маргарин...толкова са ми смешни тия реклами за маргарини с фибри и какви ли не глупсоти, това е супер вредна "храна"

4 - Чипсове и други тем подобни
.............
Като си помисля, че половин България се храни с тия боклуци... [-X Ама какво да се прави, хората са глупави....

s3xy
11-19-2008, 17:49
1 - Mc Donalds, сигурно сте чували, че непродадените сандвичи даже на кучетата не ги дават :-&

2 - Газираните напитки, особено колата, стига само да погледнеш етикетчето, за да ти стане ясно за какво става въпрос...Някой може и да е пробвал номера с ръждив пирон в чаша с кола...

3 - Маргарин...толкова са ми смешни тия реклами за маргарини с фибри и какви ли не глупсоти, това е супер вредна "храна"

4 - Чипсове и други тем подобни
.............
Като си помисля, че половин България се храни с тия боклуци... [-X Ама какво да се прави, хората са глупави....
съгласна с всяка дума 8-)

thefreak
11-19-2008, 17:58
Сланина.

ne6toto
11-19-2008, 17:58
1 - Mc Donalds, сигурно сте чували, че непродадените сандвичи даже на кучетата не ги дават :-&

2 - Газираните напитки, особено колата, стига само да погледнеш етикетчето, за да ти стане ясно за какво става въпрос...Някой може и да е пробвал номера с ръждив пирон в чаша с кола...

3 - Маргарин...толкова са ми смешни тия реклами за маргарини с фибри и какви ли не глупсоти, това е супер вредна "храна"

4 - Чипсове и други тем подобни
.............
Като си помисля, че половин България се храни с тия боклуци... [-X Ама какво да се прави, хората са глупави....
съгласна с всяка дума 8-)

и аз съм съгласна ,но само да добавя за маргарина,че това е преработена нефт

LipSoFAnAnGel
11-19-2008, 18:03
Чипсовете, царевичните пръчици, Снаксове, РАзтворимите сокчета за друго не се сещам сега

scoobydors
11-19-2008, 18:04
Сланина.

+ 1 :D :D :D :grin:

Yancheto
11-19-2008, 18:15
1 - Mc Donalds, сигурно сте чували, че непродадените сандвичи даже на кучетата не ги дават :-&

2 - Газираните напитки, особено колата, стига само да погледнеш етикетчето, за да ти стане ясно за какво става въпрос...Някой може и да е пробвал номера с ръждив пирон в чаша с кола...

3 - Маргарин...толкова са ми смешни тия реклами за маргарини с фибри и какви ли не глупсоти, това е супер вредна "храна"

4 - Чипсове и други тем подобни
.............
Като си помисля, че половин България се храни с тия боклуци... [-X Ама какво да се прави, хората са глупави....

Съгласна съм,много са вредни...Но въпреки това пак продължавам да се тъпча с всяко едно от изброените. 8-)

nastyangel
11-19-2008, 18:24
Сланина.

+ 1 :D :D :D :grin:




Е що па сланината да е толноз вредна :-o и как тоно ви вреди?

п.с. 1. Всички видове дъвчащи бонбони - защото съдържат големи количества захар, химични добавки, оцветители, заместители и т.н.

2. Чипсовете (както царевичните, така и картофените) - те са вредни за организма, защото представляват смес от въглехидрати и мазнини в обвивка от оцветители и заместители на вкусове.

3. Сладките газирани напитки - смес от захар, химия и газове. Те способстват за бързото разпределяне на вредните вещества в организма и са особено вредни с голямото си съдържание за захар.

4. Шоколадовите вафли, сладки и бисквити - съдържат огромно количество калории, съчетани с химични добавки, генетично модифицирани продукти, оцветители и ароматизатори.

5. Кренвиршите и саламите - т.нар. месни деликатеси си остават едни от най-вредните храни. Те съдържат т.нар. скрити мазнини, които са прикрити с помощта на оцветители и ароматизатори. Много производители на месни изделия използват т.нар. трансгени - 90% от кренвиршите, сарфаладите, саламите се състоят от трансгенна соя.

6. Мазното месо - ускорява процеса на стареене на клетката и способства за появата на сърдечно-съдови заболявания.

7. Майонезата - много калоричен продукт, който съдържа изключително количество мазнини, въглехидрати, оцветители, подсладители, заместители и т.н. Към вредните продукти от този тип могат да се добавят кетчупът и различните сосове, които освен оцветители и заместители на вкусовете съдържат и генно-модифицирани продукти.

8. Макаронените изделия за бързо приготвяне - те са чиста химия и доказано нанася вреди на организма.

9. Зеленчуците с нитрати

10. Месата с хормони

LipSoFAnAnGel
11-19-2008, 18:24
1 - Mc Donalds, сигурно сте чували, че непродадените сандвичи даже на кучетата не ги дават :-&

2 - Газираните напитки, особено колата, стига само да погледнеш етикетчето, за да ти стане ясно за какво става въпрос...Някой може и да е пробвал номера с ръждив пирон в чаша с кола...

3 - Маргарин...толкова са ми смешни тия реклами за маргарини с фибри и какви ли не глупсоти, това е супер вредна "храна"

4 - Чипсове и други тем подобни
.............
Като си помисля, че половин България се храни с тия боклуци... [-X Ама какво да се прави, хората са глупави....

Съгласна съм,много са вредни...Но въпреки това пак продължавам да се тъпча с всяко едно от изброените. 8-)Да наистина са вредни, но аз не ям тези неща, ограничавам се. Макдоналдс няма в Русе и по-добре..Газирано не пия, само натурален сок и студен чай, маргарин не ям, Чипс много обичам, но пак се въздържам

MostHated
11-19-2008, 18:26
Свинска мас!

DiScOnEcTeD
11-19-2008, 18:33
почти всичко ... :-D :-D

splendour
11-19-2008, 18:34
of to v sveta v koito jiveen ima li xrani koito da ne sa vredni.dori domatite na pazara sedqt kato plastmasovi i 1 bog znae kvi prostotii ima v tqx.
pove4eto gi spomenaxte po gore
az iskam da vi kaja o6te ne6to vsi4ki polyfabrikati sa mn vredni.spageti,sypi i kakvoto vi xrymne o6te
vredni sa i mesata osobenno krenvir66i i tempodobni kolbasi salami na koito golqm procent ot s1stavkite im sa smleni nokti,4ovki i pera na prax [zatova ses sly4va da visite nesmlqni kosmi ,pera ili tv1rdi 4astici v krenvir6a si................
s16to i f1st1ci i drygi na koito bivat prenape4atvani novi srokove na godnost.............
taka 4e e trydno da se opredeli koe e nai [za6toto tezi koito vi izglejdat bezvredni mogat da se okajat yjasni]

splendour
11-19-2008, 18:36
Свинска мас! tova 4e ot neq se debelee ne zna4i 4e e vredna.ponqkoga e polezna.ina4e babite nqma6e da q s1birat v byrkani a 6tqxa da q xv1rlqt

mihichkaaa
11-19-2008, 18:38
[quote=Axel_f]1 - Mc Donalds, сигурно сте чували, че непродадените сандвичи даже на кучетата не ги дават :-&

2 - Газираните напитки, особено колата, стига само да погледнеш етикетчето, за да ти стане ясно за какво става въпрос...Някой може и да е пробвал номера с ръждив пирон в чаша с кола...

3 - Маргарин...толкова са ми смешни тия реклами за маргарини с фибри и какви ли не глупсоти, това е супер вредна "храна"

4 - Чипсове и други тем подобни
.............
Като си помисля, че половин България се храни с тия боклуци... [-X Ама какво да се прави, хората са глупави....

+1

UFOs
11-19-2008, 18:40
Полуфабрикатите (http://brix.blog.bg/viewpost.php?id=167047),които станаха незаменима част в нашето меню!

mimsiii
11-20-2008, 06:57
до сега бях на лекар иии ми говореха точно какво е много вредно :
-Пържени храни (дразнят стомаха и водят до болести като колит , гастрит и т.н.)
-Колбаси (не се знае какво слагат в тях ) цитирам лекарката ми " и тоалетна хартия слагат .. смесват каквото им падне " :shock:
- пици , дюнери , хамбургери ... цитирам : "те като ги ядат , после ще си имат големи проблеми "

.... общо взето това са ... вредни храни :)

jeni92_abc
11-20-2008, 07:00
чипс,кола,фанта...и всички газирани напитки

Wrathchild
11-20-2008, 07:14
ВСИЧКО, което ядем. Всичко е наблъскано с химия.

ELFIQ
11-20-2008, 08:07
Мисля, че по удачно би било въпроса да е "КОЕ ВЕЧЕ Е ЗДРАВОСЛОВНО????"
:-o Всичко е химия, ако не си го отглеждаш сам. :-x Като започнем от зеленчуците - който имат бомбастична доза нитрати, месата - който са натапкани до прасване с всякакви хормони и анаболи за платност на месото (като качеството остава на най-заден план), напитките - който са пълни с бои, сладките неща също .... абе всичко е вредно вече , той въздуха не става , камо ли храната .... за какво говорим изобщо ... :?

vercheto
11-20-2008, 08:36
Мисля, че по удачно би било въпроса да е "КОЕ ВЕЧЕ Е ЗДРАВОСЛОВНО????"
:-o Всичко е химия, ако не си го отглеждаш сам. :-x Като започнем от зеленчуците - който имат бомбастична доза нитрати, месата - който са натапкани до прасване с всякакви хормони и анаболи за платност на месото (като качеството остава на най-заден план), напитките - който са пълни с бои, сладките неща също .... абе всичко е вредно вече , той въздуха не става , камо ли храната .... за какво говорим изобщо ... :?

Точно така си е! Почти всичко е вредно! :?

chocoleptic
11-20-2008, 08:46
Мисля, че по удачно би било въпроса да е "КОЕ ВЕЧЕ Е ЗДРАВОСЛОВНО????"

NeverTheSame
11-20-2008, 08:54
почти всичко ... :-D :-D


мда така е...


всяка храна с която се прекалява е вредна.на мнение съм,че всичско е полезно,стига да е в норми :)

darla
11-20-2008, 15:37
Мисля, че по удачно би било въпроса да е "КОЕ ВЕЧЕ Е ЗДРАВОСЛОВНО????"
:-o Всичко е химия, ако не си го отглеждаш сам. :-x Като започнем от зеленчуците - който имат бомбастична доза нитрати, месата - който са натапкани до прасване с всякакви хормони и анаболи за платност на месото (като качеството остава на най-заден план), напитките - който са пълни с бои, сладките неща също .... абе всичко е вредно вече , той въздуха не става , камо ли храната .... за какво говорим изобщо ... :?
suglasna sum

Gothique♫
11-20-2008, 15:43
Да найстина всичко е вредно,човек квото и да яде всичко вреди.Само плодове и зеленчуци да ядеш пак не е оферта най-хубаво и ние да почнем да фототсинтезираме и само вода ама и тя вече не е кой знае колко чиста абе ужас...

GabisiTa
11-20-2008, 15:51
Мисля, че почти всичко е нездравословно.. Дори плодовете и зеленчуците са наблъскани и какви ли не химии :? :x

Slave4You
11-20-2008, 17:12
:shock: От това, което прочетох, разбирам, че най-здравословно е да се ядат.. само плодове и зеленчуци :D

Liar
11-20-2008, 17:24
:shock: От това, което прочетох, разбирам, че най-здравословно е да се ядат.. само плодове и зеленчуци :D
Стига да знаеш,че не са генномодицифицирани 8-)

Axel_f
11-20-2008, 18:36
Еми вижте сега, вярно е, че вече вичко се блъска с адски много консерванти...Но това не е причина да не четем етикетите и да не обръщаме внимание на това, което ядем. Например вместо чизбургера можем да си вземем 50 грама печени ядки, които са не по-малко засищащи и 100 пъти по-полезни. Вместо колата минерална вода или чай, в краен случай натурален сок, на повечето нямам доверие, но 100% - товите са по-здравословни все пак. Полуфабрикатите също можем да заменим, с плодове например, солетите и бейколса ми се струват по-безобидни :roll:

Да, вярно е, че в днешно време даже и въздухът е вреден, но трябва ли по тая логика всички да сме пушачи и допълнително да се тровим?

ПП Пък и скоро ще затворят Кремоковци и качеството на въздуха поне в софийска област значително ще се подобри :)

roksana_1
11-20-2008, 18:46
Сланина.

+ 1 :D :D :D :grin:




+1 :lol: и Маки Донълд (McDonald`s)

moonwarrior
11-20-2008, 19:16
порки миит

draki4ka
11-20-2008, 19:59
по4ти всичко но най вече McDonald`s и някфи чипсови тфа просто :shock: :?

kuklichka_bg
11-20-2008, 20:12
Ee dobre 4e V Ruse nqma MC-Donalds 4e do sq 1000000 kila da sam stanaaa

Po temata vsi4ko koeto qm e nepolezno :o Az qm forneti vafli4ki :( i takiva ne6taaa