PDA

View Full Version : ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ с ученето



sometime
11-19-2008, 20:10
такаа казвам ясно и просто искам към проблема ми да се подходи със нужното уважение - ако ли не следва псуване или квото ми е на кеф...


така ето го и него

начи преди си бях нормален ученик 1 - 8 клас
9 клас новото даскало - пълен провал учителите пишеха оценки за присъствие... осъзнах че там нямам бъдеще и реших да се приместя във училище кадето се изучава икономика
държах 4тири приравнителни изпита - взех ги - приеха ме в даскалото ии там дойде проблема
от старото даскало придобих мноооооооооогоооооооо гаден навик - прибирах се - сядах на компа - ако ли не излизам навън със приятели и така, но не и да седна да уча даже вече усещам как затъпявам!!!


кажете какво да направя че да ми се учи поне нормално да е не само тия 4ки и 3ки...чи и по някой двойка... как да си направа да ми е интересно че да уча

moon_genesis
11-19-2008, 20:11
Няма начин да ти стане интересно да учиш :) .Просто сядаш и учиш,колкото и тъпо да е,дори и предмета да не те грабва с нищо.Сядаш и учиш,учиш,докато не разбереш,че си си научил урока.

sometime
11-19-2008, 20:39
нестава пробвано - 3 часа четах четах и нищо не попи... :?

Dundy
11-20-2008, 03:28
e vse pak ne trqbva samo da 4ete6,opitai se da vnikne6 v smisyla,6toto ina4e ako samo go 4ete6 nqma polza

sometime
11-20-2008, 03:37
аз ще седна но нямам желание...

как да прменя това ?!

Mastodont
11-20-2008, 04:24
Пробвай като за начало да си намалиш времето пред компа, смисъл пак си сядай след даскало да разпуснеш ама прей това което ти е най важно, и последния половин час вместо да цъкаш нещо иди и се помъчи да учиш. Като свикнеш да отделяш малко време пробвай да си отделяш повече и така... от раз не ми се вярва да привикне някой да си отделя 3-4 часа за учене при положение че до ся е кибичил варкрафт :D

varnen4e
11-20-2008, 05:52
такаа казвам ясно и просто искам към проблема ми да се подходи със нужното уважение - ако ли не следва псуване или квото ми е на кеф...


така ето го и него

начи преди си бях нормален ученик 1 - 8 клас
9 клас новото даскало - пълен провал учителите пишеха оценки за присъствие... осъзнах че там нямам бъдеще и реших да се приместя във училище кадето се изучава икономика
държах 4тири приравнителни изпита - взех ги - приеха ме в даскалото ии там дойде проблема
от старото даскало придобих мноооооооооогоооооооо гаден навик - прибирах се - сядах на компа - ако ли не излизам навън със приятели и така, но не и да седна да уча даже вече усещам как затъпявам!!!


кажете какво да направя че да ми се учи поне нормално да е не само тия 4ки и 3ки...чи и по някой двойка... как да си направа да ми е интересно че да уча

Имам същия проблем.. много е гадно. Дори и в момента не сядам да уча.

Byyyy
11-20-2008, 06:12
Аз съм абсолютно същата :D До 8 клас включително всичко беше тип-топ иии след като отидох в новото даскало "се съсипах". За сега от началото на тоя година имам само 3-ки и 4-ки и само две 6-ци :D

jeni92_abc
11-20-2008, 07:10
хихи и аз съм така...въобще не ми е до учене :?

kuklichka_bg
11-20-2008, 07:37
такаа казвам ясно и просто искам към проблема ми да се подходи със нужното уважение - ако ли не следва псуване или квото ми е на кеф...


така ето го и него

начи преди си бях нормален ученик 1 - 8 клас
9 клас новото даскало - пълен провал учителите пишеха оценки за присъствие... осъзнах че там нямам бъдеще и реших да се приместя във училище кадето се изучава икономика
държах 4тири приравнителни изпита - взех ги - приеха ме в даскалото ии там дойде проблема
от старото даскало придобих мноооооооооогоооооооо гаден навик - прибирах се - сядах на компа - ако ли не излизам навън със приятели и така, но не и да седна да уча даже вече усещам как затъпявам!!!


кажете какво да направя че да ми се учи поне нормално да е не само тия 4ки и 3ки...чи и по някой двойка... как да си направа да ми е интересно че да уча

Оооо това е невъзможнооооо "как да си направа да ми е интересно че да уча"

kuklichka_bg
11-20-2008, 07:43
хихи и аз съм така...въобще не ми е до учене :?

И на мене то хиляда предметаааа.
Но аз имам една тактикаа. Избирам си един предмет и само по него уча за следващия ден и тей не по всичко бала съм гооо 8)

nude
11-20-2008, 08:04
изтрито мнение

chocoleptic
11-20-2008, 08:27
Еми .. нямаш ли цел в живота ?
Обмисли добре какво искаш от живота и ако искаш да стане нещо от теб приеми ученето за необходимост за постигане на целта ..

Целта оправдава средствата .. - изтъркано , но факт ..

:)

nude
11-20-2008, 08:38
изтрито мнение

Fortuna
11-20-2008, 09:40
I az bqh taka v na4aloto na godinata vse ne mi se u4e6e samo 2 i 3 .Oba4e os1znah 4e tova ne s1m az i si zapo4nh da u4a.E ima dni v koito mi e mn krivo i ne mi se pravi ni6to no togava prosto propuskam dasaklo

XceSS
11-20-2008, 09:59
Ако всеки знаеше отговора на този въпрос, нямаше да е интересно :)

sometime
11-20-2008, 10:40
не че съм пропуснал остновта ама просто нянам интерес
е например интересно ми е да седна на компа и да уча някой език ама не и уроците

що така...

Lip4y
11-20-2008, 16:22
Yavno , chove4e ima6 problem skoncentraciyata ili en zn , iili prosto ne ti se u4i i pri men e taka ponyakoga ama otvaryam i nau4avam ne6ty pak 5.6 izkarvam :) koeto e yako za 4vek det ne se trudi nad materiala mn ama zavisi po nyakoi predmeti danya u4bnicite , Nablegni nad sma4kvaneto na tvoeto Ид ако учиш психология би ме разбрал :-D

Lip4y
11-20-2008, 16:22
Yavno , chove4e ima6 problem skoncentraciyata ili en zn , iili prosto ne ti se u4i i pri men e taka ponyakoga ama otvaryam i nau4avam ne6ty pak 5.6 izkarvam :) koeto e yako za 4vek det ne se trudi nad materiala mn ama zavisi po nyakoi predmeti danya u4bnicite , Nablegni nad sma4kvaneto na tvoeto Ид ако учиш психология би ме разбрал :-D

ThePowerOfLove
11-20-2008, 16:28
Ако не за друго, то поне учи заради оценката ;) Колкото и да не ти е интересно...няма как

Lucho
11-20-2008, 16:42
Брат,аз бях като тебе...сядаш,четеш и това му е майката ! Щеш не щеш - ще запомниш нещо !

fashion4etyy
11-20-2008, 16:52
Няма начин да ти стане интересно да учиш :) .Просто сядаш и учиш,колкото и тъпо да е,дори и предмета да не те грабва с нищо.Сядаш и учиш,учиш,докато не разбереш,че си си научил урока.

nude
11-20-2008, 17:36
изтрито мнение

Escarina
11-20-2008, 19:00
Пич икономиката е интересна... Просто се опитай да вникнеш в нещата още в даскало. Разбереш ли за кво става въпрос интереса ше дойде. Малоумни сте да му обяснявате, че няма как да му стане интересно да учи. Повечето просто отбивате номера и зубрите за тва не ви е интересно.
nude също каза нещо вярно. Има супер много странична литература има и много начини да запомниш нещата без да се натоварваш толкова. От теб зависи.

yarrr
11-21-2008, 22:28
aaa pi4 taman misleh da puskam i az takaa tema i az do 7-8 klas si bqh spr ama tva novoto daskalo ezikovata 1 pulno s nekadarni daskali u4im polovinata predmeti na angl a teq det ni predavat znaqt okolo 100-200 dumi gore dolu vmesto zabelejki pi6at dvoiki... za polovin minuta zakasnenie pi6at neizvineno( e kak da ne izbega6 ot 4as :P ) i to vuo6te ne staa da se u4i kat ne si zacepil v daskaloto puk kamo li i na 4ujd ezik i az sq mislq da sa mestq ma v toq moq grad ima basi izbora... 2-3 u4ili6ta det po stavat awe spr preebano edva hva6tam nad 4-ka puk predi zavur6vah s okolo 5-5.50.... i nai precakanoto e 4e teq 6ibanite ocenki ti vlizat i v diplomata :-x :-x

million_dollar_baby
11-22-2008, 05:55
Ми то няма как да го накараш да ти стане интересно . :D Когато имаш за учене отиди в друга стая , а не пред компютъра и се пробвай да научиш нещо .. Ай успех 8-) :)

Stefchyy
11-22-2008, 09:15
Няма начин бате ... режи си вените .. :grin:

sisityy
11-22-2008, 09:48
i na mene hi4 ne mi se y4i ama trqbva...no kato se pribera vmesto da sedna da si nay4a sqdam na kompa ili izlizam s fr ... a ako trugna da si 4eta yroka po ne6ty mi se dospiva ot skyka :D i ne y4a ...