PDA

View Full Version : очила без да ходя на очен лекар



Yoh_
11-19-2008, 20:10
привет!почват да ме болят очите от книгите и компютъра :( не ми се иска направление от личната лекарка за очен (няма да ми даде щото е злобарка :-x ).според вас може ли в някоя опитика,където могат да изчислят диоптера да ти извадят очила за четене и компютър,без да си бил на очен? :-o

BAD_KID
11-19-2008, 21:03
Здравй без да те прегледа специалист недей да ходиш и да си взимаш очила защото е мн опасно, майка ми носи очила и от нея знам че е мн важно да се разбере дали няма някакви отклонение при очите и някакви ъгли там, немога да ти кажа мн точно какво е понеже не съм запозната, но за да не се осложнява работата отиди на доктор дори и да тр да платиш. Ти каза че направление няма да ти даде докторката, значи ако си от Пловдив някаде близко до аптека Марица има оптика, (даже не помня дали не беше във аптеката) аз ходих там миналата година за да ми прегледат очите и също правят и очила там и ако си направиш очила при тях, прегледа е безплатен, но дори и да не си от Пловдив попитай в твоя град може някаде да има така кадето могат да те прегледат. Успех

batkodoki
11-19-2008, 21:35
привет!почват да ме болят очите от книгите и компютъра :( не ми се иска направление от личната лекарка за очен (няма да ми даде щото е злобарка :-x ).според вас може ли в някоя опитика,където могат да изчислят диоптера да ти извадят очила за четене и компютър,без да си бил на очен? :-o

могат разбира се, даже може и от всеки битак за 5 лева са си купиш очила "на око" премерени.
само дето ползата ще е никаква, а вредата голяма!
без цялостен преглед при грамотен офталмолог снабден с модерна и добра апаратура - е абсурдно да коригирате адекватно очен проблем!

а щом твоята ОПЛ е "злобарка" и не става - декември месец и тегли шута и я смени с някой разбран доктор, който е склонен да сътрудничи за решаването проблемите на пациентите си!

sssladuranka
11-20-2008, 12:05
най добре отиди в някоя оптика като Оптикласа (има ги на Алабин и на Солунска,потърси в гоогъл ако искаш) там ще ти направят на бързо едно шпрегледче с компютрни машинарии ако имаш някаква инфекция и тн ще ти дадът и капки...бе най най добре си го приеми на сериозно тва (аз ходих без направление)

Blab
11-20-2008, 12:09
В големите оптики няма ли специалисти? Сигурна съм, че има.
И на мен ми предстои покупка на очила, 'щото ми писна да ходя при личната, да ме изпитва на числата, които зная наизуст, но не различавам лицата на актьорите от шестия ред...

Yoh_
11-21-2008, 14:28
благодаря за отговорите,наистина не е добре да рискувам :-o сега разгледах в гугл и намерих една оптика в софия ,където пише ,че прегледът е безплатен (малко ме съмнява де),но може да питам там. http://www.apo-optic.com/contact_us.php ако някой е ходил там може да сподели мнение :)

kalpazanka
11-21-2008, 17:36
Абе моя колежка си изпати от тънки сметки и ходене на лекар за без пари. Така че дай 20 лв, иди при офталмолог, за да не дадеш след това в пъти по-големи суми, за да коригираш грешките /твоите и лекарски/!

nimfolita
11-25-2008, 12:22
В оптиките имат такава опция медицински преглед ако се подпишеш, че ще закупиш от тях.

Но врънкай джипито за направление, ако трябва, пресили малко симптомите, за да ти даде. казвам го, защото неведнъж съм си патила и ми са се удължавали страданията от това, че джипито ми отказва направление.

petel
11-25-2008, 19:59
Това, че лекарката не ти пише бележки като си "болна" и имаш "важно" и "трудно" контролно по математика не я прави злобна.
Жената е учила и специализирала 6-7 години за да ги прави тези неща, знае по-добре от теб кога си болна и кога не. А също и кога трябва да идеш на очен лекар и кога не. Джипитата изпитват садистично удоволствие да оставят хората даумрат, като не им дават направления за специалисти, но ги задължават!

LittlePrincess
11-25-2008, 20:06
Очите са ти за цял живот - не рискувай с тях : )) Първо на лекар (:

titinkaa
11-26-2008, 18:45
щом не ти се занимава с личната лекарка,тогава иди на частен кабинет при очен лекар да те прегледа и ако имаш нужда от очила тогава си вземи от квито имаш нижда

reni7o0o
11-27-2008, 17:32
привет!почват да ме болят очите от книгите и компютъра :( не ми се иска направление от личната лекарка за очен (няма да ми даде щото е злобарка :-x ).според вас може ли в някоя опитика,където могат да изчислят диоптера да ти извадят очила за четене и компютър,без да си бил на очен? :-o

ами може и да отидеш на оптика...баща ми е оптик и без направления ходят хора преглеждат си очите и си земат очила просто лесно и елементарно :)

shadow4e
11-27-2008, 21:17
Аз лично също не си взимам от личната лекарка, защото и без това и искам доста за неща, които биха ми стрували, иначе доста пари.
Аз ходя в един офталмогичен център. Намира се зад хотел "Принцес" на ул. Клокотница, май беше 22. Там са си лекари, преглеждат освен на цифрите и с машина /гледаш къщичка с полянки/. Цената на прегледа е 10 лв, мен лично ме устройва, защото ако е с талон плащам 4,40 общо на Джидипи-то и в кабинета, а и си държа на очите. :)

UFOs
12-02-2008, 17:47
Това е много глупав въпрос.Ясно е че трябва да отидеш на лекар.Според мен лекарката ти няма право да не ти дава направление.Ако толкова не я харесваш,може да си я смениш ;)

sssladuranka
12-03-2008, 13:12
най добре отиди в някоя оптика като Оптикласа (има ги на Алабин и на Солунска,потърси в гоогъл ако искаш) там ще ти направят на бързо едно шпрегледче с компютрни машинарии ако имаш някаква инфекция и тн ще ти дадът и капки...бе най най добре си го приеми на сериозно тва (аз ходих без направление)
това го пуснах 20.11 сега е 03.12 още ли не си направил нищо?! :shock:

GabisiTa
12-04-2008, 15:10
Можеш да си купиш и без преглед от лекар, но е по-хубаво да отидеш, за да ти изпишат точно каквито са ти нужни. По-добре не рискувай... :)

Rofl4e
12-06-2008, 21:39
Колкото и да е гадна по добре си вземи направление и отиди на очен лекар за да ти измерят правилно очните дъна ъглите да ти разширят зениците за да имат по ясна представа какъв диоптър ти е нужен! :?