PDA

View Full Version : Животинче (мишка)



MoMoXiXi
11-20-2008, 12:21
Здравейте :)

Искам да ви помоля, ако откриете някъде, да ми дадете информация за отглеждане/хранене и всичко важно около отглеждането на мишки. Единственото животинче, което ми разрешиха да си взема е бяла мишка (като тези от фимчетата, с червени очи)... търсих в интернет, но успях да намеря само един реферат мисля, че беше, но беше много общо. Имаше и някой-друг форум, но там никой не пише, за съжаление... :(
Естествено ще се радвам, ако се включи и някой, който отглежда мишки :-) :)

http://www.nih.gov/news/research_matters/may2007/images/memories_l.gif

AnnitoOo
11-20-2008, 12:51
AZ si gledam vkushti xamster4etaa kaji kvo ti trqbva ? otglejdam gi ot 2 - 3 godini taka 4e imam opit :-)

SiegHeil
11-20-2008, 13:10
Гледал съм същото 2 години, квото и да му даваш ще го яде...иначе му сложи една кутия с дупка и малко листове от тедратка и то само се обзавежда ^^

beb7
11-20-2008, 19:11
i az imah mi6ka qde6e vsi4ko..qdeSHE!! xD nai-dobre 6te e da popita6 v magazina ili ot kudeto go vzeme6.. :-o

babity
11-20-2008, 19:24
Гризачите имат нужда от разнообразна храна, т.е. ще купуваш от онази, която е смесена: семенца с гранули. Можеш да даваш и свежи плодове и зеленчуци в умерени количества, както и сено. Другото, което му е жизненоважно е аквариум или нещо с подобни размери (защото съм гледала хамстер и в 10 литрова туба) и вече по свое собствено желание можеш да му купиш/направиш разни катерушки и неща, по които да се катери и муши. Нищо повече не му е нужно на мишлето.

ABSOLUTme
11-20-2008, 21:25
Гледал съм същото 2 години, квото и да му даваш ще го яде...иначе му сложи една кутия с дупка и малко листове от тедратка и то само се обзавежда ^^

Хаха ти па си последния човек,който бих подозирала,че си гледа мишки 8-)

мишкиии рулз :smt050

Devilsplaymate
11-21-2008, 09:02
http://www.zoomania.org/content/category/17/114/143/ - Избери категория, която те интересува.Това е за хамстери, но предполагам, че ще свърши работа.

Spider4eto
11-21-2008, 15:07
Основно трябва да му купиш едно аквариумче, трици и поилка(от онези с вакуумче) То ще си се обзаведе. Гледала съм и морско свинче и мишка и много се зарадваха като им сложих една доста странна тръба. В смис то е ъгъл дебела пластмасова тръба, с обли ъгли и много яко си играеха влизаха, излизаха, обикаляха и т.н. Добре е да има нещо като къщичка, където животинчето може да се скрие, когато почувства опасност. Иначе за храна- почти всичко ядат. Но внимавай с зеленчуците, защото в тях има нитрати, които не са полезни за тях. Също е добре да му купуваш от време на време твърда храна(в зоомагазините има най-различни смески) и нещо твърдо да си гризе, че те много обичат. Ако имаш някакви въпроси питай :)

babity
11-21-2008, 22:43
Не виждам какво им е 'гадното' на мишките.Ама...я ела у нас да те запозная със скорпионите ми,да видиш как мнението ти ще се промени и вече ще смяташ мишките за възможно най-привлекателните от домашните животни.

п.с. ^.^
Естествено, че любител на скорпионите няма да види нищо гадно в една мишка. Всъщност за теб изобщо има ли нещо, което да е гадно?

Ти!