PDA

View Full Version : Карате или първо Кик Бох



MonToYa
11-20-2008, 15:00
чуда се кое първо мисла първо карате да тренирам и после кик бох че ша ми помогне при ударите с крак :o

Naman07
11-20-2008, 16:03
Което и да започнеш,все ще е добре.Надявам се само да се записваш,понеже искаш здрав дух и тяло,а не за перчене както повечето палячовци :P
П.П. ако питаш мен ,се запиши на У-шу или кунг-фу,колкото и банално да звучат ,и 2те са ПЪТИ по-добри от каратето или кик бокса.Нямаш на идея каква философия се крие там,но това си е мое мнение.Успех!

BluePride
11-20-2008, 17:07
Kick Box!каратето е Light contact kick box!

SiegHeil
11-20-2008, 17:31
Ако ще тренираш нещо - тренирай сериозно...
Или само карате, или само бокс, от таква мешаница нищо няма да стане...
Каратето ще научиш много повече но е по трудно приложимо...трябва да си много сериозен че да можеш да го ползваш на улицата..

MonToYa
11-20-2008, 17:36
Което и да започнеш,все ще е добре.Надявам се само да се записваш,понеже искаш здрав дух и тяло,а не за перчене както повечето палячовци :P
П.П. ако питаш мен ,се запиши на У-шу или кунг-фу,колкото и банално да звучат ,и 2те са ПЪТИ по-добри от каратето или кик бокса.Нямаш на идея каква философия се крие там,но това си е мое мнение.Успех!


какво е тва "У-шу"

BluePride
11-20-2008, 17:37
Ако ще тренираш нещо - тренирай сериозно...
Или само карате, или само бокс, от таква мешаница нищо няма да стане...
Каратето ще научиш много повече но е по трудно приложимо...трябва да си много сериозен че да можеш да го ползваш на улицата..

Брат то всяко бойно изкуство или боен спорт е много различно от залата спаринги и т.н. и бой на улицата, но просто има някои, които се доближават повече до боя като бокс, кик бокс, тай бокс , а бойните изкуства като таекуон-до, карате, айкидо просто трябва супер много време, за да можеш да ги прилагаш така. Та всичко зависи какво иска човека да поддържа форма или да може да се защитава на улицата. И зависи за колко време иска да види резултати, но в никой от тия БИ или БС не става бързо!

MonToYa
11-20-2008, 17:45
искам и за отбрана че миналата година ме срешнаха 2-ма и ми гепаха телефона и хем ако ми трябва и за бои и се чуда :o

TERRORMACHINE
11-20-2008, 19:02
При тия тренировки трябва да има съприкосновение с човек, а не някви празни удари във въздуха, така нищо няма да постигнеш!

MonToYa
11-20-2008, 20:35
ее много ясно , някои друг ? :o

SiegHeil
11-20-2008, 20:40
Ако искаш да се защитаваш - вземи си пистолет...
Бойните изкуства не са просто за да тупаш хора по улиците ;)

SiegHeil
11-20-2008, 20:42
При тия тренировки трябва да има съприкосновение с човек, а не някви празни удари във въздуха, така нищо няма да постигнеш!
Напротив...първо ти трябва чистота и точност на удара, после сила и издържливост ;)

eXciTeD
12-24-2008, 10:55
К`ви са тея простотии? Карате било light contact...има и такива стилове, я тренирай kyokushin да видиш колко е light ;D Това е full contact стил... хора тренирали само Kick box никога не се научават да ритат правилно, гледам съм доста kick box срещи... тренирай само kyokushin според мене, ама ще ти трябва много дисциплина...то не е като да гледаш never back down и да се надъхаш :D

Prophecy
12-28-2008, 13:10
Ем и аз не знам точно , но сега почнах от 1 седмица да тренирам Кик бокс , пък за по-нататак ще го мисля 8-)

smeshnik
12-28-2008, 14:28
къде тренираш?

Prophecy
12-28-2008, 16:57
къде тренираш?

Ако въпроса ти е към мен .. ем тренирам в пловдив

yahhooo
12-28-2008, 17:49
Kapate