PDA

View Full Version : Проблем със звука(Vista)



eclipseee
11-20-2008, 16:45
Пръщи...с всички програми за музика, клипчета в нета, всичко пръщи. Не е от слушалките, смених ги и пак същото! Unistall-нах драйверите и после пак ги install-нах и все същото. Хелп :-k

MELON
11-20-2008, 16:56
Проблема не е нито в драйварите нито в колоните а в GLISTA - та

eclipseee
11-20-2008, 17:25
Проблема не е нито в драйварите нито в колоните а в GLISTA - та
:D Значи се е видяло, че ако продължи ще се опитвам да сложа XP..

MostHated
11-20-2008, 17:27
най- добрия вариант е с XP

scyLLa
11-20-2008, 17:36
Късмет, до колкото съм чувал (защото не съм тръгнал да слагам глиста) след него много трудно може да се сложи някоя по-стара версия на Windows като XP ME 95 98 2000 и всякакви подобия ..


най- добрия вариант е с XPРазбирач добър вечер. :lol:
Това е при лаптопите.Попринцип вече новите лаптопи се копуват с виста и са като кодирани мн трудно се слага по-стар уиндоус иначе ако е голям компютър тогава няма проблем.И НАЙ-ДОБРЕ СМЕНИ ТОЗИ СКАПАН УИНДОУС СЛОЖИ СИ XP.

scyLLa
11-20-2008, 17:53
Късмет, до колкото съм чувал (защото не съм тръгнал да слагам глиста) след него много трудно може да се сложи някоя по-стара версия на Windows като XP ME 95 98 2000 и всякакви подобия ..


най- добрия вариант е с XPРазбирач добър вечер. :lol:
Това е при лаптопите.Попринцип вече новите лаптопи се копуват с виста и са като кодирани мн трудно се слага по-стар уиндоус иначе ако е голям компютър тогава няма проблем.И НАЙ-ДОБРЕ СМЕНИ ТОЗИ СКАПАН УИНДОУС СЛОЖИ СИ XP.Не. Това е като цяло. При всяка нова OS която произвежда M$ прави така, че да се купува нова а не стара. Гледат да си пробутат новите "OS" и правят така, че без "хак" да не можеш да сложиш по-стара като си с нова.
Пример: Имаш XP пожелавам ти късмет да си сложиш 98.
Според мен ХР не е от най-вървежните OS който вървят на пазара... но всичко зависи от потреблението на потребителя : ) да си сложи такава каквато мисли, че ще му свърши работа.
Технически винаги може да се смени, но с цената на едно или повече неработещи неща. Правят го много "елегантно" - например, често липсва драйвер за XP за WiFi мрежовия контролер. Поддръжка само за Vista и си до там. Същото важи и за някои специфични драйвери за съответния лаптоп - управлението на енергоспестяването, допълнителните бутони, тъчпада, някакви други конкретни компоненти от типа на вграден четец за карти и т.н. От друга страна, за някои модели предлагат комплект драйвери само за Vista. Ако искаш да сложиш XP, трябва да обикаляш по сайтовете на производителите на съответните компоненти, за да си събереш драйверите.

eclipseee
11-20-2008, 18:07
Оф ми аз съм точно с тия новите лаптопи и няма да мога да си сложа XP .. :x

lcl
11-20-2008, 18:40
Оф ми аз съм точно с тия новите лаптопи и няма да мога да си сложа XP .. :x

Какъв ти е лаптопа?

eclipseee
11-21-2008, 04:52
HP Compaq 6735s

lcl
11-21-2008, 07:25
Като слагаш ХР, ако имаш ценни данни предварително си раздели харда на 2 и ги прехвърли в 2-рия дял или просто ги запиши на DVD-та. Като сложиш инсталационния диск на ХР, партишъна с Виста го изтрий и създай нов на негово място (най-добре NTFS), и върху него инсталирай ХР. Когато те пита за Format, не избирай Quick Format, a Full или Normal (не помня как се води). Драйвърите ти са тук:
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=uk&prodNameId=3687622&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3687621&swLang=8&taskId=135&swEnvOID=1093

Все пак преди да инсталираш, ако можеш да ми намериш пълната конфигурация на лаптопа ще те ти кажа кой са точните драйвъри тъй като има разлика в някой конфигурацията на един и същ модел.

eclipseee
11-21-2008, 16:11
Като слагаш ХР, ако имаш ценни данни предварително си раздели харда на 2 и ги прехвърли в 2-рия дял или просто ги запиши на DVD-та. Като сложиш инсталационния диск на ХР, партишъна с Виста го изтрий и създай нов на негово място (най-добре NTFS), и върху него инсталирай ХР. Когато те пита за Format, не избирай Quick Format, a Full или Normal (не помня как се води). Драйвърите ти са тук:
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=uk&prodNameId=3687622&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3687621&swLang=8&taskId=135&swEnvOID=1093

Все пак преди да инсталираш, ако можеш да ми намериш пълната конфигурация на лаптопа ще те ти кажа кой са точните драйвъри тъй като има разлика в някой конфигурацията на един и същ модел.

Благодаря много! :smt083 а пълната конфигурация е HP Compaq 6735s FU374ES

MakeMeLaugh
11-21-2008, 16:18
Такаа..
Това с лаптопите е отживелица почти вече...

Вече 80% от случаите се продават без О.С. - те затова и паднаха ценичките доста и няма излишни оскъоявания в лицензи на Уиндоус и т.н.
С малко прителчета и връзки се оправят нещата, дори да ги има. ;)
Ама аз мисля, че трябва да си страшен балък за да си купиш лаптоп с О.С. и да дадеш 200-300 лв отгоре (освен, ако си твърдо против копията на Уин-а).

Другия минус беше, че трудно се намираха преди драйвъри за ХР, ако си го взел с Виста и обратното. Ма тва беше за кратко. Вече всичко има.

Лаптопите с Линукс едвам ги продаваме с голямо мрънкане. Повечето хора се страхуват от тях буквално ;д

В крайна сметка - най-добре е лаптоп без О.С. и преди малко да се поровиш из нета да видиш дали си има всичко, което ти трябва да си набавиш :)
-=-
По темата: Сложи си драйвъри както ти казаха по-горе и ще се оправи. ;)