PDA

View Full Version : Да бъдем ли толерантни?



Roko123
11-20-2008, 21:12
Ще ме извините, че пиша на латиница... бих желал да ви питам дали да бъдем толерантни към другите наций понеже отделих един час да чета тука теми, които отричат евреи, цигани и турци... бих желал да разбера означава ли това че ние трябва да мразим всички тях? Да станем като тях? Да загубим хуманизма си? Четох също идеи за сменяне на флага и знамето. Това според мен не е българско. ДА СМЕНИШ ФЛАГА, които нито веднъж не е пленяван в битка и за него са отдавали живота си нашите предци това ли искаме? Та искам да изразите вашето мнение без да бивате повлияни от чужди фактори на въпроса: Толерантността кум другите нации от значимост ли е? И не трябва ли да търсим част от грешките в нас самите? Може да не съм го формулирал добре но... айде чакам отговори.



Нарушена т.7
moderated by RiseGirl

Националист
11-20-2008, 21:23
Никой не говори за омраза. Едно е толерантност друго е сляпо подчинение на стериотипа да не казваш истината за да не обидиш някой. Толерантност не значи робуване и търпене на някой който ти се качва на главата!

AdmiralJohn
11-20-2008, 21:25
НЕ!(само към турци, цигани и евреи...с другите нямам проблем :) )

kristo
11-20-2008, 21:40
Всичко е условно, така е и с толерантността. Иначе омразата не трябва да я има независимо дали харесваш или не някого. За мен лично толерантността трябва да е двустранна, а не само от наша страна както е в момента.

Ето например много българи харесват и уважават евреите, но дали нас българите евреите ни уважават е друг въпрос и поне повечето от евреите. Същото е положението и с турците. Има българи, макари и много малко, които харесват и циганите даже и ги съжаляват... Е, хубаво, труден им бил живота, а на нас лесен ли ни е? Нашите родители от тъмни зори тръгват на работа, прибират се пак по тъмно, бачкат цял ден и получават 150 лева заплата, циганите не искат масово да работят и само от помощи спечелват същите пари, това толерантно ли е от тяхна страна спрямо нас? И не ги ли прави привилегировани спрямо нас?

Та толерантността трябва да е двустранна, защото ние българите сме от най-толерантните народи в света, но честно казано не виждам повечето от останалите народи в света да са толерантни спрямо нас. Е, трябва ли и ние да сме толерантни с тях тогава?

Но друг пример мога да ти дам с арменците. Защо тях българина не ги мрази? Ами защото точно те са пример затова как можеш да уважаваш другия и да живееш заедно с него, съобразявайки се с него, защото живееш с неговата родина. Затова никога не сме имали и нямаме проблеми с тях, защото в мнозинството си са прекрасен и много цивилизован народ.

А за смяната на флага... един конкретен човек отправя подобно предложение, не ни намесвай всичките, ние сме твърдо ЗА Националния ни флаг и запазването му такъв какъвто е.

Diam0nD
11-20-2008, 21:53
Трябва да сме толерантни !!! Както и другите да са толерантни ! Това за мен значи като дойде при теб човек ти да не си с предубеждения заради принадлежност към някаква раса ,а да го прецениш като човек .... Ако съм работодател и трябва да избирам междо боклук българин и качествен циганин ще избера циганина ... ето това е толерантност ,не да си мълчим когато някой е боклук и дай да не ни кажат расисти ще им се мазним ...

kokala
12-31-2008, 12:00
твърдо не,не трябва. [-X

mitternacht
12-31-2008, 12:19
Що, бе брат!Че ние се скъсваме от толерантност!
Виж, оня Кенан ли къв беше, вика че бунт ще вдига и ще требе българи, а още е свободен :) Истории от тоя род има-бол.

Виж, има го и другото.За нетолерантност и антисемитизъм се счита, ако вземеш да си размърдаш мозъка относно някои неща, свързани с някои забележителности намиращи се в Треблинка примерно.Ама т'ва е друг въпрос.
Тоест-трябва за една определена раса, за която примерно не те боли *** да говориш само хубави неща, иначе си гаден расист.А ако за твоята раса бълват само идиотщини от всякъде и като цяло искат да я затрият.... няма проблеми.
По-точно, за "богоизбраните" не може да се каже лоша дума.Иначе-пандиз.

Ъъъ... малко се отделих от темата.Ние сме си толерантни до немай къде.Това е.
А че в някои раси преобладаващи са безделници, крадци, изнасилвачи... какво да правим :)

Ако някой се сети от казаното за определена раса, значи явно то е факт.

kristo
12-31-2008, 12:58
сещам се за какво говориш... В последните два дни водя спор в един сайт www.e-vestnik.bg точно по въпроса за това, което се случва на палестинците в ивицата Газа... Веднага, след като си позволих да обвиня най-вече Израелската държава затова, което се случва там, бях обвинен в антисемитизъм, в антихуманност и бла-бла... За пишещите в този форум палестинците не са хора, а изроди и терористи до един, които трябва да бъдат изтребени до крак, а евреите омиротворители и демократи, които трябва с две ръце да бъдат подкрепени... Какво да кажа, изкараха ме мен нациста и расиста, а това, което прочетох си беше откровен расизъм и фашизъм спрямо палестинците, но разбира се, той е "правилния расизъм", тъй че всичко е наред щом евреите раздават "справедливост"...

malone
12-31-2008, 14:15
Толератност има в повечето случай и то от страната на нас българите.Тук според мен прсто свободно си изразяваме мнението.Това не може да се нарече омраза.Както се казва за всякакви етноси има място под Слънцето,въпросът тук обаче е защо трябва други страни и народи да страдат от някоя прекомерна мания за власт.

Pagan_man
01-03-2009, 00:50
не трябва да се допускат да ти се качът на главата, че и хоро да играят на нея, както циганите правят с български народ.

sturmbanfuhrer
01-03-2009, 20:51
NICHT TOLERANT!

Да ЖИВЕЕ РЕВОЛЮЦИЯТА И НЕЙНОТО БЯЛО РЕШЕНИЕ!
ДА ЖИВЕЕ ПОБЕДАТА!

sturmbanfuhrer
01-03-2009, 20:53
Diam0nD не можеш да си представиш колко бой има в тебе изгнил тинейджър.

Diam0nD
01-03-2009, 21:57
Diam0nD не можеш да си представиш колко бой има в тебе изгнил тинейджър. само не ме бии 8-) колко бой има в мен е странен израз ... поне да те бяха научили на нещо в селското училище ....

Schneeflocke
01-03-2009, 22:29
Ние не сме най-толерантният народ, всъщност сме доста далеч от този приз. Политиците ни са толерантни дупедавци, както казва баба ми. Обикновените българи мразят циганите и в червата. Да не би баща ми доброволно да плаща данъци, с които храни мангали? Не, политиците му ги измъкват от джоба и им ги дават. Щото те били малцинство. Винаги ще ме е яд, че Хитлер не е почнал с циганите, а се е залепил за евреите. Просто...мразя ги тези животни. И повечето ми познати са на същото мнение. Учителката ми по философските дисциплини в училище казваше: "Толерантност е да търпиш да ти вкарват чужди тела." А ние добавихме: "Най-често - отзад." (Жената изобщо нямаше предвид това, което ние си мислехме)

sturmbanfuhrer
01-05-2009, 11:33
отрепка, как прецени че съм от село бе грозофил.ей такива само по форума си пишат.Защо не излезете на некое антифа шествие да ви видим или да се опитате да ни провалите концерт нещо ? защото ви е страх и знаете колко бой ще изядете.

Diam0nD
01-05-2009, 19:28
отрепка, как прецени че съм от село бе грозофил.ей такива само по форума си пишат.Защо не излезете на некое антифа шествие да ви видим или да се опитате да ни провалите концерт нещо ? защото ви е страх и знаете колко бой ще изядете. на какво си човек ... от тия думи и капка не мога хвана ... къф концерт ,кво шествие .... къф бой хахахаха ае върви си решавай всички проблеми с бой идиотче 8) или избиваш комплекси за малоценност и олигофренизъм ?!

Diam0nD
01-05-2009, 19:30
отрепка, как прецени че съм от село бе грозофил.ей такива само по форума си пишат.Защо не излезете на некое антифа шествие да ви видим или да се опитате да ни провалите концерт нещо ? защото ви е страх и знаете колко бой ще изядете. на какво си човек ... от тия думи и капка не мога хвана ... къф концерт ,кво шествие .... къф бой хахахаха ае върви си решавай всички проблеми с бой идиотче 8) или избиваш комплекси за малоценност и олигофренизъм ?!

Reindjura
01-10-2009, 23:56
Трябва да сме толерантни, защото сме малка страна и ако не сме ще ни го набият четвъртит с контра гайка от засилка (опит за смешка). Но от друга страна какво значи... щом другите не са толерантни, значи и ние не трябва да бъдем... ако другите скачат от мостовете и ние ли трябва да го правим. Всеки е българин когато е на масата и с умиление си спомня за Ботев и Левски и на висок тон казва.. за какво умряха те.. за да ни газят сега ли.. и отпиват голяма глътка от ракията. Истината е, че ние се газим повече, отколкото другите го правят.. омразата я има и тя се вижда например в университета.... разликата в класите, парите ... къде завист къде патриотизъм насаждат ненавистм ненужна никому. Аз съм ЗА толерантността, докато не те згазят и тогава съм ЗА ясен отговор, но само към конкретната личност, неможеш да кажеш... всички са такива, като под конкретна личност имам предвид всички.... благодаря

sandetoo
01-13-2009, 17:41
Според Владимир Бобрински, един от теоретиците на неославизма, чието мнение споделям, че на континента Европа има място само за славяните, стига един от родителите им да не е евреин, турчин или арабин.

SiegHeil
01-13-2009, 18:00
на континента Европа има място само за славяните
Другото е вярно...ама тва си беше изцепка :D

kristo
01-13-2009, 18:15
Владимир Бобрински...
Тоя очевидно е тотален идиот... Кви славяни, кви пет лева, та те и руснаците не са славяни в мнозинството си, поляците даже също на едно 45% не са славяни, чехите още по-малко, словаци, словенци- също, сърбите на 75% са с расовия тип на треките(динарски расов тип), а в България представителите на славянския расов тип са не повече от 5-10% максимум... Тогава за какви славяни говорим въобще? Те са измислен етнос като македонците, а единствено има "славяни" в смисъл на културно-езикова общност от народи, които обаче по етнически произход са коренно различни помежду си... Та ние българите пък сме още по-малко славяни от останалите "славянски народи", тъй че тоя панславистки ненормалник, преустроил расистката идеология по славянски образец може да се снима...

sandetoo
01-14-2009, 13:04
kristo със всяко твое мнение се убеждавам, че американците по някакъв неизвестен начин са ти промили мозъка по такъв начин, по който да отричаш всичко славянско.

kristo
01-14-2009, 13:23
Американците :shock: :shock: :shock:
Всички тук в този раздел на форума знаят много добре негативното ми мнение за САЩ и американската външна политика...
Иначе не мразя славяните, но съм твърдо против панслависткото течение, което винаги е целяло да превърне България в заложник на великоруския и великосръбския шовинизъм.

sandetoo
01-14-2009, 13:27
Панславяните и неославяните искаме равнопоставеност между славянските народи, но не и равнопоставеност с някой нации които изброих за нисши. От скоро съм във форума, така че явно прибързано съм те оценил за проамериканизирано хлапе готово да служи на чичо Буш, за което се извинявам.

kristo
01-14-2009, 13:30
Извинявай, ама това което ми проповядваш е славянски расизъм... Кои нации са по-низши? Ние българите, които сме от индо-ирански произход към тях ли спадаме според теб? Ами германците, които са с пъти по-напред от всички славянски народи взети заедно? И винаги са били така... Та кои са "низшите" народи? Явно това е някаква форма на славянски националсоциализъм, според която славяните са висша (арийска) раса, която превъзхожда останалите неславянски раси... Така ли да те разбирам, или не?

sandetoo
01-14-2009, 13:42
Може да се каже, че трябва така да ме разбираш, но е малко по-сложно за обяснение. Както казах не помня в тази или дв друга тема, за славяни се считат и тези славяни които имат исторически корени с угрофини, прибалтийски племена, викинги, прабългари, германски племена, а всички останали раси, раси арабската, негроидната, азиатскат, латинската не влизат в славянската общтност.

Славяни с присъствие на корени с германи - чехи, поляци и словаци. Славяни с присъствие на прабългари - българи, руснаци, сърби, и другите балкански народи (без гръцки, албански и турски). Славяни с присъствие на угрофини, прибалтийски племена - руснаци, белорусци, украинци. На последното събиране на неославяните се взе решение към славянските народи да влезнат абхазците и осетинците.

kristo
01-14-2009, 13:53
Всъщност славяните имат общ етнически корен с германите и балтите, някъде съм чувал (но не съм сигурен), че и с траките, тоест, че произлизат от една и съща стара етническа общност. За угро-фините- те са си отделни, част от урало-алтайската езиково-етническа общност. Както и да е, това го казвам просто за информация.
Иначе абхазците и осетинците (поне етническите от тях) са съвсем различни по етнос от славяните- те са си класически представители на иранската езиково-етническа общност, ама както и да е, щом сте решили и тях да ги правите славяни- ок... Въпроса е те самите за какви се смятат.

Nam3less3
01-14-2009, 14:06
Народите по принцип не се мразят и са толерантни едни към друг. По-скоро нацийте, обединени в държави може да не се обичат поради това, че всяка държава и народ в нея си гледат интереса, и искат да са над останалите за тяхното общо благо. Омразата обират властимащите. Аз примерно съм толерантен към турците. Омразата идва от политиката.

sandetoo
01-14-2009, 20:04
Това че съм член на Движение за съпротива "23 септември" не ми перчи да симпатизирам на неославяните и да съм и в техните редици.

sandetoo
01-14-2009, 20:04
Това че съм член на Движение за съпротива "23 септември" не ми пречи да симпатизирам на неославяните и да съм и в техните редици.

SoFarSoG00d
01-16-2009, 09:31
Толерантност не означава губене на идентичност.Не трябва да бъдем толерантни.Не съм крайна ама България страда от тази толерантност.

BGRUForever
01-16-2009, 19:00
Място за толерантност в българското сърце вече НЯМА. Няма защото ни писна да бъдем тъпкани от турци и цигани, на които в знак на толерантност им разрешихме новини на турски език, свободно да изповядват религията си, да говорят свободно езика си, да ходят със забрадки, тюрбани и всякви други атрибути. НЯМА място за толерантност, защото от толерантност България стана Българистан!!! Единствената толерантнсот към сираците, болните, няма значение онкоболни, някой вид хепатит, СПИН или нещо друго, към бедните, отхвърлените от обществото, НО КЪМ лайна НИКОГА!!!