PDA

View Full Version : НИСКИ ТРОМБОЦИТИ ПОМОЩ



dani7
11-21-2008, 10:28
Здравейте, племенника ми (на 21г) има нужда от съвет тромбоцитите са 39 ( и падат още),краката му са сини. Няма никакви заболявания до сега.Изследванията са в норма.При изследванията в онкологията казаха,че е далака (дано да е така) причината.Въпроса ми към Вас е , какво е лечението от сега нататък и има ли опастност от левкемия все още? Благодария Ви предварително !!!

6o6kotooo
11-21-2008, 10:30
ами по добре се съветваи с доктор

kalpazanka
11-21-2008, 10:32
Търсете второ мнение от специалист хематолог! Преливали ли са му тромбоцитна маса?
Да е комбинирал случайно РедБул с алкохол?

Alex_f
11-21-2008, 16:38
РедБул+алкохол,как могат да навредят те ?! :shock:

kalpazanka
11-21-2008, 17:30
РедБул+алкохол,как могат да навредят те ?! :shock:
Отключват хематологични заболявания, удрят черния дроб.

Към автора- повторете тромбоцитите и настоявайте "епруветчицата" да я разпечатат пред вас, т. е. да сте сигурни, че е нова! Ако е N-та употреба, по технически причини може да даде ниски тромбоцити.

Desir3
11-24-2008, 07:53
Доколкото знам, повишеното ниво на левкоцити говори за рак, за тромбоцити - не съм запозната. Тромбоцитите са всъщност кръвните плочки, отговарящи за кръвосъсирването, след като се износят умират и се образуват нови, може би причината е в това, че образуването става прекалено бавно..? Мнението ми не е компетентно, направете други изследвания и потърсете др доктори. Надявам се всичко да се оправи. Успех!

dani7
12-03-2008, 11:54
Благодаря Ви много, ако някой знае как продължава лечението , нека пише !!!

dani7
12-05-2008, 12:42
Има ли някой запознат със заболяването в сайта ? Помогнете ми !!! :-o

Schneeflocke
12-05-2008, 15:02
Първо, не е възможно да са 39 - провери точния резултат от изследването. Второ, в никакъв случай да не пие аспирин. Трето, броят на тромбоцитите намалява с времето - ако са престояли в епруветката, може и да е от това. Четвърто, има много заболявания, които водят до занижени нива на тромбоцитите и никой не може да ти каже кое е в случая просто така - или очакваш да хвърляме боб? Пето, вие лекар нямате ли, че питаш по форуми, чиито потребители са основно деца между 10 и 18?

dani7
12-06-2008, 14:05
Спокойно не само ,че не пие аспирин,но не и пил никога...За теб може да не е възможно , но не само че бяха 39 , но падаха с всеки изминал ден , сега преливаме кортизон венозно, за да не изчезват тромбоцитите толкова бързо от организма....,а що се отнася до сайта пиша тук (и не само тук ,а в целият нет ) , защото се уверих че има много младежи които са болни или били болни от същата болест и биха ми казали как и колко е продължавало лечението при тях. За да мога по някакъв начин да го успокоя .А след като оздравее племенника ми ,ще даваме надежда на други младежи.....Трябва да ти кажа , че има болни от 5 месечно бебе до много възрастен човек...Така ,че сайта е повече от подходящ ,що се отнася до лекари имай вяра ходим при най-добрите....Дано на никой да не се случва да знае за болестта.....!!!!