PDA

View Full Version : Първа английска в София



Александра---
11-21-2008, 11:45
3драсти на всички.
От эаглавието ви стана ясно эа какво ще питам.
В момента уча в много смотана гимнаэия,която уж е добра,а всъщност няма никакво обраэование.Колкото и странно да ви эвучи,аэ искам да уча в даскало,където не ходиш просто ей така,а даже и се учи 8-) Не искам да ходя просто эа да ми се отчита присъствие.Раэбрахте ме.Та обмислях къде да се преместя и понеже искам с английски,эащото съм го учила доста време,се сетих эа таэи гимнаэия.Какво е мнението ви эа нея?Въпросът е главно към хора,които учат там или са учили там.Нямам поэнати от там,эатова ви питам вас.Учи ли се?Как е положението като цяло?
Благодаря ви предварителто эа отговорите.

GIRLWITHBROKENHEART
11-21-2008, 13:47
То може ли така да се преместиш в някоя езикова без да държиш изпити?То в 1-ва англ.не са ли определена бройка ? :-o
П.П.плс ако някой зн отговорите на тези въпроси да пише

GIRLWITHBROKENHEART
11-21-2008, 15:16
То може ли така да се преместиш в някоя езикова без да държиш изпити?То в 1-ва англ.не са ли определена бройка ? :-o
П.П.плс ако някой зн отговорите на тези въпроси да пише

Хайде пишете и за мен е важно! :)

darking
11-21-2008, 15:23
То може ли така да се преместиш в някоя езикова без да държиш изпити?То в 1-ва англ.не са ли определена бройка ? :-o
П.П.плс ако някой зн отговорите на тези въпроси да пише
Ако си имала достатъчни бал, да.

gabi_94
11-21-2008, 15:27
мила, сори че ще те разочаровам, но местата в елитните гимназии са заети отдавна. Много трудно мойеш да се преместиш, даже и достатъчен бал може да не ти помогне. И на мене ми се искаше да се изместя на някое по-хубаво училище, но едва ли ще намеря място. Ако имаш връзки може и да се изместиш.

darking
11-21-2008, 15:32
мила, сори че ще те разочаровам, но местата в елитните гимназии са заети отдавна. Много трудно мойеш да се преместиш, даже и достатъчен бал може да не ти помогне. И на мене ми се искаше да се изместя на някое по-хубаво училище, но едва ли ще намеря място. Ако имаш връзки може и да се изместиш.
Една от английската във Варна(май) дойде в моя клас(1 АЕГ) ;)

Blab
11-21-2008, 15:33
Отиваш в дирекцията, чуваш сумата, плащаш и си вътре.

VampireGirl666
11-21-2008, 22:42
Ако си от София,трябва да отидеш при директора на въпросното училище,в което искаш да се преместиш.Ако тя/той се съгласи да ти помогне,трябва да напише молба за приемането ти до шефката на РИО.Това е над приема,защото както всички знаем изпитите са минали след 7ми клас.След това,шефката на РИО трябва пък да изготви молба до министъра на образованието.И се почва великото чакане т.е. чакаш отговор от него дали ти разрешава.Това обаче се случва много рядко и докато се случи учениците от у-щето,в което искаш да се преместиш са много напред с материяла.Ти ще изостанеш и няма да може да смогнеш.Министъра одобрява само деца,който си сменят местожителството.Поне така е в повечето случеи.Аз кандидатствах за втора английска в София.Чаках един месец,одобриха ме(явно съм имала късмет),но се отказах да се местя,защото вече бяха на втория учебник по английски.Така че си помисли много хубаво.Вече свикваш с обстановката,съученици,ала бала и ще трябва да се местиш(ако те удобрят).Успех!