PDA

View Full Version : Без билет-глоба?



magneziq
11-21-2008, 16:56
Здравейте!
Във Вторник ме свали контрола понеже бях без билет и искаше да ми пише акт за 100лв,казах и,че е абсурдно да платя подобна сума и след далаг спор ми вика:не заслужаваш но от мен да мине и ми гепи личната карта и ми преписа името и даскалото кадето уча и вика идваш на М.Луиза в Събота (понеже четвартак не можех)и заплащаш глоба в размер от 10лв на портала(на мен или на колежката).В случей че не дойдеш пиша акт за 100лв.
Та въпроса ми е:Какво ще стане ако не ги платя тези 10лв в събота.Другото е -такава ли е процедурта понеже тука имам чувството че има нещо гнило.-Ако не платя тези 10 или 100лева това може ли някакси да ми навреди-да пишат на училището ми и тем подобни?

Blab
11-21-2008, 16:58
Ако слезеш от превозното средство, не могат да те глобяват, нито да ти пишат актове!

TheCookie
11-21-2008, 16:59
:shock: :shock: :shock: ненормалници...ако трябва да платиш наистина 100 лева..то това е стократно :shock: :shock: :shock: :shock: ....не е възможно.Една позната имаше билет, беше го хвърлила на земята и каза че няма, но контролата искаше 3 лева, не 100 :shock:

SINDEL
11-21-2008, 17:03
Глобата би трябвало да е 10 лв, струва ми се невъзможно да е 100.

Decu
11-21-2008, 17:07
100 лв. е актът, не глобата.

Fena
11-21-2008, 17:27
Аз още чакам по пощата три наказателни постановления, и май ще си остана с чакането... Иначе недей да ходиш и никви пари не им давай щото тия 10 лева ще си ги приберат в джоба.

magneziq
11-21-2008, 17:41
еми и аз смятам че ще си ги приберат в джоба затова не смятам да ги плащам-оговорка от сорта на място и точен час(13:45) на портала ми звучи супер изкуствено.гаджето на майка ми е адвокат и ме попита дали ми е написала акт -не-и ми каза че за да ме глоби тр да ми вземе личните данни и да се разпиша на 1 документ(аз на нищо не сам се разписвала) и той ми каза че по същия начин могат да ти вземат данните от някъде си и да кажат че си се возил без билет но без подпис е незаконно и нямат право да ми искат каквито и да е пари + това след като сляза от превозното средство не може да ме глобят -това е все 1 да дойдат в къщи да ме глобят че седя там.-общо взето няма да плащам нищо ,а ако ми пишат акт което изобщо не ми се вярва да стане имам си адвокатче в семейството и със съд всичко се решава :D в случея те се в нарушение-не са си свършили работата както трябва и както е по закон

miloto_girl_4e
11-21-2008, 17:47
Ако слезеш от превозното средство, не могат да те глобяват, нито да ти пишат актове!


Това пък защо ?
Да, наистина като те глобяват няма смисъл да слизаш, защото ти заплатиш ли си глобата си имаш билет за превозното средство, няма логика да слизаш, да плащаш и да чакаш следващото ..
И все пак не съм съгласна, че слезнеш ли нямат право да те глобят, защото така всеки, който не бърза, ще си се вози без билет и на късмет, кой път го свалят, кой път мине между капките..
Просто няма логика в казаното...

Romance
11-21-2008, 17:54
Преди 2 години на приятеля ми му бяха писали акт за вандализъм от Полицията.. още чака да му пратят..там квото е трябвало да му пратят. Та за един билет едва ли ще имаш някакви проблеми.

jim_beam
11-21-2008, 18:08
nikav akt nqma da ti pi6at spoko.... 6tom ne si se rapisala.... mani gi kvo ti govorqt...
ian4e dr pat kato se vozi6 bez bilet kato iskat da te globqt ne im davai li4na karta 6toto nqma6 primerno i pari nqma6 i 18 nqma6 taka4e po zakona za zakrila na deteto nemogat da te zavedat nikade bez tvoe saglasie vkliu4itelno da te nakart da sleze6 ili da iskat da se vodite do posledna spirka za6toto moje6 da gi sadi6 za opit za otvli4ane... :-D nie s edni fr redovno minavame s toq nomer... mn e veselo da si znae6 pravata kogato ti iznasq... :D

Seducti0n
11-21-2008, 18:32
Цената на билет за еднократно пътуване-1 лев
Цената на глобата, заплащаща се непосредствено след константиране липсата на билет-10 лева
Цената на акта-100 лева

Последните две са както следва десоткратно и стократно стойността на билета за еднократно возене.
В превозните средства, зад гърба на шофьора/ватмана има залепени стикери, на които е посочена ивформацията, която вече дадох, плюс сроковете за заплащане на акта, плюс законовата норма, даваща правото на съответните власти да изискват заплащане на дължата сума.

magneziq
11-21-2008, 18:38
nikav akt nqma da ti pi6at spoko.... 6tom ne si se rapisala.... mani gi kvo ti govorqt...
ian4e dr pat kato se vozi6 bez bilet kato iskat da te globqt ne im davai li4na karta 6toto nqma6 primerno i pari nqma6 i 18 nqma6 taka4e po zakona za zakrila na deteto nemogat da te zavedat nikade bez tvoe saglasie vkliu4itelno da te nakart da sleze6 ili da iskat da se vodite do posledna spirka za6toto moje6 da gi sadi6 za opit za otvli4ane... :-D nie s edni fr redovno minavame s toq nomer... mn e veselo da si znae6 pravata kogato ti iznasq... :D
хаха този коментар много ме развесели :D
иначето както казах имам "роднина" адвокат и той каза че нещата седят така-имат право да те глобят само докато си в автобуса или другата опция е да те свалят от автобуса но не и двете едновременно (по закон не могат да те глобят след като не си в автобуса вече)другото е че е трябвало да ми издаде акт след като сам нямала вазможност да си платя на място (тя не го е направила),а и съм на 15 години такаче какво очаква от мен сега да и извадя 1 пачка със стотачки и да и дам ли?другото е че няма право да ми дарпа чантата и да ми я преравя евентуално понеже това е нарушение на закона след като аз не съм дала сагласието си-общо взето и аз и контролата сме в нарушение само дето те са в много по голямо нарушение от мен ,а и не могат да докажат по никакъв начин че аз съм направила каквото и да било и че съм била без билет след като липсва моя подпис където и да било.Само да дръзне да ми прати акт на парцал ще я направя :D

gorska
11-21-2008, 19:08
Цената на билет за еднократно пътуване-1 лев
Цената на глобата, заплащаща се непосредствено след константиране липсата на билет-10 лева
Цената на акта-100 лева

Последните две са както следва десоткратно и стократно стойността на билета за еднократно возене.
В превозните средства, зад гърба на шофьора/ватмана има залепени стикери, на които е посочена ивформацията, която вече дадох, плюс сроковете за заплащане на акта, плюс законовата норма, даваща правото на съответните власти да изискват заплащане на дължата сума.

Точно така е. Като бях малка и се возих с автобус, когато седях най-отпред все ги четях тия, понеже ми беше скучно.
Ходи и си плати 10-те лева, а следващия път си извади карта. :x

raduna
11-21-2008, 19:22
Ти добре ли си, нищо няма да плащаш. Акт се пише на място, как ще го пише тя след цифра време? Как ще удостовери, че е наистина...? Тя по тая логика на всеки може да напише акт, возил се невозил...жената е решила да изкара някой лев просто...

24white24
11-22-2008, 08:15
Моя приятелка вчера и беше последното дело и осъди СКГТ за написан акт ;) Дръжте на правата си ;)

gabi_94
11-22-2008, 09:42
ооо аз веднъж така жестоко се прецаках и се разделих с 5 лева. Свалиха мен и една приятелка и аз нали първо по милия начин пробвам, после викам че искам да говоря насаме с мойта приятелка и и викам да бягаме, ма тя се притесни нещо и не избягахме и платихме общо 10лева. Аз нямам лична карта, ако иска да ми пише акт, как ще ми разбере данните? възможно ли е наистина да извика полиция, щото те така плашат хората. а пък насила лична карта не може да ми вземе, акт ако тръгне да ми пише ест че няма да си кажа истинските данни. Между другото недей да плащаш нищо, това е неква постановка само да си прибере малко парички.

gabi_94
11-22-2008, 09:47
между другото редовно чета правилата дето са залепени отзад зад щофиора. Знаете ли че пише ако непълнолетни лица биват свалени, отговарят родителите им ако съзнателно са допуснали возенето без билет. В такъв случай и да ти вземат данните, не могат да задължат родителите ти да платят, защото не са били с тебе в автобуса и не са знаели че се возиш без билет.

Christ
11-22-2008, 10:26
Бла, бла, бла.

Купувайте си по едно скутерче и готово.

machoka
11-22-2008, 11:43
Ебаси.. хубаво свиквайте от малки да не си плащате задълженията към държавата.. днес няма да си платите 10лв глоба, след 10 години като станете пълнолетни няма да си платите 50лв акт на КАТ и накрая ще ми цъфнете в блока с 4000лв задължение към ТОПЛОФИКАЦИЯ, ще ми спрат парното заради вас и .. мъките ви ще приключат най-сетне.

ГРАТИС знаете ли какво значи - в тълковния речник пише, че е мръсна дума. Като идете в ресторант плащате ли си храната или и там сте гратисчии... селски тарикатлък му викам аз, освен всичко друго е и унизително, но за да изпиташ унижение - първо трябва да имаш себеуважение.


:x

acdcfenka
11-22-2008, 11:53
Ебаси.. хубаво свиквайте от малки да не си плащате задълженията към държавата.. днес няма да си платите 10лв глоба, след 10 години като станете пълнолетни няма да си платите 50лв акт на КАТ и накрая ще ми цъфнете в блока с 4000лв задължение към ТОПЛОФИКАЦИЯ, ще ми спрат парното заради вас и .. мъките ви ще приключат най-сетне.

ГРАТИС знаете ли какво значи - в тълковния речник пише, че е мръсна дума. Като идете в ресторант плащате ли си храната или и там сте гратисчии... селски тарикатлък му викам аз, освен всичко друго е и унизително, но за да изпиташ унижение - първо трябва да имаш себеуважение.


:x

+1 Държавата ни е на това дередже, заради такива като вас. Няма да си плаща, къде в цивилизована държава го има това нещо? Дори и да си непълнолетен родителите плащат. Но като ви гледам, ми е ясно какви са ви родителите. Пикльовци. :?

Bianca
11-22-2008, 11:58
Да, ама как да ти кажа, в другите държави не се злоупотребява със законите, за да си приберат паричките някакви си чиновници.

acdcfenka
11-22-2008, 12:00
Да така е. И двете страни не са прави. И гратисчии и чиновници. Но българският чиновник, е нема такова животно. 8-)

5StaR
11-22-2008, 13:28
1.akta trqbva da e podpisan ot svidetel, nqma kak da ti go napi6e posle spored men
2. Ti si nqkav idiot da si predostavi6 li4nata karta i da ti zapi6at vsi4ki danni...

NaskoKaulitz
11-22-2008, 14:17
Веднъж с мама отивахме у леля и хванаха една циганка без билет, и тя нямаше пари, обаче контрольора каза на шофьора да не отваря вратата, до която тя беше и така я закара около 5 спирки по-далече и накрая циганката ревна та я пуснаха :D тоя случай няма да го забравя никога, адския сеир беше :D

jim_beam
11-22-2008, 18:24
Ебаси.. хубаво свиквайте от малки да не си плащате задълженията към държавата.. днес няма да си платите 10лв глоба, след 10 години като станете пълнолетни няма да си платите 50лв акт на КАТ и накрая ще ми цъфнете в блока с 4000лв задължение към ТОПЛОФИКАЦИЯ, ще ми спрат парното заради вас и .. мъките ви ще приключат най-сетне.

ГРАТИС знаете ли какво значи - в тълковния речник пише, че е мръсна дума. Като идете в ресторант плащате ли си храната или и там сте гратисчии... селски тарикатлък му викам аз, освен всичко друго е и унизително, но за да изпиташ унижение - първо трябва да имаш себеуважение.


:x

da de horata si pla6tat ama v kakvi avtobusi se vozqt horata a...
edna moq fr dnes e 4akala 45 minuti trolei 1.... taka4e nevijdam za kakvo govorime prosto... nemoje da visi6 po teq spirki tolkoz vreme i posle da se vodi6 v nqkakav razbit trolei NA STUDENO i da ti vzemat 1 lev......

eto taq ciganiq ve4e naistina q nqma nikade...

a za KAT kato ti zadadt ve4niq vapros kvo 6e praime sega mu raga6 20 leva i ti dovolen i toi dovolen.... a za parnoto nqma da po4vam 4e nali... :D

TheCookie
11-22-2008, 18:37
никви глоби,смърт за контрольорите,които често смърдят на лайна и са пълните клошари,дошли в София от некое село... ще ме глобяват в МОЯ ГРАД? как ли пък не...


ако има конрола в превозното средство,слизаш си на следващата спирка и си тръгваш пеша. ако се опитат да те задържат физически,ИМ СКАЧАШ С ТУПАНИЦИ! или ако си момиче почваш да крещиш "помощ,обират ме"... да видиме дали нема да те пуснат 8-)


1 ЛЕВ за БИЛЕТ?!

ХЛЯБ или БИЛЕТ?!

щом не ти инзася да плащаш 1 лев за билет няма да се качваш бе...какво като си в твоя град-като си в нарушение ще плащаш колкото се наложи.

machoka
11-22-2008, 18:47
никви глоби,смърт за контрольорите,които често смърдят на лайна и са пълните клошари,дошли в София от некое село... ще ме глобяват в МОЯ ГРАД? как ли пък не...


ако има конрола в превозното средство,слизаш си на следващата спирка и си тръгваш пеша. ако се опитат да те задържат физически,ИМ СКАЧАШ С ТУПАНИЦИ! или ако си момиче почваш да крещиш "помощ,обират ме"... да видиме дали нема да те пуснат 8-)


1 ЛЕВ за БИЛЕТ?!

ХЛЯБ или БИЛЕТ?!

Гледай си работата брато. Като не те кефят смърделите контрольори си вози АРОМАТИЗИРАНИЯ задник в друг транспорт, а не в градския. От къде на къде аз ще дупча билетче, а ти ще се возиш гратис?! Ега се случим в един автобус в подобна ситуация, ЛИЧНО ще те изпроводя до районното като откажеш да си платиш глобата, де*ба и използвачите. :x

Като не ви харесва една услуга НЕ Я ПОЛЗВАТЕ!!!

gPa3HuTeJl
11-22-2008, 19:14
никви глоби,смърт за контрольорите,които често смърдят на лайна и са пълните клошари,дошли в София от некое село... ще ме глобяват в МОЯ ГРАД? как ли пък не...


ако има конрола в превозното средство,слизаш си на следващата спирка и си тръгваш пеша. ако се опитат да те задържат физически,ИМ СКАЧАШ С ТУПАНИЦИ! или ако си момиче почваш да крещиш "помощ,обират ме"... да видиме дали нема да те пуснат 8-)


1 ЛЕВ за БИЛЕТ?!

ХЛЯБ или БИЛЕТ?!

Гледай си работата брато. Като не те кефят смърделите контрольори си вози АРОМАТИЗИРАНИЯ задник в друг транспорт, а не в градския. От къде на къде аз ще дупча билетче, а ти ще се возиш гратис?! Ега се случим в един автобус в подобна ситуация, ЛИЧНО ще те изпроводя до районното като откажеш да си платиш глобата, де*ба и използвачите. :x

Като не ви харесва една услуга НЕ Я ПОЛЗВАТЕ!!!

Maчок, много враждебно настроен си днес... да не си в цик1л ? 8-)

glaropuli
11-22-2008, 19:19
a da ne bi da ne e prav machoka???? :x

gPa3HuTeJl
11-22-2008, 19:23
a da ne bi da ne e prav machoka???? :x

А дали п1к трябва да се поставям пред дилемата да си купя хляб или да си купя билет за 300 метра превоз ? :x ... Точно на тая тема недей да ме зачесваш, ш'от ш'е те вкарам в малкия си джоб.. и изобщо не преувеличавам..

Lysit0
11-22-2008, 19:25
Ей machok,попринцип е така.Съгластна съм с твоето мнение.Но има и възрастни хора дето имат 1лв. или и толко нямат...кое да си купят по-напред ,хляб или билет?
Има карти. :) А на пенсионерите картите са по 6 лв, то и затоав е пълно с пенсионери :)
Аз също вече съм с карта, която ми е 17 за цялата градска на месец и ми се струва добре като цена :)

machoka
11-22-2008, 19:30
Значи аз напълно разбирам вашите псалми за хляба и левчето, и точно по тази причина НЕ ползвам СКГТ, даже им пожелах да похапнат част от анатомията ми в една друга тема - защото услугата им НЕ е равностойна на сумата от 1 лв. Но там е работата - точно за това НЕ ползвам услугата, а не да я ползвам гратис. Дразня се на селските тарикати, дето си мисля че всичко е тяхно и могат да преебават другите когато си поискат. Е, не би трябвало да е така.

gPa3HuTeJl
11-22-2008, 19:37
Аз с1м с1гласен да давам всеки п1т, когато се качвам по 1 лев.. на мен това не ми е проблем, но искам да знам за какво го давам тоя 1 лев..
Както каза SofiaRegularCunt в по - горният си пост :


..отделно са нередовни,неподържани,отся къде духа студено,а лятото си все едно в парник...

Кажете ми как да дам аз 1 лев, когато рейса ми е нередовен или трябва да го чакам 40 минути !?
Кажете ми как да дам 1 лев при положение, че се качвам в автобуса и няма нито една чиста седалка... всички са уклепани с нещо като масло... мазно, гадно и противно...при празен автобус на мен ми се наложи да седя прав...
Кажете ми как да дам 1 лев, когато в автобуса е по студено отколкото нав1нка ?!
Кажете ми как да дам 1 лев при положение, че в момента който влизам и заставам посредата на в1ртеливата част на автобуса и ме залива вода ?!
Не мога да се примиря с тези факти и тотално отказвам да плащам билет...
Разбирам да давам 1 лев, но да знам, че автобуса цепи минутата... колкото е написано на разписанието - толкова ще б1де пред мен.....да знам, че зимата мога спокойно да застана к1дето си поискам без да б1да залят с вода и да умра от студ......да знам, че мога да седна на седалките без да ме е страх, че задника ми ще стане целия в масло...
К'вото и да ми говорите тоя 1 лев...... бе думи нямам...

machoka
11-22-2008, 19:39
gPa3HuTeJl
брато, като не ти харесват условията не се качваш бе, толкова ли е трудно.. кажи ми от къде на къде ще ползваш дадена услуга гратис, а освен всичко на гърба на съвестните платци, които мръзнат и си плащат :? .. ти примерно като предоставяш услугите си на работодател, без пари ли работиш?!

gPa3HuTeJl
11-22-2008, 19:43
gPa3HuTeJl
брато, като не ти харесват условията не се качваш бе, толкова ли е трудно.. кажи ми от къде на къде ще ползваш дадена услуга гратис, а освен всичко на гърба на съвестните платци, които мръзнат и си плащат :? .. ти примерно като предоставяш услугите си на работодател, без пари ли работиш?!

Мачо... т'ва с работата и работодателя... не го даде много на място този пример, но както и да е... добре... на мене не ми харесва - не п1тувам.. а на хората, на които им се налага ? к'во пра'им ?
Пак минават с1щите препядствият като мен и за какво ? Да преп1туват 500 метра за 1 лев?
Не с1м с1гласен !

MissitY
11-22-2008, 19:45
Без присъствието на полицейско лице и президентът не може да ти иска лична карта :) :) :)

miloto_girl_4e
11-22-2008, 20:28
Да, возила съм се гратис и не ме е срам да си го кажа, нищо, че machoka тук прави големи преувеличения...
Колега, как очакваш да си продупча билет след като 45-60 минути съм мръзнала на спирката като куче?
Искала съм да ползвам съвестно транспорта, да си купя билет, но след като съм се намръзнала как да го направя? Какво да платя!? Че съм си почакала доволно ли? По-добре този 1лв. да го прибавя към останала сума пари, които ще дам за лекарства, защото съм настинала :!:
Като някой не е доволен да не ползва градският транспорт..
Ами, тийнейджърите, които нямат 18 години или възможност да поддържат една кола какво да правят, да маат гащи пеша от Обеля до училището им в Овча Купел ли ?
Защо трябва да си дупчи някой билет след като и самият градски транспорт се гаври с нас? Седят на последната спирка, лафят си и после по 3-4 рейса наведнъж и в първите 1-2 всички са като скариди наблъскани :!:
Да, когато не си доволен от една услуга - не я ползвай, но аз, когато седна да чакам рейса не мога да знам дали днеска ще бъде доволна или не .., защото така или иначе само на няколко възлови места има такова, което показва кога ще дойдат рейсовете, на останалите спирки чакаш в неведие и стискайки палци днеска да извадиш късмет...

5StaR
11-22-2008, 21:03
vsu6nost machoka e prav, ( i ne ne mu lija zadnika, a e taka )
1. Kakvo kato ste 4akali ? Emi kato ne 6tete da 4akate vurvete pe6a ili si zemete taxi.
2.Gradskiq transport si ima razpisaniq, a sy6to taka ima ogromni zadrastvaniq ako ne ste zabelqzali moje bi? Az ne jiveq v sofiq no go znam..
3.Benzina se pla6ta se6tate li se?
4.Shtom si se ka4il v reisa si plashta6 za uslugata, nezavisimo ot tva haresva li ti ili ne.
5.Kak iskate reisovete i vsi4ko ostanalo da e dobre, kato nqma pari v dadeniq sektor i "skatavaneto" izob6to ne pomaga za podobrqvaneto my.

machoka
11-22-2008, 21:05
^^ сефте да съм съгласен с нещо написано на латиница и да го изчета цялото.. цялата тема в 2 изречения.

machoka
11-22-2008, 21:32
прочети пак кво съм писал в по-предните постове...

как в Метрополитен винаги пътувам с билет,а? щото условията са човешки,пътуваш като бял човек...

Пътуваш с билет, щото възможността да влезеш гратис там е 1/30.

magneziq
11-22-2008, 21:35
Ебаси.. хубаво свиквайте от малки да не си плащате задълженията към държавата.. днес няма да си платите 10лв глоба, след 10 години като станете пълнолетни няма да си платите 50лв акт на КАТ и накрая ще ми цъфнете в блока с 4000лв задължение към ТОПЛОФИКАЦИЯ, ще ми спрат парното заради вас и .. мъките ви ще приключат най-сетне.

ГРАТИС знаете ли какво значи - в тълковния речник пише, че е мръсна дума. Като идете в ресторант плащате ли си храната или и там сте гратисчии... селски тарикатлък му викам аз, освен всичко друго е и унизително, но за да изпиташ унижение - първо трябва да имаш себеуважение.


:x


Ооо да нали с тези безумни пари за билет се 1удя и аз изобщо защо винаги си дупча билет.Този случей е отделен понеже бях останала с 40 стотинки!Ще ми кажеш ли от къде да си купя билет за 40 стотинки-другото е ако не тогава как да се прибера до къщи след като живея много ама адски много далеч от училището ми?
+това ако имах пари на място бих и платила понеже аз съм вярно в нарушение,но тя не иска да ме глоби 10лева или да ми пише акт за 70 лева(не 100 а 70,понеже 100 е за фалшиви документи ,а аз такова нещо не съм имала много да ме извинява)ако ми беше дала листче или нещо подобно,да си се разпиша и всичко да си е законно ок няма проблем отивам и си плащам ,но след като намеренията и са и да си прибере парите в джоба с подобни срещи от сорта 13:45 на портала еми сори но няма да стане-ако ми прати акт в което много се съмнявам с голямо съжаление но ще се наложи вече да си търся правата.
Отностно тези ,които казват да не се качвам еми съжалявам няма друг начин да се прибера у нас,винаги си дупча билет но този път просто нямах достатачно пари(не валят от небесата)! :neutral:
ПП:а да и съм на 16 което значи че ще са по малко от 10 години докато стана пълнолетна.

5StaR
11-22-2008, 21:53
Ооо да нали с тези безум... bla bla bla...алко от 10 години докато стана пълнолетна.

Toq post mi zvu4i kato ama az ne bqh,, ama ,ama .. ( opravdavam se, opravdavam se )

magneziq
11-22-2008, 22:04
ами въпросът ми не беше как ти звучи-до колкото знам този форум не е за да се виним един друг и да се обиждаме,а е за да си помагаме и да си даваме съвети!
Някъде беше написано,че не трябва да се пишат подобни коментари като твоя,които изобщо не помагат с нищо ,а са главно ,за да се отбележеш ,че си написал поредния коментар.

magneziq
11-22-2008, 23:07
Защото все нямам пари да си искарам-опа днеска 2 лева минимум за билети (при полужение,че ми дават по лев/2 най-много на ден)...искам да си искарам карта но всичките пари ми отиват за тъпи билети :-x ,а наще нямат възможност да отделят пари-всяка стотинка е разпределена в 1 книга за какво трябва да отиде.

jim_beam
11-23-2008, 07:14
vsu6nost machoka e prav, ( i ne ne mu lija zadnika, a e taka )
1. Kakvo kato ste 4akali ? Emi kato ne 6tete da 4akate vurvete pe6a ili si zemete taxi.
2.Gradskiq transport si ima razpisaniq, a sy6to taka ima ogromni zadrastvaniq ako ne ste zabelqzali moje bi? Az ne jiveq v sofiq no go znam..
3.Benzina se pla6ta se6tate li se?
4.Shtom si se ka4il v reisa si plashta6 za uslugata, nezavisimo ot tva haresva li ti ili ne.
5.Kak iskate reisovete i vsi4ko ostanalo da e dobre, kato nqma pari v dadeniq sektor i "skatavaneto" izob6to ne pomaga za podobrqvaneto my.

ne benzin a nafta... ;)

TheNewReligion
11-23-2008, 07:33
Колкото е билета толкова. Като ще ползваш градския транспорт ще дупчиш билет. :x Естествено, че ще ти напише акт човека...като си нередовна. Благодари се, че ти е направил компромис! За това отиди и ди плати глобата, за да не плащаш акта. :? И си извади една карта. Нищо няма да ти стане. :x

DiScOnEcTeD
11-23-2008, 07:55
оня ден така бях в рейса и контролата минава една нямаше билет и тая без глоба без нищо продаде билети така на няколко души което ми беше малко странно :-D

6emet4e
11-23-2008, 11:42
+това ако имах пари на място бих и платила понеже аз съм вярно в нарушение,но тя не иска да ме глоби 10лева или да ми пише акт за 70 лева(не 100 а 70,понеже 100 е за фалшиви документи ,а аз такова нещо не съм имала много да ме извинява)

Глоба от 70 лева за такова нещо няма ! От както билетите станаха 1 лев,а глобите 10 и актовете станаха 100! Тва не е от вчера или днес,а от доста време!Поинтересувай се малко,ебати...

Seducti0n
11-23-2008, 15:48
Мрън,мрън...претенции..
Така, недоволствате от това, че ви се налага да мръзнето по спирките, защото превозните средства закъсняват/едно добро оправдание за да не си продупчите билета/, ами ако сте си поръчали такси и то закъснее и на него ли няма да платите?!
Не мисля, че е необходимо да описвам "атмосферата" в градския траспорт, да ужасна е, но возейки се гратис правим така, че положението става все по-неприятно и по-неприятно.Слизаме от автобуса изнервени, сеем огън и жупел, возили сме се безплатно и все пак продължаваме да плюем против така наречената "услуга"...с какво право, обаче?

Разбирам, че не всеки има възможността да притежава собствен автомобил и да плаща всички разходи около него, но това е негов проблем, не на обществото...Държавата дава възможност на всеки един от нас да използва градския транспорт, като съответно очаква от нас да заплащаме затова, което ползваме.

Че цените са високи-високи са, но замислете се над това колко скъп е бензина и колко големи са останалите разходи.

Предложението за безплатен градски транспорт, за сметка увеличаване на данъците, според мен не е добро.И сега голяма част от хората не си ги плащат, пък какво ли ще стане, ако ги увеличат точно поради тази конкретна причина.

Pliok0019
11-23-2008, 17:03
Моята стратегия - даравяш контрольора с най-слънчевата си усмивка, казваш, че в момента нямаш пари, даваш 2 лева и всичко си е ок. :D

PeopleAlwaysLeave
11-23-2008, 19:23
А какво правим тези, които си дупчим билетче, но пак мръзнем по спирките и се возим в мръсотията ? Тези, които не дупчат билети не били прави и като не им харесвало да не се возят, е ок, на мен също не ми харесва, но нямам избор тъй като няма как да се прибера от единия край но София до другия пеша, още по-малко на тоя студ дето е навънка... Купувам си билетче, качвам се, дупча си го и кво ? Бутам се като ненормална, вътре смърди на не знам какво, мръсно е, студено е...Значи аз чакам по 40 минути на студа, за да изпитам всичко това, отделям по 1 лв за билет, дупча си го, качва се контрола, проверява ме и в същия момент подминава циганина до мене ? Това честно ли е тогава? За това се пораждат тия мисли у българите да се возят гратис - първо щото повечето от автобусите са мизерни и второ щото една част от населението се толерира за сметка на другата... А много добре се знаеме българите как разсъждаваме и че в повечето случаи не мислим кое е правилно и кое не, а си казваме "а щом той се вози гратис що па аз да си плащам да не съм балък"...

Имало задръствания за това били закъснявали автобусите... Ми аз пък мога да ви кажа, че специално тука в моя район няма никакви задръстванния щото на едно 3-4 автобуса последните спирки са им в тоя район, но въпреки това ги няма по 40-50 минути... А пък да не казвам колко пъти съм ставала свидетелка как идват един след друг всичките... Аз живея във Враждебна, в момента пътувам с маршрутки, но преди 2-3 години се прибирах от училище с градския. На спирката на кв Левски съм чакала по 1 час автобус за квартала-вися си аз половин-един час и после идват по 2-3 автобуса (различни линии, но всичките ми вършат работа) един след друг... Така че не навсякъди задръствянията са проблем. В центъра - да, там са си проблем, но в по-крайните квартали те са най-малкия проблем.

Колкото до явторката - спокойно, никакъв акт няма да получиш. А специално за това, с което плашат - полиция, лично полицай ми е казвал, че това са само заплахи и че за да те заведат в районно трябва да си направил нещо, едва ли някой ще се занимава с теб заради това, че си пътувал без билет. По тая логика ако водеха всеки втори нередовен пътник там районните щяха да са нон-стоп пълни...

Seducti0n
11-23-2008, 20:59
Мацко, с основание не доволстваш, но все пак не спираш да ползваш градски транспорт, защото както каза си принуена да го правиш.И да, знам, че условията са повече от неприятни, че има шофьори, злоупотребяващи с времето за почивка, но вкичко това, не означава, че и ти трябва да правиш на пук на системата, да искаш да я промениш, а с нищо да не спомагаш, така желаната промяна да е към по-добро... :-o

shadow4e
11-23-2008, 21:13
Аз пък напоследък попадам все на готини шофьори. :)
1. Една баба пита дали мина през нашта спира едни тролей, при което шофьорката/изрусена мацка на към 30/ й обясни, че е през следващата, но да се качи при нея./да не дупчи билет за една спирка/
2. Тролей беше за гараж, но ни качи, за да не мръзнем, въпреки че както ни обясни затова няма да му платят, а само ще свърши по-късно като спира на всяка спирка.
3. При нас е крайна спирка, но заради тея задръствания вече не правят почивки, за да могат да спазят графика. А те какво са виновни, че е толкова труднопроходимо през Университета и Орлов мост.



Не че и аз не съм се ядосвала, де :) Това се случва често, но все пак има и готини :)

PeopleAlwaysLeave
11-23-2008, 21:20
Ами аз не правя на пук - аз си купувам билетче и си го дупча обаче очаквам, че и на мен ще ми се отвърне с нещо нали ? Нали точно за това даваме по 1 лв - тия пари къде отиват? Не трябва ли да подържат с тях автобусите? Не претендирам за супер лъскавите автобуси, но поне да е чистичко и топличко през зимата... Не отричам и,че същите тези автобуси, от които се оплакваме сега преди време са били перфектни и благодарение на разни келешчета са станали такива, но не може заради тях да страдат и останалите... А пък и тия простотии дето правят контрольорите също трябва да се спрат - като за начало всички да сме равни, а не циганите да се толерират, а останалите не...

Едва ли някого ще стане - единственото, което ни остава е да се возим и да си мълчим.

5StaR
11-23-2008, 21:39
Според мен, не че съм запознат де... ама
Парите отиват за заплати, бензин,нафта или там квото позлват, подръжка( масла, резервни части етц..) и други работи за които вероятно дори и не подозирам, и най-най на финала стои идеята за купуване на нови автобуси..

Seducti0n
11-23-2008, 21:48
Ами аз не правя на пук - аз си купувам билетче и си го дупча обаче очаквам, че и на мен ще ми се отвърне с нещо нали ? Нали точно за това даваме по 1 лв - тия пари къде отиват? Не трябва ли да подържат с тях автобусите? Не претендирам за супер лъскавите автобуси, но поне да е чистичко и топличко през зимата... Не отричам и,че същите тези автобуси, от които се оплакваме сега преди време са били перфектни и благодарение на разни келешчета са станали такива, но не може заради тях да страдат и останалите... А пък и тия простотии дето правят контрольорите също трябва да се спрат - като за начало всички да сме равни, а не циганите да се толерират, а останалите не...

Едва ли някого ще стане - единственото, което ни остава е да се возим и да си мълчим.

Виж, не те упреквам за дето си изказваш мнението, а ми е тъпо за това, че е като глас в пустиня.Естествено е, че както ти, така и аз и всички останали возещи се с билетзаслужаваме по-добро качество, но прогнозите на звездите по това отношение, не са много обнадеждаващи...

Jamalska
11-23-2008, 21:53
Под 'нови автобуси' или 'автобуси,които са били перфектни' нали знаете,че се разбира найста употреба от (в повечето случаи) Германия.Само онуй трамвайче дет го спряха(или ще го спират нз,не пътувам с трамвай) и беше ново беше хрватско.

Seducti0n
11-23-2008, 21:56
Под 'нови автобуси' или 'автобуси,които са били перфектни' нали знаете,че се разбира найста употреба от (в повечето случаи) Германия.Само онуй трамвайче дет го спряха(или ще го спират нз,не пътувам с трамвай) и беше ново беше хрватско.

Кое е това трамвайче?

БТВ-Като стана въпрос за трамваи, има едно минава от време на време в района около Съдебната.Едно такова, все едно от приказките е излезнало, много ми е чудно, по какви поводи влиза в действие? :-o

shadow4e
11-23-2008, 22:05
Не ми се обясняваше, затова ти намерих статия. :)
http://www.gradski.bg/show.php?storyid=575477

Аз се возих вече в него и определено е доста добре. :)

Jamalska
11-23-2008, 22:09
Ами именно,едно синичко с климатик.Та то е тук от Хърватия и уж щеше да остава,ама последно четох,че нещо не се е получило и ще го връщаме.

Seducti0n
11-23-2008, 22:16
:) Страхотно е то.
През нас минава, за курсовете ми е идеално.
Шадоуче-Благодаря, че си си направила труда. :)

Seducti0n
11-23-2008, 22:33
5-ицата има една страхотна мотриса (мисля че в Загреб се движат такива),направо не се връзва със сивата действителност :D

та сигурно и за тва ше я връщат :lol:

Като самолет е.
И в 2 пъти, в които се качих имаше контрола! 8-) 8-)

jim_beam
11-24-2008, 05:53
Според мен, не че съм запознат де... ама
Парите отиват за заплати, бензин,нафта или там квото позлват, подръжка( масла, резервни части етц..) и други работи за които вероятно дори и не подозирам, и най-най на финала стои идеята за купуване на нови автобуси..

oki te otivat za nafta ama te 6ofiorite q prodavat.... i si zimat parite za sebe si... taka4e v taq skapana darjava ni6to ne e kato horata...... zatova nikakav bilet i tva si e.......

LizZz
11-24-2008, 06:13
Това е държавна организация и парите идват главно от държавата. Не си мислете, че единствените им приходи идват от въпросното 1 левче.
Като се постегнат малко машините и се увеличи сериозността на контрола работите ще се оправят. Но няма кой да се сети, защото са прекалено заети..
А и кво им пука като си се движат с мерцедесите/БМВ-тата с една пилотна кола само на зелен светофар.. 8)

6emet4e
11-24-2008, 08:22
И да, знам, че условията са повече от неприятни, че има шофьори, злоупотребяващи с времето за почивка.
Има ги найстина,но има и такива,който въобще не спират за почивка.И кво правят те?! Киснат в задръствания,не почиват и накрая хората ги увикват защо толкова са чакали... + всичко друго и заплатите им не са високи...Значи и те в някой случай не са виновни,никой не е виновен че в пиковите часове има огромни задръствания. И ако се возите рано сутрин в градския транспорт,значи трябва да знаете че повечето цепят секундата...ама после с тея задръствания...

Освен всичко друго как искате да се возите в нови и хубави автобуси като половината не плащат.От къде да дойдат тея пари?!

Също така има и доста нови автобуси,но естествено че не могат да сменят абсолютно всички,за да са доволни тея дето не плащат така или иначе... 74,73,83 са доста прилични повечето,пуснали са и няколко нови 98; 204 и 604 също не са лоши.За другите не мога да кажа,защото не се возя с всички.

И за да не ме разбере някой погрешно-и аз не съм доволна,но моето недоволство е най-вече от това че трябва всяка вечер да си чакам автобуса на спирка пълна с цигани(ако някой има път през Хладилника сигурно знае) и после да се возя с тях... и после се чудиме защо такава смрад се носи в градския-ми като се качват какви ли не... :? :?

n0x
11-24-2008, 17:54
ебати филма 100 лева :lol:

http://prikachi.com/users/mu7k0/23i.jpg