PDA

View Full Version : България след Освобождението



yarrr
11-21-2008, 23:54
kakvo spored vas bi stanalo ako si4kite ne6ta sled Osvobojdenieto se bqha naredili kakto trqbva kato po4nem ot berlinskiq kongres ako togava durjavata ne be6e razkusna a si be6e ostanala po sanstefanskiq dogovor... nqma6e da ima srubsko bulgarska voina... prez balkanskata mojebi 6tqhme da uspeem i da zavzemem istanbul... nqma6e da ima mejdusauzni4eska demek nac. katastrofa po-kusno i da bqhme na stranata na centralnite sili prez ww1 moje6e da im spe4elim voinata poneje 6tqhme da imame po golqma teritoriq pove4e narod po silna voiska... gurciq surbiq i rumuniq gi 6tqha da budat napulno premazani... golqma 4ast ot voiskite 6tqha da trugnat i kum Zapadniq front mojehme dori i da spe4elim tam okopnata voina... sled tva dori moje6e i da nqma ww2 6tot vse pak edna ot celite na ww2 e bila i revan6 za ww1... i sq mojehme da sme edna po golqma i po dobre razvita durjava na surbite i gurcite i turcite otdavna 6tqhme da sme im vidqli smetkata... i horata 6tqha da sa s po golqmo samo4uvstvie i 6tqhme sme si dobre ama tolkoz mn karu6tini ima v na6ta istoriq 4e....
pa moje da se vurnem i po nazad :D primerno ako 811 Krum ne be6e po4inal pred portite na Konstantinopol... i tn :D
P.S. ee me4ti me4ti :(

shadow4e
Заглавията трябва да са на кирилица и да са описателни.

mitternacht
11-22-2008, 08:53
:( Уви-само мечти са.
А ако чичко Хитлер бе спечелил?
Сега гъркините щяха да гледат наще стари баби, англичанките щяха да ни сервират чай всеки следобед, а няма да пропуснем лято, без да отидем на почивка в колониите си в Африка, или пък на някое от многото наши тропически островчета.
Нашите жени нямаше да бягат от България, да се женят за чуждестранни маймуняци.Нямаше да се строят навсякъде джамии и народа ни буквално да изчезва.По-точно, в териториите ни от бивша Турция щяхме да се разширяваме като нация.
Уви-само мечти.

yarrr
11-22-2008, 19:53
dam zatva sum 99% siguren oba4e vse pak nie se prisuidinqvame kum sauznicite o6te 1943 tai 4e moje6e da go izqdem ako be6e spe4elil... makar 4e e imal mn 6ansove da pobedi prosto i na nego ne mu e provurvqlo s dosta ne6ta kato naprimer hiper super nekaduren general na Luftwaffe

GutCandy
11-23-2008, 07:31
makar 4e e imal mn 6ansove da pobedi prosto i na nego ne mu e provurvqlo s dosta ne6ta kato naprimer hiper super nekaduren general na LuftwaffeИ не само...повечето генерали са били тъпаци...научени само и единствено да ядат с вилица и нож в академията.Според мен било е възможно да се възстановим напълно от турското робство,макар и с откъснати територии,но социализма ни е дръпнал много назад...

yarrr
11-23-2008, 16:43
aaa 6e pro6tava6 ama generalite mu hi4 ne sa bili tapaci ako ne bqha te armiqta ni6to nqma6e da naprai i germancite 6tqha da zagubqt o6te 1943 ima i tam malko izklu4enie kakto kazah kato onaq svinq gioring i drugi