PDA

View Full Version : Трябва да направим филм, представящ България... Как?!



LoveYou3
11-22-2008, 11:48
Здравейте. На мен и една приятелка ни възложиха задача да направим филм, представящ класа ни и България, който по-късно да изпратим на чужденци. Засега госпожата предложи да се позовем на контраст, тоест първоначално момичета с носии, гайди и т.н., за да ги стреснем (все пак тук ще идват тези чужденци), а после вече нормални хора :D Таа дайте някаква идея как си го представяте вие, ще съм ви много благодарна :-)

machoka
11-22-2008, 12:26
първоначално момичета с носии, гайди и т.н., за да ги стреснем (все пак тук ще идват тези чужденци), а после вече нормални хора

с това отношение към дълбоките корени и национални традиции, нищо няма да направите, така да знаете. Ще покажете няколко 'ненормални същества в носия' и накрая всичко ще опре до Анелия, в най-отпимистичният вариант Каризма. :x

И после защо сме били Сиганите на Европата.. е как няма, след като сами не се уважаваме... /справка темата 'Дзифт'/.

Lysit0
11-22-2008, 12:31
първоначално момичета с носии, гайди и т.н., за да ги стреснем (все пак тук ще идват тези чужденци), а после вече нормални хора

с това отношение към дълбоките корени и национални традиции, нищо няма да направите, така да знаете. Ще покажете няколко 'ненормални същества в носия' и накрая всичко ще опре до Анелия, в най-отпимистичният вариант Каризма. :x

И после защо сме били Сиганите на Европата.. е как няма, след като сами не се уважаваме... /справка темата 'Дзифт'/.

Ей machok,мога да те зарадФфАм :D относно Анелия....
Четоx,че Анелия завършила висшето си образование ,спецялност (Джаз ) и била бясна,че я наричат фолк певица,и щяла да става джаз певица :) А тя наистина има дарба да джаз певица :grin: Така,че вече ,a и попринцип....за мен тя не е точно чалгаджийка....Галена например е една предствителка на чалгата...
По-голотия от нейното неможе и да бъде :D

machoka
11-22-2008, 12:34
Абе Анелия, кФо ми говориш за нея, всеки ден се разминаваме по стълбите в Консерваторията с нея, защото инструменталния и 'поп и джаз' факултети се помещават в отделна сграда.. влачи си образованието години наред, а пък ако не завършиш Музикалната Академия с поп и джаз значи си най-пропадналия човек.. сигурен съм, че дори Галена ще може... (смятай?!?! :-o )
но я вметнах съвсем избирателно, на случаен принцип.

Lysit0
11-22-2008, 12:47
^^ Еми така е в някои отношения :)
Примерно Анелия твърдо смея да кажа,че НЕможе да пее народно,докато Галена си е с народен глас,става за народни песни.Но по- велика от (фолк ) певиците в народното пенеене от Десислава няма.
Доказателство за Десислава: http://vbox7.com/play:c534951f

LINKNOT
11-22-2008, 13:37
За България може да се говори с часове .. Аз от седмици събирам материали за есе на тема "Аз съм българче".

Ето ти вдъхновения:

http://www.youtube.com/watch?v=QgAo3BgeEgM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_sxpcRpc2YY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=S2PUQQ3-ruI&feature=related

LoveYou3
11-22-2008, 14:04
Модератор ми оспами темата :D
Добре, @мачок, представи си, готвиш се да ходиш в непозната страна, и на клипа, който трябва да покаже мястото, където отиваш, само някакви носии, гайди, баници, и то от 15 годишни хлапета. Не би ли се зачудил къде отиваш?

Bianca
11-22-2008, 14:05
Модератор ми оспами темата :D
Добре, @мачок, представи си, готвиш се да ходиш в непозната страна, и на клипа, който трябва да покаже мястото, където отиваш, само някакви носии, гайди, баници, и то от 15 годишни хлапета. Не би ли се зачудил къде отиваш?
Администратор! Пак не си в час! :x

LoveYou3
11-22-2008, 14:07
Модератор ми оспами темата :D
Добре, @мачок, представи си, готвиш се да ходиш в непозната страна, и на клипа, който трябва да покаже мястото, където отиваш, само някакви носии, гайди, баници, и то от 15 годишни хлапета. Не би ли се зачудил къде отиваш?
Администратор! Пак не си в час! :x
Какво ви става на всички?! Навън сняг вали, а вие само се чудите как да се заядете.

П.П. Вече не вали, извинявайте.

SuNsEt
11-22-2008, 19:12
Модератор ми оспами темата :D
Добре, @мачок, представи си, готвиш се да ходиш в непозната страна, и на клипа, който трябва да покаже мястото, където отиваш, само някакви носии, гайди, баници, и то от 15 годишни хлапета. Не би ли се зачудил къде отиваш?
Администратор! Пак не си в час! :x
Какво ви става на всички?! Навън сняг вали, а вие само се чудите как да се заядете.

П.П. Вече не вали, извинявайте. Мачока е съвсем прав.Да не би да се срамуваш от българските си корени?Какво означава 'ненормални хора'?Напротив,бих казала,евала на такива хора,които обичат да танцуват народни танци,облечени в български носий.Евала на тези,които спазват българските обичаи и на тези,които осъзнават какви ценности имаме-прекрасни наордни превици(никакви чалгарки,които преят народно!),красивите ни планини,народните ни носий и БЪЛГАРСКИТЕ ни обичаи.

Аз ако съм на твое място,поне 80% от филма ще съдържа тези неща...

machoka
11-22-2008, 20:33
Снимайте основни забележителности - НДК

:lol: :smt017

абе за вас нещо кулутрно-историческо наследство, паметници на културата, природни забележителности - резервати, минерални бани и извори, бележити личности с техния принос, съвременни проекти финансирани от европейски фондове, няма ли такива неща..

кФо е това жалко 'снимай пропадналото грозно и неподдържано НДК' :shock:

LINKNOT
11-22-2008, 22:39
Фолк певици са Валя Балканска и Стефка Съботинова. Невероятни гласове!
Тези от сорта на Десислава и Галена,които си развяват гъзовете по телевизията,са поп-фолк певици..които между другото оскверняват думата "фолк" в определението за стила си..

machoka
11-23-2008, 02:16
Ама чакай сега, това че на теб ти е скъпо и имаш хубави спомени от среднощните пейки там, не значи че най-грозната комунистическа сграда, с най-лошата акустика в голямата си зала в България трябва да ни представлява пред света ;)

sh3_1s_7h3_0n3
11-23-2008, 08:19
global, ти наистина ли смяташ, че НДК е основна забележителност? http://www.ue-varna.info/forum/images/smilies/hmm.gif Може ли да дадеш пример и за други такива забележителности?! :-o

machoka
11-23-2008, 08:24
Акустиката на първа зала на НДК е възможно най-лошо проектираната и реализираната. Говорил съм с топ звукови инжинери, както и изпълнители, защото тези две неща са ми специалност...

Тази зала става единствено за напИканите конгреси на модернистичното БКП.

EarthShaker
11-23-2008, 08:35
със всяка следваща тема се убждавам колко е заблуден глобал, но в същото време се има за човек с 'напреднало мислене'.. ами истината боли.