PDA

View Full Version : Махане на очила!



petet
11-22-2008, 15:07
Хора,кажете има ли някакви варианти за делитване на диоптри-късогледство 4.5.Вече 9 години нося и направо ми е В-Т-Р-Ъ-С-Н-А-Л-О!
За лазер дори н есъм си помислил,щото не диоптрите,а очите ще си премахна като ми изгори очното дъно...
Чувал съм,че с ядене на огромни количества моркови се смъквали (поне една позната така ги е махнала) амааа уф

Margoto0
11-22-2008, 15:34
Ми значи аз за морковите пък съм чувала,че давали по-голяма видимост вечер :lol: .Можеш да пробваш с гимнастика на очите,правиш движения нагоре-надолу,настрани.-Аз като малка имах 5диоптъра ,но сега е на 2 и половина и от 2 одини нося лещи,което определено е по-добре от очила,а дали е по-ефикасно незнам. Дано съм ти помогнала! :)

splendour
11-22-2008, 16:01
az praq yprajneniq otskoro

petet
11-22-2008, 16:12
Това с упражненият не съм го чувал.Не не е въпроса до очилата.Не мога да си бъркам в очите за лещи.
Говяря тотално махане.Т.е да не си зависим от някви си прозрачни простотии и като станеш сутрин,първото нещо да не ти е къде са ми цайасата или пък да си сложиш лещите...ддз...
ще пробвам тая гимнастика...уффе

EarthShaker
11-22-2008, 17:40
а линк за упражнения някой?

lcl
11-22-2008, 18:43
Упражнения съм правил и правя само "британско знаме", гледане на свещ на черен фон, изгреви, залези... Очите ми бяха оперирани след инцидент и виждах доста зле. Сега съм на -1,5 и на 2-те очи (късогледство). Махнал съм почти 2 диоптъра.

Имам книги на тази тематика в pdf формат, но са на руски. Ако някой има желание да му ги пратя да каже мейл...

Според мен щом си носил очила, доста повече труд ще трябва да положиш за да свалиш диоптрите... Имай предвид има си някои условия, особено с времето пред компютъра.

ecstazy
11-22-2008, 18:52
Аз нося лещи.те НЕ вредят,а напротив има случаи, в които помагат.Плюс това са по удобни от очилата.Отначалото ти е малко кофти със слагането, но после свикваш.НЕ боли.А относно с морковите да, помага.Пих една година всеки ден по един сок и диоптера ми не е скочил.А за компа имам очила с анти-рефлексни стъкла, специално за комп.Незнам дали помагат но имам чуството че предпазват наистина.Препоръчвам ти лещи, а лазерната операция трябва да е в краен случай.Аз вероятно ще си правя но има време..тя е за над 18 годишна възраст,а сега съм на 13.. айдИ успех :)

splendour
11-22-2008, 19:04
za jalost ne vseki moje da si pozvoli le6ti
az primerno nosq o4ilata samo pred kompa i tv to [obiknovenno v nas po4ti postoqnno gi nosq] i za d1skata v daskalo.ne mi pre4i da s1m s o4ila,no e po-dobre da vijdam normalno.otnosno yprajneniqta az znam samo gledane na lqvo posle na dqsno i taka 30 p1ti.posle nagore i nadolo 30 p1ti.v kr1g 30 p1ti miga6 30 p1ti i taka... ako nqko znae i drygi da spodeli

petet
11-22-2008, 20:48
+ това при лещите има ммого по-голяма вероятност от инфекции и възпаления,а и не може да си тръкнеш окото когато ти влеззе прашинка,да се къпеш с тях,трябва да стоят 5 часа след като бъдат свалени в разтвор,айде когато спа няма проблем,ама ако се наложи да ги сваля?! после какво ще правя

Margoto0
11-23-2008, 10:25
http://internetreklama.com/internet/health/eyes/
http://health.actualno.com/news_148199.html
Тука има упражнения също има много добри отзиви за книгата на Норбеков.Аз мисля да си я купя и дано да има ефект :D
Тука има няколко съвета копнах от един форум (за тези, на които не им се търси :) ) :


Има няколко прости неща, които можете да правите при голяма натовареност на очите:
1. Мигайте колкото може по-често, така очите почиват.
2. На всеки половин час плискайте всяко око по десетина - петнайсет пъти със студена вода.
3. При изгрев и при залез, гледайте слънцето, колкото може по-дълго без да мигате. Окото обича светлината и топлината на слънцето, те му помагат да се отпусне.
4. Вдигнете очи нагоре и гледайте в точката между очите. Натягайте докрай и дръжте колкото може повече. Целта е очите мускули да се напрегнат максимално силно и дълго, за да могат автоматично да се отпуснат след това.
5. Гледайте пламъка на свещ, поставен пред вас, без да мигате. Дори и очите ви да почнат да сълзят, продължавайте. Опитайте да разделите образа на лявото и дясното око. Гледайте без да мигате в пространството между двата пламъка.
6. Колкото може по-често слагайте длани върху очите си. Добре е никаква светлина да не стига до тях, но да не ги притискате. Ако виждате светлинки или петънца, това не е добре. Идеалното състоятие е да виждате чисто черен фон.
7. Когато се разхождате, се опитайте без да мигате да обхванете с очите си цялата полусфера пред вас. Това означава, ако вдигнете двете си ръце настрани - да гледате напред и да виждате дланите си. Опитайте да ходите по този начин максимално дълго време без да фокусирате зрението си върху конкретен обект.
8. Ходете на планина и гледайте надалече - сливането на небето и земята, далечния хоризонт, небето. Това също отпуска напрежението в очите.

miloto_girl_4e
11-23-2008, 11:27
Добре, всеки си има минуси и трябва да се примирява с тях..
Аз не мисля, че лещите са толкова отрицателно нещо.. аз самата имам лещи и то съм си ги купила заради цвят, а не заради диопри..
Ако наистина имаш толкова мерак да си махнеш очилата, ще успееш да се справиш с ползването на лещи, не е трудно и не е неприятно и сложно, ще ти стане навик, както сутрин ставаш и си миеш зъбите, така ще ти отнема 1-2 минутки да си сложиш лещите.. Красотата изисква жертви все пак :!:

EarthShaker
11-23-2008, 14:04
защо пък като си с очила да не си красив? :-o

Margoto0
11-23-2008, 14:40
Ми никой не е казал,че хората с очила не са симпатични,ама нали ги знаеш ограничените деца,че и вече зрелите хора започват със обиди от рода на "Цайсмен", "селянин", "колко си грозен".И от такива коментари хората се комплексират не казвам,че всички са такива,но боли когато те обидят,а ти имаш проблем. :-D И такива в моето обкръжение има все още,ама такъв е живота такива глупаци вечно ще има,за съжаление. :?

EarthShaker
11-23-2008, 15:14
това е детско според мен... от 3-4 месеца нося очила и НИКОЙ не ми е казал нещо подобно...
всички ми казват, че съм добил Ентелегентен вид :lol:

DJEB
11-23-2008, 15:41
Добре, всеки си има минуси и трябва да се примирява с тях..
Аз не мисля, че лещите са толкова отрицателно нещо.. аз самата имам лещи и то съм си ги купила заради цвят, а не заради диопри..
Ако наистина имаш толкова мерак да си махнеш очилата, ще успееш да се справиш с ползването на лещи, не е трудно и не е неприятно и сложно, ще ти стане навик, както сутрин ставаш и си миеш зъбите, така ще ти отнема 1-2 минутки да си сложиш лещите.. Красотата изисква жертви все пак :!:
ти нещо си се Объркала... #-o

miloto_girl_4e
11-23-2008, 19:49
Добре, всеки си има минуси и трябва да се примирява с тях..
Аз не мисля, че лещите са толкова отрицателно нещо.. аз самата имам лещи и то съм си ги купила заради цвят, а не заради диопри..
Ако наистина имаш толкова мерак да си махнеш очилата, ще успееш да се справиш с ползването на лещи, не е трудно и не е неприятно и сложно, ще ти стане навик, както сутрин ставаш и си миеш зъбите, така ще ти отнема 1-2 минутки да си сложиш лещите.. Красотата изисква жертви все пак :!:
ти нещо си се Объркала... #-o



За кое точно съм се объркала?
Не съм казала, че очилата правят човек грозен, напротив, аз харесвам хора с очила, но нали авторката и е писнало от тях и това за красотата го казах като израз, не съм влагала нещо в интерес на истината...

reni7o0o
11-27-2008, 17:50
Това за упражнението е пълна глупост, също съм чувала че като се ядат моркови, магданоз и какво ли още там...пълна простотия. Баща ми е оптик и аз след година ще запиша да уча оптика и мога да кажа че знам някои по важни работи. Диоптер не може да се махне какъвто и да е + или - просто не се маха...ако носиш очила можеш да си запазиш диоптера без да стане по голям. Но ако не се носят постоянно, а примерно само вкъщи защото те е срам да излизаш с тях диоптера се увеличава. Ако те срам от очилата земи си някои нови с по хубава рамка или глазант (без рамка) те са така да се каже незабележими и има много хора на които им ходят. Лещите също са удобни (аз съм с лещи) ама наистина неможеш да си търкаш очите, не се препоръчват резки движения за да не паднат, а и в никакъв случаи не може да се спи с тях дори да подремнеп в час може да стане фал. А доколкото за операцията с лазер... наистина премахва се но това не означава че няма как да не се появи отново, но се прави след 21, 22 годишна възраст ако не до 24 така че препоръчвам ти вземи си някои очила с яка рамка от която да не те е срам. Носи си очилата без да ти пука какво мислят и казват другите...Пази си очите защото те са мн важни. А и след време ако не виждаш съвсем нищо много ще плачеш и сажеляваш че си се връзвал на акъла на някои тапанари...каквото и да ти казват да не ти пука носи си очилата това е за твое здраве не за кефа на някои идиот който решил да се присмее

Margoto0
11-28-2008, 16:14
Никой не е казал,че с "очната гимнастика" се свалят диоптри.Пък и това си е един вид йога така,че.Тия упражнения са за уморени очи и така нататък тоест няма да стане по-лошо,ако се правяти това не го казвам аз,ами учени ето и една статия:

http://health.actualno.com/news_103009.html

Margoto0
11-28-2008, 16:19
А за диоптъра до определена възраст може да се намали,а това че ако си носиш само у вас очилата и,че ще ти се качи,ами зависи от случая ако диоптъра е малък и очния лекар ти е казал,че не е нужно да ги носиш постоянно няма да се качи.Не искам да споря,но това ми го е казвал доцент.

lcl
11-28-2008, 18:29
Аз пък ти казвам, че съм махнал почти 2 диоптъра именно с упражнения.

tItEufFf
12-01-2008, 19:55
Аз нося лещи с диоптри от 10 годишна (вече 4 години). Изобщо не ми пречат, търкам си очите, къпя се с тях...само като си мия лицето вечер с нещо си ги махам. Толкова ми е удобно с тях, не обичам очила. С никакви не се харесвам. Има лещи, които се сменят през 3 месеца, през 6 месеца...тоест все едно си с нормално зрение, просто на 6 месеца ги махаш и слагаш други .. И наистина като толкова не искаш да носиш очила, би приела и този вариант, който всъщност е ужасно удобен. 1 минутка сутрин и вечер не е нищо..

_butterfly_
12-01-2008, 20:11
+ това при лещите има ммого по-голяма вероятност от инфекции и възпаления,а и не може да си тръкнеш окото когато ти влеззе прашинка,да се къпеш с тях,трябва да стоят 5 часа след като бъдат свалени в разтвор,айде когато спа няма проблем,ама ако се наложи да ги сваля?! после какво ще правя
Имам твоя диоптър и нося лещи от 4 години и искам да ти кажа, че никога не съм получавала инфекция, защото спазвам лично хигиена при лещите, което е нещо мн елементарно и няма нищо сложно както го описваш. Повярвай ми сложиш ли лещи няма да съжаляваш. Аз се преродих с тези лещи- те ще ти решат проблема!!!

Purritania
12-01-2008, 20:24
Ааа на мене чичо доктор като ми показа една книжка с картинки на инфекции от лещи се отказах 8-) Предпочитам си очилата :)

fashion4etyy
12-02-2008, 00:08
невъзможно е от 4 диоптера да станат нула :? и то с витамини или моркови :shock: :razz: аз имам два и половина но не нося очила :o не виждам почти нищо като излеза вън но никога няма да сложа очила :? предпочитам да си направа лазерна операция но нямам пари..а и ме е страх :oops: :cry:

sssladuranka
12-02-2008, 15:11
невъзможно е от 4 диоптера да станат нула :? и то с витамини или моркови :shock: :razz: аз имам два и половина но не нося очила :o не виждам почти нищо като излеза вън но никога няма да сложа очила :? предпочитам да си направа лазерна операция но нямам пари..а и ме е страх :oops: :cry:
човек ще се пречукаш някъде с тея 2 диоптера :? купи си лещи като не искаш цайси,въпреки че има мн гъзарски рамки 8)

gia_sena_mono
04-27-2009, 10:29
Имаше един период, в който доста моркови изядох, чак лошо ми е ставало, но нямаше ефект,То няма и как да има.Ако проблемите с очите се оправяха с моркови - ехее :grin: .

gia_sena_mono
04-27-2009, 10:30
аз пък имам един проблем дето виждам светлината по-силно и ми остават петна като гледам в някоя лампа примерно ама иначе виждам на 100%
Всеки човек като погледне нещо, което свети после вижда петна.

clever
04-27-2009, 13:08
Хора,кажете има ли някакви варианти за делитване на диоптри-късогледство 4.5.Вече 9 години нося и направо ми е В-Т-Р-Ъ-С-Н-А-Л-О!
За лазер дори н есъм си помислил,щото не диоптрите,а очите ще си премахна като ми изгори очното дъно...
Чувал съм,че с ядене на огромни количества моркови се смъквали (поне една позната така ги е махнала) амааа уф
аз нося очила 11 години вече... :shock: :lol: далекогледство..
иначее хапвай моркови-много е полезно за очите
ама свалянето на очила е трудна работа... на мен ми казаха до 20 годишна възраст да не си и помислям за такова нещо :shock: :D

pepitaaa
04-27-2009, 21:36
Извинявай ама ти светия дух ли искаш да се спусне и да ти оправи очите. Ми естествено че с моркови и упражнения няма да ти се оправят. Най-много да ти се смъкне малко диоптъра или да спре да расте. То, ако ставаше така всички щяхме да се тъпчем с моркови, но е вярно, че упражненията могат да смъкнат диоптъра, ама трябва много постоянсто и наистина да повярваш че ти помага(гледах го по някоя телевизия). И не мога да разбера защо не лазерна операция. До колкото знам не боли и вече почти няма никакви рискове. Ако имаше друг по-лесен и евтин начин мислиш ли, че хората щяха да се подлагат на лазерни операции? Аааа и относно лещите не са болка за умиране. Слагането им става навик..и можеш да се къпеш с тях(естествено не в басейн) и да си търкаш очите само трябва да внимаваш. Случвало се е да спя с тях не съм ослепяла все още..и за друго не се сещам. :)

bybit0o0
05-03-2009, 10:19
лещите са нещо много практично ! И аз бях скептично настроена. Обаче като излизам съм само с тях.Вкъщи си нося очилата.Сутрин лещите за 2 мин ги слагам.То си ми е като навик....Не бъдете такива скептици. Просто освен с операция толкова много диоптри няма как да се махнат,но лещите са практично решение ако не искаш да носиш очила ! Не казвай НЕ преди да си пробвал :)

Nitroglycerin
05-03-2009, 11:33
В морковите има бета каротин който след определен прием става токсичен и действието му се обръща и не помага ,както по горе казаха гимнастика на очи ,взиране в свещ (има и още много) тези опражнения ги има в книгите за йога има си специален раздел за хигиена на зрението и там са много упражнения който доказано помагат.

splendour
05-03-2009, 16:08
az pravix yprajneniqta ama sprqx i mislq 4e ima efekt dioptrite mi sa s16tite kakto bqxa v na4aloto [v 6 klas] .qvno s1m si vny6avala :-D no se 4ydq sq ako gi nosq 6te mi sviknat o4ite na m1rzel na lesno.ako ne gi nosq [sega po4ti ne gi slagam] ama i tva moje bi e vredno.nz prosto.... lekarq kaza da gi nosq, v knigata na norbekov s yprajneniqta p1k pi6e 4e sled kat sv1r6i6 s uprajneniqta trbva da spre6 da gi nosi6 i nz.........v s16toto vreme p1rvata mi lekarka kaza da gi nosq samo za d1skata i za 5etene ne postoqnno..p1lna ka6a

avril_fan
05-04-2009, 16:02
след няколко дни ще станат 7 месеца откакто нося очила..аз не се харесвам с тях [попринцип и без тях не се харесвам :d] но какво да се прави..експерименти като `лещи` не знамм.. :X наще не ми дават щот съм малка [12 god :D ] а и аз не искам засега .. 1 момиче каза че с очилата изглеждам по интилигентна :D ама не знам отначало ме беше срам 1 ден да ида на даскало с тях щот мислех че ще ми се подиграват ама не беше така и вече след 3-4 час си викам че не ми е зор кой кфото ще да казва..гадно е ако те обидят но ти трябва да не им обръщаш вниманиe [разбира се ако можеш защото е трудно .. ] междодругото диоптера на дясното ми око е 2 и нещо а на лявото 1.75 май не знам точно..не виждам на далече [май се нарича късогледство]

clever
05-04-2009, 16:47
да-права е приятелката ти
с очила изглеждаш по-интелигентин
а колкото до лещите-много грижи искат
щом става дума за късогледство очните лекари обикновено препоръчват операция;след която не се налага носене на очила;демек проблема ти се оправя
става дума за лазерна операция
иначе късогледството май не се лекува напълно ии все пак зависи от възрастта и от това до каква степен е проблемът
питай родителите си за тази операция
сигурно като пораснеш очният ти лекар ще ти я препоръча :)