PDA

View Full Version : Контролно по математика



psihqsala
11-22-2008, 19:45
В понеделник имам контролно по математика, ама НИЩО не разбирам. 12 клас съм,учим стереометрия, не чаткам нищичко. Ще имам 2,ако отида. Днес се опитах да науча поне теоремите. Е не мога. Дори да попитам някой да ми ги обясни,за повече от 3 няма да науча в/у този материал. Не мога да ги виждам всичките тия неща на чертежите на кубовете и пирамидите. От друга страна, тая по математика дава на тия дето не влязат в часа й на контролното на следващия път 3 пъти по-сложни задачи. Още по-голям проблем-на всеки човек дава РАЗЛИЧНИ задачи. И какво да правя. Досега не съм учила, нямам и хабер да разбера нещо. Няма кой да ми подксаже,щото всеки ще трябва да прави своето, В същото време оценката ми е важна, защото ще кандидатствам във ВУЗ след 12 клас. Някакъв съвет да се справя със ситуацията?


shadow4e
Малко по-описателни заглавия. :)

Isabelle
11-22-2008, 19:48
питай някой учител да ти ги обясни ако трябва ходи на уроци.. щом не се справяш

Stefchyy
11-22-2008, 19:57
питай някой учител да ти ги обясни ако трябва ходи на уроци.. щом не се справяш

+1

mgs_92
11-22-2008, 20:08
Kuv e toq daskal, we... :shock: Pi4, ako tolkova ti se e iskalo da vlezne6 nqkude sled 12 klas, 6te6e da u4i6. Otidi si na kontrolnoto, zavur6i 12 klas i hodi po 4ujbina da mie6 4inii!!! :)

BaBy_bS
11-22-2008, 20:32
отиди някъде при някой даскал на урок,да научиш нещо,колкото за една тройка или четворка,една съученичка така прави

Reed
11-22-2008, 20:53
Не ходи за целия ден...
А всъщност утре,ако цял ден отделиш това не може ли да си нуачиш?
щото ти,ако не го разбираш сега няма да го разбереш и утре и в други ден,така че смисъл да не идеш в понеделник не виждам

MostHated
11-22-2008, 21:15
прави се на болна... цяла седмица кажи че е нещо тежко дано те съжали. иначе ако помолиш някой разбиращ да ти обесни няма да е лошо...

petel
11-22-2008, 21:21
мога да ти помогна
ела утре у нас сама(или с приятелка)

ThereIsNoWayOut
11-22-2008, 22:17
какво по точно от стереометрията учиш ?? според мен сте в най-лошия случай сте на валчести тела , и то в ранен стадий , което значи че имаш максимум 5-6 формули които да научиш другото си е чиста планиметрия , ако ти това неможеш да направиш дори и за 3-4 , незнам .. успех ти желая .

пп. ако сега не го разбираш за 1 ден НИКОЙ учител неможе да те научи на стереометрия

ThereIsNoWayOut
11-22-2008, 22:20
чак сега ти дочетох темата :D еми на кубовете и пирамидите е още по лесно .. какво да ти кажа , ако неможеш да виждаш нещата в перспектива , просто неможеш да ги решиш .. и какво като кандидатстваш във ВУЗ , да не би да е с математика ??

пп. наща г-жа по математика , ако някой неможе да се яви на контролно иска обаждане от родител , ако не става много лошо .. Така , че ако искаш помоли някой от ваще да поговори с нея , че си болна (Естествено , ако ваще ти влязат в положението) и се съмнявам да ти дава 3 сложни задачи , а ти ще спечелиш време да понаучиш нещо ..

mgs_92
11-23-2008, 11:12
A we, toq daskala ako e malko po-prodajen, dai mu nqkvi kinti da ti pi6e edna 4 i da priklu4vate :)