PDA

View Full Version : Ако можехте да избирате през кой век да живеете?



LINKNOT
11-22-2008, 22:57
.. и в коя страна на Земята,какъв щеше да бъде вашият избор? Щяхте ли да предпочете да се върнете след години отново в настоящето,четяйки променената (или не) от вас история или бихте предпочели да изживеете всичките си дни там и тогава?

Сетих се за една задача от учебника по английски. По принцип много бих искала с очите си да видя времето на турското владичество над България. От друга страна ми се ще и да можех да го предотвратя в края на 13. век и да се върна в настоящето при една развита и богата държава. Не забравям обаче и факта,че ако не бяха 5-те века,нямаше да има и герои като Левски,Ботев,писатели като Вазов и Алеко,чието национално самосъзнание може да посрами много други народи. Относително е и затова питам за вашето мнение. Интересно ми е да разбера как виждате вие нещата.

PiruBloodz
11-22-2008, 22:59
не съм искал да се раждам...

EarthShaker
11-22-2008, 23:02
10ти век пр.н.е.

HardcoreSyndrome
11-22-2008, 23:10
19-ти век в България.
Века на: Васил Левски, Христо Ботев, Георги Сава Раковски, Никола Обретенов, Добри Чинтулов,Захари Стоянов и прочее.

PiruBloodz
11-22-2008, 23:16
не съм искал да се раждам...

ако някой тъпичък не ме е разбрал, пояснявам, че не искам да живея 8-)

HardcoreSyndrome
11-22-2008, 23:18
не съм искал да се раждам...

ако някой тъпичък не ме е разбрал, пояснявам, че не искам да живея 8-)
Неосъзнато емо? :D

PiruBloodz
11-22-2008, 23:25
не съм искал да се раждам...

ако някой тъпичък не ме е разбрал, пояснявам, че не искам да живея 8-)
Неосъзнато емо? :D

Няма такова животно, просто си мразя животеца.. :)

ScionOfStorm
11-22-2008, 23:33
хм, бих си останал сега главно, НО

- някъде около 3-4-5 век след бате 'ристо.
- произволен етап от Средновековието
- малко Ренесанс също бих пробвал, независимо с каква националност ще бъде свързан. Може би от малко по-късния му етап :)

Бих пробвал и при цар Симеон какво би било, но в никакъв случай при Петър след това - не че е лош владетел, ама няма как да опази огромните граници, а не ми се мре като селяк тогава :р

lsd43
11-22-2008, 23:39
Може би 1000 години преди Христос(така де Древен Египет ми е слабост),също така бих искал да видя Христос лично,за да се уверя ,че наистина е бил пророк,няма да откажа и средните векове(особено интересно ще ми е да наблюдавам рицарите тамплиери).И като за последно искам да мога да се върна 70-години на 20ти век-зората на рок музиката. :)

HardcoreSyndrome
11-22-2008, 23:46
Бе вие нормални ли сте? Тогава животът е бил много по-тежък. Секс се е правело чак след брака, не е имало противозачатъчни, т.е. се гледат деца от рано, не е имало сникерс, а са ядяли боклуци, къпали са се веднъж на месец, я е имало сапун, я - не, не е имало топла вода, кенефът е бил извън къщата, не е имало ток, не е имало парно, работело се е от сутрин до вечер, не е имало никакви удобства, примитивна работа - не мога да схвана на какво се кефите.
Мрънкащ, (без) крайно егоистичен, роб на материалното. И какво ако ти го няма сникърса?...пф :booooomb:

HardcoreSyndrome
11-22-2008, 23:54
Усещаш ли колко глупаво звучиш? За каква мизерия ми говориш е, ако не са били всички тези векове на "мизерия".. какво щеше да си ти сега? Хора са умирали, за да направят нещо за държавата си, а ти сега говориш глупости!

LINKNOT
11-22-2008, 23:58
След 100 години,ще се чудят как сме живели ние в тази мизерия,но тогава и медицината,и машиностроенето ще са далеч напреднали и хигиената ще е на много по-високо ниво. Еми както сме живяли ние сега,без да познаваме привилегиите на бъдещето,така да живяли и предците ни. Всяка епоха се отличава с характеристиките си,а хората са се приспособявали към тях.

HardcoreSyndrome
11-23-2008, 00:10
Тоя е някъв мазохист! Или му прави кеф, да го обиждат или просто му има нещо! Не мога, да си го обясня...

HardcoreSyndrome
11-23-2008, 00:18
Толкова хора искаха да учат психология в този форум, все един ще знае наименованието на болестта...
Имбецилност?... дебилност.Не е за психология, а директно психиатър...

PainMonopoly
11-23-2008, 02:01
1 век пр. н. е. в Рим. Издигането и падането на Цезар, издигането на Август, преход от Република към Империя.

1933-1948 в Германия. Възхода на Хитлер и нацизма, неговото падане и Нюрнбергския процес.

Naman07
11-23-2008, 07:25
9-10 век.Япония,Китай,Тайланд

Serseri91
11-23-2008, 08:02
Мен не ме кефи и наистина бих искал да живея в средновековието.. това сега е баси простията..

И аз! =D> Бих искал да съм войн, или по-точно стрелец.Винаги съм имал някаква мания към стрелците от древните времена :P Дори и в днешно време предпочитам на село да си яздя коня отколкото да отида до магазина с колелото :razz: :razz: Този целия примитивен начин на живот ме е привличал през целия ми живот. :grin:

mir4eto93
11-23-2008, 08:13
Тук и сега :grin: Не искам да променям нищо, така си ми е добре :P

hottie
11-23-2008, 09:23
Бе вие нормални ли сте? Тогава животът е бил много по-тежък. Секс се е правело чак след брака, не е имало противозачатъчни, т.е. се гледат деца от рано, не е имало сникерс, а са ядяли боклуци, къпали са се веднъж на месец, я е имало сапун, я - не, не е имало топла вода, кенефът е бил извън къщата, не е имало ток, не е имало парно, работело се е от сутрин до вечер, не е имало никакви удобства, примитивна работа.

Училището явно е голяма глупост...
Примерно ти, който си супер интелигентен и умен, без да ходиш на училище нямаш идея за порядките и обичаите в Рим...

жалка история

Global : Имай предвид, че тогава на хората тези неща не са им липсвали! Те са живяли един задоволителен за тях живот разбира се с тяхните плюсове и минуси според епохите(глад, чума и пр...)

По темата : бих избрала ренесанса

hottie
11-23-2008, 09:28
Усещаш ли колко глупаво звучиш? За каква мизерия ми говориш е, ако не са били всички тези векове на "мизерия".. какво щеше да си ти сега? Хора са умирали, за да направят нещо за държавата си, а ти сега говориш глупости!
Мисля, че ти не се усещаш. Значи ти искаш да живееш в тази мизерия и да умираш за държавата си вместо да имаш хубав живот? Ами твоя си работа - ходи в Афганистан, трепи талибани - можеш да живееш в мизерия и днес - това е нещо полезно и нужно и щом искаш да участваш в такива неща, това ще помогне на всички.


След 100 години,ще се чудят как сме живели ние в тази мизерия,но тогава и медицината,и машиностроенето ще са далеч напреднали и хигиената ще е на много по-високо ниво. Еми както сме живяли ние сега,без да познаваме привилегиите на бъдещето,така да живяли и предците ни. Всяка епоха се отличава с характеристиките си,а хората са се приспособявали към тях.
Еми да, затова и аз предпочитам да живея в бъдещето. Ама дано в него не победят мюсюлманите, че както е тръгнало с тази религиозна и етническа толерантност...


Мизерия?

Версай е мизерия?
Шьонбрун?

Някой май изобщо не се е интересувал от история и не е запознат с материята, но говори глупости... нещо типично за това лице де.

Както вече споменах в древен Рим е била адска мизерия, някакви си оргии и вакханлии от по 200 човека, канализация не е имало, все пак акведукт е името на модел на Опел, който не е пуснат в производство.

Кухнята им е била сух хляб, а днешният американски cuisine - fast food-a е върха на кулинарното изкуство и майсторство...

Аз ви казвам, че онзи е дебил и трябва да бъде баннат по IQ...
Колко процента от населението са живели във Версай? А там имало ли е топла и течаща вода? Къпали ли са се по-често от веднъж в месеца? Имало ли е ток? Противозачатъчни? А иначе във всички времена е по-добре да си цар отколкото роб.


Училището явно е голяма глупост...
Примерно ти, който си супер интелигентен и умен, без да ходиш на училище нямаш идея за порядките и обичаите в Рим...

жалка история
Но ти ще обясниш, за да си аргументираш тезата.

Абе човек не можеш да говориш така за нещо, което не е съществувало. Все едно след 100 години някой да каже " оххх как са живяли тия в 21век без летящи коли, ебаси мизерията".
Сравнението ти е неоснователно и прекалено детинско според мен. Нищо лично ;)
И все пак за да сме стигнали до тук е трябвало да се мине през всичко това. И нека не ти напомням как земята ни се руши заради глобалното затопляне и всички тези простотии.

AutumnTears
11-23-2008, 09:39
prez Srednovekovieto, nqkude po Skandinavite :lol:

hottie
11-23-2008, 09:43
Не се хаби... детето има проблеми.
Знам ама ме е яд :-x

HardcoreSyndrome
11-23-2008, 09:44
И мен ме беше яд, но... :? Тъпо и упорито същество!

Omen
11-23-2008, 09:48
през 70-те в америка . познайте защо :smt002 :D

Briseis
11-23-2008, 10:29
Древна Елада
Одриската държава ^^
Малко и в Рим, I век сл. Хр.
Късно средновековие, България - Калоян, Иван Асен II
Ренесанс - Италия XIV век
Романтизъм - Франция XVII-XIX век
Късно Възраждане- България 1850-1908
Първите 30 години на XX век, България

Това са интересните периоди за мен :)

ScionOfStorm
11-23-2008, 10:57
^ Последния сещам ли се защо или може би да? :Р

acdcfenka
11-23-2008, 11:26
50-те, 60-те, 70-те и 80- те години на миналият век в Америка.
70-те, 80-те и 90-те години на миналият век в България.
70-те години на миналият век в Германия и Франция.
Древна Япония.

neocide
11-23-2008, 12:07

[B]a[N]D[i]T[k]a
11-23-2008, 15:23
хихи определено 20те години на Америка :)

Reed
11-23-2008, 15:31
Е как какво - сух хляб ли ще ям? А останалите неща и удобства?
Е,замисли се-тогава не е имало чалга :D

hardball
11-23-2008, 16:18
И мене първата половина на 20-ти век мн ми харесва, някой го беше казал, хаха :Д
Края на 15 век също е било найс, географски открития а-у , хаха :Д
Половин- един век пр.н.е. също бая интересни неща са се случвали ^^

А напред в бъдещето направо не ми се ще :(

А за глобал. Пффф...

Lucho
11-23-2008, 16:21
Връщам се тутакси в 20 век ! 8)

Dumb
11-23-2008, 17:04
Може да ви прозвучи глупаво,но винаги съм искала да знам какво е да живееш в индианско племе. Ако имах възможност бих се пренесла там с машината на времето.

axlbaby
11-23-2008, 17:13
През седновековието,но не вечно просто искам да усетя атмосферата :)

HeartOfRaven
11-23-2008, 18:49
Не мога да определя точно. Искам да видя цялата история (само да гледам, за да не се изкуша да променя нещо :-o ). От динозаврите,троянската война, Александър Македонски, древен Рим, Елада, после Средновековието(рицарите и замъзците, дали е имало крал Артур и всичко около него) и Ренесанса (да видя Леонардо как рисува и прави схемите си), как се правят музикалните инструменти (цигулка и пиано), после и другите епохи и 19 и 20 век във всички държави, но най много искам да видя цялата история на България и всички борци за свобода. Може би и скандинавските страни и далечния изток. Интересно ми е какво е ставало във всички континенти.

Lysit0
11-23-2008, 18:53
Ако мога,ще се върна по- времето на Хан Крум. 8-)

hottie
11-23-2008, 18:55
глобале, даже и в интернет го пише - защо не пробваш да се образоваш малко по твоята методика...
Защото не ме интересува - ако ми е важно, ще проверя. Знам колкото ми трябва. И няколко филма да гледам с "кадри" от едно време, ми стига.


Global : Имай предвид, че тогава на хората тези неща не са им липсвали! Те са живяли един задоволителен за тях живот разбира се с тяхните плюсове и минуси според епохите(глад, чума и пр...)
Защо мислиш, че не са им липсвали? Просто не са имали друг избор и са приели живота си такъв, какъвто е. Все едно да кажеш, че днес на мен не ми липсват удобствата, които бъдещето ще създаде. Можеш да бъдеш сигурна, че ми липсват. Липсваше ми, че не съм правил секс на 12 години, нито на 13, нито на 14, нито на 15, нито на 16..., даже, че съм нямал възможност да мастурбирам толкова, колкото ми се иска, липсвала ми е качествената и достатъчно храна, и много други неща са ми липсвали. Днес ми липсва, че леглото ми не е 4 пъти по-голямо, че чешмата ми има два крана вместо един, че в апартамента има само 1 кенеф, че хладилникът ми е малък, че трябва да се работи немалко за живеене, което в бъдеще едва ли ще е точно така, че трябва да се бръсна вместо да си направя лазерна епилация за цял живот.


Абе човек не можеш да говориш така за нещо, което не е съществувало. Все едно след 100 години някой да каже " оххх как са живяли тия в 21век без летящи коли, ебаси мизерията".
Сравнението ти е неоснователно и прекалено детинско според мен. Нищо лично ;)
И все пак за да сме стигнали до тук е трябвало да се мине през всичко това. И нека не ти напомням как земята ни се руши заради глобалното затопляне и всички тези простотии.
Това се опитвам да ти кажа, че може - това, че нещо не съществува днес, не означава, че не усещам липсата му. И меко казано трябва да си идиот, за да знаеш, че в миналото това нещо го няма и да искаш да се върнеш там.
Естествено, че е трябвало да се мине през една част от това, за да се стигне дотук, но не ми е ясно защо трябва да искаш това време да се върне или ти да се върнеш в него.
За глобалното затопляне си има причини и те като цяло се знаят - каквото може ще се направи. Откри се, че определен фреон разваля озоновия слой - забрани се.



Не се хаби... детето има проблеми.
Знам ама ме е яд :-x
Прави ми впечатление, че лесно се поддаваш на манипулация.

Защо пък да се поддавам на манипулация?Защото съм на едно мнение с някои хора? Това не значи манипулация :) Колкот пъти съм се карала и спорила не е истина...както и да е. Няма да се обяснявам.

Защо да се върнеш назад в такива условия ли? Ами от чиста любознателност!За да научиш нещо различно, защото тогава проблемите, традициите и ежедневието са били различно. За да си обогатиш начина на мислене и въображението. Ето защо.
Да - сега имаме удобства като коли, телефони, интернет и пр. обаче когато тези неща ги е нямало въздуха е бил много по-чист, заболяванията много по-малко и стреса почти го е нямало. Също така тогава хората не са се оплаквали толкова колкото сега и неграмотните са си изработвали хляба. Докато сега малките келемета само седят на компютъра и се чудят дали да чатят в скайп или да цъкат на делта форс(примерно).
:)

Bianca
11-23-2008, 19:18
Ако мога,ще се върна по- времето на Хан Крум. 8-) Ако успееш да се върнеш ще научиш, че не е Хан Крум а е Кан Крум.
Ти си зле. На български е ХАН, а на английски/немски/etc. е KHAN.

Devilsplaymate
11-23-2008, 20:11
Ренесанс (: И нататък.

SunShinePearl
11-23-2008, 20:33
мн бих искала да видя Бийтълс :-D и нз кой век е това там където ходят с едни големи рокли май Ренесанса и т.н също искам да видя с очите си Моцарт и Вивалди ,Бах...мн ми е интересно какви са били :D искам да видя също Клеопатра и по тчно Древния Рим и Египет..и мн още

5StaR
11-23-2008, 21:24
1-2 века напред в бъдещето... При условие, че не е избухвала 3та световна война 8-) 8-)

NaskoKaulitz
11-24-2008, 03:35
Бе вие нормални ли сте? Тогава животът е бил много по-тежък. Секс се е правело чак след брака, не е имало противозачатъчни, т.е. се гледат деца от рано, не е имало сникерс, а са ядяли боклуци, къпали са се веднъж на месец, я е имало сапун, я - не, не е имало топла вода, кенефът е бил извън къщата, не е имало ток, не е имало парно, работело се е от сутрин до вечер, не е имало никакви удобства, примитивна работа - не мога да схвана на какво се кефите.+100000000000000000000000000000

democratos
11-24-2008, 07:02
Средновековието не е лошо.
По негово време християнството упрявляваше света 8)

Ето няколко паметни дати и места, на които бих искал да присъствам:

9 ноември 1989 - Берлин, падането на стената.

Втората половина на 19 век - американския див запад.

1955 г. - Американския юг, да наблюдавам възникването на рок енд рола

gery_y
11-25-2008, 17:43
аа колко яка тема :)
ами 2 варианта
Единия е да се родя около 1940-45 и да живея или в западна Европа(и Америка) или в София.1940 защото 1960 ще съм на 20 а 60те години са били най-яки(хипита, beatles и въобще яка музика,Пражка пролет,IX Международен младежки фестивал в София,България без панелки или поне малко,също така ми е интересно какъв е бил живота по време на комунизма)
Другия вариант е да се родя 1860-65-70 защото така ще преживея Освобождението ,България след Освобождението имам шанс и за 2те световни войни предпочитам 2рата(защото ми е по-интересна),но така пропускам Чернобил, Берлинската стена и България по време на комунизма.

Disrespect
11-25-2008, 17:50
'90s в NYC :o

n3_m3_k3f16
11-25-2008, 17:50
Аз съм си добре сег а, но в 19 век също бих искала да поживея... :) :) :) 8)

psychopath
11-25-2008, 19:26
21ви

moonwarrior
11-25-2008, 19:31
пр Христа,когато мъжете бяха мъже ,а жените яха жени на герои, когато историята още се пиеше

hardball
11-25-2008, 19:32
Реших, че ще пишеш "когато мъжете бяха мъже, и жените бяха мъже" :D

hardball
11-25-2008, 19:37
Когато тигрите бяха педерази, а от котешки черва се правеха презервативи...

kashmir
11-26-2008, 21:45
За Глобалчо вие сте казали повечето от мислите, които изникнаха в главата ми, аз няма смисъл да говоря, той очевидно си е упорито говедо. Няма значение.

Сегаааа... къде искам да отида.
Искам да съм вожд на племе по време на матриархата, после да съм жрица на някой бог в Елада. Няма да е зле да пояздя Буцефал заедно със Сашко Македонски. После да речем искам да бъда щерка на някои римски император, след туй може да съм Мария Магдалена и да проверя дали аджеба, тя му е била изгора на Христос. Средновековието хмм, ще мина без него, ама що пък да не бъда от Светата инквизиция(здрави нерви ще ми трябват за там) или да започна да им казвам какво ще стане след много години, те да ме помислят за вещица и да ме изгорят на кладата! :grin: :grin: :grin:. Ренесанса - да! Лео да Винчи искам да го видя как я рисува тая Джоконда(едва ли щях да я видя и да съм живяла тогава, ама нали туй е въображаемо). След туй Барока, ох, тая епоха наистина ще я пропусна, твърде аристократична и натруфена.
После искам да се боря за "Свобода, равенство, братсво" във Френската революция(като жена) и да загина като герой. После искам да видя Моцарт (за целта бая бързо тряа се преродя след като съм загианала във Френската революция), Бетховен абе класиците. Искам да им кажа колко велики ще са един ден. След това искам да съм слугиня на Наполеон на остров Света Елена и да го видя как умира, натровен от арсеник(пък може и аз да го отровя :-D )След това искам да отскоча в Романтизма, където да кажа на срамежливичкия Шуберт да побърза със "Незавършена", щото ще умре преди да я завърши.(еее, ама тогава нямаше да е толкова интересна.). Да ида на концерт на някои велики композитори докато тъй или иначе съм там. После да потанцувам туист или фокстрот в някоя американска дискотека в началото на 20ти век.
Искам да пищя истерично на концерт на Елвис, после същото искам да правя и на контерт на Бийтълс(на техния даже може да си разкопчая блузката и да покажа на Джон, Пол, Ринго и Джордж моите цицки. И естествено оттам нататък искам да съм бунтарка някъде, независимо къде. Дали ще е в социалистическа България или Русия, дали в Източна Германия, просто искам да правя напук на табутата. Искам да видя раждането на Led Zeppelin, AC\DC, Black Sabbath, KISS, Alice Cooper, Queen, Scorpions - абе класиците в жанра. Искам да карам як Harley и да съм цялата в tattoos. Искам да слушам тези гореизброените класици на живо като млади. После искам да бъда на концерт на Нирвана, да чуя за смъртта на Кобейн и да рева(едва ли на погребението му ще мога да ида). После от Април '94 искам да се върна септември '93 и да си се родя аз. И днес да ви пиша това.

Така може някои да ме обвинят, че не искам да бъда и в българската история. Ако имах възможност да се върна в българската история нещата щяха да станат твърде лични и нямаше да се сдържа да не попроменя нещо, а аз като се знам, нищо по-хубаво от това, което се е случвало нямаше ад бъде.

Благодаря на тези, които си направиха труда да прочетат лееко дългичкото ми изказване.

littlebaby
11-27-2008, 07:30
Египет,2560пр.н.е. - строенето на пирамидите :grin:
Ренесанса

Yancheto
11-27-2008, 08:08
Ренесанса и Средновековието.Това са любимите ми периоди от историята. :)

OtherDimension
11-27-2008, 09:13
Ренесанса и Средновековието.Това са любимите ми периоди от историята. :)
скукааааааааааааааааааааа !

а като разбереш, че ще се къпеш веднъж в месеца при най-добрия случай и няма фон дьо тен, кремове, балсами, мазила още ли ще искаш?

lsd43
11-27-2008, 09:55
Въпросът е ,дали ще си роден в даден период,защото ако съм роден през средновековието ,аз ще съм свикнал с тамошният начин на живот,но ако просто се прехвърля от това време там,надали ще ми е много приятно. :D Така де 80 кила брони + липса на бани и обилно количество телесни секрети,предполагам че самата воня ще ме довърши. :D

Celence
11-27-2008, 13:21
Аааами... времето на Пелопонеската война (ех, тия спартанци са ми много симпатични).... също и времето 1920-1970 ми се струва интересно.. в някоя развиваща се европейска страна, не знам коя точно. Интересно ми е как се е променял света в близките десетилетия.. :]

Едит: А просто си нямам на идея как може Средновековието да ви е любим период от историята :?

AvRiLFaN95
11-27-2008, 13:23
Аз пък искам да живея в 21 век. :D Така си ми е най-добре.

DJEB
11-28-2008, 18:43
може би Преди Христа ... ама може пък или на запад в Америка през 18 век

cherinka
11-28-2008, 19:18
И аз като hottie си избирам ренесанса и малко преди него.
Времена на рицари, рицарски романи, странствуващи рицари и т.н. 8-)

fashion90
11-28-2008, 19:28
искам да ида в бъдещето..някъде 2025г да вида кво ще има..ама да си остана млад :D

sarityy
11-28-2008, 19:48
Mi nz koi vek e bilo kogato e imalo princove i princesi i razni takiva i sa noseli oneq ogromnite gotini rokli. Po vuzmojnost vuv Franciq, Italiq ili Angliq :P

NaTtItYyY
11-29-2008, 18:36
АмИ Бих иСкаЛа дА Не жИвЕя нА дРуГа пЛаНета :)

Moon_dancer
11-30-2008, 16:05
Бих живяла при келтите(удивителен народ) или при египтяните(също много заинтригуващи). В общи линии предпочитам вековете преди христа.

LINKNOT
11-30-2008, 18:04
В момента се замислих.. Може би бих искала да се върна през 1970-1980 г. някъде. В България са били добре - чавдарчета,комсомолчета, другари,никаква безработица.. Тодор Живков е бил мъдър човек.

acdcfenka
11-30-2008, 18:53
За Глобалчо вие сте казали повечето от мислите, които изникнаха в главата ми, аз няма смисъл да говоря, той очевидно си е упорито говедо. Няма значение.

Сегаааа... къде искам да отида.
Искам да съм вожд на племе по време на матриархата, после да съм жрица на някой бог в Елада. Няма да е зле да пояздя Буцефал заедно със Сашко Македонски. После да речем искам да бъда щерка на някои римски император, след туй може да съм Мария Магдалена и да проверя дали аджеба, тя му е била изгора на Христос. Средновековието хмм, ще мина без него, ама що пък да не бъда от Светата инквизиция(здрави нерви ще ми трябват за там) или да започна да им казвам какво ще стане след много години, те да ме помислят за вещица и да ме изгорят на кладата! :grin: :grin: :grin:. Ренесанса - да! Лео да Винчи искам да го видя как я рисува тая Джоконда(едва ли щях да я видя и да съм живяла тогава, ама нали туй е въображаемо). След туй Барока, ох, тая епоха наистина ще я пропусна, твърде аристократична и натруфена.
После искам да се боря за "Свобода, равенство, братсво" във Френската революция(като жена) и да загина като герой. После искам да видя Моцарт (за целта бая бързо тряа се преродя след като съм загианала във Френската революция), Бетховен абе класиците. Искам да им кажа колко велики ще са един ден. След това искам да съм слугиня на Наполеон на остров Света Елена и да го видя как умира, натровен от арсеник(пък може и аз да го отровя :-D )След това искам да отскоча в Романтизма, където да кажа на срамежливичкия Шуберт да побърза със "Незавършена", щото ще умре преди да я завърши.(еее, ама тогава нямаше да е толкова интересна.). Да ида на концерт на някои велики композитори докато тъй или иначе съм там. После да потанцувам туист или фокстрот в някоя американска дискотека в началото на 20ти век.
Искам да пищя истерично на концерт на Елвис, после същото искам да правя и на контерт на Бийтълс(на техния даже може да си разкопчая блузката и да покажа на Джон, Пол, Ринго и Джордж моите цицки. И естествено оттам нататък искам да съм бунтарка някъде, независимо къде. Дали ще е в социалистическа България или Русия, дали в Източна Германия, просто искам да правя напук на табутата. Искам да видя раждането на Led Zeppelin, AC\DC, Black Sabbath, KISS, Alice Cooper, Queen, Scorpions - абе класиците в жанра. Искам да карам як Harley и да съм цялата в tattoos. Искам да слушам тези гореизброените класици на живо като млади. После искам да бъда на концерт на Нирвана, да чуя за смъртта на Кобейн и да рева(едва ли на погребението му ще мога да ида). После от Април '94 искам да се върна септември '93 и да си се родя аз. И днес да ви пиша това.

Така може някои да ме обвинят, че не искам да бъда и в българската история. Ако имах възможност да се върна в българската история нещата щяха да станат твърде лични и нямаше да се сдържа да не попроменя нещо, а аз като се знам, нищо по-хубаво от това, което се е случвало нямаше ад бъде.

Благодаря на тези, които си направиха труда да прочетат лееко дългичкото ми изказване.


Интересно е. Това оправдава дължината. :)

Pliok0019
11-30-2008, 19:02
Тук и сега. Времето, мястото, животът ми ми харесват предостатъчно. Не бих ги заменила.

LiRRRa
11-30-2008, 19:17
Бих искала да живея при древните маи или египтяни.Също така и в началото на Ренесанса.Както казахте...времена на принцове, принцеси, рицари.... И на тях им е било забавно! :-D В Испания, по възможност.

мичка
11-30-2008, 19:30
в следващия

Reed
11-30-2008, 19:54
Mi nz koi vek e bilo kogato e imalo princove i princesi i razni takiva i sa noseli oneq ogromnite gotini rokli. Po vuzmojnost vuv Franciq, Italiq ili Angliq :P
да,и разбира се ти ще се родиш принцеса :razz:

LiRRRa
12-01-2008, 12:10
Mi nz koi vek e bilo kogato e imalo princove i princesi i razni takiva i sa noseli oneq ogromnite gotini rokli. Po vuzmojnost vuv Franciq, Italiq ili Angliq :P
да,и разбира се ти ще се родиш принцеса :razz:

На всички така ни се иска! :)

mewu
12-02-2008, 21:54
бих искала да съм курва от ХV век :grin: (савсвм сериозно) :)

Kman
12-03-2008, 13:39
Някъде между 2050 и 2100г.