PDA

View Full Version : Китара..



babyblue
11-22-2008, 22:59
такаа...мисля да си купя китара и да започна да ходя на уроци,обаче като отидох в магазина ми показаха 2 едната беше акустична- http://www.hickies.co.uk/shop/images/Acoustic%20guitar.jpg а другата класическа- http://www.global-b2b-network.com/direct/dbimage/50271731/Classic_Guitar.jpg На класическата струните и бяха по скоро като гумени и продавача неможа нищо да ми обясни а аз не разбирам особено много и незнам каква да взема.pls help :) :) :P

EarthShaker
11-22-2008, 23:04
найлонови са...

не съм китарист, но съм заобиколен от такива.. класическата е с по-широк
гриф и ако ще свириш нещо различно е от класика е по-неудобна.

акустичната е с металните струни.

lsd43
11-22-2008, 23:09
Класическата е с найлонови струни ,а акустичната с гриф ,мисля ,че е по-добре да си вземеш първата и гледай ,да не се набуташ с някаква супер скъпа китара,а после да се откажеш да свириш ,от личен опит знам ,че Fender с много хубави китари,Square са ,като за по-начинаещи и са по-евтини,зависи и какво точно имаш ,намерение да свириш.

machoka
11-23-2008, 02:19
Не знам кога ще разберете, че по същество т.нар. 'класическа китара' е акустична такава, а на картинките и двете китари са напълно еднакви, без да броим от какъв материал са направени струните.

Blab
11-23-2008, 02:28
На металните се свири с перце, а на найлоновите с пръсти (нокти, едно-друго)
хах:Д
*поклон*
Вземи си нещо евтино, по-късно ще си го смениш.)
Всъщност, и аз си избирам китара, мисля че ми е време за нещо по-специално(но не твърде:Д), до Коледа или до рождения ден събирам предложения. /ама ако е с метални струни и не върви с перце, не я ща :D /

EarthShaker
11-23-2008, 07:25
аве вместо да си земете по 1 woshburn с някво кубенце за 400 лева общо и да научите съседите на пънк се лигавите :lol:

lsd43
11-23-2008, 08:48
аве вместо да си земете по 1 woshburn с някво кубенце за 400 лева общо и да научите съседите на пънк се лигавите :lol:

:D

lsd43
11-23-2008, 08:52
Не знам кога ще разберете, че по същество т.нар. 'класическа китара' е акустична такава, а на картинките и двете китари са напълно еднакви, без да броим от какъв материал са направени струните.

Еми има малка разлика,не че съм разбирач,но например тази от първата снимка ,майче можеше да се включва към дисторжън,докато класическите(като моята),не могат.ИМаше и някаква разлика в резонаторната кутия и моста ,има известна доза различия между двете китари.

EarthShaker
11-23-2008, 10:35
ако няма адаптер не може да се включва никъде...

и на класическа и на акустична може да се сложи адаптер допълнително, но се разваля акустиката и се дупчи самата китара в повечето случаи... абе шит..

Bianca
11-23-2008, 13:26
Ами, почти всеки ден се виждам с едни китаристи, които би трябвало да разбират. :Д Ще ги питам, и ще ти пиша ЛС, най-вероятно. (:
Едит: Класическа, като за начинаещи. (:

krisiiiiito
11-23-2008, 14:53
като за начало определено класическа :wink:
започни и няма да съжаляваш.. след време като се научиш е много приятно .. вземаш китарата и започваш да свириш успокояващо е :)

EarthShaker
11-23-2008, 14:57
по-успокоително е да праснеш някой трашец на барабаните 8-)

chaos_
11-23-2008, 20:01
по-успокоително е да праснеш някой трашец на барабаните 8-)О да :D ,отскоро ходя на барабани и първият път когато свирих на акустични,а не на тренажор си беше просто незабравимо!

MissitY
11-23-2008, 20:08
Тая на брат ми е с найлонови и метални :-D Не мисля,че тия китарите в поста на автора са различни.Зимай там.Почти еднакво ще звучат. :D

SunShinePearl
11-23-2008, 20:27
ами значи аз свиря на китара и според мен най-добре първо отиди на 2-3 урока и тогава си купи не бързай!!!моята е класическа с найлонови струни не свиря с перце...а по нагоре имаше написано
ая на брат ми е с найлонови и метални не може да е и с двата вида :lol: просто от 4-та до 6-та имат някакво покритие и аз нз какво но са найлонови!та вземи си класическа ако ще взимаш,а най-добрите китари са Кремона произвеждат се в Казънлък моята е оттам....за други марки немога да ти препоръчам тъй като и на майка ми и на учителката ми е Кремона сега и моята е такава :)

Omen
11-23-2008, 20:34
не може да е и с двата вида
така си мислиш ти !като накъсаш половината и сложиш от на някои френд резервните .....

EarthShaker
11-23-2008, 20:39
и като ти се изкриви грифа... :lol:

psychopath
11-27-2008, 14:04
аз започнах с електрическа...

Christ
11-27-2008, 14:54
и като ти се изкриви грифа... :lol:

К'во е гриф? :(




хъхъх.


Ако искаш да свириш на електрическа китара в група, то непременно трябва да си купиш електрическа.

Разликата в постановките е огромна между класическата и електрическата китара.

1234 упражнения всеки ден по 2 часа.



Помеждудругото (btw :lol:) ако не си сериозен с това нещо няма нищо да излезне. :) Трябва упражнения и то в правилната постановка, за да имат някакъв резултат. (Повярвай ми, свиря от "2 години" и съм пълен инвалид. :lol: )

Вземи си учител. Ако искаш да ти препоръчам някой, пиши ми ЛС. :)