PDA

View Full Version : ЕсЕ на тема.....



Tedi4ka
11-22-2008, 22:29
1.Животът на всеки човек е в края на краищата един неуспех

2.Граматически правилната фраза е като линията в нея няма живот

3.В боя най-често побеждава не по-силния,а по жестокия,по-безсърдечния

4.Който търси съвършенство,осъден е да дава само фрагменти

5.Най-тежък за борецът е часът на победата

Ако някой може да ми намери материал за някоя от тези теми ще съм му много благодарна :-)



Нарушена т.1
moderated by RiseGirl

Lysit0
11-23-2008, 06:08
1.Животът на всеки човек е в края на краищата един неуспех

2.Граматически правилната фраза е като линията в нея няма живот

3.В боя най-често побеждава не по-силния,а по жестокия,по-безсърдечния

4.Който търси съвършенство,осъден е да дава само фрагменти

5.Най-тежък за борецът е часът на победата

Ако някой може да ми намери материал за някоя от тези теми ще съм му много благодарна :-)





“Животът на всеки човек е в края на
краищата един неуспех”
А.

Животът!? Това е най-ценото и свято нещо на този свят. Всеки човек има свои цели и мечти, които понякога успява, понякога-не да осъществи. Хората искат да направят всичко, което желаят, но животът е твърде кратък за да го постигнат.
Реалният свят на човека е животът,които е един пъзел и трябва да подреди, но много често изгубва някое парченце. Когато започнем да учим, работим тогава разбираме,че ежедневието ни е сиво и динамично и въобще не е така розово, както сме си представя ли. Хората искат много неща, но разбират, че без да се борят и доказват в своята дейност или в дадена област не могат да постигнат това, за което мечтаят. Никой не разчита друг да свърши неговата работа, защото всеки се бори да бъде пръв в “състезанието” на работното място, но никои не бърза за финала на живота си.
Животът е един неуспех за всеки човек. Това е така, защото никои не знае, кога ще умре. Удоволетворени сме, когато постигнем това, което сме искали, но продължаваме да искаме още и още, защото се целим на още по-високо. Ако един лекоатлет е мечтаел да стане първи на републиканско първенство и е спечелил е бил доволен от себе си, но следващата му цел е да бъде първи на европейско и така все по напред да бъде. Но само той знае, колко целенасочено и мотивирано е тренирал, колко лишения и травми са му косвали тези титли. Абсолютно същото е и в живота, но не всеки път постигаме това, което искаме, защото някой “травми” се появяват отново.
Животът е неуспех, защото никога не може да постигнем всичко, тъй като постояно търсим по-висок връх, незнаем, кога ще настъпи краят на живота ни. След постижението на нещо, рядко околните оценяват сполуката ни и това ни дава мотивация да направим опит да постигнем друг успех, но никога незнаем дали ще стане това, което искаме. След смъртта на човек тогава неговите приятели, близки и роднини оценяват това, което е бил той и неговите постижения,но също от завист (че е бил добър и професионалист) започват да коментират, че е допускал грешки,че не е направил нещо досатъчно качествено, че се е изложил някъде си и т.н., никой не се замисля,обаче че през житейския път това е нещо естествено и всеки го прави, че няма идеален човек.


Нарушена т.1
moderated by RiseGirl