PDA

View Full Version : Вградена Видео карта



svetlin92
11-23-2008, 07:42
Мога ли по някакъв начин да подсила вградена видео карта
С оперициона система съм- Windows Vista

TheFirstline
11-23-2008, 08:26
инсталирай Windows XP SP3 ще я подсилиш ;)

MakeMeLaugh
11-23-2008, 08:53
Да, като сложиш външна такава и тази я деактивираш ;)

Или си оувърклокнеш компа.

scyLLa
11-23-2008, 09:21
Да, като сложиш външна такава и тази я деактивираш ;)

Или си оувърклокнеш компа.
Ако си изпърже компа (овърклокне) ще му се дигнат само херците....

lcl
11-23-2008, 09:23
Да, като сложиш външна такава и тази я деактивираш ;)

Или си оувърклокнеш компа.
Ако си изпърже компа (овърклокне) ще му се дигнат само херците....

Не само CPU-то се клоква...

scyLLa
11-23-2008, 09:26
Да, като сложиш външна такава и тази я деактивираш ;)

Или си оувърклокнеш компа.
Ако си изпърже компа (овърклокне) ще му се дигнат само херците....

Не само CPU-то се клоква...
И рамта също може да се дигне аз моят като си го клокнах ми се дигнаха херците и рамта, обаче не много, апък и има много голяма възможност да си прецакаш компа, ако не знаеш как става ...

DarkAngelOfHope
11-23-2008, 16:48
е то като се Clock-не CPU от шината се Clock-ва всичко даже и видеото ...

Според мен не е добър вариант да се Clock-ва вградена видео карта :)

както казаха другите сложи си едно XP - компа ти ще стане доста по бърз, обаче ако си с лап топ и си го купил на скоро с Vista, мисля че шри смяна на ОС се губи гаранцията ... но гаранция се губи и като Clock-ваш и като сменяш части ... :)

nekaf
11-23-2008, 18:21
чудно ми е ако окъсиш батерията на БИОС-а кой ще разбере че си клоквал?

svetlin92
11-23-2008, 18:55
qvno shte dam 150 leva :)

MakeMeLaugh
11-23-2008, 21:10
Чувствай се, че направи правилен избор ;)

Вземи си за тези пари примерно Ati Radeon HD2600Pro, но да е с DDR3 памет!
Хем евтино. Хем поддържа HD филми. Хем поддръжа directx 10 (което е важно за новите игри)

:)

svetlin92
11-25-2008, 20:04
На тая съм се спрял или Нвидия 9600 Гт 512 мб

swordi
11-26-2008, 08:47
е то като се Clock-не CPU от шината се Clock-ва всичко даже и видеото ...

Според мен не е добър вариант да се Clock-ва вградена видео карта :)

както казаха другите сложи си едно XP - компа ти ще стане доста по бърз, обаче ако си с лап топ и си го купил на скоро с Vista, мисля че шри смяна на ОС се губи гаранцията ... но гаранция се губи и като Clock-ваш и като сменяш части ... :)

пич процесора на някои от новите лаптопи са напраени с един вид "защита" (както са някои телефони, кодирани за един оператор) те са.... един вид програмирани за виста и за да инсталнеш ХР треа да се отфори и да се препрограмира за да се махне тая "защита" но така също пада гаранциятаа а относно тфа да го клокнеш.... миии то всъщност не се покачва рама на видеото... тои просто зима повече от рама на компа, те са напраени на тоо принцип (поне някои) пише че имат 128 МВ рам, но тфа не е така. всъщност имат по-малко но ползват от DDR-ките на компа за да е 128 и мисля че може да се увеличи %-та на тфа колко ползват от DDR-ките но не съм сигурен, ше поразпитам от даскало за повече инфо и ако разбера ше ви кажа. но клока не е добра идея, шот ако е още в гаранция и се изпържи треа да махнеш батерииката на биоса за да се изтрие инфото там... то е нещо като черна кутия на самолет, в него се съхранява паметта за тфа дали е бил клокван на кфи херци е работил. но тфа пак не те устроива шот се куса лепенката за да го отфориш, така че си пак наебан :D

MakeMeLaugh
11-26-2008, 15:20
Няма смисъл да се занимаваш с вградени видеота.

Е, ако можеш си вземи 9600ГТ ддр3
Ако не - ати 4650
Ако не - 8800ГТ

Така са наредени :)

pisio
11-27-2008, 12:51
Както ти казаха , по-добре си мини на XP, само където няма да имаш шарените идиотщини.
За да си подсилиш Видео картата в отношение на Рам памет, при положение че тя е вградена , можеш да избираш от няколко варианта :
1) Да си купиш една плочка рам 128/512 мб , струват около 20 лв. и да пренасочиш от биоса еданта плошка да се харчи от рамта.
2) Да си купиш нова карта , което е доста по-добро решение. Можеш да вземеш някоя втора ръка която работи и ще дадеш ,ако не трипъти , то 2 пъти по-малко от цента в магазина.



За оверклок на вградена карта - > Ако не разбираш - > по-добре не барай там.Вдигат се градусите много бързо на Nvidia 8800 GTX, а да не говорим за вградена.И има вероятнсот да изгори.Същото важи и за процесора на щайгата.


Тъй че - по-добре нвоа карта за 40-50 лв от колкото да се правиш на клокер.....

lsd43
11-27-2008, 20:50
На тая съм се спрял или Нвидия 9600 Гт 512 мб

Тая Нвидия е добра и няма нещо дето да не подкара,моето дърто виде(което е и вградено) 6100 ,подкарва игри от 2008 ,тъй че тая Нвидиа ще ти върши работа дълго време.

Lav40
12-02-2008, 16:07
Чувствай се, че направи правилен избор ;)

Вземи си за тези пари примерно Ati Radeon HD2600Pro, но да е с DDR3 памет!
Хем евтино. Хем поддържа HD филми. Хем поддръжа directx 10 (което е важно за новите игри)

:)
Дори на Duron 1,8Ghz клокнат на 2,05Ghz,768Мб ддР 400 (3 различни плочки по 256Мб) и дървеното "радиаторче" 9200 HD филмите си летят :)
А на лаптопаааа.... :grin: