PDA

View Full Version : Американския колеж в София



angelkata_dqvolkata
11-23-2008, 15:10
Здр на всички! :)
Искам да попитам дали има някой от форума, който учи там? Интересно ми е и искам да науча повече за колежа...Споделете ако знаете нещичко... :D :D :D :D

Благодаря на тези, които отделиха малко време!

Може да има такава тема - sorry ако е така и ако темата е тъпа - sorry!

Infinity
11-23-2008, 15:46
ето http://www.kadedaucha.com/?id=237&pid=22 пък дано съм помогнала

kokk
12-15-2008, 12:52
..........................

angelkata_dqvolkata
12-16-2008, 15:43
da naistina blagodarq ti mnogo pojelavam ti da vleze6 bez problem :) :) :)

melinor
12-16-2008, 16:02
И аз исках да ходя там но...цената ме разби!!! http://acs.bg/bg/tuition.php

:shock: :booooomb:

nik4ooo
12-16-2008, 18:31
Здр на всички! :)
Искам да попитам дали има някой от форума, който учи там? Интересно ми е и искам да науча повече за колежа...Споделете ако знаете нещичко... :D :D :D :D

Благодаря на тези, които отделиха малко време!

Може да има такава тема - sorry ако е така и ако темата е тъпа - sorry!

I az iskam tam da u4a ama mi e malko skupi4ko i za tva se dvoumq

nymphetamine108
12-29-2008, 06:41
Аз уча там, девети клас съм вмомента.
Негативни страни
1. Налага се да учиш много
2. Не можеш да преписваш почти
3. не можеш да говориш в час
4. не можеш да не си подготвен за часовете, дори и да нямаш контролно
5. ставаш малко или много надут
6. От 9 до 12 клас в повечето дни учиш от 8:15 до 3
7. Ако пушиш е истински кошмар макар че и за това, както и за всичко друго, си има вратички
8. Оценки се изкарват много трудно
9. Не можеш да излезеш от района на Колежа докато не ти свърши и последния час, независимо дали имаш свободен
10. Математиката е на ужасно ниво
Позитивни
1. Дипломата от там ти отваря много врати
2. Сградите, парковете и атмосферата са страхотни
3. Учителите са добри и наистина искат да те научат на нещо
4. Имаш място, време и възможност да правиш каквото поискаш. Има клубове по всичко от баскетбол и йога до хор и креативно писане.
5. Имаш 45 мин обедна почивка, която е СТРАХОТНА
6. Връзките имат огромен шанс
7. Запознаваш се с интересни хора, намираш си богати познати от рода на дъщерята на Софиански и сина на Къци(не се ебавам :D ), което аз не виждам като такъв плюс, но на някои хора им харесва

Пиши ми на ЛС ако искаш да знаеш още нещо
:)

Infinity
12-29-2008, 07:22
наистина може би колежа е почти перфектен..ама годишната такска е убийствена.. :shock:

CacOBG
12-29-2008, 14:57
Аз уча там, девети клас съм вмомента.
Негативни страни
1. Налага се да учиш много - не и ако не искаш
2. Не можеш да преписваш почти - хаха ако искаш си има начини
3. не можеш да говориш в час - можеш в половината часове
4. не можеш да не си подготвен за часовете, дори и да нямаш контролно - лъжа
5. ставаш малко или много надут - факт
6. От 9 до 12 клас в повечето дни учиш от 8:15 до 3 - факт ма има и почивки от време на време
7. Ако пушиш е истински кошмар макар че и за това, както и за всичко друго, си има вратички - цигарите са скъпи. отказвайте ги.
8. Оценки се изкарват много трудно - лъжа, 5:40 изкарах в БГ диплома без да си давам къфто и да било зор за учене
9. Не можеш да излезеш от района на Колежа докато не ти свърши и последния час, независимо дали имаш свободен - мда,с новите правила е така, преди си правехме кфото си искаме ма са декана и администрацията се побъркаха
10. Математиката е на ужасно ниво - ако го сравниш с СМГ определено. иначе си е на нормално
Позитивни
1. Дипломата от там ти отваря много врати - не, нищо не ти отваря ако си тъп
2. Сградите, парковете и атмосферата са страхотни - сградите са стари, но ги реновират и що годе стават, паркове нема - има дървета (има разлика), атмосферата определено е яка (но не струва 5000 ойру лол)
3. Учителите са добри и наистина искат да те научат на нещо - има тук таме и такива, половината поне са неандерталци, които не знаят кой предмет преподават (така де - тфа са американците и тук таме има някой малко луд българин, но те като цяло са добре подбрани)
4. Имаш място, време и възможност да правиш каквото поискаш. Има клубове по всичко от баскетбол и йога до хор и креативно писане. - факт, аз за 5 години освен да цъкам футбол др не съм правил, ма ко си луд да се хабиш за арт клуб примерно имаш възможност
5. Имаш 45 мин обедна почивка, която е СТРАХОТНА - да, беше някога...сега е пренаселено и трудно се добираш до храна ако си под 12 клас и не се чустваш привилигирован
6. Връзките имат огромен шанс - ХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХ, е тфа е нещо ново, не го бях чувал. виж, да се каже, че е клюкарница - да
7. Запознаваш се с интересни хора, намираш си богати познати от рода на дъщерята на Софиански и сина на Къци(не се ебавам :D ), което аз не виждам като такъв плюс, но на някои хора им харесва - или се запознаваш с Валио Топлото Джуниър, който си сипва бензин за 10 лева и е най-големата скръндза на света и се пак ти е приятел...(тфа как е плюс според теб подге не знам...!?!?)

Пиши ми на ЛС ако искаш да знаеш още нещо
:)

Ше едитна малко...завършил съм вече...

SuNsEt
12-29-2008, 15:47
И аз исках да ходя там но...цената ме разби!!! http://acs.bg/bg/tuition.php

:shock: :booooomb: Хехе дам и аз поради тая причина се отказах от там.

nymphetamine108
12-29-2008, 16:09
Аз уча там, девети клас съм вмомента.
Негативни страни
1. Налага се да учиш много - не и ако не искаш
2. Не можеш да преписваш почти - хаха ако искаш си има начини
3. не можеш да говориш в час - можеш в половината часове
4. не можеш да не си подготвен за часовете, дори и да нямаш контролно - лъжа
5. ставаш малко или много надут - факт
6. От 9 до 12 клас в повечето дни учиш от 8:15 до 3 - факт ма има и почивки от време на време
7. Ако пушиш е истински кошмар макар че и за това, както и за всичко друго, си има вратички - цигарите са скъпи. отказвайте ги.
8. Оценки се изкарват много трудно - лъжа, 5:40 изкарах в БГ диплома без да си давам къфто и да било зор за учене
9. Не можеш да излезеш от района на Колежа докато не ти свърши и последния час, независимо дали имаш свободен - мда,с новите правила е така, преди си правехме кфото си искаме ма са декана и администрацията се побъркаха
10. Математиката е на ужасно ниво - ако го сравниш с СМГ определено. иначе си е на нормално
Позитивни
1. Дипломата от там ти отваря много врати - не, нищо не ти отваря ако си тъп
2. Сградите, парковете и атмосферата са страхотни - сградите са стари, но ги реновират и що годе стават, паркове нема - има дървета (има разлика), атмосферата определено е яка (но не струва 5000 ойру лол)
3. Учителите са добри и наистина искат да те научат на нещо - има тук таме и такива, половината поне са неандерталци, които не знаят кой предмет преподават (така де - тфа са американците и тук таме има някой малко луд българин, но те като цяло са добре подбрани)
4. Имаш място, време и възможност да правиш каквото поискаш. Има клубове по всичко от баскетбол и йога до хор и креативно писане. - факт, аз за 5 години освен да цъкам футбол др не съм правил, ма ко си луд да се хабиш за арт клуб примерно имаш възможност
5. Имаш 45 мин обедна почивка, която е СТРАХОТНА - да, беше някога...сега е пренаселено и трудно се добираш до храна ако си под 12 клас и не се чустваш привилигирован
6. Връзките имат огромен шанс - ХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХ, е тфа е нещо ново, не го бях чувал. виж, да се каже, че е клюкарница - да
7. Запознаваш се с интересни хора, намираш си богати познати от рода на дъщерята на Софиански и сина на Къци(не се ебавам :D ), което аз не виждам като такъв плюс, но на някои хора им харесва - или се запознаваш с Валио Топлото Джуниър, който си сипва бензин за 10 лева и е най-големата скръндза на света и се пак ти е приятел...(тфа как е плюс според теб подге не знам...!?!?)

Пиши ми на ЛС ако искаш да знаеш още нещо
:)

Ше едитна малко...завършил съм вече...

Не съм съгласна! Убедена съм за себе си в нещата, които съм написала. Хората имат право на различни мнения, но това да ми едитнеш поста беше грубо.
И не съм подге!!!!

Dundy
12-29-2008, 17:35
ее аз се запознах със сина на Къци,а не уча там :D :D :D .И по волейбол ги бихме :) :) :) :) :) :) :P нз за останалото ама салона им е уаааау :-o :-o

ruger
12-29-2008, 22:26
И празнуваш хелоуин.

Loshotia
12-30-2008, 07:02
^хаха, голямото предимство! И в много други училища се празнува този празник.

А иначе отборите им наистина са много слаби- и ние редовно ги бием на волейбол.

Infinity
12-30-2008, 08:27
ее аз се запознах със сина на Къци,а не уча там :D :D :D .И по волейбол ги бихме :) :) :) :) :) :) :P нз за останалото ама салона им е уаааау :-o :-o
предполагам,че за тези пари салоните трабвя да са им perfect! :D

Loshotia
12-30-2008, 12:21
Всичко им е пърфект, но друг е въпросът заслужава ли си да се дават толкова пари за средно образование като мои съученици сега кандидастват в щатите с конкурентни резултати на тези на колежаните. Всичко си зависи от ученика и амбициите му- ако този колеж е някаква фикс идея-ок, но лично аз не намирам за нужно по такъв начин да се бърка в семейния бюджет като може да се изкарат високи резултати и на държавните изпити след 7 клас, да се влезе в елитна гимназия и с упоритост да се постигне това, което можеш и в колежа.

CacOBG
12-30-2008, 17:41
Ако си идиот може и да решиш, че си заслужава. 5.5к евро. Деца знаете ли колко пари са тва изобщо? (ако не знаете около 18 месечни средни български заплати)
(аз почнах на 1.6 мисля и си заслужаваше що годе, 5.5 хаха)
Аз само да ви кажа, че ако си пестите тези 28к евро за висше образование ще можете спокойно да учите в Англия например за 3-4 години (ако още съществува земята, че май сме тръгнали към световно разрушение)

ruger
12-30-2008, 21:56
Не казвам,че е предимство.Казвам,че те американезират.