PDA

View Full Version : НВГ или Ниско Въглехедратна Диета!



prosto_edin_chovechec
11-25-2008, 16:34
Значи хора , понеже съм първа смяна на училище и водя супер неправилен хранителен режим. Та искам един съвет от вас :

Значи висок съм към 178 cm с обувки , момче , почти на 15 без 2 месеца ..... обаче искам да сваля малко от коремчето щото там иам мазнинки ииии аз нали си тренирам бягам , правя лицеви и коремни обче нали знаете , че и храната си оказва влиянието таа да преминем към въпроса...

Сутрин НЕ мога да ям просто не става нямам време...... Закуската е най-важна според някой , но просто нямам време! Имам време единствено сутрин да изям някоя мандарина , портокал и това е.

След като отида на даскало ( през голямото междучасие ) се ям някакви тестени храни и такива... Та въпроса ми е ще можете ли горе доло да ми съставите един режим чрез който да сваля така корема ... :) какво да ям на даскало какво в нас и т.н.
Ако ми направите тая услуга ще съм ви много благодарен

П.П а иначе не ходя на фитнес ама вкъщи имам един тренажор ( за бягане такъв ) и редовно си правя кардио и после упражнения :)

Таа давайте предложения!

prosto_edin_chovechec
11-25-2008, 17:49
ОК сега какво разбрах:

Сутрин за закуска ям яйца.

На фитнес нямам време да ходя не , че нямам възможност или не искам , просто нямам време ....

А за яденето в училище само ядки и някакви млечни напитки така ли ... И то не каквито и да било ядки , а бадеми и орехи ..?

А и още нещо да те питам

Какво месо ? Какви млечни продукти ? Каква тренировка предлагаш?

10х предварително Мен!

prosto_edin_chovechec
11-25-2008, 18:02
Въй човек благодаря ти супер мноооооооо!!! Супер полезна информация ( за начинаещ като мен ) :grin:

prosto_edin_chovechec
11-25-2008, 18:02
Ако имаш некфи други съветчета давай - нема да са излишни!

Sintya
11-25-2008, 19:28
Човека е прав, както ти е казал.
Спри обаче тестените храни като банички, кифли и тн, защото не са мн полезни.
Пий повече течности ( вода, мляко и тн )
Това е , успех ;}

silver_moon
11-26-2008, 16:56
дам, ако станеш сутринта 15минути по-рано ще закусиш без прблеми, а не е задължително само яйца, много добре би било да хапваш овесени ядки с мляко (и двата вида)...после в даскало можеш да си вземеш от вас някой плод, или да си купиш кисело мляко от някъде или сурови ядки...у вас яж месо и риба и всякакви морски, плодове, зеленцучи, мляко, ориз, картофи, овесени ядки, яйца, извара, ако си намериш истински ръжен хляб и него яж, по лъжичка мед на закуска или парче черен шоколад (поне 80%какао) - веднъж-два пъти в седмицата на закуска

тренирай каквото се сетиш , ако имате фитнес в даскало по физическо ходи в него, бягай, прави упражнения

успех :)

silver_moon
11-27-2008, 09:15
какво толкова му харесвате на тоя овес? Да не сте коне?

KУР за ориза и картофите!

Ориза е за китайците
Картофите за прасето
Овеса за конете!


Аз съм човек и ям свинско!
ми овеса е много полезен, а пък е и вкусен (поне за мен)
той е момче и предполагам, че няма да откаже да направи и някой друг мускул, който ще стане освен чрез месото, така и с ориза и картофите :-x ...ми то и царевицата е за прасетата, ма поне лично аз царевица никога няма да откажа :-D

ето примерно нещо вкусно за закуска: киснеш си овесени ядки в топла вода от вечерта. на сутринта сипваш към тях прясно мляко, сурови ядки, лъжица мед и ако искаш някакви нарязани плодове :)

lcl
11-27-2008, 12:04
защо реши, че овесените ядки са полезни? Не знаеш ли, че триците предизвикват рак?

мускул от картофи никой не е направил.

Налитайте на фуражи, дееба!
Рак предизвиквали :D Ти не си наред.

lcl
11-27-2008, 12:33
Я да видим... от коя книга е това? :)

Аз видях за какво става дума - но там е съвсем на друго наблегнато в тази тема... Да видим как ще го обясниш :)

silver_moon
11-27-2008, 14:54
защо реши, че овесените ядки са полезни? Не знаеш ли, че триците предизвикват рак?

мускул от картофи никой не е направил.

Налитайте на фуражи, дееба!
ми имат много фибри, спомагат за отделителната система, засищащи са...ми от картоф мускул никой не е направил, ма за да има енергия да прави мускули му трябва картофа и ориза...чета на много места твой мнения и май за теб друга храна освен месото и яйцата и млякото няма :? ...а ми е интересно от къде човек да си набява енергията, тоест въглехидратите според теб???

silver_moon
11-28-2008, 11:19
защо реши, че овесените ядки са полезни? Не знаеш ли, че триците предизвикват рак?

мускул от картофи никой не е направил.

Налитайте на фуражи, дееба!
ми имат много фибри, спомагат за отделителната система, засищащи са...ми от картоф мускул никой не е направил, ма за да има енергия да прави мускули му трябва картофа и ориза...чета на много места твой мнения и май за теб друга храна освен месото и яйцата и млякото няма :? ...а ми е интересно от къде човек да си набява енергията, тоест въглехидратите според теб???
Това, че фибрите подпомагат отделянето е мит. Ако можеш - докажи го.

Въглехидратите не са предпочитания източник на енергия за тялото. Мазнините са. Природата по един великолепен начин е съчетала енергоизточник (мазнини) и градивно вещество (белтъци) в месото и яйцата.

Енергията се набавя от мазнини. Примерно сланина.


А и нали е Ниско-въглехидратна диета. С какво ще замени въглехидратите, ако не с мазнини?[/quote]
ми да ти го докажа не мога, но пък и ти неможеш да докажеш обратното...аз съдя по себе си, осещам как, когато ям храни с повече фибри се изхождам много по-лесно...аве то природата хубаво е съчетала месото и мазнините, ма интересно тогава защо има плодове и зеленцучи и семена, жито и подобни, и те са от природата все пак...а пък интересно колко сланина може да изяде човек, защото на мен лично от много малко количество почва да ми се драйфа...за да замени въглехидратите с мазнини ще е много по-добре да използва мазнини от риба, ядки, зехтин, маслини, семена, яйца, вместо тежката за организма сланина

silver_moon
11-28-2008, 16:44
ми да ти го докажа не мога, но пък и ти неможеш да докажеш обратното...аз съдя по себе си, осещам как, когато ям храни с повече фибри се изхождам много по-лесно...аве то природата хубаво е съчетала месото и мазнините, ма интересно тогава защо има плодове и зеленцучи и семена, жито и подобни, и те са от природата все пак...а пък интересно колко сланина може да изяде човек, защото на мен лично от много малко количество почва да ми се драйфа...за да замени въглехидратите с мазнини ще е много по-добре да използва мазнини от риба, ядки, зехтин, маслини, семена, яйца, вместо тежката за организма сланина
То в природата и мухоморки има, но това не означава, че ги ядем. А и в една недокосната от човешка ръка природа (без земеделие) ще ти е невъзможно да се изхраниш от плодове, зеленчуци и семена.

Сланина много може да изяде. Особено под формата на вратни пържоли...
А то и сланината е достатъчно калорична, за да не е нужно да се яде огромно количество.
ми аз не казвам да не се яде месо - има пиле, риба, телешко, нетлъсто свинско, говеждо...един първобитен човек, освен, че си е ловувал, си се е хранал с плодове и зеленчуци, защото не вярвам всеки ден да е ловувал...те дърветата си раждат и без мн мн да се грижиш за тях, а като имаш в предвид, че преди човека да почне да обработва, строи и тн. дърветана не са имали с какво да ги замърсяват и са си раждаи без проблеми...
еми, ако си сумист (не го казвам, за да те обидя :) ) може и да можеш да изядеш 4-5 тлъсти пържоли без да припаднеш, но лично на мен и една ми е много (за тлъстите говоря, нетлъсти колко искаш мога да изям)...аз ям на принципа: да има от всичко в менюто ми (демек протеин, въглехидрат и мазнини), не отричам мазнините като източник на енергия, но е правилно и ти да не отричаш въглехидратите...а и освен това знаеш ли колко витамини и минерали има в плодовете, зенечуците, кестените, без които ще ти е трудно да изкараш зимата без поне една пневмония.

cherinka
11-28-2008, 17:03
какво толкова му харесвате на тоя овес? Да не сте коне?

KУР за ориза и картофите!

Ориза е за китайците
Картофите за прасето
Овеса за конете!


Аз съм човек и ям свинско!
тиииии ли беееее 8-)
където ми разправяше веднъж на 4 дни да ям овесени ядки, барабар с ориз и картофи, а през останалото време свинско 8-)

Мръсник!
Ти си виновен за наркоманията ми към свинското месо!
Мразя те! Мразя те! Мразя те! Мразя те! Мразя те! Мразя те! Мразя те! Мразя те! Мразя те! Мразя те! Мразя те! Мразя те! Мразя те! Мразя те!

lcl
11-28-2008, 19:34
Този статия, която ми показа - не е "медицинска литература", а интернет статия.

И не си чел внимателно. Никъде не пише, че овесените ядки са ПРЕДИЗВИКВАТ рак. Обяснява се друго, "high fiber intake does not lower the risk of colorectal cancer."


Въглехидратите не са предпочитания източник на енергия за тялото. Мазнините са. Природата по един великолепен начин е съчетала енергоизточник (мазнини) и градивно вещество (белтъци) в месото и яйцата.

Енергията се набавя от мазнини. Примерно сланина.

Как го измисли, че мазнините са предпочитам източник на енергия???

kalpazanka
11-29-2008, 05:50
Canis, да не би да си с ПДХ недостатъчност?

silver_moon
11-29-2008, 13:01
ми в гората и в планината няма ли ягоди, малини, капини, боровинки, черница, ядливи кестени, дренки? портокали, мандарини и банани наустина ще ти е трудно да ги намериш в гората по обясними причини, но не ми говори ще преди човека да започне да обработва не е имало плодове.
яж си мазнините и си тлъстей и боледувай там...те очите може да са богати на витам Ц, ма най-много 1 човек на 10 ядат очи, а плодове и зеленчуци 9 от 10 (като десетия си ти)...защо най-здравите хора са тези, които консумират огромни количества плодове, за сметка на месото? че от месото даже може и да се разболееш, преди 5-6 години беше плъзнала луда крава, после птичи грип, салмонела от яйцата и тн. и тн....свинското е въжможно най-нечистото месо, всичко това, което яде прасето, после и ти го изяждаш...много по-добре е пилешкото, телешкото, заешкото, рибата е страшно полезна също...месо без мазнини рулззз :)
айде край на спора, кой иска да яде сланина, кой иска да яде плодове, зеленчуци, овесени ядки, ориз и тн....кат зимата свърши ще видим кой е боледувал по-малко :)

cherinka
12-01-2008, 06:33
silver_moon иди се прегледай, моля те.
Ако не вярваш на разни писаници из форуми вземи иди на диетолог , но бас държа, че едва ли ще ти каже по-верни неща от CanisDirus :)

silver_moon
12-01-2008, 11:55
silver_moon иди се прегледай, моля те.
Ако не вярваш на разни писаници из форуми вземи иди на диетолог , но бас държа, че едва ли ще ти каже по-верни неща от CanisDirus :)
ми няма нужда да ходя на лекар - имам си в нас...не един и двама лекари в различни области са ми казвали какво трябва да се яде и какво не и защо! полезни са както месото, яйцата, млякото, така и истинския черен шоколад, който е полезен заради какаото и други съставки, ръжения хляб, всички пълнозърнести храни, плодове. зеленчуци...не говоря да изядеш един 100 грамов шоколад или един цял хляб, а парченце/филийка.
всеки си решава как да се храни, аз споделям това, което знам от сигурен източник, пък всеки сам си решава дали и какво да консумира...немисля, че е необходимо да стигаме до спорове за това :)