PDA

View Full Version : ''Героят в моето съвремие''



beti_niki
11-26-2008, 12:23
пускам темата тук защото никой не ми отговори като я бях пуснала на правилното място Помогнете ми трябва ми есе на тема ''Героят в моето съвремие''



т.1 и т.7
RiseGirl

beti_niki
11-26-2008, 13:21
хайде плс помогнете

akinom
11-26-2008, 13:31
за кога ти трябва?

beti_niki
11-26-2008, 13:34
за утре най-късно в петък трябва да го занеса на даскало

akinom
11-26-2008, 13:58
охх.. ами дано това , което съм ти извадила да ти помогне ...
това е само част от есе с подобна на твоята тема, другата беше изтрита :(:( ... айде успех :]

Определено да.
Герои са войниците ни в Близкия изток, медиците от Либия, един кантонер, който беше намерил чанта с пари и я беше предал в Полицията, ромката, която вчера гледах по телевизията и която е взела за отглеждане деца от Дома за сираци, един поп, който беше ремонтирал манастира и го беше превърнал в приют за нуждаещи. Има ги. Хора всеотдайни,забравили за себе си да помагат на другите и на които ония богатите баровци се учудват.
Герои също можем да се наречем и самите ние, е повечето от нас, защото успяваме да уцеляваме , въпреки трудностите, възложени от съдбите ни.
Всеки един от нас има дадена цел в живота си, независимо дали още я е осъзнал.
Едни успяват да преодолеят ''препядствията'', други се примиряват с всичко и оставят целеустременността си ,, на вятъра''.
Този тип хора ''губещи,примиряващи се '' едва ли някой ще ги зачете като герои. По- скоро изразът ,, Ти си герой'' ще бъде произречен за някой успял, за някой лидер, за точи който се е справил с всички трудности по пътя на реализирането му.
Доколко права е съвременната преценката никой не може да определи. Повечето от нас са единодушни с това, че няма съвременни герои.Други смело твърдят обратното.
По времето на Станишев като финансов министър, на неговата политика се крепи доста дебалансираната ни иначе икономика. Това да те нарекат „четвърти коалиционен партньор” е изключително признание за коалиция съставена от змии и лисици като Доган и царя. Орешарски крепи позицията си на личните си качества и на способността да управлява финанси. Благодарение на него – макар и да няма никаква политическа подкрепа, благодарение на него страната няма шанс да направи никакви опасно леви завои.
Да се върнем на това, че ако те нарекът , четвърти коалиционен партнйор ще е голяма чест'', това е самата истина, но истината при хората с вече установени мечти и цели, при успяващите.
А какво става с вярващите порубени от мъки и неволи съвестни граждани, пренебрегвани от хората, само заради това че са ''кирливи''?!

beti_niki
11-26-2008, 15:08
мерси много ще ми свърши работа