PDA

View Full Version : цистит...?



svetoslova
11-26-2008, 20:56
Кой е имал този пробем и фатален ли е циститът ? Мн се притеснявам, защото май и аз имам :( Мисля че вече трябва да ида на лекар, но искам да знам малко повече за тази болест и към какъв лекар трябва да се обърна...? Просто е много неприятно :( :( Искам да знам и това заразно ли е и какво би се случило, ако спя с някого :oops:

SINDEL
11-27-2008, 09:30
Ами фатален не е.
Може да стане хрони4ен, ако не го лекуваш, така 4е не се прави 4е ти няма нищо, ами бягай на лекар.
Принципно се полу4ава от настинка или лоша хигиена, така 4е особено зимата се обли4ай топло и си пази кръста.
Лекува се горе-долу за седмица, като най-4есто лекарят ти изписва антибиотици и носиш урина за изследване. После можеш да пиеш разни неща профилакти4но - на мен ли4но ми препоръ4аха отвара от ме4о грозде, както и боровинков 4ай и изобщо вси4ко, свързано с боровинки.

От ли4ен опит това мога да ти кажа, ако искаш по-подробно обяснение, ще 4акаш баткодоки :) Но отивай на лекар, не го оставяй така!

DulceGatito
11-27-2008, 11:24
Аз имах цистит и ходих на генеколог и той ми предписа един антибиотик и едни вагинални капсули ...и след една седмица лекуване ми мина.Беше ми се получило от настинка... мн е неприятно :? Мисля,че не е заразно и нищо няма да ти стане ако спиш с някое момче.. :) По-добре отиди на генеколог да те прегледа и да ти каже как да се лекуваш... :) айде успех :-)

svetoslova
11-27-2008, 12:00
Мерси много за инфото :-) Ако може ще ми напишете ли вашите симптоми какви бяха

SINDEL
11-27-2008, 12:09
Ами те симптомите са си горе-долу едни и същи - парене, щипене и болка при уриниране, по-4еста нужда да ходиш до тоалетната. Ако ве4е е сериозно, може да имаш и кръв в урината и да те боли постоянно.
И не, не е заразно.

DulceGatito
11-27-2008, 12:11
Ами мен ме боляха яйчниците и корема долу.И също така постоянно ми се ходеше до тоалетна (по малка нужда) и не можех да се стискам.. нещо такова се получаваше...и когато отида до тоалетна..всъщност няма нищо,а на мен пак ми се ходи.. не мога да ти го обясня точно ама е много неприятно :(

svetoslova
11-27-2008, 12:26
Офф защото и при мин е така и затова си мисля че е цистит :-o Ще трябва да посещавам генеколога май, само дето ме е срам :oops:

SINDEL
11-27-2008, 12:42
Иди при ли4ната лекарка, за какво ти е гинеколог?
Ще ти даде направление за изследване на урината и после ще ти изпише лекарства. Гинеколог е излишен, в слу4ая няма какво да ти се гледа, 4е да ти трябва.

svetoslova
11-27-2008, 13:20
Ама аз като не съм сигурна че е това...Значи само при личната, а аз си мислех че трябва да ме гледат

SINDEL
11-27-2008, 13:56
Иди първо при ли4ната, пък ако тя прецени, може да те прати при гинеколога. Ама не вярвам.

svetoslova
11-27-2008, 14:08
Ох сега съм в цикъл, но като свърши - срам несрам отивам, защото чувството е ужасно :shock:

Water_lili
11-27-2008, 14:15
защо говорите пълни глупости като сте абсолюто неграмотни по темата :shock: в случай ,че цистита се причинява от бактерии е напълно логично, че е възможно заразяване на момчето. Това, че при тях по рядко се достига до инфекция е друга тема :? не случайно съветват лекарите в такива моменти и момчето да си направи урина или най малкото да се ползва кондом :? . Освен това циститът не само че може да стане хроничен, но ако не се лекува на време може да се качи нагоре по отделителната система и да прерастне във възпаление на бъбреците !!! Лекува се в 99,99% от случайте само с антибиотици ,само при някви много леки случаи хванати съвсем в началото е възможно да се излекува с много пиене на течности. Срещу болката помага много чай от лайка, а за профилактика чай от мечо грозде или червена боровинка. И освен от настинка и лоша хигиена се получава и от прекалено чест полов контакт .
Авторката е най добре веднага да отива на лекар

InSoMniA_F
12-02-2008, 23:58
оле тфа най-много го мраза ... особенно когато започне да ме боли направо умирам ... отиди при личната си лекарка .. тя ще ти изпише хапчета ... може би ципрофлоксацин актавис ... или пък уринал ... няма значение .. но се лекувай и си пази кръста ... че ако стане хронично нямаш си на представа за кфи мъки си говорим ... ае умната :-P